آنالیز تصویری / استراتژی جدید برانکو در پرسپولیس

آنالیز تصویری / استراتژی جدید برانکو در پرسپولیس

83144
19:16
28 مرداد 1396
آنالیزی از دیدار این هفته پرسپولیس را مرور می‌کنیم.

وبسایت رسمی برنامه نود - آنالیزی از دیدار این هفته پرسپولیس را مرور می‌کنیم. 

به گزارش وبسایت نود، تغییر استراتژی برانکو در بازی این هفته پرسپولیس به عملکرد فوق‌العاده این تیم در سمت چپ ختم شد. زوج محمد انصاری و وحید امیری بیشتر حملات پرسپولیس را شکل می‌داد. امیری نگرانی بابت پوشش فضای پشتش نداشت و با خاطری جمع در حملات شرکت می‌کرد.

بازگشت انصاری به دفاع چپ دوباره توازن را از پرسپولیس گرفت و منجر به این شد که نزدیک به نیمی از حملات پرسپولیس از کانال چپ صورت بگیرد. پس از مدت‌ها بالاخره تیم برانکو رنگ دفاع چپ تخصصی را دید و زهردارتر از قبل شد.

 

با توجه به نمودار بالا تشخیص این که امیری و انصاری بیشترین فعالیت را در این بازی داشتن خیلی هم سخت نیست. حتی در صحنه گل هم که چند خط پایین‌تر قرار داده‌ایم، مشخص است که امیری و انصاری در کنار هم زوج تشکیل داده‌اند.

وحید امیری بعد از محسن مسلمان که طراحی حملات را برعهده داشت، بیشترین پاس را از محمد انصاری دریافت کرد. انصاری در این مسابقه ده پاس صحیح به وحید امیری داد. امیری هم دقیقا ده پاس برای محمد انصاری ارسال کرد. در حالی که هیچ بازیکنی به غیر از مسلمان، به اندازه انصاری به وحید امیری پاس نداده بود. با ذکر این که نعمتی و منشا بازیکنان تعویضی پرسپولیس در این مسابقه یک پاس به امیری دادند، اینفوگرافی زیر را مشاهده می‌کنید.

 

امیری در این مسابقه وظیفه‌ای را به عهده داشت که بارها در تیم ملی تمرین کرده است. امیری بدون توجه به تصمیم بازیکن صاحب توپ، زمانی که مالکیت توپ به پرسپولیس می‌رسید، از کانال‌های کناری به سمت دروازه سیاه‌جامگان فرار می‌کرد. در تصویر زیر به خوبی مشخص است که امیری توجهی به طارمیِ صاحب توپ ندارد و به سرعت تصمیم به فرار از گوشه زمین گرفته است.

امیری در نفشی بازی کرد که کی‌روش از او یک ملی‌پوش ساخته بود. همین باعث شد که مثمرثمرترین بازیکن پرسپولیس هم باشد. امیری در این مسابقه بیشتر از هر بازیکنی پاس کلیدی ارسال کرده بود. امیری هم سانتر منجر به گل سالم و هم یکی از پاس‌گل‌های آفساید این دیدار پرسپولیس را داده بود. همه موقعیت‌های خطرناک پرسپولیس در این مسابقه از سمت چپ طراحی شده بود. یک گل سالم، دو گل آفساید، خطای پنالتی (گرفته نشده) روی علیپور، و همچنین بهترین موقعیت‌های پرسپولیس در این مسابقه از سمت چپ طراحی شده بود. تصاویری از این اتفاق را مرور می‌کنیم که طراحی حملات خطرناک پرسپولیس از سمت چپ بوده است. 

گل پرسپولیس

گل آفساید پرسپولیس 

گل آفساید پرسپولیس

 

خطا روی علیپور که پس از مسابقه داور هم اعتراف کرد پنالتی بود.

موقعیت خوبی که طارمی از دست داد.

موقعیت خوب طارمی

و باز هم حمله از چپ...

