آغاز لیگ قهرمانان بعد از دربی برای شاگردان کالدرون/ زمستان سخت در انتظار پرسپولیس

آغاز لیگ قهرمانان بعد از دربی برای شاگردان کالدرون/ زمستان سخت در انتظار پرسپولیس

17093
11:59
20 آذر 1398
پرسپولیسی‌ها بازی‌های حساسی در زمستان دارند.

به گزارش وبسایت نود، روز گذشته قرعه کشی لیگ قهرمانان آسیا برگزار شد و تیم‌ها حریفان خود را شناختند. پرسپولیس و سپاهان دو نماینده ایران هستند که مستقیما به این رقابت‌ها صعود کرده‌اند و اسقلال و شهرخودرو هم این شانس را دارند که بعد از برتری مقابل دو حریف خود در پلی‌آف، به مرحله گروهی صعود کنند. پرسپولیسی‌ها کار سختی در زمستان و آغاز لیگ قهرمانان دارند. در این گزارش برنامه نمایندگان ایران درمرحله رفت این رقابت‌ها را بررسی کرده‌ایم.

 

زمستان سخت مقابل شاگردان کالدرون

پرسپولیسی‌ها که دربی رفت را از رقیب سنتی خود برده‌اند، هفدهم بهمن ماه در دربی برگشت به میدان می‌روند. شاگردان کالدرون 5 روز بعد از دربی در قطر کار خود را در لیگ قهرمان آسیا آغاز می‌کنند و به مصاف الدحیل می‌روند. اولین بازی خانگی پرسپولیس در لیگ قهرمانان این فصل، یک هفته بعد در ورزشگاه آزادی و مقابل شارجه امارات برگزار می‌شود. بعد از دو بازی مقابل الدحیل و شارجه، پرسپولیسی‌ها در روزهای چهارم و هشتم اسفندماه دو بازی حساس در لیگ برتر مقابل سپاهان در اصفهان و شهرخودرو در ورزشگاه آزادی برگزار می‌کنند. شاگردان کالدرون با گذشتن از دو بازی سخت در لیگ برتر که کمتر از پنج روز با هم فاصله دارند، باید در آخرین بازی دور رفت مرحله گروهی خود در بازی‌ای که در زمین بی‌طرف برگزار می‌شود اما پرسپولیسی‌ها میزبان هستند به مصاف شاگردان پائولو سرجیو در تیم التعاون عربستان بروند.

با توجه به برنامه‌ای که پرسپولیسی‌ها دارند، شاگردان کالدرون در 25 روز 6 بازی مهم مقابل استقلال، الدحیل، شارجه، سپاهان، شهرخودرو و التعاون را پشت سر می‌گذارند تا زمستانی سخت را پیش روی خود ببینند.

 

تقابل با السد و پرسپولیس در 5 روز

شاگردان امیر قلعه‌نویی در تیم سپاهان بعد از بازی مقابل نفت مسجد سلیمان بازی‌هایشان در لیگ قهرمانان آسیا آغاز می‌شود. زردپوشان اصفهانی که شانزدهم بهمن ماه به خانه نفت مسجد سلیمان می‌روند،  6 روز بعد کار خود در لیگ قهرمانان آسیا را آغاز می‌کنند. سپاهانی‌ها دومین بازی خود در لیگ قهرمانان آسیا را روز بیست و نهم بهمن ماه در قطر مقابل السد برگزار می‌کنند. 5 روز بعد از جدال سخت مقابل السد قطر، شاگردان امیر قلعه‌نویی باید یک بازی حساس را مقابل پرسپولیس در اصفهان برگزار کنند. بعد از بازی حساس مقابل پرسپولیس، در روز هشتم اسفندماه سپاهانی‌ها به مصاف همشهری خود ذوب‌آهن در دربی اصفهان می‌روند. سیزدهم اسفندماه هم آخرین بازی سپاهان در دور رفت مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا مقابل النصر عربستان در زمین بی طرف که میزبان آن سپاهان است، برگزار می‌شود. سپاهانی‌ها در 27 روز 6 بار باید به میدان بروند. 

