آنالیز بهترین بازیکن نیم‌فصل؛ پدیده‌ای از پدیده!

آنالیز بهترین بازیکن نیم‌فصل؛ پدیده‌ای از پدیده!

11310
17:24
01 دی 1397
در این فصل اگر بازیکنی از پدیده توجه‌تان را جلب کرده باشد، امین قاسمی‌نژاد به واسطه گل‌هایش بود. ولی بهترین بازیکن نیم‌فصل لیگ برتر، دیگر قاسمی‌نژاد پدیده یعنی محمد قاسمی‌نژاد بود.

به گزارش وبسایت نود، انتخاب بهترین بازیکن نیم‌فصل، یک غافلگیری بزرگ به همراه داشت. شاید علاوه بر ابتدای فصل، حتی تا زمانی که نیمی از نیم‌فصل اول گذشته بود هم کسی انتظارش را نداشت که در پایان، محمد قاسمی‌نژاد بهترین بازیکن لقب بگیرد. بازیکنی که هفت هفته اول بخاطر دقایق کمی که بازی می‌کرد، امتیازی نگرفت و تازه از هفته هشتم وارد لیست نمرات تیم پدیده شد. یعنی قاسمی‌نژاد در هفته دوم که در وقت‌های تلف شده دو پاس‌گل داده و پدیده بازی باخته را برنده شد، او بخاطر اینکه دقیقه 64 وارد زمین شده بود، نمره‌ای نگرفت و اگر فقط چهار دقیقه زودتر وارد زمین می‌شد، حالا دست نیافتنی‌تر در صدرجدول حضور داشت. (در روش نمره‌دهی سایت نود مشابه نشریه کیکر به بازیکنانی نمره داده می‌شود که حداقل سی دقیقه در مسابقه حضور داشته باشد).

آقای پاس‌گلِ لیگ

قاسمی‌نژاد این فصل 5 پاس‌گل داد که او را در صدر جدول پاس‌گل‌های لیگ قرار داده است. گرافِ پاس‌گل‌های او نشان می‌دهد که تبحر بالایی در ارسال توپ‌ها به نزدیکی شش قدم حریف دارد. جایی که مهاجمان پدیده با یک ضربه، توپ را وارد گل می‌کنند. 

ارزش تنها پاس‌گل او که توپش در محوطه جریمه فرود نیامد هم کمتر از چهار پاس گل دیگرش نبود. دو فریم زیر پاس‌گل او در بازی مقابل فولاد را نشان می‌دهد که چطور با یک پاس، یونس شاکری را با دروازه‌بان حریف تک به تک کرد.

پستِ بازی

هافبک راست پدیده در 7 مسابقه این فصل به طور فیکس و سه بازی هم تعویضی در پست تخصصی‌اش بازی کرد که زدن 2 گل و ارسال 3 پاس‌گل حاصل کار او بود. قاسمی‌نژاد در یک بازی هم وینگر راست بود که در آن مسابقه 2 پاس‌گل مقابل استقلال‌خوزستان ارسال کرد. همچنین یک بازی به عنوان مهاجم سایه و یک مرتبه هم هافبک چپ وارد زمین شد.
در چه آیتم‌هایی بهترین است؟

او در این فصل مطمئن‌ترین شوت‌ها را هم در بین هم‌تیمی‌هایش می‌زد. شماره 13 پدیده کلا هفت شوت در این فصل زد که دو تا از آن‌ها گل شد و با نرخ 29 درصدی تبدیل شوت به گل، جزو بازیکنان تهاجمی خطرناکِ یحیی گل‌محمدی بود. قاسمی‌نژاد طبق آمار متریکا در چند آیتم دیگر هم جزو بهترین بازیکنان تیمش بود. او در هر مسابقه معدل 1.7 پاس کلیدی ارسال می‌کند، البته ارسال این پاس‌های ریسکی برای خلق موقعیت باعث نشده که دقت پاس‌اش پایین بیاید و 75درصد از پاس‌های او به طور متوسط به مقصد می‌رسد. همچنین قاسمی‌نژاد در هر نود دقیقه 1.6 دریبل ثبت می‌کند و 2.2 خطا از حریف می‌گیرد که در همه این عملکردها دومین بازیکن برتر تیمش است. این بازیکن فعالیت بالایی در حملات تیمش هم دارد و از حیث لمس توپ، سومین بازیکن پدیده تا نیم‌فصل بود.

نمره در سایت نود

رنج نمرات قاسمی‌نژاد در این فصل هیچ وقت از سه بدتر و از دو بهتر نشد و این فرم ثابت را حفظ کرد تا در نهایت بهترین بازیکن لیگ شد. محمد قاسمی‌نژاد این فصل معدل نمره 2.56 را از آنالیزورهای نود دریافت کرده است.

14001

نظرات کاربران
mehrab
من نمیخوام جاج کنم ولی واقعا سخته با اینهمه بازیکن خوب و با کیفیت که تازه کی روش باید چند تاشون رو هم از لیست تیم ملی خط بزنه امثال قاسمی نژاد رو دعوت کنه تیم ملی ..
۰۱ دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۹:۳۳:۰۰
پاسخ
52
18
jd.dri
خوب دم کی روش گرم .... با این لژیونرها و هافبکهای باتجربه و پرتوان حتمآ محمد قاسمی نژاد فیکس نیمکت تیم ملی میشد و از تمرینات هماهنگی قبل نیم فصل دوم پدیده هم محروم میشد بنابراین دم کی روش گرم که نخواست الکی الکی دست "یحیی گل" برای نیم فصل دوم خالی بشه .... شک نکنید محمد و امین موسوی نژاد و چند بازیکن پدیده، آینده تیم ملی ما رو تشکیل خواهند داد .... به استقبال جام ملتها بریم با شعار: "ایران قهرمان"
۰۱ دی ۱۳۹۷ ساعت ۲۱:۰۳:۲۴
15
12
مهران
همون بهتر که جاج نکنی چون تمام نظرات کارشناسی دچار اعوجاج میشن!!!
۰۱ دی ۱۳۹۷ ساعت ۲۰:۲۴:۲۱
4
27
reza
حضور پررنگ بازیکنان فصل قبل خونه‌به‌خونه تو جمع بهترین‌های لیگ نشون دهنده اینه که این حق خونه به خونه بوده بیاد لیگ برتر
۰۱ دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۸:۲۶:۳۹
پاسخ
15
50
رئیس بزرگ
همین لج بازی ها و دعوت نکردن بازیکنان شایسته باعث شکست تیم ملی خواهد شد همین تیم پدیده اگه جای تیم ملی میرفت مطمئنا قهرمان آسیا میشد
۰۱ دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۸:۱۷:۲۱
پاسخ
21
72
علی بارسا
به به . تنهایی به این نتیجه رسیدی یا احیانا کمکت کردن ؟؟؟
۰۱ دی ۱۳۹۷ ساعت ۲۰:۳۳:۵۶
24
7
مهران
کدوم منطق قبول می‌کنه که از این تیم حتی یه بازیکن تو تیم ملی نباشه؟! فقط منطق کی‌روشیسم!!!
۰۱ دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۷:۵۸:۰۴
پاسخ
29
161