ابعاد جدید قرارداد ایران و آدیداس/ چه کسی در فدراسیون فوتبال راست می‌گوید؟

ابعاد جدید قرارداد ایران و آدیداس/ چه کسی در فدراسیون فوتبال راست می‌گوید؟

4962
12:45
26 فروردین 1397
فدراسیون فوتبال قراردادی را با آیداس منقعد کرده که مشابه آن را در هیچ فدراسیون دیگری نمی‌توان یافت.

وبسایت رسمی برنامه نود - فدراسیون فوتبال قراردادی را با آیداس منقعد کرده که مشابه آن را در هیچ فدراسیون دیگری نمی‌توان یافت.

 

به گزارش وب سایت نود و به نقل از ایسنا، هدایت ممبینی، سرپرست کمیته بازاریابی فدراسیون فوتبال بعد از ماه‌ها وقفه اعلام کرد که طراحی خاصی برای پیراهن تیم ملی ایران در جام جهانی در نظر گرفته نشده و تیم ملی با لباس‌های سفید ساده به میدان می‌رود. این در حالی بود که در ماه‌های گذشته مانور زیادی درباره طراحی ویژه لباس ایران داده شد و مدیران فدراسیون فوتبال در تاریخ‌های مختلف به برگزاری مراسم رونمایی از لباس تیم ملی اشاره کردند. اظهارات ممبینی درباره ابعاد مختلف قرارداد فدراسیون فوتبال با آدیداس تمام صحبت‌ها و اظهارات مدیران فدراسیون فوتبال از رییس تا کارمند را زیر سوال می‌برد.

ممبینی در بخشی از صحبت‌های خود اعلام کرد: "یوز ایرانی هم به دلیل نوع خاص لباس و روزنه‌هایی که برای تنفس روی آن وجود دارد حذف شد. اگر یوز مانند قبل روی پیراهن می‌ماند، تکنولوژی آدیداس زیر سوال می‌رفت. پیشنهاد دادیم طرح یوز بین آرم فدراسیون فوتبال و لوگوی آدیداس قرار بگیرد که به دلیل ازدحام طرح در آن بخش لباس، این موضوع منتفی شد. پیشنهاد دیگرمان برای این که یوز پشت پیراهن و بین شماره و اسم بازیکن طراحی شود هم منتفی شد. به همین دلایل یوز از پیراهن تیم ملی حذف شد."

اعلام حذف یوز از پیراهن تیم ملی در حالی است که در طول چهار سال گذشته به عنوان نماد اصلی تیم ملی ایران در سطح جهانی معرفی شده بود و همه تیم ملی را با این عنوان یاد می‌کردند. حتی مهدی تاج، محمدرضا ساکت و صفی‌الله فغان‌پور، مدیران فدراسیون بارها تاکید کردند که آدیداس در حالی طراحی پیراهن تیم ملی است و طرح یوز حتما روی این لباس وجود دارد.

با وجود حذف یوز، آدیداس طراحی خاصی هم برای لباس تیم ملی در نظر ندارد و از پوشاک آماده و ساده خود استفاده می‌کند. ممبینی درباره این موضوع گفته است: "آدیداس پیراهن خاصی برای تیم ملی ایران طراحی نکرده است. در این زمان محدود فرصتی برای طراحی لباس وجود نداشت."

جالب‌ترین قسمت اظهارات ممبینی مربوط به تکذیب بیانیه چند ماه قبل فدراسیون فوتبال بود. فدراسیون فوتبال چند ماه قبل که خبر همکاری ایران و آدیداس را جام جهانی منتشر کرده بود، در قسمتی از اطلاعیه خود به دریافت ۱۵ درصد درآمد آدیداس از محل فروش البسه هواداری تیم ملی اشاره کرد و ابراز امیدواری کرد که تا ۱.۵ میلیون یورو (حدود ۱۰ میلیارد تومان) از این محل درآمد داشته باشد.

ممبینی با رد وجود چنین بندی در قرار داد فدراسیون فوتبال و آدیداس تاکید کرد: "من به عنوان مسئول کمیته اقتصادی و بازاریابی فدراسیون می‌گویم این موضوع درست نیست. تنها نکته واضح این است که به دلیل اشتیاق فراوان ما برای عقد قرارداد، محدودیت زمانی و این که آدیداس نمی‌خواست لباس‌هایش را به همین راحتی وارد بازار کند قرار شد این لباس‌ها با ۷۰ درصد تخفیف به ما تحویل داده شود."

