احتمال برکناری کرانچار/ کلانی: موضوع در کمیته فنی مطرح شده است

احتمال برکناری کرانچار/ کلانی: موضوع در کمیته فنی مطرح شده است

1091
12:32
28 فروردین 1398
عضو کمیته فنی فدراسیون فوتبال می‌گوید در دو هفته گذشته صحبت‌هایی در کمیته فنی فدراسیون فوتبال در خصوص برکناری سرمربی تیم ملی امید مطرح شده بود.

به گزارش وب سایت نود و به نقل از ایسنا، حسین کلانی، عضو کمیته فنی فدراسیون فوتبال درباره شایعه برکناری کرانچار از هدایت تیم ملی امید اظهار کرد: من هم مثل بقیه این موضوع را شنیده‌ام. چند روز به خاطر بیماری در خانه بودم و به جلسه‌ای هم دعوت نشدم اما از قبل، صحبت‌هایی در این خصوص به خاطر اینکه کرانچار توقعات لازم را برآورده نکرده مطرح شده بود. ما شانس آوردیم که به دور بعدی صعود کردیم. بازیکنان زحمت کشیدند اما با نتیجه ما مقابل عراق اگر یکی از تیم‌ها انصراف نمی‌داد احتمال صعود ما وجود نداشت.

او ادامه داد: مقداری هم عدم همکاری کرانچار با دستیاران خودش و بی‌اهمیت جلوه دادن نظرات آن‌ها در این مورد تأثیرگذار بود. فکر می‌کنم تصمیم گرفته شد با کرانچار مذاکراتی بشود تا او را کنار بگذارند. این تصمیم احتمالاً در جلسه کمیته فنی گرفته شده که من در آن حضور نداشتم. در این مدت بیشترین تصمیمات در کمیته فنی گرفته می‌شد و بعد از ارجاع به هیأت رئیسه این تصمیمات تصویب می‌شدند، البته به جز مسائل فنی. مشکلات ارزی و قیمت دلار در این تصمیم تأثیرگذار است. با صحبت‌هایی که بعد از بازی با عراق مطرح شد قرار بود مسئولان در جلسه‌ای این موضوع را طرح و حل کنند. حالا یا حل شده یا نشده است که من نمی‌دانم.

کلانی در خصوص جانشینی نکونام هم بیان کرد: من اطلاعی در مورد این موضوع ندارم.

عضو کمیته فنی فدراسیون با اشاره به اینکه "در ایران مربی‌های خارجی نظیر برانکو حضور دارند که باعث افتخار باشگاه پرسپولیس هستند و همین طور دیگر مربیان خارجی که در تیم‌های دیگر موفق هستند، " گفت: ما عملاً هیچ وقت نتایج مثبتی از حضور مربیان خارجی نگرفته‌ایم. همیشه گفته‌ام اگر همان شرایط مربیان خارجی را برای مربیان خودمان فراهم کنیم صد درصد نتایج خیلی بهتری می‌گیریم. بیشتر افتخارات تاریخ فوتبال ما به خاطر مربیان داخلی خودمان است که حتی کلاس‌های مربیگری هم نرفته بودند. مسلط بودن مربی ایرانی به فرهنگ و زبان ما و انتقال دقیق خواسته‌ها و احساساتش به بازیکنان از مسائل مهمی است که باید در نظر گرفته شود. مربی ایرانی احساسات بازیکنانش را تشخیص می‌دهد. در تیم ملی همیشه بهترین بازیکنان حضور دارند و نیازی نیست که به آن‌ها مسائل ابتدایی فوتبال را یاد داد و تاکتیک پذیری بالایی دارند. مهم‌ترین چیز مسائل روحی و روانی است.

2051

نظرات کاربران
سهیلا
او ادامه داد: مقداری هم عدم همکاری کرانچار با دستیاران خودش و بی‌اهمیت جلوه دادن نظرات آن‌ها در این مورد تأثیرگذار بود.""راس میگه مربیای ایرانی دخالت و زیرآبی رفتن تو خونشونه-بعدشم اگه مشکلات ارزیه چرا از نظر فنی کرانچار و مربیای خارجیو میخواین زیرسوال ببرین؟؟؟ینی ی مربی یارانی سال قبل تو شرایط برانکو بود میتونست بره فینال؟؟ اصلا از گروهش میتونس بیاد بالا؟؟؟ گذشت اون زمان که مربی بدون نشستن سرکلاس بیاد مربیگری کنه و با فوتبال علی اصغری اول شه ...دانش فوتبال پیشرفت کردهولی شما تو همون زمان موندین بهتر نیس جاتونو با یکی دیگه عوض کنین؟؟؟ نمیدونم این پیشکسوتای 60-70ساله کی میخوان دست از سر فوتبال بردارن....ادمین خواهشن ایندفه رو دیگه بچاپ
۲۸ فروردین ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۰۳:۴۵
پاسخ
0
8
حمید
تصمیم اشتباهی است الان زمان مناسبی برای تعویض سرمربی نمیباشد
۲۸ فروردین ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۳۲:۲۹
پاسخ
2
3
عشقممم نیمار
واقعا تیم‌ امید با کرانچار ..ن تنها بد بازی میکنه ..بلک‌ نمیتونه حتی تیمای اسونه ببره :-P شما ببینید ک‌در اخرین بازی مرحله مقدماتی ..مقابل عراقی ک‌۱۰ بازیکن اصلیشه نداشت ..‌حتی نتونست اون تیمه ببره .. با اینک‌در خاک‌ایران بود بازی :-P بعد بنظرتون‌ میتونه‌در مرحله بعد ..ژاپن یا کره یا عربستانه ببره ؟؟ :-P
۲۸ فروردین ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۵۹:۱۹
پاسخ
5
3
ققنوس سرخ
پس علم فوتبال یعنی کشک؟!مثل اینکه آقای کلانی یادش رفته که دوران بازیکنی خودش، بهترین پرسپولیس قبل از انقلاب چه از نظر نوع بازی چه از نظر نتایج با آلن راجرز انگلیسی به دست اومده!!!درضمن صعودمان به جامهای جهانی هم فقط با سرمربیان خارجی بوده است.
۲۸ فروردین ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۵۹:۵۲
پاسخ
2
19
پرسپولیسی
خخخخ میشه بگن افتخاراتتون با مربی داخلی چی هست چهل سال قهرمان اسیا نشدن چند دوره جام جهان نرفتن ایران مربی خوب خارجی میخواد
۲۸ فروردین ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۵۰:۳۵
پاسخ
0
20