آشنایی با رکوردداران تاریخ لیگ برتر/ این گلزنان بی‌رحم

آشنایی با رکوردداران تاریخ لیگ برتر/ این گلزنان بی‌رحم

14172
18:55
26 مرداد 1398
در تاریخ لیگ برتر، گلزنان زیادی چهره شدند. برخی از این گلزنان به نسب تعداد بازی که در زمین حضور داشتند گلهای زیادی به ثمر رساندند.

به گزارش وب سایت نود، در حالیکه تنها چند روز تا آغاز نوزدهمین دوره لیگ برتر زمان باقیمانده، وب سایت نود اقدام به بررسی برخی از رکوردداران تاریخ این مسابقات نموده است. در زمینه آمار گلزنی، همیشه تعداد گل مورد توجه قرار گرفته ولی بازیکنانی بودند که فرصت زیادی برای بازی در لیگ برتر نداشتند ولی به طور میانگین در هر بازی گل زده زیادی داشتند و از این نظر بازیکن شاخصی محسوب می‌شوند. 
در این مطلب بازیکنانی که حداقل 30 بازی در لیگ برتر انجام داده‌اند و بهترین میانگین گلزنی را از خود به جای گذاشته‌اند مورد بررسی قرار گرفته‌اند.
1- فونیکه سی: متوسط 0.63 گل در هر بازی
فونیکه سی مهاجم مالیایی صنعت نفت در لیگ یازدهم در لیگ برتر حضور داشت. این بازیکن تا قبل از حضور در صنعت نفت در سطوح پایین‌تر لیگ ایران برای تیم‌هایی نظیر نساجی و ایرانجوان بازی کرد. او 32 بازی برای طلایی‌پوشان آبادان انجام داد و در این بازیها 20 گل به ثمر رساند تا با متوسط 0.63 گل در هر بازی بهترین مهاجم تاریخ لیگ برتر باشد. فونیکه پس از لیگ یازدهم فوتبال ایران را ترک کرد و به کشورهای عربی حوزه خلیج فارس رفت.


2- ابراهیم توره: متوسط 0.61 گل در هر بازی
ابراهیم توره یکی از برجسته‌ترین گلزنان تاریخ لیگ برتر است. این بازیکن 4 فصل در فوتبال ایران بازی کرد و در 98 بازی 60 گل به ثمر رساند و با میانگین 0.61 گل زده در هر بازی دومین مهاجم برتر تاریخ لیگ حرفه‌ای ایران است. توره در لیگ هفتم و در تیم پیکان بازی در ایران را آغاز کرد. این بازیکن فصل بعد به پرسپولیس رفت. اوج کار این مهاجم سنگالی در لیگ‌های نهم و دهم بود که با سپاهان به قهرمانی رسید.


3- استنلی کی‌روش: متوسط 0.53 گل در هر بازی
سومین گلزن برتر تاریخ مسابقات نیز خارجی است و تقریباً فاصله زیادی با دو نفر اول دارد. استنلی کی‌روش در لیگ هفدهم وارد فوتبال ایران شد و برای ذوب‌آهن بازی کرد و 9 گل به ثمر رساند. این مهاجم برزیلی در لیگ هجدهم به سپاهان پیوست و برای این تیم 16 گل زد و آقای گل لیگ شد. کی‌روش در مدت حضور در ایران در 47 بازی، 25 بار توپ را وارد دروازه حریفان کرده و میانگین 0.53 گل در هر بازی ثبت کرده است. او در این فصل لیگ برتر حضور دارد و آمار او می‌تواند دستخوش تغییرات شود.


4- مهدی طارمی متوسط 0.48 گل در هر بازی
بین بازیکنان ایرانی، مهدی طارمی بهترین آمار گلزنی در هر بازی را دارد. این مهاجم بوشهری روزهای فراموش نشدنی را در لیگ برتر سپری کرد. طارمی حضور کمرنگی در لیگ‌های دهم و یازدهم در ترکیب شاهین بوشهر داشت ولی در لیگ چهاردهم با پیوستن به پرسپولیس ستاره شد. این بازیکن که بهترین گلزن پرسپولیس در تاریخ لیگ برتر است 2 دوره آقای گلی مسابقات را بدست آورد. طارمی در 95 بازی در لیگ برتر 46 گل به ثمر رسانده و میانگین 0.48 گل در هر بازی از خود به جای گذاشته است.


