ادعای روزنامه اسپانیایی؛ نیمار خواهان بازگشت به بارسلونا است.

ادعای روزنامه اسپانیایی؛ نیمار خواهان بازگشت به بارسلونا است.

5639
18:48
25 مهر 1397
نیمار نگران تهدید جایگاه خود در پاریس توسط ام‌باپه است.

وبسایت رسمی برنامه نود - نیمار نگران تهدید جایگاه خود در پاریس توسط ام‌باپه است.

به گزارش وبسایت نود و به نقل از اکسپرس، نیمار یک سال قبل با انتقالی رکوردشکن از بارسلونا به پاریسن‌ژرمن پیوست اما اکنون و با قرار گرفتن زیر سایه کیلیان ام‌باپه، دلتنگ زندگی در نیوکمپ است.

این تیتر برخی از نشریه های اسپانیایی از جمله آاس و موندو دپورتیوو بود. این نشریات ادعا دارند که فقدان فضای رقابتی در لیگ یک فرانسه نیمار را دلسرد کرده، اتفاقی که البته پیش بینی آن قبل از وقوع این انتقال هم کار چندان سختی نبود. 

یکی از اصلی ترین دلایل جدایی نیمار از بارسلونا، قرار گرفتن او زیر سایه لیونل مسی بود. فوق ستاره آرژانتینی همواره نقش اول تیم بود و سایر بازیکنان در حضور مسی، فرصت چندانی برای خودنمایی نداشتند. این امید وجود داشت که انتقال به پی‌اس‌جی بتواند نیمار را بالاخره از این سایه خارج کرده و به او امکان رقابت با مسی و کریس رونالدو بر سر دریافت توپ طلا را بدهد.

اما اگرچه نیمار نمایش های درخشانی در پی‌اس‌جی داشته، اما وضعیت او به عنوان فوق ستاره تیم با ظهور و رشد پدیده ای به نام کیلیان ام‌باپه کاملا به خطر افتاده است. از نوجوان فرانسوی به عنوان سوپراستار بعدی دنیای فوتبال یاد می‌شود و او کم کم در حال تبدیل شدن به بزرگترین ستاره پایتخت نشینان است.

پس طبیعی است که با این وضعیت نه چندان پایدار، لوشامپیونا و پاریسن‌ژرمن دیگر آن جذابیت اولیه را برای نیمار نداشته باشند. به نظر می‌رسد ابراز احساسات نیمار در پشت صحنه و گلایه های تلویحی او می‌تواند تلاشی در جهت بازگشت به بارسا در تابستان آتی باشد.

در مقطعی تصور این انتقال کاملا بعید بود اما سران نیوکمپ اکنون آرامش بیشتری در قبال این موضوع دارند و این ایده را کاملا اجرایی می‌دانند. البته دو مانع ممکن است در سر راه این انتقال خودنمایی کند.

یکی از آن ها این است که نظر نهایی با کادر فنی باشگاه خواهد بود. اگر آن ها احساس کنند که آمدن نیمار تعادل تیم را به خطر می‌اندازد این انتقال به خودی خود از دستور کار خارج خواهد شد. بحث دیگر نیز مربوط به مسائل مالی می‌شود. اگر حتی کادر فنی نیز خواهان این بازگشت باشند، آن گاه بارسا باید دست به جیب شده و با پیشنهادی در حدود 198 میلیون پوند (مبلغ انتقال نیمار به پاریس) به سراغ سران پی‌اس‌جی رفته تا آن ها ترغیب به انجام این معامله شوند.

یکی از دلایل سرمایه گذاری پاریس روی نیمار، معطوف کردن توجهات جهانی به این تیم و لیگ بود. دو فصل گذشته و احتمالا پاریسی ها با موفقیت به این خواسته خود رسیده اند اما آن ها احتمالا به دلیل قانون بازی جوانمردانه مالی به دنبال مناسب ترین پیشنهاد هستند تا تراز مالی خود را متعادل کنند.

