آزمون: فوتبالم تازه شروع شده و قله‌های زیادی پیش رویم است

آزمون: فوتبالم تازه شروع شده و قله‌های زیادی پیش رویم است

4802
15:54
13 آبان 1398
سردار آزمون مهاجم تیم ملی فوتبال ایران و باشگاه زنیت گفت: دوران فوتبالم تازه شروع شده و قله‌های افتخار زیادی پیش روی من قرار دارد.

به گزارش وب سایت نود، سایت رسمی اتحادیه فوتبال اروپا (یوفا) گفت‌وگویی از سردار آزمون، مهاجم تیم زنیت سن‌پترزبورگ منتشر کرد که در زیر می‌خوانید:

* نخستین خاطره‌های شما از فوتبال چیست؟

هشت یا نه ساله بودم که در خیابان‌های  بندرترکمن بازی کردم. در کنار اقوام‌مان بودیم و با همسایه‌ها فوتبال بازی می‌کردیم. خوشبختانه من کوچک‌ترین عضو خانواده بودم و پدرم همیشه با همه توانش مقابل آنها از من حمایت می‌کرد. 

* چه کسی شما را به مدرسه فوتبال هدایت کرد؟

زمانی که تصمیم قطعی گرفتم در فوتبال به فعالیت بپردازم، این انتخاب من بود. خانواده به ویژه خواهرم از من حمایت کردند.خواهرم باور داشت که یک فوتبالیست عالی می‌شوم و از من برای بازی فوتبال حمایت کرد و انگیزه داد. خدا را شکر همه چیز خوب پیش رفت و به خانواده‌ام دلیلی برای افتخار کردن دادم. تازه دوران فوتبالم شروع شده و قله‌های افتخار زیادی پیش روی من است.

* به خاطر دارید چگونه در سطح پایه‌ای بازی کردید؟

به خاطر دارم برای تیم زیر 12 سال شهرم چگونه بازی کردم. این یک تورنمنت سنتی میان مناطق بود و بازیکنان بسیار خوبی حضور داشتند و به تیم زیر 14 سال ایران دعوت شده بودند. از آکادمی ما نیز 5 بازیکن دعوت شدند و 3 بازیکن نیز به لیگ برتر ایران رسیدند. ما یک مربی عالی به نام محمد سیدی داشتیم و هنوز هم از چیزهایی که او به من یاده داده بهره می‌برم. مشورت‌های او را به خاطر دارم و اگر او با من  در  تیم زیر 14 سال کار نمی‌کرد چنین پیشرفتی را به دست نمی‌‌آوردم.

* در دوران کودکی بازی‌های باشگاهی اروپا را تماشا می‌کردید؟

در سن 15 سالگی شروع به تماشای بازی‌های لیگ قهرمانان و لیگ اروپا کردم اما می‌خواستم زمانم را کنار خانواده‌ام بگذرانم. عاشق خانواده‌ام هستم و نمی‌خواستم از آنها جدا شوم. ما با هم فوتبال را تماشا می‌کردیم که برای من باارزش‌ترین خاطره‌ها محسوب می‌شوند.

* کسی را در فوتبال خیلی دوست داشتید؟

بازیکنان مورد علاقه من در ایران علی دایی و در جهان زلاتان ابراهیموویچ بودند. برابر ابراهیموویچ بازی کردم و باید بگویم چیزهای زیادی از او یاد گرفتم. پسرعمویم زمانی به من گفته بود که تیم بایرن مونیخ را شکست می‌دهم و این اتفاق رخ داد. وقتی روستوف با بایرن مونیخ همگروه شد به این فکر کردم که آن رویا در حال عملی شدن است.

* شما از یک خانواده والیبالی هستید. چرا فوتبالیست شدید؟

بله، اعضای خانواده‌ام والیبال بازی می‌کنند. خوشبخت بودم که خانواده‌ام چیزهای زیادی در ورزش به من آموختند و هرگز مرا تنها نگذاشتند. فوتبال را انتخاب کردم زیرا پدرم همیشه دوست داشت تا مرا در قالب یک فوتبالیست ببیند. ما خانواده متمولی نبودیم و در حد متوسط بودیم. برخی‌ها بودند که به من می‌خندیدند و نمی‌توانم یک بازیکن فوتبال شوم. این اتفاق عزم من را بیشتر کرد تا یک فوتبالیست حرفه‌ای شوم. می‌خواستم ثابت کنم که می‌توانم فوتبالیست خوبی شوم.