5- علی دایی متوسط 0.48 گل در هر بازی
علی دایی در سالهای پایانی بازیگری خود به فوتبال ایران برگشت و در لیگ برتر ایران نیز یک مهاجم خطرناک بود. این مهاجم در لیگ سوم آقای گلی مسابقات را با پیراهن پرسپولیس کسب کرد. او در لیگ چهارم و پنجم برای صبا و در لیگ ششم برای سایپا بازی کرد و در مجموع در 100 مسابقه به میدان رفت و 48 گل به ثمر رساند و با اختلاف بسیار کمی با طارمی پنجم شد.


60610

نظرات کاربران
قلب ایران سپاهان
اسطور فوتبال ایران فقط محرم
۲۶ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۲۳:۳۰:۱۱
پاسخ
108
44
yaser
البته این آمار فقط مال لیگ برتره ، اگه بخواییم آمار کلی تر بدیم فرشاد پیوس با میانگین 0.75 رکورد دست نیافتنی داره ..
۲۶ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۲۳:۲۸:۰۳
پاسخ
38
125
حسین
پس آرشتون کو؟؟؟ پس شاه فرهادتون کو ؟؟؟؟ پس عنایت کو؟؟؟؟ این نودم طرفدار پرسپولیسه لابد خخخخخخ.
۲۶ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۲۲:۳۱:۰۷
پاسخ
191
21
بیا تو رمشک
پس کو آرش بحرانی؟ کجاست مجیدیدیتون؟ چرا اسمی از ششتقلالیا نیست؟
۲۶ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۲۲:۲۹:۴۰
پاسخ
168
11
جام آوران پیک موتوری
باشگاه پیروزی تو ورودیش یه آب سرد کن داره هر روز عده ای رهگذر آب میخورن میرن ، فقط مسؤلان دلسوز اسم این افراد رو یادداشت میکنن تا فردا روز اگر اون فرد موفقیتی کسب کرد بخاطر باشگاه پیروزی باشه و به لیست افتخاراتشون اضافه میکنن و وقتی تعدادش به ده برسه به ستاره به لوگو اضافه میکنن
۲۶ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۲۲:۲۷:۴۴
پاسخ
49
125
Asma seven
تو هر خبری همیشه اسم پرسپولیس و بازیکنانش زبان زده...
۲۶ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۲۲:۲۶:۴۱
پاسخ
39
80
کوهمره.جروق
فقط ایمون زاید و بس
۲۶ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۲۱:۳۱:۴۶
پاسخ
39
75
قلب اردبیل به عشق پرسپولیس میتپد
اسطوره پرسپولیس شهریار بزرگ.اسطوره اونا کو پس!
۲۶ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۲۰:۳۸:۵۴
پاسخ
85
124
اس‌اس با فرهنگ
اسطور اسطور نکن بابا شهریار به پرسپولیس بیشتر گل زده تا براشون گل بزنه خخخخخ
۲۶ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۲۲:۰۷:۱۶
41
105
صدیق قاسمی
مجیدی پس کو؟؟؟یه بار بهترین بازیکن هفته إمارات شده بود
۲۶ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۹:۳۰:۴۰
پاسخ
125
176
سید118
آقای ابی، ایشون در مورد این آمار گفت مجیدی کو؟ اونایی که شما گفتی خیال بافی که شماها برای خودتون بافتید خخخخخخخ
۲۶ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۲۱:۱۷:۰۸
54
6
Ebi
مجیدی قهرمان ایران با استقلال نایب قهرمان آسیا با استقلال سوم آسیا با استقلال قهرمان آسیا با العین خالق عدد 4 بیشترم میخای تا بگم برات ادمین....
۲۶ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۲۰:۴۸:۴۷
6
221
عشقممم نیمار
عه ..فونیک سی همون کسی نبود ک‌ مقابل شیش_پولیس هتریک کرد ؟؟ :-)
۲۶ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۹:۱۹:۴۹
پاسخ
4
297
جلیل
پس بزن ستاره بعدی رو عموجون
۲۶ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۲۰:۱۵:۳۷
161
3
فرچیپ
حضور سه پرسپولیسی گویای همه چیزه :)))
۲۶ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۹:۰۶:۲۱
پاسخ
257
16
علیرضا م.
حضور ۳ پرسپولیسی در پایین جدول البته!!! :)) که از بین اونا هم یکیشون با سپاهان ستاره شد و یکیشون بیشتر سال‌های مربوط به این آمار رو در تیم‌های دیگه بوده! نکته جالب‌تر کیفیت خارجی‌های سپاهانه و مقایسه با خارجی‌های پرسپولیس! بودیمیر :)))
۲۷ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۰۰:۴۶:۵۶
7
96