7712

نظرات کاربران
لاماسیای فراموش شده
پس نیمار سرانجام فهمید سایه ی مسی خیلی بهتر از سایه ی امباپه ی نوزده سالست.
۲۵ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۲۰:۲۱:۵۸
پاسخ
5
59
Sinaaa
فقط اون تیکه اخر حرفت لازم بود که بفهمم چقدر کم سن و سالی
۲۶ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۰۰:۵۵:۳۳
1
28
عشقممم نیمار
وقتی نیمارم تو‌بارسا بود..بیشتر بازیا خودش در میورد .. ار الکلاسیکو.بگیر تا کامبک تاریخی مقابل پاریس :-P طرفدارای مسی الان تنشون ب لرزه افتاده ک‌این شایعه بزرگ ب راه افتاده :-) اما نترسید..نیمارمو‌ خوب میشناسم... ب هیچ‌وجه ب بارسلونا بر نمیگرده :-P
۲۶ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۰۰:۴۱:۰۴
39
2
حمید مسی
تو را میخوام چیکار؟!باز با تکرویات روی اعصاب ما راه بری؟!در پاریس بمان و اسطوره شو.من بارها گفتم نیمار بازیکن بزرگی نمیشه و حدوداً 2 سال دیگه در لیگ چین یا آمریکا بازی خواهد کرد.حالا ببینید کی گفتم.تو بازی های بزرگ محو.همین دیشب بازی با آرژانتین کلی توپ لو داد و وقتی کرنری که دقایق پایانی زد و میراندا گلش کرد انگار کار شاقی انجام داده روی زمین نشست و چنان خوشحالی انجام داد که انگار تو اون بازی پوکر کرده!
۲۵ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۲۰:۱۹:۲۹
پاسخ
14
44
hossein
افتش بخاطر بازی تو لیگ سطح پایین فرانسس.
۲۶ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۰۲:۳۶:۲۸
2
8
Sinaaa
بی هویت، بدون هدف
۲۵ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۲۰:۱۱:۳۲
پاسخ
7
46
A
اگه بیاد بارسا طرفدارش میشم
۲۵ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۲۰:۱۰:۰۴
پاسخ
6
40
پارسا
فوتبالیست انقد لوس ؟
۲۵ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۲۰:۰۸:۵۲
پاسخ
6
46
عشقممم نیمار
خدا نکنه برگرده من باور نمیکنم ک میخاد ب بارسلونا ..باشگاهی ک‌بعد ۴سال زحمت توش ..بهش بی احترامی و‌ توهین‌کردن ..بره و‌این یه شایعه بزرگی از طرف روزنامه بارسلونایی هست ک‌فروشش بره بالا و‌ روزنامشه معروف و‌سر زبونابندازه :-P اگ خدایی نکرده‌برگرده ...من هیچوقت طرفدار بارسلونا نمیشم‌و‌فقط طرفدار نیمارم‌.. یعنی دوس دارم‌نیمارم‌ تو‌لباس بارسا هتریک‌کنه ولی بارسلونا ببازه..اینقد از بارسلونا متنفرم ... چرا؟؟ چون‌ب نیمارم‌ک‌این‌همه زحمت برا بارسلون کشید..طرفداران بارسا بهش توهین کردن و‌ وقتی فهمیدم‌نیت مسی از موندن نیمارم ..فقط بخاطر اهداف خودش بوده..بیشتره بیشتر از بارسا و‌ مسی متنفر شدم :-P :-P
۲۵ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۲۰:۰۴:۴۸
پاسخ
103
8
بارسلونا❤
نیمارت دوست داشت نفر اول بارسا باشه درصورتی که مسی حق آب و گل داره برای بارسا و هواداراش ... نیمارت وقتی از بارسا رفت تازه فهمید بدون بارسا هیچی نیست
۲۵ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۲۱:۱۵:۳۶
5
30
امیر آبی دل
انگار مسئولان پاریس اونو به قصد خیرخواهی از بارسا خریدن.... داداش.... بازیکن باید در خدمت تیم باشه همونطور که مسی هم در خدمت تیمه و چون یه لیدره، تیم هم در خدمتشه.....
۲۵ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۲۰:۴۵:۵۴
3
61
یوپ هاینکس
اصلا اشتباه کرد به خاطر از زیر سایه ی مسی خارج شدن و پول از بارسا رفت و بارسا نباید راش بده گرچه رسانه های اسپانیا خیلی حرفاشون معتبر نیست
۲۵ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۹:۳۴:۲۹
پاسخ
4
62
بارسلونا❤
اگه نیمار برگرده ، هم به نفع خودشه هم به نفع بارسا ... دمبله واقعا نتونسته جای نیمارو پر کنه ... نیمار قبل ازینکه به بارسا بیاد چیز خاصی نبود وقتی به بارسا اومد و با زیکنایی چون ژاوی و اینیستا و مسی تمرین کرد ، به دوره‌ی اوج فوتبالی خودش رسید .. وقتی از بارسا رفت ، شاهد بودیم که چطور هم از لحاظ گل‌زنی و هم از لحاظ تکنیکی افت کرد و دیگه اون نیمار سابغ نشد دقیقا اتفاقی که برای رونالدینیو رخ داد .... تنها راه برگشت نیمار به اوج ، بازگشت به نیوکمپه ... بالاخره هر انسانی اشتباه میکنه نباید راه برگشت رو برا کسانی که اشتباه میکنند بست ...
۲۵ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۹:۳۲:۴۷
پاسخ
12
63