ابراز تاسف شفر از جدایی فرمانده/ ابراهیمی قلب تیم ما بود

ابراز تاسف شفر از جدایی فرمانده/ ابراهیمی قلب تیم ما بود

39671
13:42
18 تیر 1397
سرمربی تیم فوتبال استقلال با ابراز تأسف از جدایی امید ابراهیمی، او را به فرمانده و قلب تیمش تشبیه کرد.

وبسایت رسمی برنامه نود - سرمربی تیم فوتبال استقلال با ابراز تأسف از جدایی امید ابراهیمی، او را به فرمانده و قلب تیمش تشبیه کرد.

به گزارش وبسایت نود، وینفرد شفر در حاشیه تمرین صبح امروز (دوشنبه) تیم فوتبال استقلال ضمن بیان این مطلب اظهار داشت: مدیرعامل باشگاه گفته است که فردا به کمپ تمرینی در ترکیه می‌رویم. این اردو برای آماده‌سازی تیم جهت حضور در فصل جدید لیگ برتر بسیار مهم است.

باید در اردوی ترکیه روحیه تیمی استقلال را بسازیم
وی افزود: ما باید جلسات آنالیزی با بازیکنان داشته باشیم تا برای فصل جدید آماده شویم. ما نیاز داریم که تیم هر روز در کنار هم جمع شود و دو سه جلسه تمرینی در هر روز برگزار کنیم. ما همچنین باید در این اردوها روحیه تیمی را هم بسازیم، چرا که چند بازیکن جدید به استقلال پیوسته‌اند.

ابراهیمی فرمانده و قلب تیم ما بود
سرمربی تیم استقلال درباره ناراحتی‌اش از شرایط تیم و همچنین موضوع جدایی امید ابراهیمی گفت: ابتدا می‌خواهم درباره امید صحبت کنم. من بابت او خوشحالم. وقتی که به اینجا آمدم امید در سطح خوبی بازی می‌کرد. در جام جهانی ابراهیمی یکی از بهترین بازیکنان ایران بود و خوشحالم که توانستم با امثال او در اینجا کار کنم. نه تنها امید بلکه خیلی از بازیکنان از سطح یک، دو و سه به سطح پنج و شش آمدند. این موضوع فقط راجع به ابراهیمی نیست. به‌هرحال این اتفاق می‌افتد که باشگاه‌های دیگری به ابراهیمی و همچنین سیدمجید حسینی پیشنهاداتی ارائه می‌کنند. امید فرمانده و قلب تیم ما بود. اگر او برود باید بازیکن جدیدی را پیدا کنیم که کار راحتی نیست.

باید بازیکنانی در سطح ابراهیمی و حسینی جذب کنیم تا شکار نشویم!
شفر ادامه داد: ذهنیت و شرایط روحی و روانی امید در تیم ما بسیار مهم بود. امیدوارم بتوانیم بازیکن خوبی را جایگزین او کنیم. اگر چنین اتفاقی نیفتد باید از کره جنوبی یا جای دیگری بازیکن پیدا کنیم! در شرایط کنونی مهم این است که توفیقی گفته می‌توانیم دو بازیکن جدید بگیریم. ما در آینده‌ای نزدیک با السد قطر در لیگ قهرمانان آسیا بازی داریم. همچنین همه تیم‌هایی که در لیگ برتر هستند می‌خواهند ما را شکار کنند. در چنین شرایطی اگر می‌خواهیم در همان سطح قبلی باشیم باید در همان اندازه نیز کار کنیم و بازیکن بگیریم. اگر امثال امید ابراهیمی و سیدمجید حسینی بروند باید در همان سطح نیز بازیکن بیاوریم. باشگاه باید این را بپذیرد. در طول چند ماه گذشته هر زمان که صحبت از بازیکن خارجی می‌شد از باشگاه می‌شنیدیم که جذب چنین نفراتی به دلیل مسائل دلاری سخت است، اما شنیده‌ام که الان اوضاع فرق کرده است و امیدوارم بتوانیم قرارداد ببندیم.