ممبینی در پایان صحبت های خود از اصرار و اشتیاق فدراسیون فوتبال برای عقد این قرارداده گفت: "این شرکت آلمانی تمایلی به عقد قرارداد نداشت اما با پافشاری ما در نهایت مسئولان آدیداس رضایت دادند."

 فدراسیون فوتبال چندی قبل این قرارداد را میهن پرستانه دانسته بود و اعلام کرده بود از عقد چنین قراردادی شرمسار نیستند. بعد از صحبت‌های هدایت ممبینی، به نظر می‌رسد در فدراسیون فوتبال عده‌ای حرف درست را به مردم نمی‌گویند. تنها راه تشخیص راست از دروغ، بررسی اظهارات مدیران فدراسیون در گذر زمان است.

 

2051

نظرات کاربران
فريد
واقعا بايد متاسف بود برائ فدراسيونئ كه تيم مليش دومين تيم صعود كرده به جام جهانئ بوده و هنوز لباسه درست و طراحئ شده نداره!اينا شنيدن اديداس خوبه فك ميكنن امثال نايكئ و پوما و كاپا و نوو بالانس دارن گل لگد ميكنن اقايونئ كه اين قرارداد فوق تركمانچائ رو نوشتين چه اشكالئ داشت تيم ملئ از اين شركت ها لباس هاشو تهيه ميكرد!!يه پولئ هم وارد مملكت ميشد و خرج بازئ هائ تداركاتئ قبل اسيا ميكردين،اون از بازئ با سيرالئون تون از اين از لباس هاتون!در مورد يوزها يه جور ديگه قضيه رو جمع ميكردين بهتر نبود ايا؟!! بين تيم هايئ كه اديداس طراحئ كرده اگه يه نگاه كلئ بندازين ژاپن طرح داره لباسشون،اسپانيا طرح داره(گوشه راست لباس)،مراكش هم يه ستاره احتمالا رو لباس داشته باشن و كلمبيا هم طرح داره ايا نميشد اين يوز رو يه جورئ طرح دار در بيارن!!؟؟ مديريت ضعيف داريم بعد ميخوايم كيروش تيم جهانئ بسازه هنوز تو لباس ما مشكل داريم!!
۲۶ فروردین ۱۳۹۷ ساعت ۲۳:۳۵:۱۸
پاسخ
0
1
k
ماشالله فدراسیون 5 ستاره در این فدراسیون باید گل گرفت
۲۶ فروردین ۱۳۹۷ ساعت ۲۱:۰۲:۴۶
پاسخ
0
6
درجستجوی حقیقت
کاش هرکسی دروغ می گفت مثل پینوکیودماغش دراز میشد.
۲۶ فروردین ۱۳۹۷ ساعت ۱۹:۱۱:۳۸
پاسخ
0
22
wolf
باید یک آرم خوشگل برای فدراسیون طراحی بشه و روی پیراهن ملی باشه این آرم خیلی زشته انگار بچه سه ساله کشیده توی آرم از یوز ایرانی هم استفاده بشه مثل کره جنوبی و ژاپن و استرالیا و فرانسه
۲۶ فروردین ۱۳۹۷ ساعت ۱۹:۰۵:۴۵
پاسخ
1
19
ايران
فقط بايد اديداس باشه؟ اونم با خفت؟!! اين همه برند ديگه، نيو بالانس، ژوما،پوما،اومبرو و الى ... نايك و نميگم چون امكان پذير نيست... اينا كى هستن تو فدراسيون؟؟ ايرانى هستن؟سواد دارن؟ چقدر زبان بلدن؟ قحط الرجال شده مگه؟ اينا واقعاً نوبر تشريف دارن فقط عشق نام ايران هستش و بچه هاى گل تيممون و مربى كار كشته
۲۶ فروردین ۱۳۹۷ ساعت ۱۸:۱۹:۵۳
پاسخ
1
14
شاهین
خدا ازتون نگذره که دارین با آبروی ملت و کشور بزرگی به نام ایران بازی می کنین ...
۲۶ فروردین ۱۳۹۷ ساعت ۱۸:۰۴:۴۴
پاسخ
2
35
سورنا
خدایا مارا از شر دروغ جنگ و خشکسالی دور نگه دار و چهرم از شر فدراسیون فوتبال دروغگو! خجالت بکشین آقای تاج و ساکت هیشکی نمیخاد برخورد کنه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
