آنالیز برگ برنده پرسپولیس در راه قهرمانی؛ راز بهترین بودن

آنالیز برگ برنده پرسپولیس در راه قهرمانی؛ راز بهترین بودن

39139
13:53
19 فروردین 1397
سیدجلال از نظر خطا کردن دقیقا آخرین بازیکن پرسپولیس یعنی نفر هجدهم است و این مساله با توجه به پست او، آماری عجیب محسوب می‌شود

وبسایت رسمی برنامه نود - جلال حسینی با قهرمانی پرسپولیس هم این تیم را به دومین قهرمانی‌اش رساند و هم خودش به پرافتخارترین بازیکن لیگ تبدیل شد. 

به گزارش وب‌سایت نود، زلاتان در آخرین مصاحبه‌اش در مورد حضور در لیگ آمریکا گفته بود به جای تبریک و خوش‌آمد گفتن به من به خاطر ورود به MLS باید به MLS  بخاطر ورود من تبریک گفت. این کار را در قبال یک انتقال به پرسپولیس هم باید انجام داد. روزی که مدیران پرسپولیس با وجود نظر مخالف بعضی اعضای کادرفنی، جلال حسینی را به پرسپولیس برگرداندند بهترین تصمیم دوران مدیریتی‌شان را گرفتند. گذر زمان نشان داد که خرید سیدجلال را باید به پرسپولیس تبریک گفت. بازیکنی که اگر سه فصل گذشته هم در پرسپولیس حضور داشت دیروز شاگردان برانکو هت‌تریک قهرمانی را جشن می‌گرفتند نه دبل کردن را. با این قهرمانی حالا جلال حسینی با 6 قهرمانی پرافتخارترین بازیکن لیگ برتر شد و محرم نویدکیا را جا گذاشت. جلال حسینی برخلاف نویدکیا فقط در بخشی از بازی‌های قهرمانی تیمش حضور نداشته است و معمار آن از صفر تا صد بوده است.

نگاهی به آمار ثبت‌شده جلال حسینی در طول لیگ برتر نکات جالبی دارد. کارنامه او دو روی یک سکه است. یک روی عالی و یک روی بسیار بد. بر اساس آمار متریکا، عملکرد جلال حسینی در کارهای هجومی نزدیک صفر است. تنها 7 شوت در 27 هفته که هیچکدام داخل چارچوب نبوده، 3 پاس کلیدی، صفر گل و صفر پاس گل. در کارهای تکنیکی هم مثل اکثر مدافعان میانی انتظار زیادی نمی‌شود از او داشت. 0.1 دریبل موفق در هر بازی میزان انتظار از او را به خوبی نشان می‌دهد.

این آمار اما با رفتن به بخش عملکرد دفاعی متحول می‌شود. میانگین 7.2 عملکرد دفاعی و 2.7 نبرد هوایی موفق در هر بازی. البته در کنار آمار بسیار خوب حسینی در این بخش، بازی او یک نکته مثبت دیگر هم دارد. شاید در همین پرسپولیس بعضی از مدافعان آماری نزدیک جلال حسینی یا حتی بهتر از او ثبت کنند اما نکته اصلی بازی کاپیتان قرمزها کم‌ریسک بودن آن است. 

میانگین ارتکاب به خطای کاپیتان پرسپولیس فقط 0.4 خطا در هر بازی است! او از نظر خطا کردن دقیقا آخرین بازیکن پرسپولیس یعنی نفر هجدهم است و این مساله با توجه به پست او آماری عجیب محسوب می‌شود. برای مقایسه می‌توان گفت که میانگین خطای شجاع خلیل‌زاده در هر بازی 1.9 خطاست و محمد انصاری به عنوان کم‌خطاترین بازیکن پرسپولیس بعد از حسینی 0.9 خطا در هر بازی را به نام خودش ثبت کرده است. روزبه چشمی میانگین 2 خطا و پژمان منتظری 1.1 خطا در هر بازی داشته‌اند و آمار جلال حسینی تقریبا منحصر به فرد است و همین آمار او را به یکی از کم‌ریسک‌ترین مدافعان لیگ برتر تبدیل کرده است.