شرایطی را که امروز دارم در کارلسروهه هم تجربه کرده بودم
وی با بیان اینکه «تیم ما در گذشته خوب کار کرده است و از این موضوع خوشحالم»، گفت: در کارلسروهه آلمان هم چنین شرایطی را تجربه کرده‌ام. به طوری که پنج بازیکن ما در آن زمان به بایرن مونیخ رفتند. به‌هرحال بعد از یک سال باشگاه‌های پولدار جلو می‌آیند و بازیکنانم را می‌گیرند. حالا هم باید تیم با حضور بازیکنان خوب و آینده‌دار بسته شود، بدون آپشن و اینکه شرایطی آسان برای جدایی داشته باشند.

استقلال به مصاف کارلسروهه می‌رود؟
سرمربی تیم فوتبال استقلال درباره اردوی آبی‌پوشان در ترکیه گفت: امیدوارم بتوانیم در آنجا دیداری با کارلسروهه داشته باشیم. شاید برای تماشای آن بازی بالای 10 هزار نفر تماشاگر بیاید. شاید سفیر شماره یک فوتبال ایران باشیم.

بهتر است سوپرجام در زمان دیگر برگزار شود
شفر در پاسخ به سؤال خبرنگاری مبنی بر اینکه اگر شرایط استقلال قبل از برگزاری دیدار سوپرجام و در فاصله حدود دو هفته تا آغاز لیگ برتر به همین منوال ادامه پیدا کند شما چه تصمیمی خواهید گرفت، گفت: بازی سوپرجام در زمان بسیار بدی برای هر دو تیم برگزار می‌شود. بهتر است این بازی به زمان دیگری موکول شود. بهتر است این بازی به زمان دیگری موکول شود. شاید این فرصت وجود داشته باشد تا بتوانیم سوپرجام را در آلمان برگزار کنیم و در این صورت یک اتفاق بزرگ رخ می‌دهد که برای پیشرفت لیگ ایران خوب است.

ممکن است استقلال و پرسپولیس با بازی در آسیا لیگ قهرمانان را از دست بدهند
وی ادامه داد: من این سؤال را از شما دارم. برای فوتبال ایران کدامیک از این گزینه‌ها بهتر است؟ اول اینکه سوپرجام برگزار شود و استقلال و پرسپولیس در آسیا حذف شوند یا اینکه این تیم‌ها در آسیا بمانند؟ مشخص است ما دو تیم در آسیا داریم که می‌توانند به نیمه نهایی راه پیدا کنند و نکته‌ای که فدراسیون و سازمان لیگ باید به آن توجه کنند، مسئله بازیکنان است. فدراسیون باید مدنظر داشته باشد که بازیکنان و مخصوصاً ملی‌پوشان تمرین نداشته‌اند و آماده این بازی نیستند و احتمال مصدومیت‌شان هم بسیار بالاست. برای همین ممکن است حتی لیگ قهرمانان آسیا را هم از دست بدهند.

در غیاب بازیکنان ملی‌پوش چطور باید با السد بازی کنیم؟!
سرمربی تیم استقلال با اشاره به تیم فوتبال السد قطر، حریف آبی‌پوشان در مرحله یک چهارم لیگ قهرمانان آسیا تصریح کرد: السد الان دو بازیکن جدید جذب کرده است که شاید قیمت آنها بالای 10 میلیون دلار باشد. قرار است ما با این تیم بازی کنیم و اگر قرار باشد که ما حتی بازیکنان ملی‌پوش‌مان را در اختیار نداشته باشیم، چطور ممکن است مقابل آنها بازی کنیم؟

بزرگ‌ترین دشمن موفقیت این است که از خودتان راضی باشید
شفر در پاسخ به این پرسش که «باشگاه استقلال با چه مشکلاتی مواجه است؟»، گفت: مشکلات زیادی داریم اما همه آنها پشت درهای بسته خودمان است و باید پشت در درباره آنها صحبت کنیم. می‌دانیم که باید چه کار کنیم و باشگاه هم باید در همین مسیر حرکت کند. مانند همان اتفاقاتی که در 10 ماه گذشته رخ داده است. من می‌دانم که بزرگ‌ترین دشمن موفقیت این است که شما از خودتان راضی باشید. قطعاً این بزرگ‌ترین دشمن است. نمی‌خواهم این خانه‌ای که در 10 ماه گذشته به سختی ساخته‌ شده است، خراب شود. این خانه باید روی پایه‌های محکم و استوار باقی بماند. آدم‌های زیادی هستند که می‌خواهند این خانه را خراب کنند، اما ما برای استقلال و هواداران خواهیم جنگید.

