اروگوئه ۰ - ۲ فرانسه؛ خروس‌ها اولین صعود کننده به نیمه نهایی

اروگوئه ۰ - ۲ فرانسه؛ خروس‌ها اولین صعود کننده به نیمه نهایی

5400
20:24
15 تیر 1397
فرانسه در روز درخشش آنتوان گریزمن موفق شد با شکست اروگوئه به نیمه نهایی جام جهانی ۲۰۱۸ راه یابد.

وبسایت رسمی برنامه نود - فرانسه در روز درخشش آنتوان گریزمن موفق شد با شکست اروگوئه به نیمه نهایی جام جهانی ۲۰۱۸ راه یابد.

به گزارش وبسایت نود، تیم های فرانسه و اروگوئه از مرحله یک چهارم نهایی جام جهانی در ساعت ۱۸:۳۰ به مصاف هم رفتند. علیرضا فغانی از ایران داور چهارم این بازی است. 

تیم فرانسه در نهایت در روزی که ادینسون کاوانی به دلیل مصدومیت در ترکیب ابتدایی اروگوئه قرار نگرفته بود موفق شد با گل های واران و گریزمن از سد حریف سرسخت خودش بگذرد و نیمه نهایی صعود کند. این تیم باید با برنده دیدار تیم های برزیل و بلژیک بازی کند. 

فرانسه

لوریس، پاوار، واران، اومتیتی، هرناندز، پوگبا، کانته، تولیسو، امباپه، گریزمن و ژیرو

اروگوئه 

موسلرا، کاسرس، خیمنز، گودین، لاکسالت، ناندز، توریرو، وسینو، بنتانکور، استوانی و سوارز

گزارش لحظه به لحظه 

 دقیقه ۴: اروگوئه که بازی را بهتر شروع کرده روی سانتر بنتاکور نزدیک بود صاحب موقعیت خوبی شود اما توپ به استوانی نرسید و مدافعان حریف سراسیمه توپ را دور کردند. 

دقیقه ۱۴: گودین روی سانتر ارسالی به روی دروازه فرانسه اثر گذاشت اما لوریس توانست مشت توپ را دور کند تا استوانی نتواند روی توپ اثر بگذارد.  

دقیقه ۱۵: سانتر پاوار پس از اثرگذاری ژیرو در موقعیتی مناسب به امباپه رسید اما این بازیکن با بی دقتی ضربه سرش را به بیرون زد. 

دقیقه ۴۰: فرانسه که در خلق موقعیت در جریان بازی به مشکل خورده بود روی ضربه آزاد ارسالی گریزمن و با ضربه سر واران توانست دروازه حریف را باز کند. این سومین گل ملی واران محسوب می شود. 

 دقیقه ۴۳: اروگوئه بلافاصله می توانست روی ضربه آزاد ارسالی بازی را مساوی کند اما لوریس با یک عکس العمل فوق العاده مانع از ورود ضربه سر کاسرس به دروازه شد. 

دقیقه ۵۵: اروگوئه پس از اینکه اومتیتی در موقعیتی خطرناک توپ را از دست داد صاحب فرصت شد اما بنتانکور ضربه اش را از پشت محوطه جریمه به آسمان زد. 

دقیقه ۵۷: اروگوئه روی یک کار تیمی خوب صاحب فرصت خوبی شد اما سانتر زمینی خطرناک کاسرس در دهانه دروازه توسط مدافعان فرانسه دور شد. 

دقیقه ۶۱: فرانسه با شوت از راه دور گریزمن و اشتباه وحشتناک دروازه اروگوئه به گل دوم خودش هم رسید. گریزمن از فاصله دور دروازه حریف را هدف گرفت و موسلرا در عین ناباوری با یک عکس العمل اشتباه باعث ورود توپ به دروازه شد. 

دقیقه ۶۷: برخورد بازیکن اروگوئه با امباپه و سرنگونی این بازیکن باعث متشنج شدن جو بازی و درگیری بازیکنان دو تیم شد. داور در نهایت به امباپه و رودریگز کارت زرد نشان داد. 

 دقیقه ۷۳: فرانسه روی یک کار تیمی خوب دفاع اروگوئه را باز کرد اما تولیسو که در موقعیت خوبی صاحب توپ شده بود با بی دقتی ضربه اش را به بیرون زد. 

دقیقه ۸۹: فرانسه در موقعیت خوبی صاحب ضربه آزاد شد اما ضربه گریزمن با اختلافی کم از بالای دروازه به بیرون رفت.  

۲۰۳۱

نظرات کاربران
مهدی
اروگوئه خیلی تیم قوی نداشت گروهش که ساده بود جلوی پرتقال هم اگر به آمار نگاه کنید تنها 6 موقعیت گل در مقابل 20 موقعیت گل داشتند همش دفاع می کردند پرتقال دفاع پیری داشت والا به راحتی اروگوئه را می برد
۱۶ تیر ۱۳۹۷ ساعت ۰۵:۰۹:۵۹
پاسخ
6
1
طلبه
چرا مقابل فرانسه دروازبانا اینقد اشتباه میکنن
۱۶ تیر ۱۳۹۷ ساعت ۰۰:۵۵:۲۶
پاسخ
2
7
ارتش 80 میلیونی
فرانسه تیم بزرگی است اما بهترین زوج دفاعی جهان یعنی دیگه گودین و خیمنز همراه با کاسارس جنگجو کارشان را تمام خواهند کرد و آنها را به خانه خواهند فرستاد
۱۵ تیر ۱۳۹۷ ساعت ۲۲:۳۲:۰۴
پاسخ
22
7
آلبی سلسته
به امید برد اروگوئه و بلژیک در بازیای امشب
۱۵ تیر ۱۳۹۷ ساعت ۲۲:۱۲:۵۳
پاسخ
22
6
تیـــــم مــــلی 99
خیلی خودت رو ناراحت نکن فوتبال همینه خیمنز چه گریه ای میکرد دلم سوخت براش
۱۶ تیر ۱۳۹۷ ساعت ۰۳:۰۹:۵۰
1
7
✔✰✰سجاد✰✰✔ ✰S47✰
کاوانی نیست... فکر نکنم اروگوئه زیاد حریف سختی باشه
۱۵ تیر ۱۳۹۷ ساعت ۲۲:۰۹:۱۹
پاسخ
7
38
محمد نظام طلا
فرانسه قهرمان میشه خدا میدونه که حقشه به لطف دشان و بچه هاش فرانسه قهرمان میشه من خودم طرفدار پرو پا قرص تیم آلمان هستم ولی با حذف زود هنگامش معلوم بود که اتحاد نداشتن امسال تنها تیمی که امسال واقعا اتحاد داره فرانسه است حتی تیم های مثل برزیل بلژیک و انگلیس هم مثل فرانسه اتحاد و همدلی ندارن شاید کرواسی هم بتونه بدرخشه و بیاد فینال
۱۶ تیر ۱۳۹۷ ساعت ۰۲:۰۴:۲۴
9
3
ارتش 80 میلیونی
خواهی دید بهترین تیم امریکای جنوبی چه تیمی است تا پای جان میجنگند
۱۵ تیر ۱۳۹۷ ساعت ۲۲:۴۶:۵۹
27
7