آصفی: در برگزاری بازی‌های تدارکاتی برای تیم ملی هیچ مانع سیاسی نداریم

آصفی: در برگزاری بازی‌های تدارکاتی برای تیم ملی هیچ مانع سیاسی نداریم

1565
11:57
13 دی 1396
مشاور امور بین‌الملل فدراسیون فوتبال تاکید کرد، تیم ملی در بحث برگزاری بازی‌های تدارکاتی هیچ مانع سیاسی ندارد.

وبسایت رسمی برنامه نود - مشاور امور بین‌الملل فدراسیون فوتبال تاکید کرد، تیم ملی در بحث برگزاری بازی‌های تدارکاتی هیچ مانع سیاسی ندارد.

به گزارش وب سایت نود و به نقل از تسنیم، حمیدرضا آصفی درباره آخرین برنامه‌ریزی‌های ستاد هماهنگی جام جهانی 2018 برای حضور تیم ملی در این مسابقات، گفت: درباره صحبت‌هایی که می‌شود، دو اولویت وجود دارد. اولویت اول، اعزام و نحوه بلیت‌فروشی با توجه به محدودیت‌های که در داخل وجود دارد، است. به‌جز افرادی مثل تاجرها، اکثر ایرانی‌ها کارت اعتباری ندارند. البته این موضوع شامل ایرانی‌های خارج از کشور نمی‌شود. تلاش می‌کنیم که مشکل ایرانیان عزیز داخل کشور که کارت اعتباری ندارند، حل شود. در همین راستا سایتی را باز کردیم که علاقه‌مندان می‌توانند از آن بلیت‌های جام جهانی 2018 را دریافت کنند.

وی افزود: اولویت دومی که داریم، کارهای فرهنگی و استفاده از این اتفاق است. تلاش می‌کنیم هنر، تمدن و فرهنگ بالای ایران و ایرانی را در این مسابقات به نمایش بگذاریم. به همین خاطر با وزرات خارجه، وزارت ارشاد، وزارت ورزش و سفارت ایران در مسکو هماهنگی‌های انجام شده که حداکثر استفاده را از جام جهانی داشته باشیم. برخی از کارهای فرهنگی دیگر که بعداً باید به آنها برسیم، تبلیغات و رسانه‌هاست.

مسئول ستاد هماهنگی برنامه ریزی جام جهانی 2018 روسیه که روی خط ارتباطی رادیو تهران آمده بود، در واکنش به آمارهای اعلام شده مبنی بر اینکه از بلیت‌های جام جهانی 22 هزار عدد به فروش رسیده، گفت: این آمار درست نیست و خیلی کمتر است.

آصفی زمانی که با سوالی راجع‌به عدم تعهد برخی آژانس‌های هواپیمایی به تماشاگران و تکرار اتفاقات جام جهانی 2014 که منجر به کلاهبرداری از علاقه‌مندان برای سفر به برزیل شد، با لحنی تند گفت: امروز فقط قرار است راجع‌به جام جهانی صحبت کنیم؟ بعضی آژانس‌ها شاید ادعاهای‌شان درست است. شاید آنها افرادشان را هدایت کردند و توانستند مجوز اعزام تماشاگر بگیرد. من در مقام قضاوت نیستیم که بگویم کدام آژانس راست می‌گوید و کدام راست نمی‌گوید. ایرانی‌هایی که می‌خواهند بلیت جام جهانی 2018 را بگیرند، باید با چشم باز تصمیم‌گیری کنند.

وی در مورد رقبای تدارکاتی تیم ملی در راه جام جهانی 2018 روسیه، تصریح کرد: کی‌روش باید تیم‌هایش را بگوید و خواسته‌هایش را اعلام کند. فدراسیون هم از ظرفیت خودش و دوستان وزارت خارجه استفاده می‌کند. بعضی تیم‌ها اعلام آمادگی کردند که یا در ایران و یا در اروپا با تیم ملی ملی ما بازی کنند، اما باید قطعی شود.

مشاور امور بین‌الملل فدراسیون فوتبال در پاسخ به این سوال که «آیا از کارش خسته نشده است؟»، یادآور شد: من آدمی هستم که دیر خسته می‌شوم، مگر اینکه اشکالات دیگری به وجود بیاید.

آصفی در مورد پذیرفته نشدن استعفایش از فدراسیون فوتبال گفت: فعلاً صحبت می‌کنیم. هنوز نمی‌دانم چه می‌شود. من دوست ندارم در مورد دلایل این استعفا حرف بزنم، چون هیچ‌وقت عادت نداشتم راجع‌به مسائل شخصی در رسانه‌ها صحبت کنم، در هیچ مورد این کار را انجام نمی‌دهم. الان با تاج در حال گفت‌وگو هستیم و باید ببینیم چه می‌شود.

وی در ادامه از آزاد شدن بخش عمده‌ای پول‌های بلوکه شده فدراسیون فوتبال در خارج از کشور خبر داد و افزود: قریب به اتفاق این پول‌ها را گرفتیم مگر پول‌هایی که زمان بندی‌اش هنوز فرا نرسیده باشد. به‌خاطر ندارم که به‌صورت دقیق چند درصد را گرفتیم، اما درصد زیادی از آن را گرفتیم.

