آنچه از وقفه بازی‌های ملی متوجه شدیم!

آنچه از وقفه بازی‌های ملی متوجه شدیم!

17843
00:54
21 شهریور 1398
بالاخره هفته بازی های ملی پایان یافت.

به گزارش وبسایت نود، اولین وقفه از سه وقفه بازی های ملی تا پایان سال 2019 پایان یافت.

بعد از چند روز پیکار تیم های ملی، بالاخره وقفه سپتامبر بازی های ملی پایان یافت و حالا دوباره تنور بازی های باشگاهی داغ می شود، در هفته ای که گذشت نتایج جالب توجهی در فوتبال اروپا رقم خورد و در این گزارش سعی شده است به اتفاقات مهم و قابل توجه پرداخته شود. به راستی از مسابقات برگزار شده در وقفه بازی های ملی چه چیز فراگرفتیم؟

خط آتشی که طوفان به پا می‌کند!

در بخش هجومی زمین، ساوتگیت نه تنها گزینه های مختلفی پیش روی خود دارد که از منظر کیفی هم رقابت در این بخش بسیار بالاست. در بازی نخست مقابل بلغارها، ساوتگیت از ترکیب سه نفره رشفورد، استرلینگ و هری کین استفاده کرد و آنها موفق به زدن 4 گل شدند. در بازی بعدی رشفورد بیرون نشست و سانچو در زمین قرار گرفتف اما باز هم خط حمله انگلیس زهردار بود، زدن 9 گل در دو مسابقه نشان از کیفیت تیم در بخش هجومی است.

حالا انگلیس نه تنها در بخش هجومی از منظر همکاری تیم کیفیت والایی دارد که بازیکنان به طور فردی هم عملکرد درخشانی از خود بروز می دهند. سانچو در بازی با کوزوو دو گل زد، درخشش هری کین که تعجب آور نیست. اما این روزها با یک استرلینگ دیگر در تیم ملی روبرو هستیم، بازیکنی که در هشت مسابقه اخیرش در تیم ملی هشت گل زده و حالا فرم خوبش را در عرصه ملی به رخ می کشد. تازه در این بخش، انگلیس جوان دیگری هم به نام هادسون اودوی دارد که با بازگشت به تیم ملی گزینه ای دیگر به ساوتگیت می دهد.

اما هر قدر انگلیس در بخش هجومی خوب است، همچنان در بخش دفاعی با مشکلاتی مواجه است. هرچند آنها مقابل بلغارستان کلین شیت کردند ولی خوردن 3 گل در خانه مقابل کوزوو نگران کننده بود. ساوتگیت بعد از جام جهانی، دوباره به دفاع 4 نفره روی آورد و از آن زمان به دلایل مختلف هرگز یک زوج ثابت در بخش دفاعی نداشته است، زوج مگوایر و کین نیز در بازی با کوزوو عملکرد جالب توجهی نداشت. با توجه به اینکه انگلیس تابستان قبل هم در راه رسیدن به نیمه نهایی جام جهانی فقط یک کلین شیت داشت، معلوم است که مشکلات تیم در این بخش سطحی نیست.

اقتدار بلژیکی

بلژیک با نمایش های اخیرش نشان داده چرا با اقتدار در رتبه یک رنکینگ فیفا قرار گرفته است و اکنون نیز صدرنشین مقتدر گروه خود در دور مقدماتی یورو است. تیم سوم جام جهانی گذشته، در دو بازی خود در وقفه بازیهای ملی به دو برد قاطع 4-0 رسید. نمایش انها در همپدن پارک مقابل اسکاتلند آن هم بدون ستاره ای چون هازارد، تحسین برانگیز بود. در نبود هازارد هم آنقدر کیفیت در تیم ملی بلژیک دیده می شود که آنها بتوانند رقیبی چون اسکاتلند را شکست دهند. کوین دی بروین در این دو مسابقه نشان داد چرا یکی از بهترین هافبک های دنیاست. تیم مارتینز با حفظ این فرم شانس بسیار خوبی برای بالابردن جام یورو 2020 دارد.

دور آلمان را خط نکشید!

به عنوان یک هوادار فوتبال خوب می دانید که هیچگاه نباید از آلمان غافل شوید. یادمان نرود که آن ها کشوری هستند که بعد از شکست 5-1 مقابل انگلیس در خانه، 10 ماه بعد در فینال جام جهانی حضور داشتند. و البته که چهار بار هم قهرمان جهان شده اند. حالا 5 سالی از آن تیم قهرمان جام جهانی در برزیل می گذرد و بازیکنان کمی از تیم قهرمان جهان در تیم فعلی حضور دارند. سال گذشته در لیگ ملت های اروپا در گروه خود آخر شدند و در طی ماه های اخیر نمایش های قابل توجهی ارائه نداده اند. فراز و نشیب در کارشان زیاد بوده و هفته گذشته نیز همین را مشاهده کردیم. در خانه 4-2 مقابل هلند شکست خوردند ولی چند روز بعد جبران کردند و ایرلندشمالی سرسخت را در خانه اش مغلوب ساختند. بنابراین هر چند که آلمان شمایل یک مدعی را ندارد ولی آنها را دست کم نگیرید!

پیشرفت هلند ادامه دارد

هلند بعد از سومی جهان در سال 2014، روزهای سیاهی را پشت سر گذاشت ولی حالا کم کم چهره اصلی خود را بازیافته است. در ماه های اخیر کومان توانسته با ترکیب احیا و جوان شده لاله های نارنجی توفیقات بزرگی کسب کند. آنها سال قبل، در گروهی که آلمان و فرانسه در آن حضور داشتند به مقام نخست رسیدند و در نیمه نهایی لیگ ملت های اروپا، با شکستِ انگلیس، به فینال رسیدند. تیم کومان در دو بازی اخیرش که هر دو هم خارج از خانه بوده توانسته 8 گل بزند. درست است 4 گل مقابل استونی بود و قابل پیشینی! اما زدن 4 گل مقابل آلمان در هامبورگ، کار آسانی نبود. آنها در نیمه دوم آلمان را کاملاً مقهور خود ساختند. هلند با کومان به پیشرفتش ادامه می دهد و در گروه سختی که قرار دارد، شانس اول به نظر می رسد.

