اختصاصی/ گفت و گو با تونی اولیویرا پس از شب عجیب تبریز: دو تیم کشته شدند!

اختصاصی/ گفت و گو با تونی اولیویرا پس از شب عجیب تبریز: دو تیم کشته شدند!

97526
11:13
26 اردیبهشت 1394
پس از اتفاقاتی که در تبریز افتاد با اولیویرا که اعتراض شدیدی به علیرضا فغانی داشت گفت و گو کردیم. او می گوید: فغانی باید به اصفهان و جشن سپاهان می رفت و نه اینکه در تبریز حضور یابد!

وبسایت رسمی برنامه نود - فغانی باید به اصفهان و جشن سپاهان می رفت و نه  اینکه در تبریز حضور یابد!

به گزارش وب سایت نود، تونی اولیویرا، سرمربی تیم فوتبال تراکتور سازی تبریز در گفتگو با خبرنگار سایت برنامه نود در تبریز در خصوص بازی تیمش مقابل نفت، گفت: بازی خیلی خوبی بود. ما گل زودهنگامی را از حریفمان دریافت کردیم ولی پس از آن جبران کرده و بازی را برگرداندیم. در نیمه دوم یک سری اتفاقات افتاد که همه دیدند.آقای فغانی باید به جشن قهرمانی سپاهان می رفت!
وی ادامه داد: زمانی که گل سوم را به ثمر رساندیم، بازیمان روان تر شد و نفت حمله می کرد و می توانستیم از ضد حملات استفاده کنیم که از این لحاظ کلیدی بود ولی متاسفانه وقتی آندو اخراج شد راه های رسیدن به دروازه نفت سخت تر شد.  نفت تهران توانست از بحران خارج شود و بازی با تساوی به پایان رسید. هر دو تیم نفت تهران و تراکتور سازی، کشته شدند.
اولیویرا در خصوص مسائل پیش آماده در این دیدار، اظهار داشت: اگر یادتان باشد، می دانید در بازی ما با سپاهان، چه کاری را با ما انجام دادند. همه می دانند چه اتفاقاتی در آن بازی رخ داده بود. آقای فغانی سپاهان را از رده پایین جدول رده بندی لیگ برتر به بالا آورد.

وی ادامه داد: آقای فغانی نتیجه لیگ را در آن زمان تغییر داد. این داور پنالتی نادرستی را هم در بازی تراکتور سازی و سپاهان بر علیه ما گرفته بود که درست نبود.
سرمربی سرخ پوشان تبریزی در خصوص ناراحتی هواداران تیمش، گفت: مردم ناراحت هستند ولی به خاطر این بازی ناراحت نیستند، بلکه به خاطر آن بازی تراکتور سازی مقابل سپاهان ناراحت هستند. آنها به ما کلک زدند که این بلا را بر سرمان بیاورند.
اولیویرا، در پایان گفت:ما سختی ها و زحمات زیادی را تا امروز کشیده بودیم تا تیم به قهرمانی برسد. هواداران هم همیشه از تیمشان حمایت کرده بودند. باز هم تکرار می کنم فغانی باید به اصفهان و جشن سپاهان می رفت و نه  اینکه در تبریز حضور پیدا می کرد.

 