۲۶ فروردین ۱۳۹۷ ساعت ۱۸:۰۴:۱۴
پاسخ
2
52
milad
کفاشیان و تاج کی تا حالا حرف راست زدن ک این بار دومشون باشه
۲۶ فروردین ۱۳۹۷ ساعت ۱۷:۵۴:۴۰
پاسخ
3
50
sssss
هیچ کس
۲۶ فروردین ۱۳۹۷ ساعت ۱۷:۵۴:۰۵
پاسخ
1
24
رضا
واقعا که حضور افراد ضعیف در بدنه مدیریت ورزش کشور موجب تضییع حقوق مردم عزیز میشود... چرا باید کار به این مهمی بر عهده کسانی قرار گیرد که هیچ تخصصی در این خصوص ندارند؟ هیچ کس در سر جای خود مستقر نیست
۲۶ فروردین ۱۳۹۷ ساعت ۱۷:۵۳:۰۹
پاسخ
3
54
حجازی
من موندم تو این مملکت یه طراح حرفه ای پیدا نمیشد واسه پیراهن تیم ملیمون طراحی کنه!!؟ امثال تاج و کفاشیان کی میخوان از این فوتبال برن بیرون خدا میدونه آخه هدایت ممبینی چه ربطی به سرپرست کمیته بازاریابی فدراسیون فوتبال داره!!؟
۲۶ فروردین ۱۳۹۷ ساعت ۱۷:۵۱:۴۳
پاسخ
2
64
پسرک ابی
هیچکدومشون
۲۶ فروردین ۱۳۹۷ ساعت ۱۷:۴۷:۵۱
پاسخ
2
32
حسن قاسمی
واقعا چیزی جز واژه تاسف به ذهنم نمیرسه..آخه چرا ما باید اینقد تحقیر بشیم!
۲۶ فروردین ۱۳۹۷ ساعت ۱۷:۴۱:۰۳
پاسخ
5
69
مصطفی رمی
چیه این فدراسیون درسته که این درست باشه مردم سر کار میزارن آخرشم با یک لباس ساده که تو همه پوشاک فروشی ها پیدا میشه میریم روسیه
۲۶ فروردین ۱۳۹۷ ساعت ۱۷:۳۹:۵۶
پاسخ
2
63
جازموریان
جز اینکه تاسف بخوریمو عصبی بشیم و سرخورده چی ازمون برمیاد؟ این همه شرکت تولید پوشاک آخه چرا شما براتون مهم نیست این جوونی که این خبرو میخونه چقد روحیش خورد میشه؟؟؟؟فقط به فکر پورسانتتونین؟چرا ما باید منت آدیداسو بکشیم؟چرا با پوما مذاکره نکردین؟آل اشپورت وجود نداشت؟بابا لباس چینی میبردین منت نمیکشیدین.قرارداد ترکمنچای نمیبستین. چقد یک انسان میتونه بی لیااااقت باشه آخه؟چتونه شماها؟کم خوردین؟سهمتونو از جای دیگه برمیداشتین نه از آبروی ملت
۲۶ فروردین ۱۳۹۷ ساعت ۱۷:۳۵:۲۶
پاسخ
6
92
محمدرضا
من با بیشتر حرفهاتون موافقم اما با اون قسمتی که گفته بودید آل اشپورت و چینی کاملا مخالفم همین وضعیت و خریدن لباسها بهتر از ال اشپورت و برند چینیه در ضمن بقیه جاهای دنیا شهر هرت نیست که ایران از لباس فیک آدیداس استفاده کنه و شرکت آدیداس ازش شکایت نکنه.ولی میتونستن با خیلی از کمپانی های ایتالیایی یا همین پوما مذاکره کنن و قرارداد خوب ببندن اما مطمعنا اونا هم بعد از یکسال فراری میشدن چون این شرکت ها خیریه که نیستن که الکی پول بدن یک ملیون دلار میدن جاش باید ده میلیون در بیارن. پس اگر واقع بینانه نگاه کنیم بهترین کار همینه که فعلا هزینه های لباس رو یکجوری سر به سر کنیم و دنبال ایجاد زیر ساخت کپی رایت برای ورود برندهای خارجی یا حتی ساخت یک برند جدید و خوب ورزشی ایرانی باشیم. ایران کشور ثروتمندیه و به نظرم پول رو خوب خرج نمیکنیم اما یکی از خرج های درست همین خریدن پیراهن ادیداس بود و به نظرم هیچ تحقیری نیست و تجارت جهانی همینه از چشم و ابرومون که خوششون نمیاد که مفتی بهمون لباس بدن..
۲۷ فروردین ۱۳۹۷ ساعت ۰۰:۳۷:۵۹
2
7