 

راه راحت‌تر استقلالی‌ها در صورت صعود به مرحله گروهی 

استقلالی‌ها که قبل از مرحله گروهی باید در پلی‌آف لیگ قهرمانان آسیا به میدان بروند اگر بتوانند از سد حریفان خود در پلی‌آف بگذرند و خود را به مرحله گروهی برسانند، بعد از دربی که در روز هفدهم بهمن ماه برگزار می‌شود اولین بازی خود در لیگ قهرمانان آسیا را 4 روز بعد در روز بیست و یکم بهمن ماه در ورزشگاه آزادی مقابل الشرطه عراق برگزار می‌کنند. استقلالی‌ها یک هفته بعد در دومین بازی خود در لیگ قهرمانان آسیا به میدان می‌روند. آبی‌پوشان پایتخت بعد از دو بازی در لیگ قهرمانان آسیا، در روزهای سوم و هفتم اسفندماه در دو بازی خود در لیگ برتر به مصاف تیم‌های ذوب‌آهن در ورزشگاه آزادی و گل گهر در سیرجان می‌روند. بازی آخر استقلال در دور رفت مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا، روز دوازهم اسفندماه در امارات مقابل الوحده برگزار می‌شود. استقلالی‌ها هم مانند پرسپولیس در 25 روز 6 بار باید به میدان بروند. البته آبی‌پوشان پایتخت به دلیل اینکه باید در پلی‌آف هم بازی کنند، برنامه‌ی فشرده‌تری قبل از شروع مرحله گروهی خواهند داشت. 

 

6 بازی در 26 روز برای شاگردان گل‌محمدی

شاگردان یحیی گل‌محمدی در تیم شهرخودرو اگر بتوانند خود را به مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا برسانند، 4 روز بعد از بازی مقابل فولاد باید اولین بازی خود در لیگ قهرمانان آسیا را مقابل الهلال عربستان در زمین بی  ‌طرف در بازی‌ای که میهمان هستند، برگزار کنند. یک هفته بعد از جدال با الهلال در اولین میزبانی شهرخودرو در مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا شاگردان گل‌محمدی روز بیست و هشتم بهمن ماه پذیرای پاختاکور ازبکستان هستند. بعد از دو بازی در لیگ قهرمانان آسیا، شهرخودرویی‌ها در روزهای سوم و هشتم اسفند ماه به مصاف نفت مسجد سلیمان و پرسپولیس می‌روند. بازی آخر شهرخودرو در دور رفت مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا روز سیزدهم اسفند ماه در مشهد مقابل شباب‌الاهلی امارات برگزار می‌شود تا شاگردان گل‌محمدی هم در 26 روز 6 بازی انجام دهند.

1870

 
 

