آشوب هواداران فرانسوی پس از قهرمانی خروس‌ها

آشوب هواداران فرانسوی پس از قهرمانی خروس‌ها

2037
11:07
25 تیر 1397
در جریان جشن قهرمانی فرانسوی‌ها در پاریس و شهرهای حومه، تلفات زیادی به بار آمد.

وبسایت رسمی برنامه نود - پس از پیروزی تیم ملی فوتبال فرانسه در برابر کرواسی و قهرمانی این تیم در جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه، خیابان‌های پاریس و دیگر شهرهای فرانسه یکشنبه شب صحنه شادی عظیم هواداران بود.

به گزارش سایت نود، این شادی‌های در برخی نقاط به درگیری هواداران سرکش با نیروهای پلیس انجامید. پلیس پاریس ساعاتی پس از پایان بازی ناگزیر شد به سوی شماری از هواداران گاز اشک‌آور پرتاب کند. در حاشیه خیابان شانزه‌لیزه که میزبان انبوه تماشاگران بازی فینال بود شماری از هواداران به دلایلی نامعلوم با یکدیگر درگیر شدند و درجریان این درگیری‌های یک تن به شدت زخمی شد و به بیمارستان انتقال یافت. همچنین گرو‌ه‌های کوچکی از هواداران جوان در گوشه و کنار پایتخت با پلیس درگیر شدند و به تعدادی از اماکن عمومی و خصوصی نیز خسارت هایی وارد شد.درگیری‌های مشابهی در دیگر شهرهای فرانسه از جمله لیون و مارسی نیز گزارش‌ شده است. 

نیروهای امنیتی این کشور از پیش تصمیم گرفته بودند جمعیت‌ را متفرق کنند.بیش از ۱۱۰ هزار نیروی پلیس در سراسر فرانسه بسیج شده بودند تا امنیت دو رویداد مهم یعنی جشن ملی این کشور (در روز شنبه ۱۴ ژوئیه) و فینال جام جهانی را تأمین کنند.

1977

نظرات کاربران
....
خروس هستن دیگه.نمی شه کاریشون کرد.
۲۵ تیر ۱۳۹۷ ساعت ۱۸:۴۱:۴۶
پاسخ
0
2