برای جذب بازیکنان یکسری دسته‌بندی‌هایی داشتیم
وی با اشاره به نقل‌وانتقالات باشگاه استقلال تصریح کرد: برای جذب بازیکنان یکسری دسته‌بندی‌هایی داشتیم. یکسری از بازیکنان برای آکادمی و از تیم جوانان بودند و یکسری برای تیم اصلی. اینها سرمایه‌گذاری‌ برای آینده است. کادر فنی تیم اصلی باید کنترل خوبی روی تیم‌های آکادمی داشته باشد، چون آکادمی تیم دوم استقلال به حساب می‌آید. چرا فصل پیش از آکادمی فردی به تیم اول نیامد؟ برای همین ما باید کمک کنیم و درها را باز کنیم و ببنیم. باید ببینیم چه کارهایی می‌توانیم برای بهتر شدن شرایط بازیکنان در آینده انجام دهیم. برای آینده باید کنترل بیشتری داشته باشیم. بهترین راه برای آوردن بازیکنان جوان و امید این است که آنها را به تیم اصلی بیاوریم.

یک بازیکن جوان و یک مهاجم می‌خواستم که جذب نشدند
سرمربی تیم استقلال عنوان کرد: لیست اولیه‌ای که به باشگاه ارائه کرده بودم، بازیکنانش از تعدادی که الان در تمرینات هستند، بیشتر بودند. ما یک مهاجم از باشگاهی دیگر می‌خواستیم و همچنین یک بازیکن جوان که جذب آنها صورت نگرفت و این ناراحت‌کننده بود که جذب آنها رخ نداد. البته این خیلی خوب است که باشگاه اعلام کرده ما می‌توانیم دو یار جدید خارجی داشته باشیم. من نام این بازیکنان را به باشگاه ارائه خواهم کرد تا با آنها صحبت کنند و آنها را جذب کنند. ما نمی‌توانیم در حالی که در سطح فصل گذشته خودمان هستیم، لیگ را شروع کنیم. هیچ‌کدام از هواداران‌مان این را نمی‌پذیرند. در 10 ماه گذشته استقلال در سطح آسیا بالا آمده است و نمی‌خواهیم پایین بیاید.

نگرانم از اینکه نتوانیم در مسیری که می‌خواهیم حرکت کنیم
شفر درباره این موضوع که با توجه به بالا رفتن انتظارات هواداران شما از خراب شدن موفقیت‌های گذشته ترسی ندارید، اشاره کرد: خیلی از بازیکنان پیشنهاداتی از باشگاه‌های دیگر دارند مانند امید ابراهیمی و سیدمجید حسینی که البته پیشنهادات آنها باعث افتخار من است. مسئله‌ای که باعث نگرانی من است این است که در مسیری که می‌خواهیم نتوانیم حرکت کنیم. زمانی که من به باشگاه می‌گویم این بازیکنان را می‌خواهم باید شرایط حضورشان فراهم باشد. فعلاً باشگاه از من درخواست کرده است که دو بازیکن جدید خارجی بیاوریم و باشگاه الان این کار را انجام دهد.

یا باید در مسیر استقلال حرکت کنیم یا اینکه در مسیر یک باشگاه کوچک و گمنام قدم برداریم
وی افزود: این مصاحبه را از توفیقی (معاون ورزشی باشگاه استقلال) خواندم که گفته بود از شفر می‌خواهم نام دو بازیکن خارجی را به باشگاه بدهد تا شرایط حضورشان فراهم شود. البته قبل از مطرح شدن این موضوع در رسانه‌ها توفیقی با من درباره این موضوع صحبت کرده است. حالا قدم بعدی این است که من نام دو بازیکن را به باشگاه ارائه کنم تا شرایط حضورشان فراهم شود. برای آینده دو راه مشخص است؛ راه اول اینکه در مسیر استقلال حرکت کنیم و راه دوم اینکه در مسیر یک باشگاه کوچک و گمنام قدم برداریم.

