ارزیابی اولیه از روزهای نخست لیگ برتر؛ منچسترسیتی هتریک می‌کند؟

ارزیابی اولیه از روزهای نخست لیگ برتر؛ منچسترسیتی هتریک می‌کند؟

3090
22:40
05 شهریور 1398
سه هفته از شروع لیگ برتر می گذرد و شمایل تیمها کم کم قابل مشاهده است.

به گزارش وبسایت نود، ارزیابی اولیه از وضعیت تیمهای لیگ برتری سه هفته بعد از شروع لیگ برتر.

سه هفته از آغاز لیگ برتر می گذرد، هر چند که ارزیابی نخست ممکن است گمراه کننده باشد و هنوز هم برای قضاوت زود باشد، اما می توان همین حالا هم چشم اندازی را از تیم های لیگ برتری تصور کرد. لیورپول فعلاً روی روند برد حرکت می‌کند و صد درصد رکورد پیروزی را حفظ کرده است. اما جنگ آنها با منچسترسیتی احتمالاً باز هم سخت ادامه پیدا خواهد کرد. هر سه تیم تازه وارد لیگ برتری، تا پایان هفته سوم، حداقل یک برد داشته اند که نشان می‌دهد احتمالاً قرار نیست زنگ تفریح این فصل لیگ جزیره باشند. شرایط کنونی لیگ به شکلی است که این احتمال وجود دارد در مقطع پایانی فصل ده تیم برای بقا بجنگند. تلاش برای کسب سهمیه های اروپایی نیز همیشه جذابیت های خودش را داشته است.

این شما و این ارزیابی نخست یان دریک از ESPN؛

آرسنال؛ شکست مقابل لیورپول در هفته سوم لیگ برتر تقریباً قابل پیش بینی بود. هر چند هنوز در دفاع متزلزل به نظر می رسند ولی به قدر کافی در تابستان در جذب بازیکن خوب عمل کردند تا شانس بالایی برای کسب سهمیه داشته باشند.

استون ویلا؛ برد مقابل اورتون، اعتماد به نفس خوبی به آنها بخشید. آنها آنقدر به کیفیت خودشان اعتماد دارند که بتوانند بعد از صعود به لیگ برتر، بقایشان را تضمین کنند.

بورنموث؛ فرم ثابتی ندارند، اما کیفیت لازم را روی نیمکت فنی و در زمین بازی دارند تا از سقوط فرار کنند. تا به اینجا نیز عملکرد متعادل به ثبت رسانده اند. 1 برد، 1 تساوی و 1باخت.

برایتون؛ اخراج عجیب اندونه در بازی مقابل ساوتهمپتون، به قیمت شکست خانگی برای آنها تمام شد تا شروع خوب تیم پاتر کمرنگ جلوه کند، احتمالاً در این فصل نیز در منطقه سقوط برای بقا تلاش خواهند کرد.

برنلی؛ ذهنیت، اراده و سازماندهی تیمی در کنار تهدیدی چون اشلی بارنز که دست کم گرفته می شود، برنلی را رقیبی سرسخت برای تمام تیم ها جلوه می دهد. اگر برد مقابل وولوز را در لحظات پایانی از دست نمی دادند اکنون بالاتر از آرسنال و یونایتد در رده سوم ایستاده بودند.

چلسی؛ برد مقابل نورویچ برای لمپارد بسیار بسیار حیاتی بود. این اولین برد آنها در لیگ برتر در این فصل بود. دیدن درخشش بازیکنان جوان در ترکیب تیم مثل میسون مانت هیجان انگیز است. اما به نظر می رسد آنها هنوز نتوانسته اند جای خالی بازیکن بزرگی مثل هازارد را پر کنند. ضمن اینکه ضعف های مشخصی در ترکیب تیم در بخش دفاعی قابل مشاهده است.

کریستال پالاس؛ برد شگفت انگیز مقابل منچستریونایتد در الدترافورد، بار دیگر ثابت کرد که تیم هاجسون در خارج از خانه با سبک خاص بازی خود تا چه اندازه می تواند خطرناک جلوه کند.

اورتون؛ ضعیف، بی خطر و بی اثر در بازی مقابل ویلا عمل کردند. به نظر می رسد تیم سیلوا که در خط دفاع کمبودهایی داشت، در گلزنی نیز در این فصل با مشکل روبرو خواهد بود. آنها تاکنون یک گل زده اند.

لسترسیتی؛ با درخشش بازیکنی چون جیمز مدیسون رویاپردازی های زیادی در ذهن دارند، اما از دست دادن مگوایر می‌تواند ضربه بزرگی برای آنها باشد و مانع قرار گرفتن لستر در بین شش تیم برتر لیگ باشد. تیم راجرز تا به اینجا از 3 بازی نخست فصل خود که آسان هم نبوده اند، 5 امتیاز ارزشمند گرفته است.

لیورپول؛ روحیه و ذهنیت فوق العاده یاران کلوپ، فعلاً در مسیر پیشروی است، هر چند که آنها هنوز به صخره سختی برخورد نکرده‌اند و در دست‌انداز نیفتاده‌اند. فصل گذشته مشخص شد که یک لغزش کوچک هم می تواند قهرمانی را سلب کند.

منچسترسیتی؛ این تیم خوش فرم نشانی از توقف ندارد. هر چند که توقف مقابل تاتنهام در خانه، شاید نتیجه‌ای غریب بود ولی گواردیولا و یارانش هنوز هم بخت اصلی برای کسب سومین جام پیاپی لیگ برتر هستند.

