اتفاق های عجیب در تبریز؛ سر خبرنگاران و عکاسان را شکستند!

اتفاق های عجیب در تبریز؛ سر خبرنگاران و عکاسان را شکستند!

61418
21:36
20 شهریور 1395
هواداران تراکتورسازی این بار خودشان وارد عمل شدند و نرده ها را کنار زدند و به داخل زمین هجوم آوردند. نیروهای انتظامی هم که تعدادشان زیاد نبود مجبور شدند با آبپاش ها طرفداران تراکتورسازی را به عقب برانند

وب سایت رسمی برنامه نود- خبرهایی که از تبریز می آید حاکی از اتفاق های عجیب و غریبی است که در پایان بازی رخ داده و باعث شده تا خبرنگاران و عکاسان حاضر در ورزشگاه و همچنین عده ای از تماشاگران مصدوم شوند.

به گزارش سایت نود، بازی تیم های تراکتورسازی تبریز و پرسپولیس با درگیری خبرنگاران و عکاسان و عوامل برگزاری بازی و هواداران به پایان رسید.

البته این اتفاق پیش از بازی هم رخ داده بود و هواداران تراکتورسازی با پرتاب سنگ رادوشوویچ دروازه بان دوم پرسپولیس را مصدوم کردند و کار او به بیمارستان کشید و پرسپولیس بدون دروازه بان ذخیره بازی کرد. مشخص بود که بازی حساس پرسپولیس و تراکتورسازی در آن ورزشگاه  نمی تواند به این راحتی ها برگزار شود.

تعداد نیروهای انتظامی هم کم بود و همه به یاد بازی فصل گذشته استقلال اهواز و پرسپولیس افتاده بودند. عده ای از هواداران پرسپولیس هم از ترس کتک خوردن و سنگ پرانی ورزشگاه را ترک کردند.

در همین حین بود که یکی از لیدرهای باشگاه وارد زمین شد و حسابی تماشاگران را برای تشویق تراکتورسازی تهییج کرد.

بازیکنان پرسپولیس و حتی کادرفنی با ترس وارد زمین شدند. جالب اینجا بود که هواداران تراکتورسازی به شدت علیه فرشاد احمدزاده شعار می دادند. بعد نوبت بیرانوند شد و حتی برخی می خواستند علیه کریم باقری شعار بدهند.

فضای ورزشگاه کاملا متشنج بود تا اینکه نیمکت پرسپولیسی ها به دلیل پوسیدگی فروریخت و توجه همه عکاسان و خبرنگاران به این ماجرا جلب شد. خود بازیکنان پرسپولیس و کادر فنی هم از این اتفاق تعجب کرده بودند.

گزارشهایی که از تبریز داشتیم حاکی از آن بود که حدود 60 نیروی گارد ویژه در ورزشگاه بود که مطمئنا برای اداره ورزشگاهی به گنجایش 5000 نفر کافی به نظر نمی رسید.

یک درگیری عجیب توجه ها را به خود جلب کرد. یک لیدر با یک خبرنگار درگیر شد که در نهایت پلیس وارد معرکه شد تا ماجرا به پایان برسد. قضاوت داور بازی هم با مشکل مواجه شده بود و البته بازی از دست او هم در رفته بود.

هواداران تراکتورسازی با هر تصمیم داور به نفع پرسپولیس، پرتاب بطری آب و فحاشی را در دستور کار قرار داده بودند که خود قلعه نویی و رحمان رضایی وارد کار شدند تا تماشاگران را آرام کنند.

فضا اما همچنان متشنج بود. پرسپولیسی ها هم که آماج حملات سنگ قرار گرفته بودند تصمیم به ترک ورزشگاه گرفتند. حدود 200 نفر می خواستند ورزشگاه را ترک کنند که نیروی انتظامی اجازه نداد.

بازی که به پایان رسید برانکو برای تماشاگران تراکتورسازی دست زد که باعث شد آنها تحریک شوند و شروع به پرتاب سنگ و بطری کنند. مهدی کیانی بازیکن تراکتورسازی هم فرشاد احمدزاده را اسکورت کرد.

اشکان خورشیدی داور بازی هم آماج حملات با بطری و فحاشی قرار گرفته بود و به سختی زمین را ترک کرد.

هواداران تراکتورسازی این بار خودشان وارد عمل شدند و نرده ها را کنار زدند و به داخل زمین هجوم آوردند. نیروهای انتظامی هم که تعدادشان زیاد نبود مجبور شدند با آبپاش طرفداران تراکتورسازی را به عقب برانند. این اتفاق باعث شد که هواداران پرسپولیس تکلیف خودشان را برای خروج ندانند و در بیرون ورزشگاه درگیری شدیدی بین هواداران پرسپولیس و تراکتور اتفاق افتاد که نیروی انتظامی خودش را به آنجا رساند.

طرفداران تراکتورسازی در بخش های دیگر هم با خبرنگاران و عکاسان درگیر شدند و چندین خبرنگار تهرانی و حتی تبریزی را هم مورد ضرب و شتم قرار دادند.  تعداد کم نیروهای انتظامی باعث شد که امنیت رختکن و سالن کنفرانس تامین نشود و به همین دلیل کنفرانس مطبوعاتی هم برگزار نشد. سر چند عکاس و خبرنگار هم شکست تا تیم پزشکی وارد شود و مداوای سرپایی را انجام دهد.

درگیری آنقدر ادامه داشت که پرسپولیسی ها در میان حلقه نیروهای انتظامی به وسط زمین رفتند تا پس از آرام شدن فضا،‌ ورزشگاه اختصاصی تراکتورسازی را ترک کنند.

 فیلم درگیری ها و اتفاقات عجیب و غریب پایان این بازی را می توانید از اینجا تماشا کنید.