براساس توافقی که داشته‌ایم باشگاه باید کارهای مالیات من را انجام دهد
سرمربی تیم فوتبال استقلال درباره حاشیه‌هایی که بعد از گرفتن پاسپورتش در هنگام ورود به ایران در فرودگاه ایجاد شد، گفت: راجع به مشکلی که برای من و پاسپورتم به وجود آمد همه خبر دارند. شرایط باید طوری باشد که اگر کاری پیش آمد من بتوانم زود از کشور خارج و یا به کشور وارد شوم. این موضوع باعث نگرانی من شده بود. الان پاسپورتم را در اختیار دارم. براساس توافقی که داشته‌ایم باشگاه باید کارهای مالیات من را انجام دهد تا هر زمان که شرایط ایجاب کرد از کشور خارج شوم و بتوانم به کشور بیایم. مسئله دیگری هم داخل باشگاه هست که درباره آن صحبت کردیم و امیدوارم حل شود.

همیشه سعی کرده‌ام برای تیم، کادر فنی و بازیکنانم بجنگم
شفر با بیان اینکه من بارها و بارها تکرار کرده‌ام که باشگاه استقلال در قلب من جای دارد و مانند قلبم می‌ماند، خاطر نشان کرد: همیشه سعی کرده‌ام برای تیم، کادر فنی و بازیکنانم بجنگم. مربی بدنسازی که به تمرینات اضافه شده است طبق توافق با باشگاه دستمزدش را خودم پرداخت می‌کنم. البته همه از عملکرد این مربی خوشحال هستند. همه بازیکنان و کادر فنی می‌خواهند که این مربی به طور کامل در تیم بماند، چون پیش‌تر صحبت شده بود که حضورش در باشگاه موقتی باشد. چیزی که ما می‌خواهیم این است که بهترین حالت برای تیم به وجود بیاید.

 

