اتهام پرسپولیسی‌ها به کی‌روش/ آیا ملی پوشان پرسپولیس فدای اختلاف برانکو و کی‌روش شدند؟

اتهام پرسپولیسی‌ها به کی‌روش/ آیا ملی پوشان پرسپولیس فدای اختلاف برانکو و کی‌روش شدند؟

35203
18:37
06 تیر 1397
از زمان شروع اختلاف برانکو و کی روش ، تعداد پرسپولیسی های تیم ملی تقلیل یافت.

وبسایت رسمی برنامه نود - از زمان شروع اختلاف برانکو و کی‌روش ، تعداد پرسپولیسی های تیم ملی تقلیل یافت. پس از مصاحبه آتشین کی‌روش علیه برانکو، این باور برای هواداران پرسپولیس تقویت شد که خط خوردن بازیکنان پرسپولیس از تیم ملی تحت تاثیر این اختلاف بوده است.

به گزارش وب سایت نود، جرقه آتش اختلاف برانکو، کی‌روش در اردوی دی ماه 95 تیم ملی در دبی زده شد. سرمربی تیم ملی، از فرصت تعطیلی نیم فصل لیگ استفاده کرده و اردوی تدارکاتی در امارات در نظر گرفته بود. در این اردو 7 بازیکن پرسپولیس دعوت شدند.علیرضا بیرانوند، رامین رضاییان، سید جلال حسینی، محمد انصاری، وحید امیری ، مهدی طارمی و کمال کامیابی نیا ملی‌پوشانان پرسپولیس در این اردو بودند.

برانکو ایوانکوویچ نسبت به برگزاری چنین اردویی واکنش نشان داد و مدعی شد چنین موردی در برنامه ابلاغی فدراسیون فوتبال در ابتدای فصل گنجانیده نشده است. سرمربی پرسپولیس اظهار داشت که برای قهرمانی پرسپولیس و حضور موفق این تیم در لیگ قهرمانان آسیا، به حضور بازیکنانش در تمرینات  نیم فصل احتیاج دارد.

صحبتهای پرفسور، تندترین واکنش ممکن را از سوی کی‌روش به همراه داشت و او بازیکنان پرسپولیس را از اردوی تیم ملی اخراج کرد تا جنگ کی‌روش و برانکو آغاز شود. پس از این اردو، پرسپولیس دیگر هیچ وقت این تعداد ملی‌پوشان در تیم ملی نداشت.

در آستانه نوروز 96، برای دیدار با چین و قطر دوباره اردوی تیم ملی تشکیل شد. رامین رضاییان که دیگر در پرسپولیس حضور نداشت و کمال کامیابی نیا به تیم ملی دعوت نشد تا تعداد ملی‌پوشانان پرسپولیس به 5 نفر کاهش یابد. در بازی با ازبکستان حسین ماهینی به تیم ملی دعوت شد تا تعداد ملی‌پوشان به عدد 6 رسید. در این بازی صعود تیم ملی به جام جهانی مسجل شد و کی‌روش در بازیهای پس از این به دنبال شناسایی نفرات اعزامی به جام جهانی بود در 4 اردوی بعدی تیم ملی تعداد ملی‌پوشان پرسپولیس بین 5 تا 6 بازیکن در نوسان بود. با جدایی مهدی طارمی از پرسپولیس ، یکی دیگر از ملی‌پوشان این تیم کم شد.

در اردوی فروردین 97 تیم ملی که برای بازی با تونس و الجزایر تشکیل شد تنها 3 پرسپولیسی یعنی علیرضا بیرانوند،سید جلال حسینی و وحید امیری به تیم ملی دعوت شدند تا تعداد ملی‌پوشان این تیم به عدد 3 تقلیل یابد.

اما شوک اصلی جایی بود که در لیست نهایی تیم ملی اثری از نام سید جلال حسینی دیده نمی شد و تیم ملی تنها با 2 بازیکن پرسپولیس در جام جهانی حضور یافت. 2 بازیکنی که بازیهای تیم ملی در جام جهانی نشان داد که در برنامه های کی‌روش هیچ جایگزینی ندارند.

