آمار عجیب در لیگ برتر/ مثلث برمودا در صدر

آمار عجیب در لیگ برتر/ مثلث برمودا در صدر

34511
21:26
14 آذر 1397

به گزارش وب سایت نود، در هفته‌های پایانی نیم‌فصل اول رقابت سخت و فشرده‌ای در صدر جدول شکل گرفته است در طول تاریخ لیگ برتر، در ادوار زیادی کورس هیجان‌انگیزی برای تصاحب عنوان قهرمانی وجود داشته ولی آنچه که این دوره را با دوره‌‌های قبلی متمایز می‌کند که ۳ تیم بالای جدول، کارنامه فوق‌العاده قوی از خود به جای گذاشته‌اند.
 در دوره‌های گذشته،کسب میانگین 2 امتیاز از هر بازی تضمین‌کننده قهرمانی بوده است و در بسیاری از فصول تیمی به این حد نصاب نرسیده است و تیمهایی که به آن دست یافته‌اند جام قهرمانی را به ارمغان آورده‌اند.
در این دوره لیگ برتر اما سه تیم پرسپولیس، پدیده و سپاهان بسیار آماده نشان داده‌اند و تا اینجای رقابتها چیزی برای قهرمانی کم نداشته‌اند.این سه تیم با ۱۳ بازی حدنصابی بیش از میانگین ۲ امتیاز در هر مسابقه به جای گذاشته‌اند.این اتفاق سابقه نداشته که در تاریخ لیگ برتر با ۱۳ بازی ۳ تیم به این تیم رکورد دست یافته باشند.در ۱۷ دوره گذشته این مسابقات فقط ۲ بار، دو تیم در پایان هفته سیزدهم به این حدنصاب رسیده بودند.
در لیگ شانزدهم در هفته سیزدهم، پرسپولیس با ۲۹ امتیاز در صدر جدول بود و پس از آن تراکتورسازی با ۲۷ امتیاز در رده دوم قرار داشت.در ششمین دوره لیگ نیز سایپا با ۳۰ امتیاز از ۱۳ بازی در رده اول جدول بود و استقلال با ۲۷ امتیاز جایگاه دوم را به خود اختصاص داده بود.


تیمهای سپاهان، پدیده و پرسپولیس بسیار بدشانس هستند که رقیبان این چنین قدرتمند دارند.هر کدام از این تیمها اگر این نتایج را در دوره‌های دیگر لیگ گرفته بودند اکنون با اقتدار و اختلاف در صدر جدول بودند ولی پدیده که بهترین عملکرد تاریخ لیگ برتر را در ۱۲ هفته ابتدایی داشت با یک شکست برابر سپاهان جایگاه نخست را به زردپوشان اصفهان داد و سپاهان نیز در صورت باخت در بازی آتی مقابل پرسپولیس ممکن است تا رده سوم سقوط کند.پرسپولیس با پنچره بسته، فراتر از حد انتظار ظاهر شده و توانسته ۲۷ امتیاز کسب کند. در ۱۷ دوره قبلی لیگ برتر تنها ۳ تیم توانسته بودند که در۱۳ بازی ابتدایی خود بی‌شکست باقی بمانند ولی ثبت چنین آماری از سوی سرخپوشان باعث نشده تا این تیم در جمع ۲ تیم اول جدول قرار گیرد. 
البته دایره مدعیان قهرمانی منحصر به مثلث برمودای صدر جدول نیست و تراکتورسازی پرستاره این فصل به  کمتر از قهرمانی قانع نیست و استقلال نیز دوباره اوج گرفته و می‌خواهد هر چه سریعتر خود را به جمع تیمهای بالای جدول اضافه کند.
60610

