آماری که نشان می دهد تراکتورسازی محبوب تر از استقلال و پرسپولیس است!

آماری که نشان می دهد تراکتورسازی محبوب تر از استقلال و پرسپولیس است!

13501
09:35
30 اردیبهشت 1394
میانگین تماشاگران تراکتورسازی در لیگ چهاردهم ، اختلافی چشمگیر با میانگین هواداران استقلال و پرسپولیس دارد.

وبسایت رسمی برنامه نود -  میانگین تماشاگران تراکتورسازی در لیگ چهاردهم ، اختلافی چشمگیر با میانگین هواداران استقلال و پرسپولیس دارد.

به گزارش وب سایت نود و به نقل از خبرآنلاین،  با پایان فصل چهاردهم لیگ برتر تیم تراکتورسازی تبریز عنوان پرتماشاگرترین تیم فصل را بدست آورد و استقلال و پرسپولیس در رده های بعدی قرار گرفتند.

تیم تراکتورسازی در مجموع 14 بازی خانگی (یک بازی محروم بود) 380 هزار نفر تماشاگر داشت و میانگین 27 هزار تماشاگر برای هر بازی را به ثبت رساند. استقلال در 15 بازی خانگی در مجموع 240 هزار تماشاگر و میانگین 16 هزار نفر را داشت و برای پرسپولیس هم در 14 بازی خانگی (یک بازی محروم از تماشاگر) 220 هزار تماشاگر راهی ورزشگاه ها شدند و رکورد 15700 نفر به ثبت رسید.

اما در طرف مقابل سایپا کم تماشاگرترین تیم فصل بود که فقط 22 هزار نفر تماشاگر داشت و رکورد 1470 نفر به ازای هر بازی را ثبت کرد. آمار تماشاگران تیم ها به تفکیک به صورت زیر است:

تراکتورسازی تبریز (مجموع 380 هزار/ میانگین: 27000 نفر)

استقلال تهران (مجموع 240 هزار/ میانگین: 16000 نفر)

پرسپولیس تهران (مجموع 220 هزار/ میانگین: 15700 نفر)

پدیده مشهد (مجموع 155 هزار/ میانگین: 10300 نفر)

فولاد خوزستان (مجموع 93 هزار/ میانگین: 6200 نفر)

نفت مسجد سلیمان (مجموع 80 هزار/ میانگین: 6150 نفر)

سپاهان اصفهان (مجموع 65 هزار/ میانگین: 4600 نفر)

ملوان انزلی (مجموع 64 هزار/ میانگین: 4500 نفر)

پیکان تهران (مجموع 44 هزار/ میانگین: 2900 نفر)

استقلال خوزستان (مجموع 30 هزار/ میانگین: 2000 نفر)

گسترش فولاد (مجموع 30 هزار/ میانگین: 2000 نفر)

ذوب آهن اصفهان (مجموع 29 هزار/ میانگین: 1900 نفر)

راه آهن تهران (مجموع 28 هزار/ میانگین: 1860 نفر)

نفت تهران (مجموع 27 هزار/ میانگین: 1800 نفر)

صبای قم (مجموع 23 هزار/ میانگین: 1530 نفر)

سایپای کرج (مجموع 22 هزار/ میانگین: 1470 نفر)

 

چند نکته:

لیگ برتر ما هنوز سیستم دقیقی برای شمارش تعداد تماشاگر ندارد، بنابراین اعداد اعلام شده در تعداد تماشاگران معمولاً یا بر حسب فروش بلیت است یا تخمینی.

تیم های پیکان و راه اهن بعد از انتقال بازی های خانگی شان به شهر قدس، آمار تماشاگران خود را بالاتر بردند.

ملاک محاسبه در این آمار بازی های خانگی بوده است. بنابراین بازی رفت دربی به استقلال و بازی برگشت به پرسپولیس اختصاص یافت که البته فرق زیادی در تعداد تماشاگران وجود نداشت.

تیم های نفت تهران، پیکان و راه آهن در دیدار مقابل پرسپولیس و استقلال در ورزشگاه تختی میزبان بوده اند و اگرچه تماشاگران آن بازی متعلق به سرخابی ها بود، اما در آمار تیم نفت تهران و راه آهن محاسبه شد. برای دیدار گسترش و تراکتورسازی نیز به همین صورت عمل شد.

 