منچستریونایتد؛ از فصل قبل بهتر نشان داده اند. حضور مگوایر در خط دفاع، پیشرفت هایی را رقم زده است. اما شکست خانگی در مقابل پالاس، باز هم زخم های قدیمی را باز کرد، یونایتد هنوز کمبودها و مشکلاتی دارد. قرار گرفتن در بین چهار تیم برتر لیگ برای انها یک موفقیت است.

نورویچ سیتی؛ تیم تازه وارد لیگ برتری تا به اینجا در سه بازی شش گل زده است، پنچ گل از این شش گل توسط تیمو پوکی زده است. با وجود ضعف در دفاع، این عملکرد خوشبینی زیادی برای آنها ایجاد کرده است.

شفیلدیونایتد؛ برای تیم تازه واردی چون شفیلد، کسب چهار امتیاز سه بازی نخست رضایت بخش است. شفیلد تیمی سختکوش است که بازی کردن مقابل آنها نیز آسان نیست. اما جنگ برای بقا، فرسایشی و طولانی است.

ساوتهمپتون؛ برای آرام کردن اوضاع، نیازی ضروری به برد مقابل برایتون داشتند. اما این پیروزی مقابل تیم ده نفره برایتون رقم خورد. احتمالاً این فصل در نیمه پایین جدول کار را تمام خواهند کرد.

تاتنهام؛ فصل پیش 13 بازی را باختند، بنابراین باخت خانگی مقابل نیوکاسل، هشداردهنده بود. در آن بازی 80 درصد مالکیت توپ داشتند ولی تنها دو شوت درون چارچوب به ثبت رساندند. تاتنهام بعضی مواقع زیادی می لغزد.

واتفورد؛ قعر جدول، سه شکست از سه بازی، با فرمی ضعیف در شروع فصل. خاوی گراسیا در لبه بام حرکت می کند. او ممکن است با این شرایط، اولین اخراجی فصل لقب گیرد. ولو اینکه فصل پیش به فینال جام حذفی رسید.

وستهم؛ بعد از شکست سنگین 5-0 در روز نخست لیگ برتر در مقابل منچسترسیتی، بازگشت خوبی به لیگ داشتند، مهاجم تازه وارد تیم که از فرانکفورت به لندن آمده است می تواند قهرمان چکش ها در این فصل لقب گیرد.

وولوز؛ شروع خیلی خوبی در این فصل نداشته اند. هر چند که شاید تلاش برای کسب سهمیه لیگ اروپا از مرحله مقدماتی، روی فرم تیم نونو تاثیرگذار بوده است. آنها در این فصل نه برده اند و نه باخته اند.

1878

نظرات کاربران
R
لیورپول امسال قهرمانه بالای صدامتیازم میگیرن بامنسیتی
۰۶ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۰۲:۴۰:۲۵
پاسخ
16
6
حمیدرضا
احتمالا 10 تیم برای عدم سقوط میجنگند. جمله جالبی بود، عددشو اضافه کنیم با شیش تایی ک برا قهرمانی و سهمیه میجنگند، میشه 16، ینی اندازه تیمای ایرانی فققططط درحال جنگیدن دارن، ینی در بهترین حالت فقط دوبازیه در هر هفته از هفته های پایانیه ک میتونه بی اهمیت باشه، ینی در هر بازی هرکس ببازه فاتحش خوندس
۰۶ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۰۰:۵۷:۲۱
پاسخ
1
30
میلان
لیورپول مثل سابق زیبا بازی نمیکنه زنگ خطری واسه پپ اونا فقط امتیاز میخوان تا قهرمان بشن ولی باز هم احتمالا قهرمانی با سیتی باشه
۰۶ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۰۰:۳۸:۰۹
پاسخ
7
28
منطق فوتبالی
سیتی قهرمان
۰۶ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۰۰:۳۶:۳۶
پاسخ
15
21
مصطفی پاشا گواردیولا
بازی با تاتنهام ۳۰ موقعیت گل در مقابل دو موقعیت گل انگار گربه سیاه سیتی شده تاتنهام مثل اورتون وستهام نیوکاسل تیم های متوسط برای لیورپول احتمال قهرمانی سیتی بیشتر از لیورپوله
۰۶ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۰۰:۳۶:۲۴
پاسخ
4
27
فقط یوونتوس
اینه تفاوت لیگ برتر انگلیس ک جذابیت نسبتا خاصی داره با لیگ اسپانیا ک با کمبود تخت بیمارستان روبروست ک هر روز خبر از مصدومیت هر چند ک لیگ برتر جذابه اما هنوز فاصله زیادی داره با لیگ پر چالش و پر ستاره سریA
۰۵ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۲۲:۵۲:۵۸
پاسخ
43
4
شایان
دیگه داغون تر و بی هیجان تر از لیگ ایتالیا نبود اسم ببری؟ لیگ ایتالیا زمانی هیجان داشت که میلان و اینتر و رم هم تو اوج بودن و پرستاره، الان دیگه اصلا حرف زدن راجبشم وقت تلف کردنه، تهشم یهو میبینی همه چیزش کار مافیا بوده و خلاص :))) لیگ از این داغون تر ندیدم، همه چیزش تکراری
۰۶ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۵۴:۳۴
2
12
منطق فوتبالی
کدوم ستاره کدوم چالش خودم یوونتوسی ام با کاپلو لیپی کونته الگری الان هم با ساری قهرمان قهرمان از ۲۰ قهرمانی اخیر ۱۵ یوه برده اگه الان سیتی قویه به لطف پپ وتفکراتش سال دیگه ببین سیتی چی میشه لیگی که ۴ فینال اروپا درش حضور دارند لیگه نه ایتالیا ک هم تک قطبیه هم هوادار زیاد نمیاد مثل لیگ آلمان ورزشگاه خوب هم زیاد نداره مافیا وسیاست نقش اصلی دارن تو نتایج
۰۶ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۰۰:۴۹:۴۹
3
30