آمارهای فوق‌العاده ثلث اول لیگ؛ حمله سپاهان به رکورد سرخابی‌ها

آمارهای فوق‌العاده ثلث اول لیگ؛ حمله سپاهان به رکورد سرخابی‌ها

11566
13:05
19 آبان 1398
با گذشت 10 هفته از لیگ برخی از تیم‌ها عملکردی از خود به جا گذاشته‌اند که در ادوار لیگ برتر بی‌نظیر بوده یا حداقل در تاریخ آن باشگاه سابقه نداشته است.

به گزارش وب سایت نود، با گذشت یک سوم از لیگ، برخی از تیم‌ها کارنامه‌ای از خود به جای گذاشته‌اند که در صورت ادامه این روند می‌توانند در پایان فصل رکورد تاریخ لیگ برتر را جابه‌جا کنند.
سپاهان با ساختار دفاعی بی‌نظیر خود آمادگی این را دارد که در پایان فصل چندین رکورد تاریخ لیگ برتر را جابه‌جا کند. سپاهان با تنها یک گل خورده بهترین خط دفاع تا پایان هفته دهم در تاریخ لیگ برتر است. این تیم 9 کلین‌شیت داشته که از این نظر نیز بی‌نظیر است. استقلال لیگ هجدهم با 13 گل خورده بهترین خط دفاع و استقلال لیگ دوازدهم با 21 کلین‌شیت بیشترین کلین‌شیت را تاریخ مسابقات را دارد و سپاهان در مسیر شکستن این رکورد قرار دارد. البته این تیم در لیگ این فصل شکستی نداشته که 9 تیم دیگر در ادوار قبلی تا پایان این هفته چنین نتایجی کسب کردند. رکورددار کم‌ترین شکست در یک فصل، پرسپولیس است که در دوره گذشته فقط یک باخت داشت و سپاهان برای رسیدن به این رکورد در 20 بازی آینده نباید بیشتر از یک باخت داشته باشد.
به جز سپاهان، نفت مسجدسلیمان هم بی‌شکست است. این تیم تا این هفته از لیگ 8 تساوی داشته که رکورد تاریخ لیگ برتر است. مس کرمان در لیگ سیزدهم با 19 تساوی رکورددار تاریخ لیگ است.


شاهین بوشهر هم با کسب 2 امتیاز ضعیف‌ترین تیم تاریخ لیگ برتر در 10 هفته ابتدایی است. استقلال اهواز در لیگ شانزدهم با کسب 13 امتیاز کم‌ترین امتیاز را در تاریخ لیگ برتر کسب کرده است. شاهین بوشهر با 8 شکست به همراه مس سرچشمه بیشترین باخت را در 10 هفته ابتدایی داشته‌اند. این تیم با تفاضل گل 17- بدترین تفاضل گل را در این مقطع از فصل داشته است. تا قبل از این دوره 12 تیم بدون پیروزی به هفته دهم رسیدند که شاهین بوشهر و گل گهر سیرجان این رکورد را تکرار کردند که البته گل گهر یک بازی عقب مانده دارد.
بدترین ذوب‌‍آهن تاریخ
برخی از باشگاه‌ها در مسیر رکودشکنی تاریخ لیگ برتر نیستند ولی عملکردشان در این مقطع از فصل در تاریخ باشگاه بی‌نظیر بوده است. ذوب‌آهن با 7 امتیاز و تنها یک پیروزی، بدترین نتایج خود را در 19 فصل حضور در لیگ برتر گرفته است. ذوب آهن در بدترین فصل خود در لیگ سیزدهم 6 برد و 29 امتیاز بدست آورده بود.
سایپا در این دوره ضعیف‌تر از ادوار قبلی ظاهر شده و برای نخستین بار در 10 بازی نخست در 7 بازی در گلزنی ناکام بوده است. خط حمله پیکان در این فصل بسیار جلب توجه کرده و با 16 گل بیش از همه ادوار گل زده است. شهرخودرو با جذب مهدی رحمتی کمتر از همیشه گل خورده است و با 3 گل خورده و 6 کلین‌شیت بهترین عملکرد را داشته است. البته شهرخودرو یک بازی عقب مانده دارد که ممکن است این آمار را تحت تاثیر قرار دهد.
به جز شهرخودرو تیمهای دیگری هم بودند که کارنامه دفاعی ممتازی در تاریخ باشگاهشان به جا گذاشتند. تراکتور با 7 و صنعت نفت با 5 کلین‌شیت بیشترین تعداد کلین‌شیت باشگاهشان را در تاریخ لیگ برتر به جا گذاشتند. فولاد خوزستان هم با 5 گل خورده بهترین خط دفاع تاریخ فولاد در لیگ برتر را دارد.
استقلال که هر چه از لیگ گذشت آمادهتر شد با خط آتشفوق‌العاده خود تفاضل گل 12+ از خود به جای گذاشت که چنین تفاضلی در چنین مقطعی از فصل برای این تیم بی‌نظیر است.
60610

