آنالیز معادلات قهرمانی: پرسپولیس شانس اول، 3 تیم به دنبال سرخپوشان

آنالیز معادلات قهرمانی: پرسپولیس شانس اول، 3 تیم به دنبال سرخپوشان

35878
20:29
18 اردیبهشت 1398
در فاصله 2 هفته به پایان لیگ پرسپولیس مدعی اصلی قهرمانی محسوب می‌شود و سپاهان، استقلال و پدیده همچنان شانس قهرمانی دارند.

به گزارش وب سایت نود، کورس قهرمانی لیگ هجدهم یکی از حساس‌ترین و جذابترین جدال‌های قهرمانی در ادوار این مسابقات به حساب می‌آید.در آستانه شروع هفته بیست و نهم، 4 تیم شانس فتح این مسابقات را دارند.سرنوشت قهرمان این دوره از لیگ از دل 7 بازی مشخص خواهد شد.

از آنجاییکه در هر بازی سه حالت وجود دارد (برد،مساوی و باخت) در این 7 دیدار مجموعاً 2187=37  حالت اتفاق خواهد بود. پرسپولیس با توجه به فاصله مناسبی که از سایر رقبا دارد از شانس بالایی برای قهرمانی دارد و از تعداد حالات مذکور، در 1677 حالت قهرمان خواهد شد(77%) سپاهان نیز به عنوان تیم دوم جدول در 336 حالت قهرمان خواهد شد (15%) استقلال و پدیده نیز هر کدام در 126 (6%) و 48 (2%) حالت قهرمان خواهند شد.


حالات قهرمانی پرسپولیس
سرنوشت قهرمانی لیگ در دست پرسپولیس است.این تیم در 2 بازی پیش‌رو اگر حداقل 4 امتیاز کسب کند بدون توجه به نتایج سایر بازیها قهرمان لیگ خواهد شد.سرخپوشان در شرایطی با 3 امتیاز قهرمان خواهند شد  که سپاهان در یکی از 2 پیش‌رو برنده نباشد.پرسپولیس با 2 تساوی در 2 دیدار باقیمانده نیز می‌تواند قهرمان باشد به شرطی که هم سپاهان و هم استقلال حداقل یک بازی بدون پیروزی را پشت سر بگذارند.پرسپولیس با یک و یا حتی صفر امتیاز هم شانس قهرمانی دارد ولی مستلزم ناکامی سایر رقباست.


حالات قهرمانی سپاهان
سپاهان برای اینکه در معادلات قهرمانی جای گیرد باید حداقل در یکی از 2 بازی باقیمانده پیروز شود.سپاهان اگر در هر 2 بازی به پیروزی برسد تنها نیازمند لغزش پرسپولیس خواهد بود و در صورتیکه امتیازات پرسپولیس در این 2 بازی به 4 نرسد زردپوشان اصفهانی قهرمان لیگ خواهند بود.سپاهان اگر 4 امتیاز بگیرد برای قهرمانی باید پرسپولیس کمتر از 4 امتیاز نصیبش شود و استقلال حداکثر در یکی از 2 بازی پیش رو برنده شود.قهرمانی سپاهان با 3 امتیاز تنها در شرایطی میسر میشود که پرسپولیس در هر 2 بازی بازنده شود و استقلال بیش از 3 امتیاز کسب نکرده باشد.


حالات قهرمانی استقلال
استقلال برای اینکه امیدوار به قهرمانی بماند باید حداقل 4 امتیاز کسب کند و در انتظار از دست رفتن امتیازات توسط پرسپولیس و سپاهان باشد.استقلال با 4 امتیاز زمانی می‌تواند جشن قهرمانی بگیرد که پرسپولیس در هر 2 بازی بازنده باشد و سپاهان فقط در یکی از 2 بازی باقیمانده پیروز شود.کار قهرمانی استقلال با 6 امتیاز کمی راحت‌تر است و در شرایطی که پرسپولیس در هر 2 بازی برنده نباشد و سپاهان تنها در یک بازی به پیروزی برسد این امر برای آبی‌پوشان میسر خواهد بود.


حالات قهرمانی پدیده
احتمالات قهرمانی پدیده بسیار پیچیده‌تر از سایر مدعیان قهرمانی است.پدیده تنها در صورت پیروزی در هر 2 دیدار بخت قهرمانی دارد ولی شانس خوبی که این تیم دارد آن است که یکی از 2 بازی این تیم با یکی از حریفان رودروی پدیده برای قهرمانی یعنی سپاهان است.پدیده با کسب 6 امتیاز در 2 دیدار باقیمانده در شرایطی خواهد داشت که پرسپولیس حداکثر 1، سپاهان 3 و استقلال 4 امتیاز تا پایان لیگ بدست آورند.

