آنچه از هفته چهارم لیگ برتر فراگرفتیم!

آنچه از هفته چهارم لیگ برتر فراگرفتیم!

4670
22:41
11 شهریور 1398
هفته چهارم لیگ برتر با حفظ رکورد صد درصد برد لیورپول ادامه یافت.

به گزارش وبسایت نود، لیورپول در هفته چهارم لیگ برتر انگلیس نیز مقابل برنلی پیروز شد، اما آرسنال، چلسی، منچستریونایتد و تاتنهام فقط به یک امتیاز رسیدند.

هفتۀ چهارم لیگ برتر هم به پایان رسید و حالا تیم های انگلیس برای دو هفته استراحت خواهند کرد تا بعد از وقفه بازی‌های ملی، از اواسط سپتامبر دوباره در جزیره به میدان بروند. در هفته ای که گذشت اتفاقات زیادی در لیگ برتر رقم خورد؛ از ادامه رکورد صد درصد برد لیورپول، تا توقف دوباره منچستریونایتد و چلسی، دیدار بدون برنده میان تاتنهام و آرسنال.

هفت چیزی که از این هفته آموختیم:

ادامه مشکلات آرسنال در خط دفاع

اوایل آگوست وقتی پنجره نقل و انتقالات در انگلیس بسته شد، این تصور وجود داشت که با توجه به عملکرد سالیان اخیر آرسنال در پنجره ترانسفر، آنها تابستان خوبی را پشت سر گذاشته اند: جذب لوئیز، په په و تیرنی. آنها در تابستان دو مدافع خریدند تا مشکلات دفاعی شان رفع شود ولی فعلاً این اتفاق نیفتاده است. در دیدار با تاتنهام یک بار دیگر شاهد ضربه خوردن آرسنال در بخش دفاعی بودیم.

دو اشتباه از سوی ژاکا و لنو، زمینه ساز دو گل برای تاتنهامی شد که در نیمه نخست بازی به نسبت آرسنال، موقعیت های گل زیادی هم خلق نکرد. برند لنو از ابتدای فصل قبل تاکنون، شش اشتباه داشته که منجر به گل شده است و در این فصل نیز به این عادت ادامه می دهد! آرسنال در دیدار روز یکشنبه انگیزه و قدرت خوبی را از خود در فاز هجومی نشان داد، اما به دلیل همان ضعف های همیشگی در خط دفاع، در کسب سه امتیاز ناکام ماند.

قدمی در مسیر درست

هرچند تاتنهام در مسابقه روز یکشنبه بازی 2-0 برده را از دست داد و در نهایت با تساوی 2-2 زمین را ترک کرد، اما هواداران از نمایش تیم تسلی خاطر پیدا کردند. احتمالاً بازی روز یکشنبه با اختلاف بهترین عملکرد تاتنهام تا به اینجای فصل بوده است. آنها در ضدحمله زهردار نشان دادند و به دو گل رسیدند.

تیم پوچتینو هنوز با فرم خوب خود فاصله زیادی دارد، اما آنها حالا خوشبین هستند که در مسیر درست در حرکت هستند و به زودی می توانند به فرم ایدئال خود برسند. به خصوص که فصل نقل و انتقالات نیز روز دوشنبه به اتمام می رسد و اریکسن هم در لندن ماندنی شده است و این می تواند خبر خیلی خوبی برای پوچتینو و هواداران اسپرز باشد.

کورس دو اسبه ادامه دارد

هنوز چهار هفته از شروع لیگ برتر گذشته است اما به نظر می رسد بار دیگر با کورس دو اسبه قهرمانی در لیگ برتر مواجه هستیم. لیورپول در هفته چهارم نیز به رکورد صد درصد برد خود ادامه داد، تیم کلوپ نه تنها سه گل به برنلی در ترف مور زد که برای نخستین بار در این فصل از لیگ برتر، کلین شیت هم ثبت کرد. در آن سو، سیتی هم با قدرت پیش می رود، یاران پپ در مقابل برایتون به برد قاطع 4-0 رسیدند.

لیورپول می داند که برای کسب نخستین قهرمانی از سال 1990 در لیگ، جای هیچ اشتباهی ندارد، بنابراین با دقت و قدرت کارش را پیش می برد. به جز سیتی و لیورپول، سایر تیم های Top6 ضعف هایی را در همین چهار هفته از خود نشان داده اند که آنها را از صدر جدول هم دور ساخته است. در چنین شرایطی احتمالاً بار دیگر شاهد رقابت لیورپول و سیتی برای قهرمانی خواهیم بود.

یونایتد و ناکام در کسب برد در خارج از خانه

یونایتد فصل را به بهترین شکل ممکن آغاز کرد. برد 4-0 در مقابل چلسی بزرگ، خوشبینی های زیادی برای هواداران یونایتد ایجاد کرد. اما افت تیم خیلی سریع آغاز شد طوری که یونایتد در سه بازی اخیرش، فقط دو امتیاز گرفته است. همین حالا هم ضعف های مشخصی در ترکیب تیم قابل مشاهده است. فرم یونایتد هم در بازی های خارج از خانه هیچ تعریفی ندارد.