* چه چیزهایی از نخستین بازی‌های باشگاهی اروپا به خاطر دارید؟

سطح رقابت‌های لیگ قهرمانان و لیگ اروپا متفاوت است. لیگ قهرمانان اروپا بهترین تورنمنت باشگاهی در جهان است و هر بازیکنی می‌خواهد در آن یا لیگ اروپا بازی کند تا با کمک به تیمش موفق شود. بدون توجه به اینکه در چه تیمی بازی خواهم کرد دوست دارم هر سال در لیگ قهرمانان حضور داشته باشم. البته لیگ برتر روسیه نیز سطح فنی بسیار بالایی دارد که روی قدرت جسمانی و بازیکنان قدرتمند زیادی متمرکز است.

* به عنوان بازیکن در لیگ قهرمانان اروپا رشد کردید؟

البته، زیرا با بهترین بازیکنان جهان فوتبال بازی می‌کنیم. در لیگ قهرمانان اروپا قدرتمندترین تیم‌ها با بهترین نتایج جمع شده‌اند. قطعا حضور در این رقابت‌ها روی بازیکنان تاثیر دارد و باعث رشد آنها می‌شود. تجربه این بازی‌ها باعث تقویت نقاط قوت و انگیزه بازیکن خواهد شد. پس از آن دیگر از هیچ بازی هراس نخواهید داشت. حتی یک شکست در لیگ قهرمانان می‌تواند همه چیز را تغییر دهد. بدین‌خاطر هرگز تمایلی به شکست ندارید.

* به یادماندنی‌ترین خاطره‌های شما از رقابت‌های باشگاهی اروپا چیست؟

خاطره‌های خوب زیادی دارم.که یکی از آنها گل من برای روستوف برابر بایرن مونیخ است که پیروز شدیم. خانواده‌ام در ورزشگاه بودند. خوشحال بودم که شادی را برای آنها به ارمغان آوردم. این یک لحظه خاص در زندگی‌ام است. همچنین بازی برابر بایرن در مونیخ را مورد تاکید قرار می‌دهم. هر چند با پنج گل شکست خوردیم اما پس از این بازی چیزهای زیادی آموختم و قدرتمندتر شدم. فکر می‌کنم این مسئله برای من شادی بیشتری نسبت به زمانی که خانواده و دوستانم شاهد گل‌هایم بود به همراه داشته است.

* همه گل‌های خود را در رقابت‌های اروپایی را به خاطر دارید؟ کدام یک ارزشمندترین است؟

البته که همه گل‌ها را به خاطر دارم. فکرمی‌کنم بهترین گل برابر اتلتیکو مادرید بود. پیش از این بازی از من در رسانه‌ها به خاطر زمان طولانی گل نزدن انتقادهای زیادی شد. اتلتیکو 10 یا 11 بازی اخیرش را در لیگ قهرمانان اروپا نباخته بود و گلزنی در چنین شرایطی به نظرم ارزشمندترین در دوران حرفه‌ای‌ام بود.

* از همان روز نخست در تیم زنیت سن‌پترزبورگ تاثیرگذار بازی کردید. چه چیزی باعث هماهنگی سریع شما شد؟

فقط من این گونه نیستم و زمانی که هر بازیکنی در بهترین تیم‌ها همانند زنیت بازی کند همین کار را خواهد کرد. هماهنگی سریع من نیز به لطف سایر همبازیانم، مربیان، هواداران و اعضای باشگاه رخ داد. ما هواداران عالی داریم که صبور هستند و همه جا از ما حمایت می‌کنند. از بازیکنان عالی و کادر فنی قدرتمندی بهره‌مند هستیم که باعث افزایش توان هر بازیکنی می‌شود. امیدوارم سال‌های طولانی برای زنیت بازی کنم و به یکدیگر برای کسب موفقیت کمک کنیم.