2051

نظرات کاربران
نسرین
اگه طرفدار واقعا طرفدار باشه توی اوج و فرود ها همراه تیمش هست شماها فقط عاشق اسم تیمها تون هستین تیم هایی که یه دوره قهرمانی های زیادی کسب کردن ولی حالا دیگه حرفی برای گفتن ندارن اگه طرفدار واقعی بودین توی شرایط بد تیم رو تنها نمیذاشتین! در ضمن طرفداری شهرستانی ها از این دو تا تیم برمیگرده به زمانی که هیچ شهری توی ایران یه تیم فوتبال نداشت همه مجبور بودن یا آبی بشه یا سرخ. کاملا واضح و مبرهن هست که این تیم ها تعداد طرفدارهاشون بیشتره طبیعی هم هست هم ریشه دارن هم پر افتخار ولی مهم کیفیته نه کمیت!
۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۴ ساعت ۲۰:۳۳:۳۸
پاسخ
1
10
ilhan
دربی استقلال و پرسپولیس رو همه دیدیم که چقدر کم استقبال کرده بودند و نکته مهم دیگه اینکه وقتی تراکتور تو تهران بازی داره این هواداران تراکتور هستند که میزبانی میکنند هفته قبل که تراکتور با استقلال تو آزادی بازی داشت همه فکر میکردند استادیوم یادگار امام تبریزه.
۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۴ ساعت ۲۰:۱۴:۴۱
پاسخ
2
12
رستگار
پرسپولیسی ها اگه بازی هاشون رایگان نبود عمرا به استادیوم نمی رفتند.
۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۴ ساعت ۲۰:۰۹:۵۵
پاسخ
3
6
Arda
دوستانی که چشم ندارن محبوبیت تراکتور رو ببینند کافی است یکبار به استادیوم تبریز بیان و عشق و علاقه و شور فوتبالی هواداران تراکتور و تشویق های متفاوت رو از نزدیک ببینند.
۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۴ ساعت ۲۰:۰۷:۴۹
پاسخ
2
9
فرهاد
کسی اگر هوادار تیمی باشه باید بره استادیوم و از تیمش حمایت بکنه نه این که بشینه تو خونه . به نظر من هواداران تراکتور علاقه و عشق خاصی به تیمشون دارن که هواداران تیم های دیگر ندارند.
۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۴ ساعت ۲۰:۰۳:۱۷
پاسخ
2
11
کاظم
همینم از سر فوتبال ما زیادیه....
۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۴ ساعت ۱۹:۵۶:۴۸
پاسخ
1
4
حمیدرضا
چون استادیوم فولادشهر ۶۰ کیلومتر با اصفهان فاصله داره تماشاچیای سپاهان کم شده. اگه استادیوم نقش جهان را بسازند تماشاچیای سپاهان از تراکتور هم بیشتر میشه.
۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۴ ساعت ۱۹:۴۹:۵۰
پاسخ
14
5
محمد عباس زاده
لطفا امار بازی های اسیایی هم دربیارید که پرسپولیس تو چهاربازیش که 360 هزار نفربودن از همه اینام بیشتره
۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۴ ساعت ۱۹:۴۰:۰۷
پاسخ
16
5
اstarboy
عزیزم نصف ملت ایران ترک هستند اعم از آذری و ترک و ترکمن و... کمه به نظرت 40 میلیون؟؟؟؟؟؟؟ دوما ما آذری ها هم بغیر تراکتور تیم دیگه ای رو محبوب میدونیم مثلا خود من بعد تراکتور پرسپولیسی هستم. حتی تحسین گر تیم نفت تهران هستم و امیدوارم که با یکم تلاش بیشتر جز 4 تیم برتر آسیا قرار بگیره البته همراه پرسپولیس
۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۴ ساعت ۱۸:۵۱:۴۹
پاسخ
7
15
ثنا
چه ربطی داشت همه می دونن محبوب ترین و پرتماشاگرترین تیم پرسپولیس تراکتور کجا بود
۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۴ ساعت ۱۷:۰۳:۰۹
پاسخ
35
15
mohammad
بببینین دعوا نکنین تراکتور همیشه محبوب هواداراش بوده و هست الان تیم های شهرستانی دارن فوتبال رو میچرخونن به قول معروف هم کیروش رو مجبور کردن از استقلا ل و پیروزی برای تیم ملی دعوت کنند واگر نه ما مهاجمای خیلی خوب تو تراکتور داریم میدونم برای این که به تیم ملی یه بازیکن بره باید تو این دوتا باشگاه یکی پرسپولیس و دیگری استقلال باشه من نمیگم اینا تیمهای بدن ولی زمان ثابت میکنه تراکتور فصل بعد طوری قدم تو لیگ میزاره که قهرمانیش به اما و اگر نرسه فکر کنم فغانی هم دیگه نیاد تبریز
۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۴ ساعت ۱۷:۰۲:۲۳
پاسخ
10
30
mehdi
قابل توجه خشایار خان .چون اون چار دبدار رایگان اعلام شد اون همه ادم رفت به ورزشگاه
۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۴ ساعت ۱۶:۵۴:۱۴
پاسخ
12
28
mehdi
بهنام خوان همین که میگی آذریها خودش سی میلیون جمعیت ایرانه .داداش تراکتور محبوبیتش با محبوبیت این دوتا تیم فرق داره .اولا چون مال پایتختن بیشتر تو چشم هستن .ثانیا چون قبلا فقط این دوتا تیم قهرمان میشدن فقط مردم ایران این دو تیمو میشناختن ..داداش من الان فرق کرده دیگه این دو تا تیم در جاهای محبوبن که تیم ندارن یا تیم شون از دیگر استانها اوردن .
۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۴ ساعت ۱۶:۵۱:۵۵
پاسخ
13
31
یاشا سین
حالا اگه استقلال و پرسپولیسو میگفتن همه چی به هم ربط داشت.
۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۴ ساعت ۱۶:۲۰:۵۵
پاسخ
16
21
parya
ما مثه تماشاگرای پس پس منتظر نستیم ک بازی رایگان بشه تو بازی تراکتور نفتم ک از ساعت 4ونیم ورزشگاه پر بود حتی داداش من ایستاده بازی رو دیده بود با پسرخاله هام
۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۴ ساعت ۱۶:۰۹:۴۸
پاسخ
18
41