1004

نظرات کاربران
محمد
آقا امید شما فکر ده سال دیگه که دوران فوتبالت تموم شد و برگشتی ایران رو بکن،دیگه اون محبوب دلهای استقلالی ها نیستی و میشه گفت دیگه کسی دوست نداری،درکل برات آرزوی موفقیت میکنم
۱۹ تیر ۱۳۹۷ ساعت ۰۳:۱۹:۴۱
پاسخ
0
6
Majid تاجی
با همه این اوصاف من به شفر اعتماد و اعتقاد دارم و میدونم به همراه بازیکنان عملکرد مطلوبی خواهد داشت. منتظر بازیهای خوب و چشم نواز استقلال باشین .
۱۸ تیر ۱۳۹۷ ساعت ۲۰:۴۰:۲۴
پاسخ
12
8
محمد
ببینم الان اگه تیم نفت یا خونه به خونه و امثال این بود هم میگفتی برگزارنشه؟ اتفاقا میگفتی حتما خوبه برگزاربشه ببینم شما که دم از فوتبال نوین میزنی و همیشه تیمت رو با تیمای آلمانی مقایسه میکنی مگه نمیدونی اونا هرسه روز دارن بازی میکنن پس لطفا بهونه نیار وبازی کن چون این صحبت ها فقط برای اینه که اگه شکست خوردی بگی اماده نبودیم اگرم برنده شدی بازکری بخونی بگی دیدین با تیم نااماده هم می بریم
۱۸ تیر ۱۳۹۷ ساعت ۲۰:۳۲:۳۰
پاسخ
7
14
چ وابستگی مافیا
ما یدون طارنی مسلمان باقی هم قهرمان شدیم.شفر جان تو المان سوپر جام تو کشور خودت واقعا میفهمی چی میگی.میخای هر وقت تیمتون تو اوج امادگی بود پرسپولیس تو محرومیت کامل با ذخیرهاش بازی کن بیای سوپر جام بازی کنی؟!؟اصلا تو تاریخش بزار خو
۱۸ تیر ۱۳۹۷ ساعت ۲۰:۳۱:۵۲
پاسخ
8
10
مسعود گل باشی
اقای ابراهیمی رفتی برو همونجا هم از فوتبال خدافظی کن با این رفتارت جایی تو استقلال نداری دل همرو شکستی اقای افتخاری شما که پست میزاتشی پشت هم صبح ظهر شب مصاحبه میکردی نگران نباشین همه بازیکنا میمونن چیشد؟ با زبون خوش بفرما برو تا با زبون دیگه پرتت نکردیم بیرون
۱۸ تیر ۱۳۹۷ ساعت ۱۹:۳۵:۴۱
پاسخ
25
34
amir taji4444
ایشالا ک همه مشکلا حل شه...با این وضع دلار بعیده بشه بازیکنی از خارج گرفت...امیدواریم که استقلال همین فصل به همه مشکلا غلبه کنه و دوباره ب جایگاه اصلیش برگرده...استقلال با وجود این مربی با دانش میتونه دوباره بهترینا رو بدست بیاره از جمله:سومین قهرمانی آسیا...چرا که نه؟؟؟!به امید رخ دادن بهترینا برای استقلال بزرگ و خوشحالی و رضایت میلیونها هوادار عاشق...خدایا خودت پناهمون باش
۱۸ تیر ۱۳۹۷ ساعت ۱۹:۱۹:۰۵
پاسخ
25
22
مجید- سیستان
واقعا جای تأسف داره واسه مدیریت ضعیف استقلال، نورافکن رفت، ابراهیمی رفت، مجید حسینی رفت، و .... کی رو به جای اینا گرفتیم،؟ خدا به خیر بگذرونه ، تازه موندن تیام هم هنوز قطعی نیست، آقای افتخاری تا دیر نشده بازیکن خوب لیگ رو بگیر. اونا ترابی و رفیعی میگرن ما چی؟ هر چی بازیکن بی نام و نشون رو میگیریم
۱۸ تیر ۱۳۹۷ ساعت ۱۹:۱۷:۰۵
پاسخ
7
36
عادل
شرایط خوب نیست اما شفر هست خیالمون راحته...
۱۸ تیر ۱۳۹۷ ساعت ۱۹:۱۶:۵۹
پاسخ
29
26
Erfan
هی خدا هر روز دارم درباره ی استقلال خبرای بد تری میشنوم . خدایا خودت کمک کن
۱۸ تیر ۱۳۹۷ ساعت ۱۹:۱۰:۲۸
پاسخ
70
68
✔✰✰سجاد✰✰✔ ✰S47✰
وقتی هواداران ناراضین چرا کاری نمیکنید... حتما باید ماهم سوگولی باشیم؟؟؟
۱۸ تیر ۱۳۹۷ ساعت ۱۹:۰۳:۵۸
پاسخ
103
57
6در4 دسته 3 ای
سوگولی از ۱۸ میلیارد تیام و جبارف با ارز دولتی چخبر هوچی گرای دسته ۳ ای هرسال گرون ترین تیم میبندین اخرشم هیچی نمیشین
۱۸ تیر ۱۳۹۷ ساعت ۲۰:۱۴:۰۸
19
38
فقط پرسپولیس
دوست عزیز سوگولی شمایید که فقط دارید بریز و بپاش میکنید.برای جذب چباروف و تیام چیزی حدود ۲۰ میلیارد میخوایبد به دوتا بازیکن بدید.الانم که پندار تایمتون گفته دوتا دیگه خارجی باز میتونیم بگیریم.البته همه اینها با روابط و ارز دولتی واسه استقلاله.اینهمه به پرسپولیس انتقاد کردید که رفته کرواسی اردو زده.اما خودتون قراره برید ترکیه اردو بزنید از اونجا هم برید آلمان.چرا یکم منطقی نیستید شما استقلالی ها؟؟؟