به هر حال آنچه آمار نشان می دهد این است که پس از آغاز اختلاف کی‌روش و برانکو تعداد ملی‌پوشانان پرسپولیس کاهش یافته و به حداقل تعداد ممکن رسیده است ولی مشخص نیست این اختلاف چقدر در این اتفاق موثر بوده است. اما باید این نکته را خاطر نشان ساخت که 2 سهمیه پرسپولیس در تیم ملی با جدایی بازیکنان پرسپولیس از این تیم کم شد.

60610

نظرات کاربران
بهنام
اشتباه نکنین دوستان پرسپولیس ایشان زمانی که تیم ملی بازیهای مهم نداره و پرسپولیس درگیر بازی های حساسی هست از تیم‌پرسپولیس زیاد دعوت میکنه تا تیم رو تضعیف کنه ودر زمان تورنمت ستاره هاشو خط می نه تا از لحاظ روحی تضعیف کنه نه اینکارها از زمان هموطنش ژوزه شروع شد در حالیکه پرسپولیس بدترین بازیها رو میکرد از تیم ۷ ال ۸ نفر دعوت میکرد تا تیم‌پرسپولیس تو تمرینات به مشکل بخوره و بعد در تورنمت و جام‌جهانی هیچکدوم رو نبرد آقای کیروش داری اشتباه میکنی برانکو ژوزه نیست بله اگر برانکو نیز زیر فشار جناب عالی موفق نمیشد و همچون ژوزه نتیجه نمیگرفت شما میتونستی ایشان رو حذف کنی ولی پرفسور باهوشتر از شماست
۰۷ تیر ۱۳۹۷ ساعت ۰۰:۰۵:۴۹
پاسخ
7
18
Nima
دقیقا زمانی که قهرمانی پرسپولیس مشخص شد دیگه بازیکنای پرسپولیس از تیم ملی خط خوردن
۰۶ تیر ۱۳۹۷ ساعت ۲۳:۲۶:۲۳
پاسخ
4
15
shahin
به نظر من بهتر این برنامه هرچه بهتر مدیریت بشه من به عنوان یک پرسپولیس و طرفدار تیم ملی در کنار آرامش در کنار هم این قضیه مدیریت بشه چون درست نیست طرفداران تیم ملی یا کی روش یا پرسپولیس در مقابله هم قرار بگیرن باز هم مگم باید مدیریت بشه با این قضیه احساسی برخورد نشه و باید اتحاد خودمون رو نگه داریم ارزش بازی های ملی و باشگاهی از هم جدا هست و این دو رو با هم مخلوط نکنیم
۰۶ تیر ۱۳۹۷ ساعت ۲۳:۰۷:۲۹
پاسخ
4
7
حسام
از استخونبندی اصلی پرسپولیس چهار بازیکن اصلی و تاثیرگذار حضور داشتند.بیرانوند.امیری.طارمی.رضاییان نکته دیگر اینکه سید جلال با پورعلی گنجی هم پست بوده نه با چشمی یا مجید حسینی.برای همین خط خورده.سید جلال بک اخر نه جلو زن و یارکوب...تیم درست بردهکامیابی نیا مصدوم شد.بقیه هم با توجه به حضور سایر نفرات در حد تیم ملی و جام جهانی نبودند.
۰۶ تیر ۱۳۹۷ ساعت ۲۲:۵۱:۲۲
پاسخ
9
8
همیشه قرمز
اقای کیروش الکی زور نزن هیچ وقت برانکو ژوزه نمیشه اینو مطمن باش ادمین این چندمین بار پیام میدم لطفا چاپ کن
۰۶ تیر ۱۳۹۷ ساعت ۲۲:۴۳:۱۳
پاسخ
5
20
سرخ تبریز
متاسفانه پرسپولیسی ها فکر می کنند تیم شان از تیم ملی بزرگتر و گنده تر هست خداداد هم یه پرسپولیسه.مهم ترین چیز در مورد تیم ملی این است که تیم ساختار و سیستم و شخصیت پیدا کرده است از آقای فردوسی پور هم کمال سپاس و تشکر داریم که دید باز و بین المللی به فوتبال دارند همواره همراه و مدافع پیشرفت تیم ملی هستند