تیم سولسشائر از فوریه نتوانسته در لیگ برتر در بازی های خارج از خانه به بردی برسد و این آمار در روز شنبه نیز با تساوی مقابل ساوتهمپتون ده نفره ادامه پیدا کرد. با اضافه شدن مگوایر و فن بیساکا به خط دفاع، انتظار می رفت شرایط یونایتد در فاز دفاعی بهتر شود، اما یونایتد هنوز هم در خط دفاع به سروسامان نرسیده و از ضعف در این منطقه رنج می برد.

هواداران چلسی باید صبور باشند

بعد از شروع ناامیدکننده در ابتدای فصل، تیم لمپارد کم کم خودش را یافت، آنها هفته گذشته در یک بازی هیجان انگیز موفق شدند 3-2 نورویچ را شکست دهند، و لمپارد بعد از آن برد روحیه بخش امیدوار بود که تیمش در بازی خانگی روز شنبه مقابل دیگر تیم تازه وارد عملکرد بهتری در فاز دفاعی ارائه کند ولی این اتفاق نیفتاد و چلسی باز هم دو گل خورد. تا پیش از وقفه نخست بازی های ملی، فقط یک برد داشته باشد.

در شرایطی که آبراهام بعد از فشار ابتدای فصل، در دو بازی گذشته تیم چهار گل زده است ولی مشکل اصلی تیم لمپارد در خط دفاعی همچنان پابرجاست، تنها نورویچ سیتی است که تا اینجای فصل بیشتر از چلسی گل خورده است. تیم لمپارد تا هفته چهارم 9 گل خورده است! با این وجود تیم لمپارد تیم جوانی است که به وضوح در دورۀ گذار قرار دارد و هواداران تیم نیز باید صبور باشند.

لسترسیتی آماده به چالش کشیدن Top6

هرچند هنوز چهار بازی از فصل گذشته ولی تیم لسترسیتی نشان داده که می‌تواند تهدیدی برای جایگاه تثبیت شده تیمهای Top6 در فصول اخیر باشد. لسترسیتی تا به اینجای فصل عملکردی خوب داشته و اکنون در جایگاه سوم قرار دارد. تیم راجرز در بازی هفته چهارم نیز موفق شد 3-1 مقابل بورنموث پیروز شود تا به روند بدون شکست خود ادامه دهد.

در شرایطی که تصور می شد تیم راجرز با جدایی مگوایر با مشکلاتی مواجه خواهد شد ولی فعلاً این اتفاق نیفتاده است. حضور بازیکنانی نظیر تیلمانز، مدیسون و واردی در ترکیب تیم، قوای هجومی لسترسیتی را با کیفیت جلوه می دهد. یک مزیت بزرگ لسترسیتی نسبت به سایر تیم های بالانشین، عدم داشتن تقویم اروپایی در این فصل است که تمرکز تیم را برای بازی های داخلی بیشتر می کند.

شفیلدیونایتد دست از مبارزه نمی کشد

اگر پیش از آغاز فصل در این باره صحبت می‌شد که کدام سه تیم سقوط خواهند کرد؟ شاید شفیلدیونایتد یکی از تیم‌های نامزد سقوط بود. اما تیم تازه وارد لیگ برتر که بعد از 12 سال به لیگ برتر بازگشته است، تا به اینجا از خوب های جزیره بوده است. آنها در چهار مسابقه نخست فصل تنها یک شکست خورده اند. یک برد و دو تساوی حاصل کار راه راه پوشان بوده است.

شنبه در بازی هفته چهارم نیز شفیلد، دست از تلاش برنداشت و مقابل چلسی مدعی در استمفوردبریج بازگشتی ایدئال داشت و بازی 2-0 باخته را با تساوی 2-2 عوض کرد تا نشان دهد در این فصل قرار نیست به راحتی تسلیم شود.

1878

 

 

نظرات کاربران
علی
بازم منچسترسیتی با گواردیولا قهرمان می شه
۱۲ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۰۸:۰۵:۳۶
پاسخ
13
6
لیورپولی دو آتیشه‌ی دهه هفتادی
اگه این سیتی رو شیخ نشینان عرب نمیخریدند لیورپول لااقل دوبار قهرمان شده بود تا حالا. امسال هم لیورپول جای هیچ اشتباهی نداره. تا حالا که خوب اومدن. این رو هم بگم که لیورپول فعلا رو فرم نیست. اگه رو فرم بیاد چی میشه :)
۱۱ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۲۳:۳۴:۱۸
پاسخ
28
26
امین
بابا تا همین 3 سال پیش کسی لیورپول نمی‌شناخت چجوری طرفدارشی
۱۳ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۰۰:۵۷:۳۴
6
0
حسن
واقعا خط دفاع ارسنال افتضاحه به عنوان یه طرفدار آرسنال چندسال منتظره برد مقابل یه تیم بزرگ لیگ برتر انگلیسم
۱۱ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۲۳:۱۹:۲۷
پاسخ
3
41
Sami
۶ سال هست که بیرون از خونه بیگ سیکس رو نبرده
۱۲ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۴۵:۳۶
1
10
رضا
دفاع آرسنال که ماقبل افتضاحه ولی پارسال هر 3 تیم چلسی منچستر و تاتنهام رو بردیم.
۱۲ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۰۰:۱۲:۱۴
2
17