۱۸ تیر ۱۳۹۷ ساعت ۲۰:۱۱:۵۸
25
40
Asad
جناب شفر اوضاع فرق کرده یعنی اینکه به استقلال ارز دولتی دادن برای جذب جپاروف و تیام مگه اینکه این دو تا نیان تا پولی برای بقیه بمونه البته شنیده ها حاکی از اینه که مجلس وارد موضوع پرداخت ارز به استقلال شده که امیدوارم مشخص شه استقلال از چه رانتی برای دریافت این ارز دولنی استفاده کرده که ۱۵ تا تیم دیگه نمیتونن !
۱۸ تیر ۱۳۹۷ ساعت ۱۸:۵۲:۲۳
پاسخ
68
134
محمد جواد
ارز دولتی رو که شماها میگیرید . ۱۵ میلیارد پول دولت میره برای طلب ژوزه که یک وقت محروم نشید البته اینقدر همه جا هواتون رو دارن که از پنجره نقل و انتقالات محرومید و از همه تیم ها بیشتر بازیکن میگیرید . کلی پول و ارز دولتی بدن تا برسه به کروات های سکو نشین و بلا استفاده . همین استقلالم کلی از بودجه دولت مصرف میکنه و هیچ وقت از هیچ جا صدایی درنمیاد که پس بقیه تیم ها چی؟؟؟؟ به حرف قلعه نویی دارم میرسم که سر تیم های شهرستانی رو می برند .
۱۸ تیر ۱۳۹۷ ساعت ۱۹:۵۷:۲۸
31
20
مصطفی
شما اول تکلیف منبع اون میلیاردهایی که دادید واسه ترابی و رفیعی رو مشخص کنید بعد بیاید از ۱۵ تا تیم دیگه حرف بزنید
۱۸ تیر ۱۳۹۷ ساعت ۱۹:۴۲:۵۴
70
48
باربد
خطاب به اسد از همون رانت ی که شما تونستید بدهی 6, میلیاردی تون را به ژوزه بدهید و 440 هزار دلار هم به گولج .... و البته اکراینی های چاق....
۱۸ تیر ۱۳۹۷ ساعت ۱۹:۳۷:۳۰
75
54
M75A
بازم برو با کیروش جون تون همکاری کنید تا بازیکگن بعدی تون هم جدا بشه بلایی که سر پرسپولیس و رامین و طارمی و ... اومد حالا نوبت شماست
۱۸ تیر ۱۳۹۷ ساعت ۱۸:۵۰:۵۴
پاسخ
70
162
امیرمسعود
هان یعنی میگی باید مثل برانکو به تیمم لی بازیکن ندیم که مشتری پیدا نشده براش؟! عجب! واقعاً زشته که طرفدارای یه تیم اینقدر برای تیم ملی بخیل باشن. این روحیه مال خیلی وقت پیش نیست! جدیده! از وقتی برانکو اومده اینطوری شده وگرنه بازیکنهای پرسپولیس و استقلال هیچوقت واسه تیم ملی کم نمیذاشتن.
۱۸ تیر ۱۳۹۷ ساعت ۲۰:۳۲:۲۸
40
31
سارا اس اسی
فقط رنگ آبی آرامش میده. فقط استقلال فوتبال بازی میکنه.
۱۸ تیر ۱۳۹۷ ساعت ۱۸:۲۸:۴۵
پاسخ
198
127
6در4 دسته 3 ای
اره مخصوصا جلو العین که دوشب داشتین گل میخوردین
۱۸ تیر ۱۳۹۷ ساعت ۲۰:۱۰:۲۷
51
76
کیروش کبیر
آقای شفر شما هنوز مدیران استقلال رو نشناختی. آقای توفیقی برای اینکه شما رو ساکت کنه گفته 2 بازیکن خارجی میگیره. یعنی شما فکر میکنی استقلالی که نمیتونه امید ابراهیمی رو با حدود 2.5 الی 3 میلیارد نگه داره میره بازیکنی بالاتر از 300 هزار دلار میخره؟ نه خیر نهایت پولی که استقلال بتونه برای جانشین امید بده با این شرایط ارزی 150 ال 200 هزار دلار هست که با توجه به ارزش 1.100 میلیون دلاری امید یعنی تقریبا یک پنجم کارایی امید. حالا مشکلات هماهنگی با تیم و هماهنگی شرایط فرهنگی هم بماند.ممنون از سایت 90 به خاطر اطلاع رسانی لحظه به لحظه در مورد استقلال
۱۸ تیر ۱۳۹۷ ساعت ۱۸:۲۷:۲۱
پاسخ
38
120
۶تقلال
در جواب کیروش کبیر این اسم واسه خودت گذاشتی وقتی کیروش رحمتی دعوت نکرد کفتین تیم ملی بدون رحمتی نمی خوایم ۶۶۶۶تایی ها
۱۸ تیر ۱۳۹۷ ساعت ۱۹:۳۵:۴۹
56
96
FARHAD
شفرجان فقط خودت...فرمانده اصلی خودتی....اگه من جای تو بودم ازدست این مدیریت ضعیف سکته میکردم...
۱۸ تیر ۱۳۹۷ ساعت ۱۸:۲۶:۲۸
پاسخ
108
123