آماری جالب از قهرمانان جام‌جهانی؛ فرانسه، ششمین ناکام

آماری جالب از قهرمانان جام‌جهانی؛ فرانسه، ششمین ناکام

4848
11:29
18 شهریور 1397
قهرمان جام‌جهانی 2018 به سنتی که خودش پایه‌ریزی کرد، وفادار ماند.

وبسایت رسمی برنامه نود - فرانسه پس از قهرمانی در جام‌جهانی 2018 با امید زیادی پا به اولین بازی خودش در جام تازه تاسیس لیگ ملت‌های اروپا گذاشته بود اما در نهایت به لطف درخشش دروازه‌بانش تنها توانست از شکست مقابل آلمان جلوگیری کند! 

به گزارش سایت نود، تساوی بدون گل خروس‌های آبی مقابل قهرمان سابق دنیا به سنت پیروز نشدن قهرمان دنیا در اولین بازی پس از فتح جام بزرگ تداوم بخشید. به عبارت بهتر از جام‌جهانی 1994 و اولین بازی برزیل قهرمان در این رقابت‌ها تا به حال همواره قهرمانان جهان از کسب پیروزی در اولین بازی پس از قهرمانی عاجز مانده‌اند.

 از فرانسه تا فرانسه 

 اتفاقا این سنت توسط فرانسه پایه‌ریزی شد. مردان امه ژاکه پس از برتری 3 بر صفر در فینال جام‌جهانی خانگی در اولین بازی پس از جام 1998 موفق به شکست دادن تیم ضعیفی مانند اندورا هم نشدند. برزیل، قهرمان جام‌جهانی 2002 در نخستین بازی پس از قهرمانی پنجم در دنیا مقابل اکوادور به نتیجه‌ای بهتر از تساوی دست نیافت. ایتالیا، فاتح جام 2006 نمونه ناکام دیگری در زمینه برتری در اولین بازی پس از قهرمانی در جام‌جهانی بود. تیم لیپی نتوانست رقیبش را شکست دهد؛ درست مانند اسپانیا که اولین بازی بعد از فتح جهان در سال 2010 را با شکست پشت سر گذاشت. قربانی بعدی، آلمان، قهرمان جام سال 2014 نام داشت. مردان یوگی لو چهارمین قهرمانی در دنیا را جشن گرفتند اما نتوانستند در اولین بازی به عنوان قهرمان دنیا طعم برتری را بچشند.

 ... و باز هم خروس‌ها

این بار باز هم نوبت خروس‌ها بود که به سنت ایجاد شده توسط خودشان احترام بگذارند! تساوی بدون گل فرانسه مقابل آلمان در اولین دور لیگ ملت‌های اروپا، ششمین ناکامی متوالی صاحبان عنوان قهرمانی جهان در برتری در اولین بازی پس از قهرمانی دنیا را رقم زد. باید دید 4 سال دیگر، پس از 6 ناکامی پی در پی بالاخره قهرمان جهان نخستین بازی خودش پس از شاهکارش را می‌برد یا نه.

1977

 

نظرات کاربران
کرواسي
امسالم حقش نبود قهرماني
۱۸ شهریور ۱۳۹۷ ساعت ۱۷:۵۲:۱۲
پاسخ
30
8