مشاور امور بین‌الملل فدراسیون فوتبال در پاسخ به سوال دیگری مبنی بر اینکه «آیا تیم ملی منعی برای برگزاری دیدار با تیم‌های اروپایی دارد؟»، گفت: به‌لحاظ دیپلماتیک منعی نداریم اما به‌هر حال همه چیز حساب و کتاب دارد. فیفا رنکینگی دارد و ما اگر بخواهیم با تیم‌های بالاتر از خودمان در رنکینگ بازی کنیم، باید پول بدهیم. تیم‌های قدرتمند پول می‌خواهند. فدراسیون اگر حمایت شود و پول داشته باشد، این بازی‌ها را برگزار می‌کند، حدالمقدور این کار را می‌کند، اما باید بپذیریم که همه تیم‌های حاضر در جام جهانی اولویت و برنامه‌هایی برای خودشان دارد. من مانعی برای برگزار نشدن بازی تدارکاتی نمی‌بینم، مگر دو چیز؛ یک موانع مالی و مادی و دو، زمان‌بندی و موانع تایمی. برای برگزاری بازی‌های تدارکاتی ابداً هیچ مانع سیاسی نداریم، اما فدراسیون در تنگنای جدی است. باید بودجه تامین شود و همه کمک کنند. فدراسیون هم باید بود و این نکته‌ای است که نمی‌شود آن را کتمان کرد.

«وزیر ورزش همه تلاشش را برای حمایت از تیم ملی انجام می‌دهد»، مسئول ستاد هماهنگی برنامه ریزی جام جهانی 2018 روسیه با بیان این جمله تصریح کرد: چند وقت پیش آقای وزیر جلسه‌ای گذاشت که جلسه خوبی هم بود. در این جلسه بحث‌های مختلف مطرح و به همه مسائل رسیدگی شد. در این جلسه که از دستگاه‌های مختلف حضور داشتند،‌ وزیر تاکید کرد که همه‌جوره از تیم ملی حمایت می‌کند. وزارت ورزش و شخص آقای وزیر هم تاکید داشتند که جام جهانی به بهترین شکل برگزار شود. وزیر، وزارتخانه و حتی سازمان‌های دیگر که می‌توانند کمک کنند، باید بکوشند که مشکلات به حداقل برسد. نمی‌گویم تمام شود، اما به حداقل برسد.

آصفی به صحبت‌های مهدی تاج مبنی بر اینکه ما با حضور «آصفی مشکلی برای برگزاری بازی‌های دوستانه نداریم» و در پاسخ به این سوال که «منظور تاج از این حرف‌ها چه بود؟»، عنوان کرد: نمی‌دانم، این سوال باید از خود آقای تاج پرسیده شود. با وزارت خارجه و سفارتخانه‌ها رابطه خوبی داریم. ما برای بازی مشکل نداریم، اما اولاً کادر فنی باید به‌هنگام بگوید، نه دقیقه آخر تا ما هم بتوانیم هماهنگی‌های لازم را انجام بدهیم و دوماً امکانات مالی اجازه بدهد. دستگاه دیپلماسی می‌تواند کمک کند، اما نمی‌تواند پولش را بدهد.

وی در واکنش به سوال دیگری راجع به اینکه «آیا بازی با لیبی می‌تواند چیزی به فوتبال ایران اضافه کند؟»، گفت: من که نباید این را بگویم. کادر فنی باید بگوید. وقتی کادر فنی می‌گوید با لیبی بازی کنیم، حتماً فکر می‌کند یک چیزی به تیم ملی اضافه می‌کند. من صلاحیت اظهار نظر در ابعاد فنی را ندارم، همان‌طور که کادر فنی صلاحیت اظهار در حوزه غیر فنی را ندارد.

عضو پیشین هیئت مدیره استقلال در خصوص تغییر و تحولات این تیم عنوان کرد: آمدن شفر شوک روحی خوبی بود. منصوریان هم خوب کار کرده بود، اما شاید زمان می‌خواست. آمدن شفر مثبت بود و شوک خوبی به تیم داد.

 

2051

نظرات کاربران
متخصص!!!
این خبر شما(همه می دانند که این طور نیست) هم مثل مصاحبه تلفنی شما با برنامه نود درمورد حل شدن مسئله میزبانی در لیگ قهرمانی فوتبال اسیا که علی رغم برداشت اقای فردوسی پور از متن انگلیسی (که اسمی از ایران برده نشده بود) که الان معلوم شداون پلوف شماها اشتباه بود./. وتیمهای ما در باشگاههای اسیا مثل هرسال باید درزمین سومی به میدان بروند!!!!!!
۱۳ دی ۱۳۹۶ ساعت ۱۶:۰۰:۴۵
پاسخ
1
11
HoN
اره هیییییچ مانعی ندارید دلفینا هم پرواز میکنن
۱۳ دی ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۳۵:۳۲
پاسخ
1
21