اتفاق تاریخی؛ تیم تکواندوی دختران ایران قهرمان جهان شد

اتفاق تاریخی؛ تیم تکواندوی دختران ایران قهرمان جهان شد

10818
10:32
01 آذر 1395
دختران تیم ملی تکواندوی نوجوانان کشورمان با کسب ۴ مدال رنگارنگ قهرمان جهان شدند و تیم ایران در مجموع پسران و دختران نایب‌قهرمانی جهان را به خود اختصاص داد.

وبسایت رسمی برنامه نود - دختران تیم ملی تکواندوی نوجوانان کشورمان با کسب ۴ مدال رنگارنگ قهرمان جهان شدند و تیم ایران در مجموع پسران و دختران نایب‌قهرمانی جهان را به خود اختصاص داد.

به گزارش سایت نود، یازدهمین دوره مسابقات تکواندوی نوجوانان جهان که از روز چهارشنبه (26 آبان ماه) با حضور 800 تکواندوکار از 110 کشور به‌میزبانی شهر "بورنابی" کانادا و در سالن "بیل کوپلند" این شهر آغاز شده بود، دقایقی پیش پس از 5 روز پیکار به پایان رسید، دختران کشورمان قهرمان جهان شدند و تیم ملی پسران نیز به مقام چهارم رسید.

در مجموع تیمی (دختران و پسران) کره‌جنوبی قهرمان شد، تیم کشورمان به مقام نایب‌قهرمانی رسید و روسیه سوم شد.

تیم ملی تکواندوی دختران نوجوان کشورمان که در این رقابت‌ها با ترکیب مبینان‍ژاد کته‌سری، کوثر حسینی، ستاره چابکی، فاطمه جعفری، مبینا شاکری، مبینا بابالو، زهرا شجاعی، پریسا جوادی، زهرا شیدایی و زهرا پوراسماعیل به مصاف رقبایش رفت، در پایان با 2 مدال طلا (مبینا نژاد کته‌سری و زهرا پوراسماعیل)، دو برنز (مبینا بابالو و پریسا جوادی) و 55 امتیاز، عنوان قهرمانی جهان را به خود اختصاص داد.

چین تایپه با یک مدال طلا، سه نقره و 55 امتیاز نایب‌قهرمان شد، روسیه با 3 مدال نقره، 2 برنز و 50 امتیاز بر سکوی سوم ایستاد و تیم‌های ترکیه و کره جنوبی نیز عنوان چهارم و پنجم را به‌دست آوردند.

هدایت تیم ملی دختران کشورمان به‌عهده فاطمه صفرپور به‌عنوان سرمربی و نیلوفر صفریان و معصومه محمدیان به‌عنوان مربی بود.

تیم ملی تکواندوی پسران نوجوان کشورمان که در این رقابت‌ها با ترکیب امیر ولی‌پور، حمیدرضا هادیان، ابراهیم صفری، علی باصری، محمدرضا جمشیدی، امیرمحمد بخشی، محمدحسین یزدانی، محمد مرتضایی، امیرحسین وقوعی و عرفان ناظمی به مصاف رقبایش رفت، در پایان با یک مدال طلا (امیرمحمد بخشی)، یک نقره (ابراهیم صفری)، یک برنز(علی باصری) و 58 امتیاز عنوان چهارمی جهان را به خود اختصاص داد.

کره جنوبی با پنج مدال طلا، دو برنز و 93 امتیاز قهرمان شد، روسیه با دومدال طلا، دو مدال نقره و دو برنز و 66 امتیاز نایب‌قهرمان شد. ترکیه با یک مدال طلا، یک نقره، 2 برنز و 53 امتیاز بر سکوی سوم ایستاد.

هدایت تیم پسران به‌عهده وحید عبداللهی به‌عنوان سرمربی، امید غلامزاده و یوسف حاجی‌پور به‌عنوان مربی و محمدرضا زوار مدیر فنی بود که به‌دلیل کارشکنی سفارت کانادا برای سرمربی، مدیر فنی و پزشک تیم روادید صادر نشد و از همراهی تیم بازماندند.

نظرات کاربران
سرزمین
درودبر شما ...
۰۱ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۲۳:۳۸:۲۲
پاسخ
1
22
یوسف
مرسی ازهمه بانوان محترمه .....شماابروی ورزشین
۰۱ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۲۰:۲۹:۵۲
پاسخ
0
28
Dani-FC perspolis
آفرین خسته نباشن دمشون گرم واقعا.امیدوارم فدراسیون تکواندو براشون پاداش و جوایز سخاوتمندانه ای در نظر بگیره.
۰۱ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۱۴:۱۵:۰۱
پاسخ
3
83
خلج
آفرین به دخترهای دلاور ایرانی.باید به ورزش بانوان بیش از پیش بها داد
۰۱ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۱۴:۱۲:۱۱
پاسخ
3
139
سپاهان۹
اگربه استعدادایرانی بها ومیدان وفضا داده شود دنیارافتح خواهدکرذ..
۰۱ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۱۴:۵۱:۳۵
5
96
کورش ایرانی
درود بر شرف دختران ایران زمین . حالا دوستان هی سر و کله بزنید که داور گفته بچرخ یا به چپ
۰۱ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۱۴:۱۰:۳۰
پاسخ
12
91