اتهام بزرگ هم‌دست شیخ سلمان: آسیایی‌ها در انتخابات فیفا خیانت کردند

اتهام بزرگ هم‌دست شیخ سلمان: آسیایی‌ها در انتخابات فیفا خیانت کردند

4828
12:47
09 اسفند 1394
رئیس فدراسیون فوتبال امارات از رای نیاوردن شیخ سلمان در انتخابات فیفا به قدری ناراحت است که کشورهای آسیایی را به "خیانت" در حق رییس بحرینی AFC متهم می‌کند.

وبسایت رسمی برنامه نود - رئیس فدراسیون فوتبال امارات از رای نیاوردن شیخ سلمان در انتخابات فیفا به قدری ناراحت است که کشورهای آسیایی را به "خیانت" در حق رییس بحرینی AFC متهم می‌کند. 

به گزارش وب سایت نود و به نقل از ایسنا، انتخابات ریاست فیفا برگزار شد و جیانی اینفانتینو دبیر کل سابق یوفا بیشترین آرا را به دست آورد و جانشین بلاتر در فدراسیون بین‌المللی فوتبال شد.

 عرب‌های کشورهای حاشیه خلیج فارس امید زیادی به پیروزی شیخ سلمان بحرینی داشتند. رئیس کنفدراسیون فوتبال آسیا توانست آرای زیادی را به دست آورد و انتخابات را به دور دوم کشاند اما در مرحله دوم اینفانتینو آرای بیشتر را به خود اختصاص داد تا شیخ سلمان ناکام بزرگ لقب گیرد.

 یوسف السرکال رئیس فدراسیون فوتبال امارات دست به افشاگری بزرگی زد و تاکید کرد که کشورهای آسیایی در حق شیخ سلمان خیانت کردند. به گفته او هر چند این کشورها به رئیس کنفدراسیون فوتبال آسیا قول داده بودند که در انتخابات از او حمایت کنند اما این کار را انجام ندادند.

 او گفت: قبل از هر چیز به اینفانتینو تبریک می‌گویم که با شایستگی به عنوان رئیس فیفا انتخاب شد و برای کشورهای عربی هم آروزی موفقیت می‌کنم. انتظار چنین شکستی را نداشتم. پیش بینی می‌کردم که شیخ سلمان به عنوان رئیس فیفا انتخاب شود. فرصت بزرگی برای ما به وجود آمده بود تا یک عرب رئیس فدراسیون بین المللی فوتبال شود. اما متاسفانه کشورهای شرق آسیا خیانت کردند و در نهایت شیخ سلمان پیروز انتخابات نشد.

 رئیس فدراسیون فوتبال امارات ادامه داد: کشورهای آفریقایی به شیخ سلمان وفادارتر بودند. آنها همانگونه که قول داده بودند به شیح سلمان رای دادند و می‌توانم بگویم که قاره آفریقا وفادارتر از قاره آسیا به شیخ سلمان بود، این درحالی بود که شیخ سلمان نماینده قاره آسیا بود. ما عرب‌ها از گذشته درس نمی ‌یریم و به جای اینکه متحد باشیم مقابل هم قرار می گیریم و به همین خاطر هم هرگز پیروز نمی‌شویم.

 او ادامه داد: اگر شاهزاده بن حسین کنار می رفت رای‌های بیشتری به شیخ سلمان می‌رسید و او در همان دور نخست می‌توانست پیروز انتخابات شود اما این کار را انجام ندادیم و بهترین فرصت را از دست دادیم. لجبازی دو نماینده عرب باعث شد تا اینفانتینو پیروز این انتخابات شود. هفت کشور عربی در قاره آسیا و آفریقا به اینفانتینو رای دادند. رقابت بین شیخ سلمان و شاهزاده بن علی باعث شد تا چند کشور عربی به دنبال گزینه شایسته‌تری باشند و آنها در نهایت اینفانتینو را انتخاب کردند.

 رئیس فدراسیون فوتبال امارات در پایان سخنان خود گفت: بدون شک شکست شیخ سلمان در انتخابات یک غافلگیری بزرگ بود. امید زیادی به پیروزی او داشتیم. شکست شیخ سلمان نشان داد که نگاه‌ها و منفعت‌ها به سمت غرب است نه شرق و من براین باورم که خیانتی در این زمینه رخ داد. بعضی از کشورهای شرق آسیا و چند کشور در مرکز و غرب آسیا به شیخ سلمان خیانت کردند تا او برنده این انتخابات نشود.

 

2051

نظرات کاربران
محفوظ
برو عمو فوتبال امارات و بحرین کجای نقشه دنیا قرار دارد. که انتظار ریاست فیفا رو دارید. ضمنا این اقای سلمان شما فقط بواسطه لابی گری مالی و پشتوانه بلاتر و ریس المپیک قاره شدن ریس فوتبال اسیا. وگرنه ایشون جز محاسبات محسوب نمی شدند.
۰۹ اسفند ۱۳۹۴ ساعت ۱۸:۴۸:۵۳
پاسخ
0
24
محسن
دست خیانت کارها درد نکنه لطف خیلی بزرگی در حق فوتبال جهان کردند
۰۹ اسفند ۱۳۹۴ ساعت ۱۷:۰۳:۲۱
پاسخ
0
51
JAFAR
شایسته تر از اینفانتینو نداشتیم.... خداروشکر ک فیفا دست مزدورای عرب نیفتاد.... البته عربای خارج از کشور منظورم بود........ ....
۰۹ اسفند ۱۳۹۴ ساعت ۱۶:۳۳:۰۱
پاسخ
0
52
6saman6
رییس فدراسیون فوتبال امارات : "بعضی از کشورهای شرق آسیا و چند کشور در مرکز و غرب آسیا به شیخ سلمان خیانت کردند تا او برنده این انتخابات نشود." خب اینکه شد کل قاره آسیا.پس فقط آفریقا بهش رای داده و بحرین و امارات و عربستان؟ همون بهتر که نشد.میخواست مثل لابی هاش تو بحرین برای کشور های عربی لابی بازی کنه و بعدش به ریش ایران بخنده. پاینده باد * ایران IR.IRAN *
۰۹ اسفند ۱۳۹۴ ساعت ۱۶:۳۱:۰۰
پاسخ
0
50
rozhi
هرکی به شیخ سلمان رای داده به فوتبال خیانت کرده
۰۹ اسفند ۱۳۹۴ ساعت ۱۶:۲۵:۱۳
پاسخ
1
54
من منم
این که آسیا به جای این که از یه نماینده قاره خودش پشتیبانی کنه از نماینده ی غربی پشتیبانی می کنه، دلیلش سوءاستفاده اعراب از قدرت و جایگاه شون در کنفدراسیون فوتبال آسیاست. در پاسخ به ایشون هم باید گفت هر کنشی واکنشی را در پی داره و تقصیر خودشونه
۰۹ اسفند ۱۳۹۴ ساعت ۱۶:۲۱:۴۶
پاسخ
0
57
amir
خدا رو شکر فوتبال دست این عربا نیفتاد!!!
۰۹ اسفند ۱۳۹۴ ساعت ۱۶:۲۱:۲۸
پاسخ
0
63