60610

نظرات کاربران
پیروزی1365
امیدواریم که روزی برسه فوتبال پاکی روداشته باشیم واز تماشای اون لذت ببریم وکیف کنیم .فقط هواداری تیم مورد علاقمون رو داشته باشیم وبیخودی طرفداری ازیه تیمی رو نکنیم.#فوتبال بی تنش
۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۴۶:۲۵
پاسخ
5
113
آبی
تیراختور به احتمال ۳۰۰ درصد قهرمانه
۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۱۷:۴۹
پاسخ
24
167
پرسپولیس
پس تراکتور کو
۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۰۹:۴۷
پاسخ
11
152
پرسپولیس قهرمان
من نمی دونم چرا استقلالی با عدد 6 عجین شده ؟!! تو آمار هم شیییییش درصد بیشتر شانس ندارن :-) ای خداااا
۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۰۰:۰۴
پاسخ
124
149
فقط سپاهان
به خدا اگ میزاشتن الان یه قهرمان بیشتر وجود نداشت اونم سپاهان بود ....امان از هوچیگری که به بقیه میگه هوچیگر
۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۴۹:۰۹
پاسخ
186
20
احسان
فرهنگ هواداری فوتبال در کشور ما مثل خود فوتبال و خیلی چیزای دیگه متاسفانه جهان سومی هست! چهار ساله پرسپولیس تیم اول ایرانه و امسال هم با وجود تیمهای مدعی و خوب دیگه بازم داره قهرمان میشه! اما دریغ از یک نظر یا کامنت که این قهرمانی رو تبریک بگه! هر کس از سر سوزش یا کورکورانه میخواد قهرمانی پرسپولیس رو به چیزی غیر از فوتبال داخل زمین ربط بده! اینه که فوتبال ما عقب میمونه و تیمای دیگه نمیتونن دلیل واقعی موفق نشدنشون رو پیدا کنن! چون اشکال کار رو از خودشون نمیدونن...
۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۴۸:۲۲
پاسخ
17
132
عشقممم آگوئرو
اگه اتفاقات عجیب غریب فوتبالی رخ نده پرسپولیس قهرمانه
۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۵۹:۲۷
پاسخ
14
117
پرسپولیس محبوب دلها
چقدر عجیب تفاضل گل ۵تیم اول فقط مثبته بقیه تیم ها منفی.لیگ امسال واقعا جذاب بود
۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۳۵:۱۱
پاسخ
9
90
ساسان
بله اگه بازی پرسپولیس و سپاهان داور اون داوری را به نفع پرسپولیس نگرفته بود و جلوی شکست پرسپولیس را نمیگرفت الان سپاهان شانس اول بود!
۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۰۹:۰۸:۵۰
پاسخ
241
81
حمید
طبق انالیز نود بیشترین سود از داوری رو سپاهان برده اگه داوری درست بود الان بجای استقلال خوزستان سپاهان رفته بود دسته ۲
۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۵۴:۲۳
15
145
پرسپولیسی گرگان
فوتبال اینطوری که شما فک میکنین نیس برادر من ایطور باشه پرسپولیس سال اول برانکو باید قهرمان میشد نه نایب قهرمان زمان علی دایی هم باید قهرمان میشدیم سالی که ارش افشین با دست استپ کرد و به ما گل زد و برنده شدن امسال هم باید گل سایپا در بازی رفت و به درستی افساید میگرفتن و همچنین تو خوزستان به دزستی داوری میشد ما الان با اختلاف فاحش اول بودیم اون سال تو فینال جام حذفی اگ دقیقه نود اقایقهرمانی پنالتی مفت واستون نمیگرفت یکی از قهرمانی هاتون مال ما بود اینجوری که شما فک میکنین مال هواداران اماتور فوتباله ادمین لطفا بچاپ ممنون
۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۵۷:۲۹
9
107
پدیده خراسان سرور کل ایران
واقعا حق پدیده که قهرمان شه تیمی با کمترین هزینه بهترین نتیجه هارو میگیره واقعا حق یحیی که یه بارم که شده قهرمان لیگ بشه
۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۰۹:۰۳:۵۰
پاسخ
113
51
جاسم لازمی
این نشدنی هست قهرمان فقط پرسپولیس
۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۰۸:۵۲:۲۸
پاسخ
28
148
پرسپولیسیم
کلا یه حالت وجود داره و اونم قهرمانی پرسپولیسیه،.... همینی که من میگم، متشکرم
۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۰۸:۳۵:۱۶
پاسخ
36
176
سید118
بگو عزیزم که خوب میگی
۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۰۰:۰۷
6
67
تنها پرسپولیس است که میماند
تنها پرسپولیس است که میماند
۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۰۸:۱۹:۳۸
پاسخ
36
123
غــرش طــوفــان زرد
امیدوارم به همراه تراکتورسازی سهمیه لیگ قهرمانان رو کسب کنیم و تو حذفی هم شاخ ســرخ هــای پایتخت رو بشکنیم.. به یاری خــداا..
۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۰۸:۰۴:۴۵
پاسخ
191
26
ارتش سرخ اسیا
هر وقت تونستید بشکنید به ما هم خبر بدید حتما با قلعه نویی می تونید
۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۲۵:۴۶
12
80
نادر از دزفول
اگر رای جرائم کمیته انضباطی برای تیم پیروزی با عدالت صادر میشد ..(فقط بطو نمونه بازی با سایپا و سپاهان) اگر عدالت رسانه ای و مالی و امکانات زمین تمرین و...برای همه تیمها رعایت میشد.. اگر وزارت ورزش به همه تیمها نگاه مساوی داشت... و...... الان جایگاه تیم پیروزی در اینجای جدول نبود چون عیار این تیم در آسیا در یک گروه ضعیف آسیایی مشخص شد..!! چون که دیگر آنجا از این خبرها نبود..
۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۰۵:۵۴:۴۲
پاسخ
142
38
عادل
اگه عدالت بود که الان دسته یک بودین داشتین با مس کری میخوندین
۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۱۵:۲۷
8
82