آمار دست نیافتنی قلعه نویی؛ مربیگری در 450 بازی لیگ برتر

آمار دست نیافتنی قلعه نویی؛ مربیگری در 450 بازی لیگ برتر

5638
10:59
22 بهمن 1397
پرافتخارترین مربی تاریخ لیگ برتر در دیدار برابر سپیدرود رشت به رکوردی منحصر به فرد رسید.

به گزارش وب سایت نود، سرمربی زردپوشان اصفهانی که با کسب پنج قهرمانی در لیگ برتر به عنوان پرافتخارترین مربی تاریخ این رقابتها شناخته می شود، به لحاظ تعداد مربیگری در لیگ برتر هم آمار قابل توجهی در اختیار دارد که بعید به نظر می رسد تا چند سال آینده مربی دیگری به آمار او برسد. قلعه نویی با حضور در دیدار برابر سپیدرود رشت، به آمار 450 بازی لیگ برتری به عنوان مربی دست یافت تا از این نظر تا چند سال آینده بدون رقیب باشد.

امیر قلعه نویی در دومین دوره لیگ برتر، اولین تجربه مربیگری در این رقابتها را همراه با استقلال اهواز پشت سرگذاشت. او در سال های بعد، هدایت تیم های استقلال تهران، سپاهان اصفهان، تراکتورسازی، ملوان انزلی، مس کرمان و ذوب آهن اصفهان را هم بر عهده گرفت و در مجموع پنج بار با تیم های استقلال تهران و سپاهان اصفهان عنوان قهرمانی لیگ برتر را کسب کرده است.

پس از امیر قلعه نویی، مجید جلالی سرمربی نساجی مازندران بیشترین مربیگری در لیگ برتر را انجام داده و 374 بازی روی نیمکت تیم های مختلف حضور داشته است. علی دایی هم با 317 بازی مربیگری در رده سوم قرار دارد.

2081

نظرات کاربران
علی
همراه با علیییییییی
۲۲ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۲۵:۵۸
پاسخ
37
6
Hosein
امیرخان محبوب تاجی ها و سپاهانی ها حتی تراکتوری ها هم تا حدودی دوسش دارن
۲۲ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۵۸:۳۱
پاسخ
8
75
علیرضا سپاهانی
عالی امیر خان
۲۲ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۰۳:۴۳
پاسخ
5
65
غیرت یعنی هادی عقیلی
افراد موفق هم حسود زیاد دارند هم دشمن . ایشالا امسال ششمین قهرمانی ژنرال و سپاهان رو با هم جشن میگیرم . حالا هی ما رو محروم کنید ما خدا رو داریم
۲۲ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۲۳:۴۷
پاسخ
13
59
mehdi sh
سپاهان برگ برندش همین امیرخان دیدین پارسال ذوب آهن چه جور نایب قهرمان کرد......ایشالا استقلال خصوصی بشه امیرخان و حاج فتح الله بر میگردن......من امیدوارم اگه خدای نکرده استقلال قهرمان نشد سپاهان امسال قهرمان بشه البته اگه دیگه بزارن
۲۲ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۰۹:۵۶
پاسخ
16
63