2051

نظرات کاربران
رامین
جنابه هواداراه تراکتور که قهرمانیه سپاهانو زیره سوال میبره و بهانتم اینه که از بلندگوی ورزشگاه اعلام شد تراکتور قهرمانه فقط 30 ثانیه تفکر کنی متوجه میشی زمانی از بلندگوی ورزشگاه اعلام شد هواداران خواهشا برگردید به جایگاهتون تا مراسمو اجرا کنیم که بازی به پایان رسیده بود و هوادارا به زمین ریخته بودن!و هیچ ربطی به جریانه بازی نداشته بعدشم همشهری و همزبانه خودتون بوده به اصفهان چه ربطی داره؟حالا خوده گوینده میگه دلیلش این بوده که از شادیه تماشاگرا فکر کرده قهرمان شدن هرچند به نظره من میخواسته جوو آروم کنه تا بازیکنا خارج شن از زمین!
۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۴ ساعت ۰۱:۰۸:۴۰
پاسخ
0
1
sor
اقای تونی دلیل قهرمان نشدن تیمت به خاطر رفتار غیر حرفه ای بازی کن خودت بود.که بعد باعث اخراجش شد.بقیه بهونسسسسسسس
۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۴ ساعت ۰۴:۱۴:۵۸
پاسخ
0
1
قهرمان تراختور
ناخدای پیر قصه تراختور چرا ناراحتی ... مگر قهرمان نشدیم؟ مگر فوتبال پاک را به ایران یاد ندادیم؟ پس چرا ناراحتی ...؟ تو را دوست داریم ... چون از جنس خود مایی ... شرافتت شرافت است ... ما تو را بخاطر جام ها و سکوهای توخالی دوست نداشتیم که حالا از تو دل بکنیم ... هنوز که هیچ اتفاقی نیافتاده ... ما هنوز تو را داریم ... ما هنوز تراختور را داریم ... ما هنوز روی پا هستیم ... اگر دلمان شکسته اما ساق پاهایمان استوار است ... سرت را بلند کن اسطوره ... سرت را بلند کن قهرمان تراختور ... ما تو و تیمت را قهرمان ایران می دانیم ... مهم نیست جام ها ... مهم همین قلبهاست ...  کمر راست کن ... ناخدا غم چهره تو قلب بسیاری را بیشتر از نبردن جام می شکند ... تو هنوز هم تونی هستی ... ناخدای پیر ما ... ناخدایی که هر وقت آمد، تراکتور را از گردابها دور ساخت ...
۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۴ ساعت ۱۶:۱۳:۳۴
پاسخ
2
9
Ebi Mm
واقعا نفت خوب بازی کرد ولی دقیقه 80بازی تموم ارتباطات قطعشد امااا یکی از دستیاران فیلم بردار در پشت دروازه حامد لک رفت به زیرزمین استادیوم و با سرعت بیرون اومد و گفت بازی سپاهان مساوی شده و تراکتور هم رفت تو لاک دفاعی تا گل نخوره....
۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۴ ساعت ۱۴:۲۵:۳۷
پاسخ
1
4
نوروزی
اونایی که مخالف تونی کامنت گذاشتن . اصفهانی ان والا مردم میدونن چطور حق تراکتور پایمال شد - عادل دوشنبه ببینم چیکار میکنیا.........
۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۴ ساعت ۱۴:۱۰:۲۷
پاسخ
1
8
رامین
سلام خدمته دست اندرکارانه 90 خواهشا مطلبه منو چاپ کنید تا همه ی این تراکتوریهایی که این جنگه روانیو به راه انداختن رسوا بشن دقیقا در دقیقه پنجم وقتهای تلف شده ثانیه ی پنجاه و یکم در تصویره بسته ای که دوربین از حامده لک میگیره شخصی پشته دروازه ی تراکتور در حاله را رفتنه و گوشش رو محکم از صدای سروصدا گرفته و داره با موبایلش صحبت میکنه خواهش میکنم از همه ی نودیها این دروغه بزرگه هوادارانه تراکتور که به اصفهانی ها انگه قهرمانیه ناپاک رو زدن افشا کنید و رسواشون کنید هرچند که میدونم گزارشگره خوبتون که به تبریز فرستاده بودید خودش در برنامه 90 اعلام خواهد کرد که موبایلا آنتن داشتن و همه ی این حرفا کذبه محضه!
۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۴ ساعت ۱۱:۱۳:۴۲
پاسخ
8
2
محمد