نظرات کاربران
تراختور اذربایجان
تراختور از نظر من برنده بازی بود هنوز حرف پرسپولیس بعد بازی برگشت یاد نرفت گفتن تو تهران به کسی اجازه نمی دین برامون شاخ بیاد این به اون در
۲۲ شهریور ۱۳۹۵ ساعت ۰۲:۴۸:۴۹
پاسخ
2
2
h
جالبه این همه بلا اوردن تازه طلبکارم هستن
۲۱ شهریور ۱۳۹۵ ساعت ۲۳:۲۷:۵۵
پاسخ
1
1
JJ
با توجه به این اوصاف پس تراکتور باید محرومیت بدی در انتظارش باشه....
۲۱ شهریور ۱۳۹۵ ساعت ۲۲:۲۸:۵۶
پاسخ
1
1
نسیم
جالب اینجاست که گزارشگر بازی اصرار داشت بگه بازی در امنیت کامل برگزار شده....اره امنیت بود دلفین ها هم پرواز می کنن!!!!
۲۱ شهریور ۱۳۹۵ ساعت ۱۶:۲۳:۰۲
پاسخ
2
10
سامان
دست مسعولین درد نکنه مثل همیشه گل کاشتن
۲۱ شهریور ۱۳۹۵ ساعت ۱۴:۴۷:۰۴
پاسخ
2
8
میلاد پرسپولیسی
ادمین 3 تا نقل قول میذارم توروخدا منتشر کن . بخدا هیچ تحریفی هم صورت نگفته : . ششگلانی: مگر دیدار پرسپولیس - تراکتور از دربی تبریز حساس تر است؟! حسن زاده: اتفاق خاصی نمی افتد / از نظر ما بازی تبریز حساس نیست! ذوالفقاری: در تبریز هوادار پرسپولیس ندیدم! / مگر در تهران جنجال درست نشد! . . من دیگه حرفی ندارم
۲۱ شهریور ۱۳۹۵ ساعت ۰۵:۲۴:۲۶
پاسخ
6
25
امین
فش دادن به فرشاد احمد زاده هم بخاطر این نبود که دو سال برامون زحمت کشیده بخاط اینه که اون ترکه و هم زبوناش بهترین تیمو دارن اما اون رفته پرسپولیس
۲۱ شهریور ۱۳۹۵ ساعت ۰۵:۱۵:۳۹
پاسخ
26
6
مسعود
مشکل هوادارای تراکتور بودن اما دوستان خواهشا این موضوع رو قومیتی نکنید خیلی از آذری زبان ها و البته تبریزی ها از فرهنگ بالایی برخوردارن خواهشا مشک نمونه خروارش نکنید. کار هوادارای تراکتور زشت بود اما ما از این هوادارنما ها تو ورزشگاهای دگ هم داریم بد میگم؟؟؟
۲۱ شهریور ۱۳۹۵ ساعت ۰۵:۰۹:۰۰
پاسخ
6
20
امین
من تراکتوری هستم و حتی امروز برای تشویق تیمم هم به ورزشگاه رفته بودم باور کنید کسانی که امروز تو ورزسگاه بودن هوادارای تراکتور نبودن فقط واسه خندیدن اومده بودن وررزشگاه فش میدادنو از ته دل(نمیدونم به چی)میخندیدن حتی اگه ازشون اسم دوتا از بازیکنارو میپرسیدی یاد نداشتن ولی من بازم بخاطر رفتار ناشایست(بعضی)از طرفدارا معذرت می خوام.
۲۱ شهریور ۱۳۹۵ ساعت ۰۵:۰۷:۴۸
پاسخ
4
29
آدم
خيلى جالب بود جالب تر هم شد. گزارشگر بازى در طول بازى ميگفت تماشاگران به زمين بازى بسيار نزديك هستند ولى هيچ اتفاقى نمى افتد چون مردم اينجا بسيار با فرهنگ هستند ! و حالا مطلع شديم كه سر و كله اين و آن را همين تماشاگران شكسته اند و حسابى از خجالت تيم ميهمان در آمده اند. خوب جالبه ديگه. البته شك دارم چاپ كنيد .
۲۱ شهریور ۱۳۹۵ ساعت ۰۴:۵۹:۳۸
پاسخ
3
23
nooshin
سال ديگه جايزهٔ بهترين تماشاگران به تماشاگران تبريزى اهدا ميشه :|
۲۱ شهریور ۱۳۹۵ ساعت ۰۴:۵۹:۱۲
پاسخ
5
21
mostafa
باین میگن فرهنگ تراختوری مرحبا باین همه امنییتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتت
۲۱ شهریور ۱۳۹۵ ساعت ۰۴:۵۲:۱۸
پاسخ
4
22
Ali
بی فرهنگی تا کجا
۲۱ شهریور ۱۳۹۵ ساعت ۰۴:۵۰:۲۱
پاسخ
5
23
mostafa
یکی به این اقایان تبریزی بگه با این کارها اول که نمیشید هیچ حتی سوم هم نمیشید قول میدم پرسپولیسی 1000اتیشههههههههههههههههههههههههه
۲۱ شهریور ۱۳۹۵ ساعت ۰۴:۴۷:۱۶
پاسخ
7
26
امنیت
یادم میاد یه سری میگفتن پرسپولیسی ها دارن بهانه میارن و چی و چی ، خدا میدونه یه لحظه تو ورزشگاه فکر کردم دائشی ها اومدن ، اونقدر سنگ و بطری و فحش خوردیم که فکر کنم تا یک ماه کاملا" سیر باشیم. لطفا" چاپ شه واقعیت رو گفتم.
۲۱ شهریور ۱۳۹۵ ساعت ۰۴:۴۱:۱۰
پاسخ
4
26