 

حسام محسنیان

نظرات کاربران
سونامی قرمز
بهترین تیم ۵۰ سال اخیر فوتبال ایرانه.مرسی پروفسور
۲۹ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۰۲:۲۵:۰۶
پاسخ
5
51
Mehdi
داش اکبر هم انالیز کرد بستش دیگه هیچ کاری نتونستن بکنن تا حالا که ما فقط با خسرو این مدلی بودیم
۲۹ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۰۲:۰۷:۱۱
پاسخ
83
11
ali
هه اکبر بستش!!!!! اشتباهات فاحش داوری نبود 4-0 برده بودیم استراتزی میثاقیان این بود که موقعی توپ دست دفاع هست هند کنید توپ روبایی کنید ضدحمله بزنید که دو سه بار این کارو کردن داور خطا گرفت و دفعه اخر بلاخره موفق شدن و داور هند نگرفت
۲۹ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۰۳:۴۸:۲۱
4
44
سپیدرودعشق بی پایان
شما باخسرو این مدلی بودید؟؟؟؟؟ بابا گلی ب جمالت،،اسدقلالی هام ک همش تو فکر اینن ک همه چی رو ب نام خودشون مصادره کنند کی شما سه هفته ب پایان لیگ قهرمان شدید اخرین قهرمانیتون ب پاس شکست ذوب اهن بدست اومد،درحالی ک ما دو فصل پیش بابرد راه اهن وب پاس تفاضل،،میلی متری قهرمان نشدیم،خب از شما میپرسم اگه ذوب اهن در اون یگبازی برنده میشد وشماقهرمان نمیشدید واگه استقلال خوزستان دوسال پیش اخرین بازیشونمیبرد وما قهرمان میشویم امروز ما چهاربار قهرمان لیگ بودیم وشما دوبار،،منظور این ک شما یکی ازقهرمانیهاتونو مدیون ضعف ذوب اهنید ن ساقهای بازیکنان خودتون،ازین گذشته خسروحیدری چندبازیِ ملی داره؟؟ لطفا از توهمذ خودشاخپنداری بیاین بیرون
۲۹ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۰۳:۳۱:۳۶
4
48
دلخوشهای اول فصل
خدای بزرگ پشت وپناه این تیم باش
۲۹ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۰۲:۰۳:۱۶
پاسخ
3
75
مهران
حاج انصاری عالی بود وحید امیری عالی بود اما یه نیمه . نیمه دوم خیلی اشباع بازی کرد پرسپولیس . ولی به هر حال هنوزم بهترینه تیم ما قهرمانه
۲۹ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۰۱:۵۵:۵۹
پاسخ
6
231
SIR FARSHID
ماهینی با تعصب را دوست دارم ولی باید جای خود را به محرمی آماده تر بدهد.مصلح هم خوب نیست.قد بلندش جلوی فرزی را می گیرد.شجاع هم اینقدر ارزش پافشاری برای خرید را نداشت.انشاالله تیم صعود کند.
۲۹ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۰۱:۵۲:۴۲
پاسخ
208
50
داود
عشق است امیری
۲۹ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۰۱:۵۰:۲۳
پاسخ
7
249
,ارتش سرخ
بازیکن زحمت کش پرسپولیس وحید امیری یه بار نگفت از این تیم پیشنهاد دارم فقط داره بازیشو میکنه حتا یه بار تو حاشیه نرفته
۲۹ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۰۱:۴۴:۴۸
پاسخ
6
319
روژمان
فوق العاده تاثیر گذار وبی حاشیه و دوست داشتنی افرین پسر موفق باشی
۲۹ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۰۱:۳۹:۳۳
پاسخ
8
313
mey sam
واقعا بچه های نود دارن زحمت میکشن دمتون گرم خسته نباشید
۲۹ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۰۱:۳۱:۱۹
پاسخ
13
317
bachelor
درود بر شرفت وحید امیری نوش جونت قردادی که میبندی
۲۹ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۰۱:۲۳:۵۶
پاسخ
8
409
زنگنه
ماشالله به هردوشون هردو هم بااخلاقن هم تکنیکی..
۲۹ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۰۰:۲۸:۲۶
پاسخ
9
381
Kurd
منصوریان بهترین مربی لیگ برتر است ... اگر برانکو نباشد!!!
۲۸ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۲۳:۵۱:۳۶
پاسخ
46
356
ميلاد
اگر برانكو كرامچار قلعه نوعي تارتار دايي كمالوند و حتي درخشان نباشن آره جزء بهترين هاي ليگ هستش
۲۹ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۰۲:۳۶:۳۱
7
241
رائول
با این حال، وحید امیری امسال هنوز به مرز آمادگی کامل نرسیده...
۲۸ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۲۳:۴۹:۵۰
پاسخ
230
113