خب باشگاه مال ما بود، تماشاگرا آذری بودن، اصلا مخابرات و اینترنت هم مال تبریز بود ولی داور که مال ما نبود!! شما خودتون دیدین تا وقتی آندرانیک اخراج نشده بود با اینکه 3-1 جلو بودیم ولی باز هم حمله میکردیم ولی بعد از اون اخراج روحیه تیم دگرگون شد هر چی باشه آندرانیک بازیکن کوچیکی نیست اخراجش تو روند بازی اثر میزاره، من میگم اگه اون اخراج نشده بود حالا اون پنالتی رو هم که نگرفته بودن پیشکش، ما قهرمان بودیم و معمولا تو کل دنیا اگه بازی های حساس رو نگاه کنین تو این شرایط که بازیکنی کارت اول رو گرفته باشه و خطایی بکنه که اونم خطای آندو خطایی نبود که موقعیت صد در صد حریف رو گرفته باشه معمولا داورا به تذکر اکتفا میکنن و یکم گذشت نشون میدن ولی این آقای فغانی که اینهمه ازش تعریف میکنین به این موضوع ساده واقف نبودن....نهایتا ما فقط و فقط به ناداوری باختیم، حالا هر چی میخوان بگین.
۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۴ ساعت ۰۸:۵۲:۵۹
پاسخ
2
6
RM
مهم این بود یک فصل برا استقلالیها کری خوندین استقلالی ها هم در جواب بتون گفتن روزه آخر علی منصوریانه استقلالی جوری قهرمانیو ازتون میگیره در حده لالیگا همینطورم شد و هیچ کسم تا آخره عمرش فراموش نمیکنه تازه با ریختنه تماشاچیاتون تو زمین و اون خوشحالیه عجیبو غریبی که کردید ما گفتیم نکنه ما تو یه سیاره ی دیگه هستیم اینا راستکی قهرمان شدن خلاصه کلی مارو خندوندید و باعث شدید قهرمان نشدنتون صدچندان شیرین تر از قبل شه برامون.
۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۴ ساعت ۰۸:۴۵:۵۹
پاسخ
7
2
mohsen
به نظر من وقتی با دو گل جلو هستی ،دیگه بهانه ای نیست،و مورد دیگه که میشه ساعتها بحث کرد نقش ستون پنجم در اطراف تیم،مسوولین و دست اندکاران تیم محبوب تراکتور نتونستن،با جو روانی اخر بازی مقابله کنن،و دچار احساسات شدن،که یکی از موفقیتهای تیم تراکتور همین وجود بازی احساسی و همسو شدن با شور و غرور طرفداران احساسی تراکتور بود،که متاسفانه از همین ناحیه ضربه خوردن،
۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۴ ساعت ۰۷:۰۸:۵۳
پاسخ
1
2
عرفان
یکی نیست به اینا بگه بازی تو شهره خودتون بوده خودتون میزبان بودید کله تماشاگرا مسئولانه برگزاریه بازی نیروی انتظامی حتی توپ جمکن ها آذری بودن حالا هر اتفاقی هم افتاده تقصیر خودتونه چرا دارید دنباله مقصر از جاهای دیگه میگردید چطور وقتی شما گل میخوردید تمامه تماشاچیا تو اصفهان خوشحالی میکردن اونوقت 70هزار تا تماشاچیه شما نتیجه ی سپاهانو نمیدونستن!!یکی از خودتون اومده شایعه کرده بقیه هم با اینکه حقیقتو میدونستن تو اون لحظه احساساتی شده و ریختن تو زمین ...
۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۴ ساعت ۰۳:۵۴:۴۰
پاسخ
8
7
RM
تا همینجاشم که بالا اومدید مدیونه استقلالیها و امیره قلعه نوعی هستید که باعث شد آندرانیک از تیم جدا شه و بیاد تراختور همه ی پاسه گلا و گلای حساسه نیم فصله دومتونو آندو داد و زد!!یادتونم نره اگر بخاطر بازیکنای سرباز و این همه حمایتی که از تیمتون میشه نبود هرگز نمیتونستین تا اینجا بالا بیایید!
۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۴ ساعت ۰۳:۳۲:۴۰
پاسخ
9
4
علی
اره فکر کردیم.خوبم فکر کردیم.چون سپاهان خودشو به قرمز و ابی پایتخت رسونده و حالا از اونا هم جلو زده.کل ملت هم که استقلال پرسپلیسی.حق دارن ناراحت پیشرفت وحشتناک سپاهان باشن.اون سال ما با استقلال هم که تو کورس بودیم و قهرمان شدیم همین حرفا که داور با سپاهانه بود.چرا سال۸۷کسی دهنشو باز نکرد.اونجا که حق سپاهانو راحت قورت دادن.بس کنید بابا.چه بخواید چه نخواید سپاهان داره میره جلو.خدا هم همیشه باهاشه.هوادارای سپاهان خوب میدونن چی میگم.سپاهان همیشه سربلند
۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۴ ساعت ۰۳:۲۷:۵۷
پاسخ
7
7
frank
یه سوال همه میگن مسئولین ورزشگاه اعلام کردن بازی مساوی یعنی‌ یکی‌ از اهالی تبریز یا حومه بعد هم یعنی‌ کل شرکتهای مخابراتی دست اصفهانیا بودِ که همشون قطع شده بودن ؟ دوم اینکه شما بازی رو جلو بودین ربطی‌ به هیچکس نداشت تو ۱۵ دقیقه ۲ تا گل خوردین و سوم اینکه دوستانی که بازی رو با بازی ایران عراق مقایسه می‌کنن یادشون نر ایران عقب میافتد و جبران میکرد نه اینکه و ا بده گل بخور و در کّل به نظر من این به دلیل خیانت به خطیبی بود چون تونی فقط یه تیم خوب رو گرفت و گند زد توش
۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۴ ساعت ۰۲:۱۶:۱۷
پاسخ
9
12
محمد
من نمیدونم چرا هرسال در اتفاقاتی که میفته یه طرفش سپاهانه تا بحال به این موضوع فکر کردین؟
۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۴ ساعت ۰۰:۳۱:۲۸
پاسخ
37
16
بی طرف
دوستان باغرض شخصی وتعصب کورکورانه ازتیم شهرتان یاعلاقه شدید به تیم دیگری "ارزش فوتبال روزیرسوال نبرید"قهرمانی حق تراکتوربود علتش هم معلومه تیمی که اقای گل لیگ برتر رودرفصل 93-94 داشت یابهترین تفاضل گل رو داشت...دوما تیمی که باناداوری اقای فعانی نتیجه بازی دربرابرنفت رو دودستی تقدیم تیم سپاهان کرد ...ازاخراج بی مورد اندرانیک تیموریان{موثرترین بازیکن تیم ملی کشورمان وازهمه مهمتر از مهره های باارزش تیم تراکتور}نباید غافل شویم...یا زمانی که بازی 3بر2 به نفع تراکتور سازی بود خطای محرز پنالتی به نفع تراکتور سازی که کاپیتان نفت انجام داد{طورخدا یه سری بزنید تو سایت باشگاه تراکتور تصویر خطای پنالتی کاملا واضح بود چون شرت بازیکن تراکتور کاملا کشیده شده بود}آه ازناداوری اقای داور{فغانی}که اگرپنالتی رومیگرفت یقینا نتیجه نهایی بازی حتی بااخراج بازیکن نفت درهمین صجنه...مصادف میشد باقهرمانی تراکتور...حق اذربایجان همیشه ضایع میشود چه فوتبال باشد چه والیبال!!!والیبالی که فینال تیم شهرداری ارومیه با تیم تهرانی پیکان میبایست درزمین بی طرف برگزارمیشد....درشهر تهران به میزبانی پیکان انجام شد که درنهایت دراون بازی هم با ناداوری که مشهودتراز بازی فوتبال تراکتور بود درنتیجه بتحساب 3بر2 به نفع تیم پیکان تمام شد واین تیم قهرمان شد درکمال حمایت بی شایبه فدراسیون والیبال. حال قضاوت باوجدان شما؟!!!!!!!!حالا کاری به اون ناداوری اقای فعانی دربازی سپاهان وتراکتور دراین فصل ندارم...کاری به ناداوری بازی پرسپولیس وسپاهان ندارم که منجربه بردتیم سپاهان وکسب سه امتیازحساس این تیم شد....خیال نکنید چون ترکم این حرف ها روزدم چون اصلا ترک نیستم...طرفدارتیم تراکتورهم نیستم...ولی چون خواندم حرف های نادرست دوستان رو احساس وظیفه دونستم این جملات روبگم...ضمنا حق تیم نفت هم قهرمانی نبود چون تیمی که صرفا با استفاده ازضربات کرنر به گل برسد والبته با پشتیبانی داوری همچون اقای فعانی...مانع کسب سه امتیاز حساس دربازی فینال برابرتیم قدرتمندتراکتوربشود...همان حقش بودکه رسید مقام سومی.......به عنوان کلام پایانی حق تراکتورقهرمانی بودیانبود؟!!باجملات من مشخص شداری حق تراکتوربود ولی درعمل درسال های اینده خواهیددید تیم تراکتور به مدت سالیان متمادی قهرمان لیگ ایران خواهدشد؟..........
۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۴ ساعت ۲۳:۵۲:۲۸
پاسخ
14
22