کریستیانو رونالدو و چند قدم تا رسیدن به یک رکورد دیگر!

رونالدو با 4 گلی که در بازی اخیرش با پیراهن پرتغالی به ثمر رساند، نه تنها توانست بدل به بهترین گلزن در رقابت های مقدماتی یورو شود که حالا هر روز فاصله اش را با علی دایی کم و کمتر می کند. حالا رونالدو که 93 گل ملی در 160 مسابقه دارد و توانسته به 40 تیم مختلف در عرصه ملی گل بزند، تنها 16 گل با علی دایی فاصله دارد. هر چند رونالدو 34 سال دارد و به سالهای پایانی بازیگری خود در عرصه ملی نزدیک می‌شود ولی با روندی که پیش گرفته هیچ دور از انتظار نیست که به زودی این رکورد را هم از آن خود کند.

 

1878

نظرات کاربران
زانیار
رونالدو داره به تیمهای ضعیف گل میزنه . تو یورو قبلی که به تیمهای بزرگ نتونسته بود گل بزنه ولی اندروا گل میزد
۲۱ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۱۶:۵۰:۰۶
پاسخ
7
7
Mahdi jr cr7
این یه حقیقته ک رکورد رو میزنه ولی واسم سواله چقدر ارتقا میده.. اگ به گفته خودش تا ۴۱ سالگی فیکس ملی باشه فکر کنم بالای ۱۴۰ گل ملی بزنه . با ۳۴ سال سن نامبر وانه . توی ۴۱ سالگی نهایت افتی ک بکنه میشه بازیکن تراز اول به نظرم
۲۱ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۴۶:۱۶
پاسخ
1
8
امید
دوست ندارم اینو بگم ولی رونالدو تا رکورد دایی رو نزنه از فوتبال خداحافظی نمی کنه
۲۱ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۰۴:۳۶
پاسخ
0
35
TT فراتر از باشگاه
ممنون از جهل نجاتم دادی فک میکردم میخاد خدافظی کنه
۲۱ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۱۸:۱۰
2
10
ماریا شاراپووا
با اینکه طرفدار رونالدو هستم ولی از ته دل دوست دارم این رکورد واسه ایران و آقای دایی بمونه
۲۱ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۰۷:۵۷:۰۹
پاسخ
18
65
محمد
هلند عجب تیمی شده
۲۱ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۰۴:۰۸:۲۹
پاسخ
3
63
رضاحیوری
انشالله رکورد دایی رو بزنه
۲۱ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۰۲:۵۱:۵۴
پاسخ
57
24
ایوب عشقپولیسی از خنج
ب قول خود علی دایی رکورد واسه شکستنه حالا چه رونالدو باشه چه هرکس دیگه ای و علی دایی بیشتر وبهتر از هرکسی میدونه ک بلاخره این رکوردش شکسته خواهد شد و آدمی مث علی دایی نمیگم اصلا واسش مهم نیس ولی آنقدر هم ک هموطنان ما روش مانور میدن هم نگران نیس و خوشبختانه همه جای دنیا درمورد یکی مث علی دایی با احترام و عزت صحبت میکنن ولی متاسفانه ما ک هموطنش هستیم همه جوره میخوایم کوچیک جلوه بدیم هرچند با این حرفا و رفتارها چیزی از بزرگی علی آقا دایی کم نمیشه و با این ک طرفدار cr7 هستم امیدوارم ک آقای دایی تا سالیان سال و همچنان اول دنیا باشه و افتخار این آقای گلی جهان بیشتر از خود دایی واسه مردم ماست
۲۱ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۰۲:۰۱:۵۸
پاسخ
10
37
مصطفی پاشا گواردیولا
مدعیان اصلی به تر تیب فرانسه و انگلیس هلند پرتغال فرانسه بازیکن خوب وجوان زیاد داره بازی با آندروا با تیم دومش بازی کرد انگلیس روز به روز دارن پیشرفت میکنند هلند فوق العاده شده هر کاری ازشون برمیاد پرتغال تجربه ملاک برتری این روزها دروازه بان پاتریسیو گرفته تا رونالدو برناردوسیلوا بلژیک تیم خوبیه احساس میکنم در لحظات حساس کم میارن چیزی که خیلی خوشحالم کرد درخشش سه تا ستاره پپ که زیر نظر او به اوج رسیدن دی بروینه برناردو سیلوا استرلینگ
۲۱ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۰۱:۵۶:۱۲
پاسخ
3
18
فقط یوونتوس
جالبتراز همه رکورد cr7 ترسناکه علی دایی 1 ماه خواب نداره
۲۱ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۰۱:۱۱:۴۲
پاسخ
131
35
طوفان زرد
علی آبی.!!!اگه اینطوری مقایسه می کنی پس اگه پرتغال با مالدیو و لاوس و افغانستان و گوام و چین و ترکمنستان و فیلیپین بازی کرده بود الان 200 تا گل زده بود.
۲۱ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۵۵:۴۴
1
2
علی آبی
علی دایی با ۱۴۹ تا بازی ۱۰۹ تا گل زده رونالدو با ۱۶۰ بازی ۹۳ تا گل زده ای کاش قدر اسطوره هامونو بدونیم
۲۱ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۰۸:۲۴:۲۱
11
46