2051

نظرات کاربران
Majid تاجی
الان متوهمای پرسپولیسی میان و میگن علیپور بهتره و مارو میخندونن. کیروش بخوبی میدونست داره چیکار میکنه و سردار سرمایه ایرانه.
۱۳ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۱۸:۴۵:۴۲
پاسخ
19
37
رامین
علیپورم از بچگی میرفت اروپا چندین برابر بهتر از ازمون میشد همونجوری ک علی دایی کریمی مهدوی کیا و... بودن در ضمن علیپورم میتونه جلو کامبوج و گوام سیرالئون هتریک کنه
۱۳ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۲۱:۲۶:۳۳
16
10
میکاییل
سردار جان به حرفهای آدم های منفی گوش نده و برو جلو.انشاالله تو رئال مادرید ببینیمت. خدا پشت و پناهت
۱۳ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۱۸:۱۷:۱۴
پاسخ
6
38
صالح
ماشاالله سردار ترکمن صحرا، فقط دوست دارم همونجور که از زمین خاکی شروع کردی و به مستطیل سبز بایرمنیخ رسیدی ان اشاالله رئالی هم بشی، دوست داریم بزرگ باش اما خاکی باش.
۱۳ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۱۷:۱۶:۲۰
پاسخ
4
31
متین
علی دایی کجا این کجا وقتی به مردم توهین میکنی و میگی توی جام جهانی تعطیلات رو از دست دادی از اونجا ازت بدم اومد
۱۳ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۱۷:۰۶:۴۳
پاسخ
95
19
هادی
پرسپولیسا رو به اسم مردم جا نزنید. بی ادب ترین طرفداران فوتبال پرسپولیسا هستن که به بازیکن تیم ملی هم رحم نکردن.
۱۳ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۱۹:۲۷:۰۹
36
22
عشقممم نیمار
من ک ب نظرم‌ک‌ محترمه ..از خیلی از قله ها سقوط میکنی و‌ خیلی زود فوتبالت تموم میشه :-P ولی باز ب نظرم ک خیلی محترمه ..مهم‌ترین قلت ک‌موفق گذروندیش..دس ب پماد کردنه ..هوادارای چهارم پایتخت (شیش_پولیس)..بود :-)
۱۳ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۱۶:۵۹:۴۵
پاسخ
90
9
خدایا خودت هوای تاج کبیر رو داشته باش
پله های ترقی رو یکی،یکی طی کرد،امیدوارم همینجور ادامه بده،وشتاب زده تیم انتخاب نکنه،چون ممکنه امسال پیشنهادهای خوبی براش برسه،در تیمهایی همچون زنیت فیکس بازی کردن بهتر از نیمکت نشینی تیم های مطرح اروپایی هستش،ازفرانسه و آلمان شروع کن،بعد ایتالیا یا اسپانیا،وآخر انگلیس
۱۳ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۱۶:۴۸:۵۹
پاسخ
2
45
روح الله باقری جانشین مجیدی
درسته بازیکن خوبی هستی ولی بعضی مواقع مغرور میشی اینو بدون ک تکبرو غرور فقط مختص شیطان هست نه اشرف مخلوقات که انسان‌باشه..فوتبال هم بعضی مواقع خیلی بی رحم هست.گومز دیشب رو دیدی؟؟؟پس غرور نداشته باش .مقل علی دایی و کریم باقری و علی کریمی طوری زندگی کن ک اول بخاطر اخلاقت دوست داشته باشن حتی اگه پیربشی.اون اخلاق هست ک ادمو ب اوج میرسونه پس تکبرو کنار بزار..موفق باشی
۱۳ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۱۶:۴۵:۳۳
پاسخ
23
18
رنگ قرمز و سرخ یعنی توهم
حتما بودیمیرو جونیوربراندئو هم جانشینان علی کریمی ودر کریم باقری هستن
۱۳ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۱۷:۲۷:۴۱
7
4
رنگ قرمز و سرخ یعنی توهم
به امید شکستن آقای گلی جهان،با سردار ایرانی
۱۳ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۱۶:۴۴:۴۹
پاسخ
7
55
کارتن بازنشسته
اگه به هوادارن یه تیم خاص برنمیخوره،میخوام بهت بگم خییییییلی خوبی
۱۳ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۱۶:۴۳:۵۵
پاسخ
8
50
یک قدم جلو
سردار جان. قبول دارم باید کنار بازیکنانی حرفه ای پا به توپ بشی، و بازیکنان یک تیم خیلی میتونن تاثیر گذار باشن در پیشرفتت. خدا رو شکر بازیکنان تیم زینت خیلی تونستن بهت کمک کنن در این زمینه. ولی سردار جان. بعضی وقتا خودت باید بتونی نتیجه رو به تنهایی عوض کنی و متکی نباشی به همبازیات. به هر حال همیشه بازیکنان کناریت رو فرم نیستن، و تو باید خودت دست به کار بشی. همین الگوهات که ازشون حرف میزنی. دایی. زلاتان، ، خودشون میتونستن به تنهایی نتیجه بازی رو عوض کنن. موفق باشی
۱۳ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۱۶:۳۵:۲۷
پاسخ
6
35
آبی به دریا
همیشه موفق و درخشانتر از قبل باشی
۱۳ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۱۶:۲۲:۱۰
پاسخ
4
56
TT فراتر از باشگاه ✔
مراقب باش مغرور نشی فقط
۱۳ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۱۶:۱۸:۲۶
پاسخ
12
51