این آمار نشان می‌دهد که برای مدافع خوب بودن نه نیاز به گل‌زدن و پاس‌گل دادن هست و نه حرکات نمایشی. برای مدافع خوب بودن حتی زیاد بودن عملکرد دفاعی هم ملاک نیست برای مدافع خوب بودن باید کامل و کم‌ریسک بود. باید جلال حسینی بود.

 

30388

نظرات کاربران
Mohammad.b
سید جلال عشقه"
۲۰ فروردین ۱۳۹۷ ساعت ۰۲:۴۳:۴۷
پاسخ
2
27
آبی آسمونی
ایشون همیشه به داوری معترض بوده.بیچاره داورها جرات نمیکردن خطای او را بگیرن.
۱۹ فروردین ۱۳۹۷ ساعت ۲۳:۴۹:۲۳
پاسخ
30
5
سپاهان
به نظر من عامل اصلی قهرمانی پرسپولیس ودرمواقعی که دربازی نبوده پرسپولیسی ها دردفاع مشکل داشتند.به امید درخشش سید جلال درجام جهانی
۱۹ فروردین ۱۳۹۷ ساعت ۲۰:۰۰:۴۱
پاسخ
2
43
مسعود
سید جلال از بهترین مدافعان ایرانه، ولی تو حرکات معلومه که دیگه پا تو سن گذاشته، تو برخی صحنه ها از مهاجمان تیز جا میمونه، با این روند احتمالا تو جام جهانی کیروش ازش استفاده نمیکنه
۱۹ فروردین ۱۳۹۷ ساعت ۱۹:۴۲:۲۴
پاسخ
43
5
محمد طلایی دل
منم به سید جلال تبریک میگم..خودش میدونه نصف افتخاراتش کجا به دست اومده و چه باشگاهی سید جلال رو سر زبونا انداخت
۱۹ فروردین ۱۳۹۷ ساعت ۱۹:۲۸:۰۵
پاسخ
44
7
محمدرضا هاشم پور
اره همه میدونن که تو سایپا و قهرمانی با دایی سر زبونا اومد
۲۰ فروردین ۱۳۹۷ ساعت ۰۱:۲۱:۴۳
3
28
صادق علی اقا دایی اقای گل جهان
یکی از بهترین و با تعصب ترین بازیکنان کشورمون سید هست..مثل علی دایی باتعصب.. یاشاسین
۱۹ فروردین ۱۳۹۷ ساعت ۱۹:۲۱:۲۰
پاسخ
4
51
امید غلامی
اره خدایی اگه اون سال برانکوه لجبازی نمیکرد و به جای ماریچ سید جلال میگرفت الان تو قهرمانی هتریک کرده بودیم ولی سر تفاضل قهرمانی هدیه دادیم به اس خوزستان اونم به خاطر لجبازیای برانکوه...تو بازی مقابل نفت همین سید جلال بود ک قهرمانی از پرسپولیس گرفت یادمه ضربه سر بنگستون ک از دو قدمی با هد زد از رو خط دروازه سید جلال با هد دراورد اگه اون توپ گل میشد بازی مساوی میشد چون نتیجه یک هیچ بود ب نفع نفت ولی افسوس ک دو هیچ باختیم و الان ک دارم فک میکنم چ خوب شد ک اون توپ سید جلال دراورد چون اگه گل میشد دو قهرمانی الان با بودن سید جلال فدای اون یک قهرمانی میشد که سید جلال نبود تو پرسپولیس خخخ فک کنم منظورمو گرفته باشین ک چی گفتم!!!
۱۹ فروردین ۱۳۹۷ ساعت ۱۹:۱۲:۴۰
پاسخ
6
36
رائول
ی آمار تامل برانگیز : بدترین مدافع پرسپولیس در فاز دفاعی (شجاع خلیل زاده: 1/9 خطا) آمارش خیلی بهتر از مدافعان استقلال بوده است !!!!!