نظرات کاربران
طـوفـان زرد آســیا
مشکل فصل گذشته ما این بود که در مقابل تیم هــای بزرگ و رقبا نتیجه نمی گرفتیم امـــــــــــــــــــــا در فصل جاری - حداقل تا اینجا - این نقیصه برطرف شده و این مــــا رو به لیگ قهرمانان که تیم هــای بزرگ و مدعی حضور دارند امیدوار می کنه.. به امید نتیجه گیری و سربلندی باشگاه هــای ایرانی در بازی هــای بین المللی..
۱۹ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۱۶:۵۶:۲۳
پاسخ
22
118
سلمان
به نظر من هنوز نباید عجله کرد.پرسپولیس تو همین نیم فصل اول قهرمانی خودش مسجل میکنه و به رده اول میرسه.سخت ترین بازیهای لیگ برای پرسپولیس بوده که با شش تیم از هفت تیم اول جدول بازی کرده و هیچ کدام از مدعیان این همه بازی سخت نداشتند.شک نکنید که تو همین پنج بازی نیم فصل اول پرسپولیس به صدر می آد.تازه بازی سپاهان و استقلال و پدیده که با هم بازی میکنند دیدینی میشه.بله عزیزان بالاخره همه باید با هم بازی کنند و روزهای سخت شما هم نزدیکه.از حالا باید بشینیم و تقابل پدیده و مثلث ژاپنی با هم دیگر نگاه کنیم.استقلال و سپاهان -پدیده و سپاهان-استقلال و پدیده -تراکتور و پدیده-تازه اینا که تمام بشه باید با فولاد هم بازی کنید.بعدش هم صنعت .تراکتور و فولاد-سپاهان و صنعت-پدیده و صنعت-.بالاخره این بازی ها داغونتون میکنه و امتیاز از دست نیدهید و اونوقت هست که پرسپولیس سرورتون رو بالای سرتون میبینید.شب دراز است و قلندر بیدار.
۱۹ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۱۶:۴۹:۳۲
پاسخ
95
52
علیرضا م.
دوست من، سپاهان و تراکتور و استقلال به تیم‌هایی امتیاز دادند که فکرش رو نمی‌کردند و این مسلما برای شما هم اتفاق می‌افته، با یه تفاوت، اونم اینکه شما به تیمای بالای جدول باختید و اونا بردن! پس منطقا شما شانس کمتری برای صدر دارید! این بحث بازی سخت و آسون رو که می‌کنید واقعا مسخره است.
۱۹ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۲۳:۵۴:۳۶
11
28
ارش
اقای دانشمند سپاهان با فولاد بازی کرده و تازه شمارو تو زمین خودتون ب حمایت فدراسیون ازتون دو صفر زده منتظره چی هستی دیگه
۱۹ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۲۱:۴۴:۰۳
16
29
قاسم رحیمی
آقای طرفدار استقلال ما هم طرفدار استقلال هستیم البته بعد ار سپاهان . ولی لطفا سپاهان را دست کم نگیر . اولین تیمی که تو لیگ هتریک کرد . شاید بتونید با هوچی گری ببرید . ولی محاله تا صد سال دیگه بتونید رکوردش را بشکنید
۱۹ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۴۰:۰۳
پاسخ
33
68
بایرن
فوتبال یه چهار چوبی داره به نام مستطیل سبز که استقلالیای عزیز اونجا باید خودشون رو نشون بدن تیم ما سپاهان و به این راحتی باج به هیچ تیمی نمیده سعی و تلاشش رو فقط برای برد میکنه فقط یه چیز میمونه اونم قصه نانوشته دست تقدیر امیدوارم هر تیمی که حقشه ببره
۱۹ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۰۴:۱۳
پاسخ
16
62
رضام ی سپاهانی
زنده باد سپاهان کبیر زنده باد عقاب اسیا پیام دست طلایی
۱۹ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۰۱:۱۶
پاسخ
34
70
با افتخار دوچرخه سواران☆☆
سپاهان اولین باختشو به اس اس میده...
۱۹ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۴۸:۴۴
پاسخ
131
85
کیان
پرسپولیس هم اوتوبوسی ترین برد های تاریخ لیگ رو بدست اورد امسال مخصوصا بازی اخر جلو فولاد
۱۹ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۴۷:۵۴
پاسخ
65
138
Majid
امسال استقلال بقیه تیما رو هم گل بارون میکنه نساجی یاسپاهان فرقی نداره
۱۹ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۳۳:۳۷
پاسخ
210
170
عشقممم نیمار
ایشالا دیاشاه با احتیاط مقابل نساجی بازیکنه ک‌کارت زرد نگیره و‌ب بازی سپاهان برسه ..و‌مقابل این تیم هتریک کنه ک‌مث تراکتور ..سپاهان هم نقره داغ کنه ک‌تا ابد نام دیاشاه ..در ذهنشون بمونه :-Pماشالا ..با اینک خیلیا میخان ..تاج‌کبیر زمین بزنن..ولی چقد رکورد داره این تاج‌کبیر ..:-P از قهرمانی اسیا تا بیشترین امتیاز ۱۰۰۰+..:-)
۱۹ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۲۳:۰۵
پاسخ
177
136
علیرضا م.
منم به عنوان یه سپاهانی امیدوارم با اینهمه دیادیا که می‌کنین، به بازی با سپاهان برسه و برای باختتون عذر و بهانه نمونه!
۱۹ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۰۴:۰۴
23
73