آمارهای خواندنی برنلی - آرسنال؛ رستگاری در دقیقه نود!

آمارهای خواندنی برنلی - آرسنال؛ رستگاری در دقیقه نود!

3645
20:38
12 مهر 1395
آرسنال در هفته هفتم لیگ برتر در خانه تیم برنلی به میدان رفت و در حالی که همگان منتظر سوت پایان بازی و تساوی بدون گل دو تیم بودند، آخرین ضربه یاران ونگر با چاشنی خوش اقبالی درون دروازه برنلی قرار گرفت و توپچی ها با 3 امتیاز کامل به لندن برگشتند.

وبسایت رسمی برنامه نود - آرسنال در هفته هفتم لیگ برتر در خانه تیم برنلی به میدان رفت و در حالی که همگان منتظر سوت پایان بازی و تساوی بدون گل دو تیم بودند، آخرین ضربه یاران ونگر با چاشنی خوش اقبالی درون دروازه برنلی قرار گرفت و توپچی ها با 3 امتیاز کامل به لندن برگشتند.

به گزارش وبسایت نود، توپچی ها در شبی که نمایش چندان دلچسبی را ارائه ندادند، باز هم به لطف آمادگی تئو والکات، به یک گل سه امتیازی حیاتی و پر حرف و حدیث توسط لورن کوشیلنی در واپسین ثانیه های بازی مقابل برنلی دست یافتند. به اعتقاد شون دایچ سرمربی برنلی، گلزن آرسنال در این بازی، مرتکب خطای هند شد. بدین ترتیب، برنلی طی 8 رویارویی اخیر با آرسنال در لیگ برتر، طعم برد را نچشیده و چهارمین باخت متوالی را مقابل توپچی ها تجربه می کند. برنلی طی 7 تقابل اخیر با آرسنال، فقط 2 گل زده است. آرسنال طی 26 مسابقه اخیر با تیم های تازه وارد لیگ برتر، به 23 برد و 3 تساوی دست یافته است.

آرسنال برای اولین بار در این فصل به دو کلین شیت متوالی و همچنین برای اولین بار از اکتبر 2015، به پنج برد متوالی در لیگ برتر دست یافت. به نظر می رسد که ماه اکتبر برای آرسن ونگر ماه خوش یُمنی باشد. «آقای پروفسور» 20 سال پیش در ماه اکتبر، هدایت آرسنال را بر عهده گرفت. گفتنی است که رکورد تعداد بردهای پیاپی آرسنال در دوران مربیگری آرسن ونگر، بسیار بیشتر از اینهاست. توپچی ها تحت هدایت ونگر به 14 برد متوالی در سال 2002 دست یافتند که در نهایت، منجر به دومین قهرمانی این تیم در لیگ برتر به همراه ونگر شد.

4 دیدار اخیر این دو تیم در ورزشگاه تورف مور، در مجموع فقط 4 گل داشته و هیچ کدام از این دو تیم، بیش از یک گل در هر بازی نزده اند! برنلی در 17 بازی خانگی اخیر، فقط 5 گل خورده و در هیچ کدام از این بازی ها، بیش از یک گل نخورده است. حتی آرسنال هم نتوانست بیش از یک گل به شرابی ها بزند.

در این بازی، یک مدافع برای آرسنال گلزنی کرد تا تعداد گل های زده لورن کوشیلنی از ابتدای فصل گذشته تاکنون، به عدد 6 برسد. گلزن ترین مدافع لیگ برتر در همین بازه زمانی، اسکات دن مدافع کریستال پالاس با 7 گل است و کوشیلنی در رده دوم گلزن ترین مدافع لیگ برتر طی دو فصل اخیر قرار دارد. بیشترین تعداد پاس گل توسط یک مدافع طی دو فصل اخیر لیگ برتر نیز به هکتور بیرین از آرسنال مربوط می شود. (6 پاس گل)

بسیاری از کارشناس ها معتقدند که نمایش جسورانه و با کیفیت برنلی باعث شد تا آرسنال از ارائه همان کیفیت فنی عاجز بماند. برنلی در همین فصل، یکی دیگر از تیم های بزرگ لیگ برتر یعنی لیورپول را هم غافلگیر کرده بود. مسوت اوزیل یکی از ضعیف ترین بازیکن های میدان لقب گرفت، طوری که پیرس مورگان یکی از هوادارهای مشهور آرسنال به شوخی گفت «اوزیل به اندازه ای از جریان بازی خارج بود که حتی احتمال به خواب رفتن او هم وجود داشت!»

آرسنال در این بازی، برای بیست و سومین بار در لیگ برتر توانست با گل های دقیقه 90 به پیروزی برسد. تنها تیمی که در تاریخ لیگ برتر، توانسته بیش از آرسنال با گل های دقیقه 90 پیروز شود، لیورپول بوده است. (28 بازی)

حتی آرسن ونگر سرمربی فرانسوی آرسنال نیز اعتراف کرد تیمش در کسب 3 امتیاز این بازی بسیار خوش شانس بوده است. اوج اهمیت این برد هنگامی مشخص می شود که بدانیم در هفته هفتم، تیم صدرنشین منچستر سیتی نیز شکست خورد تا فاصله آرسنال با صدر جدول به اندازه 3 امتیاز کاهش یابد. بدون شک هوادارهای متعصب آرسنال از پیروزی تاتنهام خوشحال نشده اند ولی اگر کمی منطقی تر به قضیه نگاه کنند، شاید دلیلی منطقی برای خشنودی آنها از برد تاتنهام مقابل سیتی وجود داشته باشد.

حضور پیتر چک به جای داوید اوسپینا درون دروازه آرسنال، حضور سم ووکس در ترکیب اصلی برنلی و تعویض زودهنگام استفان دفور در نیمه دوم از نکات بارز این بازی بود. از 6 تعویض ممکن در این بازی، فقط 3 تعویض انجام شد.

67 درصد مالکیت توپ برای آرسنال، 741 پاس برای آرسنال و دقت پاس 86%

مسوت اوزیل 72 پاس در این بازی داد ولی دومین پاسور برتر آرسنال در این بازی بود زیرا سانتی کازورلا با 103 پاس و دقت 98%، عملکردی خیره کننده داشت. عملکرد شکودران مصطفی در خط دفاعی آرسنال شگفت انگیزتر از سانتی کازورلا بود؛ 11 دفع توپ، 4 تکل و 11 جدال تن به تن

4464

نظرات کاربران