آمریکا و مکزیک میزبانی مشترک جام جهانی را می‌خواهند

آمریکا و مکزیک میزبانی مشترک جام جهانی را می‌خواهند

1331
14:59
25 اردیبهشت 1395
طرح پیشنهاد میزبانی مشترک جام جهانی 2026 در آمریکا و مکزیک با حمایت رئیس فدراسیون بین المللی فوتبال روبرو شده است.

وبسایت رسمی برنامه نود - طرح پیشنهاد میزبانی مشترک جام جهانی 2026 در آمریکا و مکزیک با حمایت رئیس فدراسیون بین المللی فوتبال  روبرو شده است.

به گزارش سایت نود، مقامات فوتبال مکزیک و آمریکا اعلام کردند که مذاکرات اولیه در این باره در حاشیه کنگره فیفا در مکزیک، برگزار شده است و انتظار می رود نشست های بیشتر در این مورد در ماه های آینده برگزار شود.
به گزارش ساکرنت، جان موتا، یک مقام فدراسیون فوتبال آمریکا گفت:‌ ما با همتای مکزیکی خود صحبت کردیم و از پیشنهاد برگزاری مشترک جام جهانی استقبال می کنیم.
وی افزود: این میزبانی می تواند حرکت مثبتی برای فوتبال دو کشور باشد. همچنین پیشنهاد بسیار جالبی برای فیفا است. ما برای مذاکرات بعدی یک جدول زمانی تدوین می کنیم. ولی هر اتفاقی که بیفتد، ما پیشنهاد میزبانی جام جهانی 2026 را چه به طور مشترک و یا به تنهایی ارائه خواهیم کرد.
دسییو دی ماریا رئیس فدراسیون فوتبال مکزیک نیز گفت: روز یکشنبه جلسه خصوصی با اینفانتینو داشتم و احتمال پیشنهاد برگزاری مشترک جام جهانی با آمریکا را مطرح کردم.
شورای فیفا دو روز بعد از آن، فرایند جدید اعطای میزبانی جام جهانی 2026 را اعلام و از پیشنهاد میزبانی مشترک استقبال کرد. تصمیم نهایی در مورد میزبان تورنمنت 2026 در ماه مه 2020 اتخاذ خواهد شد.
نهاد حاکم بر فوتبال جهان، از سال 2002 که جام جهانی به طور مشترک در ژاپن و کره جنوبی برگزار شد، پیشنهاد مشترکی نداشته است.
دی ماریا گفت:‌ اینفانتینو در مورد این طرح بسیار علاقه مند بود و از من خواست این موضوع را پیگیری کنم.
وی افزود:‌ ما متعهد هستیم که اولین کشوری باشیم که سه بار جام جهانی را برگزار می کنیم و هر اقدامی برای تحقق این هدف چه با آمریکا یا به طور مستقل اتخاذ خواهیم کرد.
علاقه اینفانتیو ممکن است از ظرفیت مالی برگزاری مشترک جام جهانی در آمریکا و مکزیک نشات گرفته باشد.
بحران فساد در فیفا باعث کاهش منابع مالی این نهاد شده است؛ بطوری که این سازمان 122 میلیون دلار در سال گذشته متضرر شد. تعداد زیادی از حامیان اصلی فیفا به همکاری خود با این نهاد پایان دادند.
موتا گفت:‌ فیفا با توجه به تعداد مخاطبان تلویزیون در هر دو کشور و قراردادهای تجاری ، برگزاری جام جهانی آمریکا- مکزیک را شیوه مطلوبی برای بهبود موقعیت مالی خود می داند.

39046

نظرات کاربران