آمار امیدوارکننده برای معجزه؛ 86 درصد احتمال صعود برنده ایران و مراکش

آمار امیدوارکننده برای معجزه؛ 86 درصد احتمال صعود برنده ایران و مراکش

6940
17:44
24 خرداد 1397
تیم ملی ایران بازی آسانی مقابل مراکش ندارد اما آسانترین بازی گروه را با نماینده آفریقا دارد.

وبسایت رسمی برنامه نود - شاید تنها خوش‌شانسی ایران در جام‌جهانی 2018 دیدار با آسان‌ترین حریف در اولین بازی خود در این تورنمنت است. 

به گزارش وبسایت نود، بردن در بازی اول جام‌جهانی می‌تواند فقط یک برد و یا می‌تواند همه چیز باشد. در جام‌جهانی گذشته برای 12 تیم که بازی اول را با برد پشت سر گذاشتند، صعود رقم خورد و برای دو تیم فقط به حذف ختم شد. برزیل، مکزیک، هلند، شیلی، کلمبیا، ساحل عاج، کاستاریکا، ایتالیا، سوئیس، فرانسه، آرژانتین، آلمان، آمریکا و بلژیک تیم‌هایی بودند که توانستند در اولین بازی خود در جام‌جهانی برنده باشند. از این 14 تیم همه تیم‌ها به جز ساحل عاج و ایتالیا به مرحله بعدی صعود کردند. یعنی 86درصد از تیم هایی که بازی اول خود را با برد پشت سر گذاشتند.

تیم ملی ایران بازی آسانی مقابل مراکش ندارد اما آسان‌ترین بازی گروهش خواهد بود. شاید این شانسی ویژه برای کی‌روش و شاگردان باشد تا با برد در اولین بازی بتوانند شانس خود را برای صعود بیشتر کرده و اولین قدم برای معجزه را بردارند. البته این قانون شامل حال مراکش هم می‌شود و این تیم هم می‌تواند با برد مقابل ایران امیدهایش برای شانس از گروه مرگ را بیشتر کند. مساله‌ای که انگیزه و توان آنها را برای بازی مقابل ایران افزایش می‌دهد و سختی‌های این رقابت را دوچندان می‌کند.

نکته مهم اینکه در جام جهانی قبل هم تیم‌هایی مثل آمریکا و شیلی، بازی اول حریف آسان‌شان را بردند اما همین برد به آن‌ها روحیه داد تا بالاتر از پرتغال و اسپانیا از گروه‌شان بالا بروند. کی‌روش و رنارد به خوبی می‌دانند که برد در بازی فردا به معنای صعودشان نیست اما باخت قطعا به معنای حذف شدن‌شان خواهد بود و به همین دلیل هیچ کدام از دو مربی نمی‌خواهند در زمره بازنده‌ها قرار بگیرند.

 

 30388

 

نظرات کاربران
امین
بچه ها شما بهترینین میدونم فوق العاده این و عالی بازی میکنین شک ندارم درود بر ایران و ایرانی و درود بر کیروش ،،،،ادمین اگه صلاح میدونی نظرات منو هم قرار بده
۲۴ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۲۲:۳۴:۱۹
پاسخ
3
32
یوپ هاینکس
خدا کنه با یاری حق صعود کنیم ایشالا کیروش و بچه های تیم ملی شگفتی ساز میشن
۲۴ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۲۲:۳۲:۰۱
پاسخ
3
51
ایرانی
مراکش پرس ازجلو روخوب بلده وتوان بدنیش روهم دارن تواین نحوه بازی مدافع بازیسازی مثل چشمی خیلی به کار میاد بشینیند وفرداببینید
۲۴ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۲۲:۲۸:۱۸
پاسخ
13
57
مجید
دو پرس جلو بزن روزبه سه تا گل میزنه به خودمون
۲۴ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۲۲:۴۱:۲۱
34
21
مستاجر خدا
تمام این رویاها فردا شب به یاس تبدیل میشه ولی من برعکس همتون خوشحالترینم
۲۴ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۲۲:۲۶:۵۳
پاسخ
136
27
قهرمان آسمونی
واقعا درک نمیکنم چرا این مستاجر این پیامهارو میده و بدتر از ایشون، بقیه چرا انقدر به نظرات کوته فکرانه ایشون جواب میدن. بنظر من اگه کسی به نظرات ایشون توجهی نکنه، خودش میفهمه دیگه نباید اینجوری خودشو نشون بده، انگار کمبود توجه درد بدیه که اینطور تیم مملکتو خار میکنه.
۲۵ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۰۳:۰۲:۵۶
0
21
ممد شامی
آدم وقتی بعضی کامنت ها رو میخونه احساس میکنه کارتون باب اسفنجی رو میبینه مخصوصاً اون قسمتهایی که اختاپوس هم هست
۲۴ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۲۳:۱۵:۴۵
1
35
ADEL1366
فاز اینجور آدمهایی ک همیشه برعکس جریان آب حرکت میکنند و توی هر نظری ساز مخالف رو میزنن تا خودنمایی کنن فقط یک آرزو میشه واسشون کرد اونم اینکه نتشون تا آخر جام جهانی قطع بشه و بس
۲۴ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۲۲:۵۴:۵۹
4
38
ایرانی با غیرت
خوبه آدم یکم نسبت به تیمش امیدوار باشه، ولی حیف که افرادی مثل شما این را نمی فهمید. به امید موفقیت ایران وایرانی
۲۴ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۲۲:۵۲:۲۸
6
43
فانتاس
الان لذت میبری که لج همرو دربیاری مثلا جلب توجه کنی /میدونم
۲۴ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۲۲:۴۱:۴۴
8
79
امیر
خدایی چرا بازیکنان یک روز قبل بازی همش توی گوشی هستن؟؟؟ هیچکی نیست بهشون گیر بده
۲۴ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۲۲:۲۴:۴۱
پاسخ
5
86
حميدرضا
إنشاءالله ميبريم
۲۴ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۲۲:۲۲:۳۵
پاسخ
3
51