آمار عجیب در پنالتی‌ها/ استرس در مهمانی!

آمار عجیب در پنالتی‌ها/ استرس در مهمانی!

8553
14:04
24 مرداد 1396
در این فصل هر شش پنالتی تیم‌های میزبان گل شد، ولی دو پنالتی از سه ضربه مهمان‌ها از دست رفت.

وبسایت رسمی برنامه نود - در این فصل هر شش پنالتی تیم‌های میزبان گل شد، ولی دو پنالتی از سه ضربه مهمان‌ها از دست رفت.

به گزارش وبسایت نود، پنالتی زدن در مقابل تماشاگران خودی راحت‌تر است یا در زمین حریف؟ هر چند که در زمین خانگی، انتظارها بالاتر است و همین منجر به افزایش استرس بازیکنی می‌شود که پشت پنالتی قرار گرفته؛ ولی بازیکن آشنایی و تجربه بیشتری با محیط دارد. 

با نگاهی به پنالتی‌های لیگ هفدهم، مشخص می‌شود که بازیکنان در زمین خودی در ضربات پنالتی موفق‌ترند نسبت به پنالتی‌هایی که در بازی‌های خارج از خانه زده می‌شود. در این فصل تا پایان هفته سوم، داورها 9 مرتبه بازی را به بهانه خطای پنالتی متوقف کردند. از این 9 ضربه پنالتی، 6 خطا به سود میزبان‌ها اعلام شده بود. هر شش ضربه پنالتی میزبان‌ها هم تبدیل به گل شد. 

ولی آمار مهمان‌ها اصلا چنگی به دل نمی‌زند. تیم‌های مهمان در این فصل فقط یک مرتبه از ضربه پنالتی به گل رسیدند. تعداد از دست دادن پنالتی مهمان‌ها، دو برابر گل شدن است. یعنی از سه پنالتی که به سود تیم‌های مهمان لیگ گرفته شد، دو تای آن از دست رفت. ولی صد در صد از شش پنالتی میزبان‌ها گل شد. 

محمد نصرتی، رضا خالقی‌فر، مرتضی آقاخان، جاسم کرار، حامد شیری، سهیل حق‌شناس شش بازیکنی بودند که در زمین خودی، پنالتی‌های این فصل را به گل تبدیل کردند. در بین مهمان‌ها فقط محمدی برای پارس‌جم‌جنوبی گل زد. نانگ و سینگ هم در دیداری که تیم‌شان مهمان حریف بود، پنالتی خراب کردند. 

 

14001

نظرات کاربران
سفینه طارمی
پنالتی و فقط باید طارمی بزنه تا مانند ی سفینه به سیاره دیگه بفرسته و بس بقیه ام نمیتونن اداشو دربیارن
۲۴ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۲۲:۴۵:۰۶
پاسخ
4
6
علی عظیم زاده
در پنالتی زدن فقط باید تمرکزت را حفظ کنی البته سروصدای ورزشگاه هم تاثیر گذار هست
۲۴ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۲۲:۴۴:۵۴
پاسخ
0
2
میلان
وقتی حرف ازپنالتی میشه یاد جرارد میفتم!خیلی خوب بود
۲۴ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۲۲:۴۴:۲۸
پاسخ
0
4