۰۶ تیر ۱۳۹۷ ساعت ۲۲:۳۲:۱۸
پاسخ
24
6
کامی
شما پرسشپولیشیا دیگه کی هستین ...یه روز کی روش قرمزا رو دعوت کنه خوبه یه روز دعوت نکنه اخه ....شما با خودتون چند چندین
۰۶ تیر ۱۳۹۷ ساعت ۲۲:۱۶:۴۳
پاسخ
21
8
مهدی
مقصر ما هستیم که فکر می کنیم تیم ملی ما با مربیگری کیروش کار شاق و مهمی کرده. دراین جام همه ی تیم های نامدار ضعیف عمل کردند و تیمهایی مثل مراکش و ایران خوب عمل کردند و حتی می توانستند بالا بیایند. حالا شما تصور کنید که مربی شجاع و بهتری داشتیم در این جام که بزرگان با زور و خوش شانسی بالا آمدند چقدر کارمان راحت تر بود. کیروش روی موج خوش قلبی و سادگی ما سوار شده وگرنه هیچ دستاورد قابل ذکری نداشته.
۰۶ تیر ۱۳۹۷ ساعت ۲۲:۰۸:۱۳
پاسخ
5
21
حقیقت تلخ
برانکو گمی لجباز است و گاهی سرمایه سوزی میکند اما یک سرو گردن از لحاظ منش و اخلاق بالاتر از کی روش است.برانکو مکار و شومن نیست.فلسفه فوتبال برانکو به ذات و زیبایی فوتبال احترام میگزارد.
۰۶ تیر ۱۳۹۷ ساعت ۲۱:۵۸:۴۵
پاسخ
7
24
س.احمدی
از کسی که به کشور خودشم احترام نمیزاره چه انتظاری میشه داشت.اگه برانکو هم بره به مربی دیگه ای گیر میده. متاسفانه اقای کیروش علم فوتبالی زیادی داره ولی اخلاق ک مهم تره نداره.پس باید بره
۰۶ تیر ۱۳۹۷ ساعت ۲۱:۵۶:۳۳
پاسخ
6
24
hadise
به شما اطمینان میدم قضیه برانکو و پرسپولیس دیر یا زود برای شفر هم اتفاق میوفته . اگر شفر موفقیت و محبوبیتش بره بالا همین ماجرا شاید به شکل دیگه تکرار بشه .
۰۶ تیر ۱۳۹۷ ساعت ۲۱:۴۸:۱۰
پاسخ
3
26
محمد شهرکانی علیزاده
دستاورد کی روش در این هفت سال چه بود؟دو بار صعود به جام جهانی و حذف از ان(حتی با روش دفاع اتوبوسی)حذف ار جام ملت های اسیا...اینو با دستاورد های برانکو مقایسه کنید
۰۶ تیر ۱۳۹۷ ساعت ۲۱:۳۸:۱۴
پاسخ
6
24
سجاد پرسپولیسی ۶در۴
طارمی دیگ انقد ادم بدی نبود ک بذاره وسط فصل بره این همون کیروشه ک میگ پرسپولیس میاد تو اردوی تیم ملی بازیکن جذب میکنه ولی منصوریان میره حرفی نمیزنع طارمی بعد پیوستن به الغرافه صراحتا اعلام کرد تو مصاحبش ک اقای کیروش گفته بره لیگ های خارجی از ایران خارج شه تا تو جام جهانی بازی کنه این اقا بازیکن هارو از کشورشون دور میکنه و ایندشون با فرستادن بع لیگ های نه چندان معتبر بخطر میندازه خودتونو وجدانتون ادمین
۰۶ تیر ۱۳۹۷ ساعت ۲۱:۲۳:۵۴
پاسخ
7
23
Farhad
من هنوز هم اعتقاد دارم اگه همین تیم شفر رو با ۳ تا ۴ تا بازیکن لژیونر تقویت میکردند بهتر از تیم ملی بازی میکرد.
۰۶ تیر ۱۳۹۷ ساعت ۲۱:۲۰:۱۳
پاسخ
9
19
مهدی
برانکو تنها نیست
۰۶ تیر ۱۳۹۷ ساعت ۲۱:۱۸:۰۲
پاسخ
6
20