نظرات کاربران
سام
پرسپولیس درگیر بازیا وکلا محروم و مصدوماشه تمام تیمای لیگ هم درگیر سرورشون پرسپولیسن خخخ بچاپ ادمین جان
۱۶ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۰۵:۴۰
پاسخ
4
10
کامی
خدا کنه پدیده قهرمان شه یه بار جام بیاد طرف شرق ببینیم چه رنگیه
۱۶ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۰۱:۲۹:۳۹
پاسخ
5
4
Hesam uz ba uz
امسال اگ خدا بخاد قهرمانی واس تراکتوره، با دلیل میگم، امسال ما تو تبریز جلو هوادارا ب تیمی امتیازی ندادیم، نیم فصل دوم هم نه تا بازی تو یادگار هستش از سپاهان و پدیده و پرسپولیس و استقلال بگیر تا پارس جنوبی جم رتبه ششمی، چ نیم فصلی داشته باشیم تو تبریز، به به به امید قهرمانی تراکتور و جشن قهرمانی میلیونی تو کشور
۱۵ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۰۹:۴۳
پاسخ
349
52
تاج بزرگ
از کردستان هستم و دوست دارم تبریز همیشه یک تیم قوی داشته باشه
۱۵ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۱۷:۱۵:۳۶
124
29
امید
تیم دوچرخه سواران هم با اقای شفر داره به اوج میرسه.......
۱۵ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۱۹:۰۷
پاسخ
29
232
علیرضا
بیچاره دوچرخه سوارانو هر سال گولشون میزنن میگن هماهنگ نشدیم . یه بازی میبرن میگن غوغا کردیم و همه چیز دیگه امادست .اما بازی بعدی دوباره نمیبرن دوباره نیاز به هماهنگی دارن این هفته ببین بعد از سپید رود چی میگن :)))
۱۵ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۲۳:۱۷:۴۵
6
45
کیروش
میریم برا برد سپاهان و طوری این تیم میبریم که تو تاریخ موندگار بشه.ببین کی گفتم.
۱۵ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۰۷:۱۴:۵۷
پاسخ
73
225
سینا
خاطره انگیز ترین بازی سپاهان و پرسپولیس اون بازی بود که سپاهان ۴ به ۱ پرسپولیس را برد اون هم نه نفره!!! انشاءالله تکرار میشه!
۱۵ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۲۳:۱۷:۴۳
59
21
barcapolis
بسه دیگه ابرومو نبرر این پارسال شعار کدوم تیم بود؟
۱۵ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۰۲:۵۸:۱۵
پاسخ
10
133
مریم
جان جان قرمزه تاسالها قهرمان..
۱۵ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۰۲:۵۲:۰۵
پاسخ
36
154
asad
استقلال آی بدو آی بدو آی بدو
۱۵ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۰۱:۲۵:۵۸
پاسخ
15
157
حسام
نیم فصل دوم جذابتر خواهد بود و صدر بارها دست به دست خواهد شد!چرا که در حال حاضر پنج تیم استقلال پرسپولیس سپاهان تراکتور و پدیده در کورس قهرمانی هستند.و حد اقل پنج تیم خوب دیگر هم چشم به گرفتن سهمیه خواهند داشت و برای این تیمها در بازیهای رو در رو دردسر ساز خواهند بود.و چهار تیم هم برای فرار از سقوط چنین شرایطی را رقم خواهند زد.لذا فصلی جذاب را شاهد خواهیم بود.پیش بینی من بالا اومدن استقلال و تراکتور است.شرایط بدنی تیمها و استفاده درست از تعطیلی نسبتا بلند مدت پیش رو بسیار تاثیرگذار خواهد بود!ذوب اهن و سایپا هم شرایط بهتری پیدا خواهند کرد!
۱۵ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۰۱:۰۲:۴۱
پاسخ
292
87
صام
استقلا کجاش تو کورسه
۱۶ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۰۰:۵۳:۳۰
5
45
zhandarm
شما تو خواب ببینی تراکتورو استقلال بیان بالا
۱۵ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۲۵:۴۷
26
157
من