۱۹ فروردین ۱۳۹۷ ساعت ۱۹:۱۱:۱۹
پاسخ
6
54
حمید
سید جلال یکی از بهترین مدافعان تاریخ ایرانه.حداقل تو ۲۵سال گذشته بهترین بوده قبلشو نمیدونم بازیکنانی مثل دایی مهدویکیا سیدجلال کریمی و نکونام عابدزاده جزو بازیکنان تاپ ۲۵سال گذشته بودند که تقریبا همیشه در اوج بودند شاید اگر رحمتی دچار حاشیه نمیشد میتونست جزو این دسته باشه
۱۹ فروردین ۱۳۹۷ ساعت ۱۹:۰۷:۴۱
پاسخ
4
76
امین
کاش پرسپولیس 11تاسیدجلال داشت اون موقع دیگه توآسیاهیچ حریفی نداشتیم هرچندکه حالاهم نداریم.تعصب یعنی سیدجلال وسیدجلال یعنی پرسپولیس وپرسپولیس عشق 80 میلیون ایرانی
۱۹ فروردین ۱۳۹۷ ساعت ۱۹:۰۵:۳۳
پاسخ
17
197
گروهان سرخ
شما خیلی جوگیرشدی..۸۰میلیون؟احتمالا به ریال حساب کردی
۱۹ فروردین ۱۳۹۷ ساعت ۲۳:۴۴:۴۳
74
20
ایمان شهسواری
سید محبوب قلب ها . واقعا خوش به حال ما پرسپولیسیا که سید رو داریم خدا عمر با عزت بهش بده
۱۹ فروردین ۱۳۹۷ ساعت ۱۹:۰۲:۱۳
پاسخ
11
194
آرزو پرسپولیسی
سید صخره عاشقتیم❤ ❤❤❤پرسپولیس❤❤❤
۱۹ فروردین ۱۳۹۷ ساعت ۱۸:۵۸:۳۲
پاسخ
10
201
یاسرکمساری
سیم خاردارو دیگر هیچ
۱۹ فروردین ۱۳۹۷ ساعت ۱۸:۵۸:۲۳
پاسخ
17
247
Karaji
برانکو یه مربی اصول گراست و مربیان اصول گرا خیلی سخت تغییر عقیده میدن.مربیان اصول گرا نقطه ضعفشون اینه که همون طور که از آنالیز سود زیادی میبرن.اگر گروه آنالیز حریف خوب باشه به راحتی آنالیز میشن وتقریباًبی اثر میشن مثل بازی با پیکان،السدو...چون کمتر ریسک می کنندو این می‌تونه فصل بعد برای هوادارای پرسپولیس ملموس تر بشه مخصوصاً که پنجره نقل و انتقالاتی بسته ست.برانکو آنالیزگر خوبیه ولی ضد آنالیز نیست
۱۹ فروردین ۱۳۹۷ ساعت ۱۸:۵۶:۴۰
پاسخ
19
185
ایران پر افتخار
برانکو با لجبازیش سر نیاوردن سید جلال تو فصل اول حضورش جلوی ها تریک قهرمانی رو گرفت و حالا با لجبازی با مسلمان دوباره میخواد این کار رو بکنه. دقیقا همین کارها رو تو تیم ملی کرد ولی چون توی این دو فصل رقیبامون حال و روز خوشی نداشتن لجبازیهاش به چشم نیومد. برانکو مربی خوبیه ولی همیشه به جای اینکه بازیکنان رو كنترل کنه اونا رو تو لیست سیاه قرار میده. باز دم آقای طاهری گرم که سید جلال رو به زور به تیم آورد وگرنه همچنان با امثال بنگر باید علی رغم داشتن بهترین خط حمله به خاطر خوردن گلهای زیاد دستمون از جام کوتاه میموند.
۱۹ فروردین ۱۳۹۷ ساعت ۱۸:۵۳:۲۸
پاسخ
259
86
kamran
شما هوادار نیستی
۲۰ فروردین ۱۳۹۷ ساعت ۰۱:۴۰:۱۴
23
98