اتفاق تکراری مقابل الوصل؛ ماهینی در نقش ربیع‌خواه!

اتفاق تکراری مقابل الوصل؛ ماهینی در نقش ربیع‌خواه!

32135
19:26
16 اسفند 1396
به نظر می‌رسد ربیع خواه از یک بازیکن، به یک نقش ثابت در تیم برانکو تبدیل شده است.

وبسایت رسمی برنامه نود - به نظر می‌رسد ربیع خواه از یک بازیکن، به یک نقش ثابت در تیم برانکو تبدیل شده است.

به گزارش وبسایت نود، برانکو ایوانکوویچ در بازی با الوصل، بعد از مدت‌ها ربیع‌خواه را روی نیمکت گذاشت و در طول نود دقیقه، از او استفاده نکرد. البته تیم او، باز هم با دو هافبک دفاعی به زمین رفت و این بار حسین ماهینی در کنار کامیابی‌نیا حضور داشت. نکته جالب، عملکرد ماهینی در این مسابقه بود. ماهینی دقیقا وظایفی مشابه ربیع‌خواه در این مسابقه داشت و هیچ نقشی، در حملات یا حتی طراحی آن‌ها بازی نکرد.

ماهینی در این مسابقه 48 پاس داد که بیشتر آن‌ها، به کمال کامیابی‌نیا نزدیک‌ترین بازیکن به او در زمین مسابقه بود. سیدجلال بعد کامیابی‌نیا، در رده دوم قرار داشت و بیشترین پاس را از ماهینی گرفت. از 7 بازیکنی که بیشترین پاس را از ماهینی در این مسابقه گرفتند، 6 نفر دروازه‌بان، مدافعان و دیگر هافبک دفاعی پرسپولیس بودند و ماهینی عملا هیچ تلاش و نقشی در بازیسازی تیم و انتقال توپ از دفاع به حمله بازی نکرد. تنها 10 پاس از 41 پاس ماهینی به هافبک‌های تهاجمی پرسپولیس بود و او هیچ پاسی، به علیپور نداد.

گراف پاس‌های ماهینی مقابل الوصل

گراف پاس‌هایی که ماهینی در این بازی داده، نقش او در زمین را بهتر نشان می‌دهد. ماهینی در این بازی، فقط دو بار تلاش کرد توپ را به محوطه جریمه حریف برساند و در هر دو بار، ناموفق بود. او بیشتر پاس‌هایش را دور از محوطه جریمه حریف داد و مقصد بیشتر آن‌ها هم عرضی یا رو به عقب بودند. دقیقا همان نقشی که ربیع‌خواه، در بازی‌های قبل داشت. بر خلاف کمال که بارها مقصد پاس‌هایش، محوطه جریمه حریف یا اطراف آن بود.

فعلا حذف ربیع‌خواه از ترکیب پرسپولیس، نقش او را حذف نکرده است. بازیکنی که بدون ریسک، توپ را به بقیه بازیکنان بدهد و بیشتر از زمین حریف، زمین خودی را برای پاس داده نگاه کند.

 