من پرسپولیسیم و کاملا با حرفهای شما موافقم و واقعا نمیفهمم چرا بعضی از دوستان منفی دادن
۱۵ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۳۱:۱۸
106
53
بوفون
الان اس اس ها میگن کاش این مثلث مستطیل میشد ما هم جا میشدیم .
۱۵ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۰۰:۳۸:۱۴
پاسخ
43
505
محدرضا ..22
مستطیلم جواب نمیده
۱۵ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۰۲:۲۴
10
138
پرسپولیس قهرمان
لایک
۱۵ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۰۸:۵۶:۲۱
17
108
طرفدار
خدا خودش جواب همه خواهد داد
۱۵ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۰۰:۲۹:۰۹
پاسخ
12
193
Davod
فقط سپاهان
۱۵ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۰۰:۰۳:۳۹
پاسخ
373
80
6در4 دسته 3 ای
پس ۶تقلال و تیم بی افتخاره تراکتور کو؟
۱۴ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۲۳:۳۷:۳۹
پاسخ
64
387
mehdi
خیلی به این آمارها نمیشه بسنده کرد پارسال هم پارس و فولاد تا نیم فصل تو صدر بودن تقریبا ولی از نیم فصل دوم اومدن وسط های جدول......پرسپولیس هم حالا کاری نداریم که با شانس خیلی زیاد و یه بازی متوسط و البته گاهی هم کمک داور ها رده سوم رو داره ولی در کل امسال جام یا تو اصفهانه یا تبریز.....جام باید به تیمی برسه که قشنگ بازی میکنه خیلی به بازشدن پنجره دلخوش نباشین
۱۴ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۲۳:۲۱:۰۶
پاسخ
468
97
زلزله 6 ریشتری سرخ
باشه تو خوبی
۱۵ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۴۷:۲۲
14
69
امیر
شب درازه...
۱۵ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۴۳:۴۰
10
92
فیفا
اصلا معلوم نیست که از باز شدن پنجره پرسپولیس ترسیدی....
۱۵ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۰۴:۴۱:۰۷
21
122
طرفدار پرسپولیس ایران
اره، استنلی رو بذاره جلو، ایران پوریان و محمدی از چپ و راست، کیانی هم از وسط فقط توپ بلند بریزن رو دروازه میشه بازی زیبا....تراکتور هم که اصلا فوتبال بازی نمیکنه،همش از خلاقیت فردی نتیجه گرفته...شما صبر کن ترابی از چپ و شیری از راست و سروش از وسط تیکی تاکا راه بندازن میفهمی فلسفه فوتبال کرواسی ینی چی...
۱۵ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۰۲:۵۷:۲۲
44
147
منطق
اگه دوباره اینترنت رودر هفته ی اخر ورزشگاه قطع نکنند وهمچنین برق رو در سه ورزشگاه ب صورت هدفمند قطع نشه تاسایر تیمها بدون اطلاع از نتایج سایر بازیها،،تلاشی برای بدست اوردن قهرمانی نکنند تیم شایسته قهرمان خواهد شد ضمن اینکه بنابر امار همین کانال نود بجز بازی با ذوب ک درهمون بازی هم درحق پرسپولیس اجحاف شد،، پرسپولیس در سه بازی متضرر شده ودرسه بازی منتفع،، خوبه ک مثل هوچیگرا کلی حرف نزنی واشاره کنی ک چطور پرسپولیس باکمک داورا بالا اومده
۱۵ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۰۱:۲۴:۱۰
38
80
رضا صدارتی
برانکو با دست خالی غولهای عربی رو منهدم کرد و به فینال آسیا رسید با همین دست خالی پرسپولیس رو مدعی نگه داشت و هیچ گله و اعتراضی نکرد مرحبا به این سرمربی باشخصیت و بازیکنان باغیرت پرسپولیس... انشاالله با تقویت تیم در نیم فصل قهرمانی رو کسب می کنیم.
۱۴ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۲۲:۴۴:۱۱
پاسخ
63
444
سجاد
پرسپولیس قهرمانه حتی باهمین پنجره بسته
۱۶ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۱۷:۱۹:۵۰
2
3