نظرات کاربران
مصطفی
والا هر اتفاقی واسه پرسپولیس بیفته من که راضیم از این تیم واقعا تواین چن سال عالی بودن
۲۰ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۲۲:۰۶:۰۸
پاسخ
5
100
سرخ ترین
وقتی که لیگ رو یک ماه دیرتر شروع میکنن نتیجه همسنگ میشه امسال همه نماینده هامون حذف میشن تو گروهی چون خستگی بیچارشون میکنه
۲۰ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۱۹:۰۴:۲۷
پاسخ
3
68
فرهاد
بازیهای سخت برای تیم سخت کوش هست و مطمئن هستم با بازیکنهای باغیرتی که داریم امسال هم غوغا میکنیم.پرسپولیس هم لیاقت و هم ابزار رسیدن به همه جام های داخلی و خارجی رو داره.مطمئن هستم که هر سه جام داخلی رو که قطعا میگیرم .برای آسیا هم به امید خدا میریم برای قهرمانی.تا کور شود هر انکه نتواند دید.
۲۰ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۱۸:۵۷:۵۳
پاسخ
4
79
ال۳حیل
طرف رو تو ده راه نمیدادن دنبال کدخدا میگشت حکایت بعضیاس دوتا پلی آف مونده
۲۰ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۱۸:۵۱:۲۲
پاسخ
3
58
زانیار
بازی های 6تقلال رو که وزیر واسشون لغو میکنه یا بازی رو میاره تو ورزشگاه ازادی که سوگولیشون اذیت نشه . کاری هم به تیم حریف نداره که راضی باشند یا نباشند !
۲۰ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۴۶:۵۶
پاسخ
124
157
ایداسادات25بهمن1380
شیشتقلال حذفی مقابل سپاهان حذف می شه اسیا پلی اف صعود نمی کنه لیگم سهمیه نمی گیره
۲۱ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۰۰:۰۶:۴۵
7
56
زرد سپاهان
خطاب به Ebi کاملاً درست گفتی ... نفست حق باشه
۲۰ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۲۰:۲۷:۵۰
35
5
خطاب به Ebi
ما فقط منتظر بودیم تو قاطع تصمیم بگیری
۲۰ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۱۹:۴۷:۴۹
3
25
ایلیا
ابی جان اگر کاری که واسه استاماچونی دارن میکنن واسه برانکو هم کرده بودن شما تا ۱۰ سال دیگه خواب صدرنشینی دو هقته‌ای‌تون رو هم نمیدیدن
۲۰ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۱۹:۱۰:۲۸
7
46
تاج بزرگ
ایشالا همه تیمای ایرانی نتیجه ایده ال بگیرن
۲۰ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۱۹:۰۸:۱۲
0
36
Ebi
امسال خیلی قاطع میگم و از این نظرم اسکرین شات میگیرم، پرسپولیس نه قهرمان جام حذفی میشه و تو لیگ برتر حتی سهمیه آسیا نمیتونه بگیره،، تو لیگ قهرمانان آسیا هم تو اولین دور حذفی، حذف میشه
۲۰ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۱۶:۲۲:۴۷
140
98
Mojtaba
Winter is coming...
۲۰ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۴۹:۴۱
پاسخ
64
20
هیس 6 تایی فریاد نمی زند
با این سطح زبان برا تافل آماده شو!
۲۰ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۱۷:۱۵:۵۹
22
79
استقلال
پیشاپیش آقای گلی معز علی را در لیگ قهرمانا آسیا 2019 تبریک گفته و برای ایشان آرزوی توفیق روز افزون داریم . (معز علی مهاجم تیم الدحیل می باشد 22 بهمن حریف تیم سوم پایتخت می باشد )
۲۰ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۰۸:۴۴
پاسخ
281
69
مصطفی
آسیا تخصص شماست ماکه فقد تماشاگریم
۲۰ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۲۲:۰۳:۰۳
2
46
پرسپولیس ایرانی نماد قهرمانی
شما برو به فکر پلی آف باش عزیزم حرف نزن شیشتقلال
۲۰ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۲۱:۲۶:۳۷
5
52
متخصصان آسیا با 6 گل خورده رکورد دار
سلام متخصص چطوری
۲۰ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۵۵:۱۹
30
151
ستارگان سرخ ایران
یه وقت میگم بغداد بیادها
۲۰ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۴۵:۲۲
25
124
عشقم پرسپولیس زلزله
اگه بجای طرفداری از ژاپنی ها و عربها حواستون به تیم خودتون بود الان حال و روزتون این نبود بردن ما واسه شما مه آرزوی محاله تنها امیدتون به ژاپن و قطره.... تاسف
۲۰ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۳۴:۳۰
30
146
۶تا العین
شما ۶تا از العین ۵تا از السد خوردی هیسسسسسس
۲۰ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۵۹:۴۵