22330

نظرات کاربران
ارتش سرخ
در جواب عشقم نیمار بگم عمرعبدالرحمن بیاد؟ خخخخخ
۱۷ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۰۳:۴۲:۴۵
پاسخ
8
20
Mohammad.b
ماهینی و ربیع خواه جفتشون فاجعه اند. حتی در سطح لیگ دسته ۱ آزادگان هم نیستند،چه برسه به بازی تو تیم بزرگ پرسپولیس"
۱۷ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۰۳:۴۰:۵۴
پاسخ
11
25
ابدی 24
من قبلا به هواداران استقلال ایراد میگرفتم که در ترکیب تیم خودشان دخالت میکنند .تیم خودشان را به حاشیه میبرن.فکر نمی کردم که هواداران خودمان نیز مثل آنها فرگوسن بازی در بیارن و تیم رو به حاشیه ببرن .دو ساله که با قدرت در صدر ایستاده ایم و حالا چی شده که دوست دارید به دوران بد چند سال قبل بر گردید .واقعا درک نمی‌کنم شما رو .اگه سر مربی یه تیم اصرار داره از چند نفر در تیم خودش به یک شکل استفاده کند پس حتما روی این قضیه برنامه دارد.حتما یه گروه آنالیز دارد.که این مسائل که شما میگویید را قبل بهش فکر کردن.واقعا متاسفم.
۱۷ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۰۳:۱۱:۰۷
پاسخ
10
16
ارتش سرخ
ربیع خواه در کارهای دفاعی و تخریبی و پرس حریف عالیه ولی چون سربه زیر و مطیع حرف کادر فنی هست و اهل حاشیه نیست بازیش زیاد به چشم نمیاد ماهینی و احمد زاده فقط در حاشیه سازی درون تیمی خوب هستن . یک روز ماهینی با بیرانوند درگیر میشه روز بعد احمدزاده با منشا درگیر میشه اصلا هم در اختیار تیم نیستن تعجب میکنم چرا این دو بازیکن همیشه جز ترکیب اصلی هستن!
۱۷ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۰۳:۰۳:۴۱
پاسخ
19
15
Milad Mohaghegh Daghigh
این بدبخت بازی خودشم یادش رفته ... حالا هی برانکو لج کنه و از بازیکن ها در پست غیر تخصصی استفاده کنه
۱۷ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۰۱:۵۳:۰۷
پاسخ
4
28
یه پرسپولیسیه عشق مسی
اینو باید به اون هوادارا گقت که به ربیع خواه بدبخت اون همه توهین کردن و دچار جو گرفتگی شدن البته توسط دنده دادنای حریف ربیع خواه تابع برانکو وگرنه مگه بدش میاد دوتا سانتر کنه چیزی نشنوه
۱۷ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۰۱:۳۹:۲۲
پاسخ
13
22
Mojtaba
واقعا حیفه وقتی احمد نور الهی هست ومیتونه بازیسازی کنه ماهیتی که فقط خنثی هست وسط زمین تو ترکیب باشه
۱۷ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۰۱:۲۲:۵۳
پاسخ
8
28
Ho3ein
قشنگ تیم‌با وجود ماهینی و ربیع خواه ۱۰‌نفره بازی میکنه یا شایدم ۹ نفره !!!
۱۷ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۰۱:۱۲:۴۰
پاسخ
8
33
asad
هر چی برانکو بگه
۱۷ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۰۰:۵۱:۵۶
پاسخ
24
19
محمد گلشهری
به جای ماهینیم اگه مسلمان یا نوراللهی که لااقل بازیش رو به جلو هست باشه عالی میشه
۱۷ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۰۰:۵۱:۰۰
پاسخ
5
29
۷تراختور
ماهینی آسوده بخواب
۱۷ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۰۰:۳۶:۴۴
پاسخ
26
11
امید غلامی
با وجود هافبک بازیساز و خلاق و شوتزنی مثل نورالهی عجیب که بازم برانکوه ماهینی یا ربیع خواه میذاره هافبک دفاعی !!!!!!!! به نظر من نورالهی و کمال بهترین هستن برای هافبک دفاعی و ماهینی باید رو نیمکت باشه چون با وجود بازیکن دریبل زن و سرعتی مثل محرمی بازم عجیب که ماهینی فیکس به نظرم اگه اینا تو دربی فیکس بودن استقلال هرگز زورش به ارتش سرخ نمیرسید
۱۷ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۰۰:۲۷:۲۵
پاسخ
9
32
mohammadreza
فک میکنم وقتش برگردیم به تیم دو سال قبل تیم باید از اول بازی تا آخر بازی حمله کنه واجازه نفس کشیدن به تیم حریفو نده. چه برسه به طراحی حمله. مسلمان واقعا تو وسط میدون خوبه بازی رو میگردونه وقتی بازی با الوصل اومد تو، تیم حس آرامش گرفت وسط میدون.
۱۷ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۰۰:۲۰:۱۸
پاسخ
5
34
آریا برزن پرسپولیسی
حالا ماهینی نباشه بجاش نورالهی باشه اونوقت ببینید چه امار جالبی در میاد ربیع خواه و ماهینی در حد پرسپولیس نیستن
۱۷ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۰۰:۱۸:۱۴
پاسخ
5
45
Perspolis
باید احمد بیاد جاش..
۱۷ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۰۰:۱۵:۰۵
پاسخ
6
43
Perspolis
احمد بیاد که توپ لو بده ، و گل بخوریم ‌ ، احمد خیلی در دفاع ضعف داره ‌ که ربیع خواه یک سر و گردن بهتره ، برانکو مربی باهوشی اینو فهمیده
۱۷ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۰۳:۴۵:۵۱
42
16