27
185
توهم
خیلی زود تیتر اول خبرگزاری و روزنامه های ورزشی فراموش کردی : سنگین ترین شکست بین المللی تاریخ فوتبال ایران/ استقلال تنها تیم بزرگسالی که در یک بازی 6 گل خورد العین 6-استقلال 1 ; آبروریزی آسیایی
۲۰ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۵۳:۲۷
28
174
آقای خاص
مثل آقای گلی برادران عموری و ۶ تای تاریخی العین؟
۲۰ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۳۵:۲۵
22
139
عشق فقط پرسپولیس بزرگ
هر وقت از حذف به گروهی رسیدین بیا کری بخون فعلا با استقلا تاجیکستان و ......بازی کنین
۲۰ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۲۵:۱۷
25
196
پرسپولیس خسته(یازده گلادیاتور)
خدااااااییییی کارپرسپولیس خیییلی سخت ازدیگرتیمای ایرانی درجام اسیاست!!بدترازهمه اینه ک دقیقا درروزای ک پرسپولیس پش سرهم باتیمای مدعی لیگ بازی داره درلیگ قهرمانانم باتیمای قوی گروهش بازی داره فقدازیه جهت حداااقل بازخوبه به نفع پرسپولیس شده دراین۲۶روز واونم اینه ازبازی استقلالو الدحیل الشارجه سپاهان وپدیده ۴بازیش درازادیه وازاین جهت حداقل فشارسفره هاکمتره.وبایدنیم فصل دوم دونه ب دونه هوادارابرای حمایت تیممون بریم ورزشگاه ک این پیج سختوباکمک هم بگذرونیم.واقعامن ک وحشت کردم ازاین پیج خدایی فشارزیادی روبدنای بازیکنامیادبایدکماندویی اماده کنن بدناشونو.امیدخدااین پیچم ب سلامت میگذرونیم
۲۰ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۴۵:۳۰
پاسخ
14
158
بشیر
3 تاش تو آزادیه 3 تاش تو قطر و اصفهان و زمین بی طرفه
۲۰ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۱۴:۵۳
7
67
حسینی
بازی های تک حذفی بسیار پرفشاروپراسترس هستش چه بسا درلیگ حذفی خودمان بارها شاهد بودیم استقلال پرسپولیس سپاهان وتراکتور توسط تیم های لیگ یک ودو حذف شدند به نظر دومرتبه بازی تک حذفی کار استقلال را بسیار مشکل کرده است خصوصا بازی دوم وباتیم پرقدرت الریان وآن هم درقطر ! یعنی استقلال بازی خودش رو با فینال آسیایی شروع میکند انشالله هر ۴ تیم که نماینده ایران عزیز هستند موفق باشند اگر کسی آرزوی باخت یا حذف یکی از ۴ نماینده ایران عزیز را دارد حتما به روانپزشک مراجعه کند ماهم دعا میکنیم خدا بهش سلامتی بدهد
۲۰ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۴۳:۱۴
پاسخ
23
81
پسا برانکو
با تمام وجووووود آرزو میکنم استقلال ۶ تا از الریان بخوره و به گروهی نیاد!!!اونایی که موفقیت استقلال و پرسپولیس رو مشترک میخوان هوادار درجه سه ی فوتبال هم نیستن چه برسه درجه یک!
۲۰ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۱۸:۵۸:۰۰
7
18
۲۴ابدی
همه جای دنیا تیم ها شونو اماده اماده تا دندون مصلح میفرستن تورنومنت کشور ما کاری ک نمیکنن هیچی دندوناشون هم میکشه
۲۰ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۲۹:۰۷
پاسخ
6
135
محمدرضا
سازمان لیگ از الان تو فکر اینه کار پرسپولیسو سخت تر کنه کار تیم‌های سوگولیشو اسون تر (:
۲۰ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۴۹:۵۶
پاسخ
26
158
علی پرسپولیسی
هر نتیجه ای تو این بازیا بگیره با جان و دل حمایت میکنیم تیممونا...زنده باد پرسپولیس
۲۰ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۲۵:۲۱
پاسخ
24
190
پولفسول و بودیمیر به فیفا شکایت کردند
خطاب به red بسوززززز 9 پولیسی الو 125
۲۰ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۱۶:۴۹:۱۷
35
31
ستارگان سرخ ایران
ما پشت کالدرون هستیم شما حرف نزن
۲۰ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۱۵:۵۹
17
92
RED MRE:جیگر آدم برای مظلومیت آبیا آتیش می گیره
همچنین زنده باد آقای فتاحی البته وجانشین برحقش سهیل مهدی که نیومده لطف رو در حق شیشتائی بامهمان کردن میزبان و وقت خریدن وتعویق بازیاش کامل کرد.
۲۰ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۴۰:۰۹
86
29
Solo
شما از نفت مسجد سلیمان نباز نمیخواد حمایت کنی حمایت هاتون رو بعد از باخت ها دیدیم حیاکن رهاکن
۲۰ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۰۳:۱۰
101
50