از منشا و پاتوسی تا ترابی و علیپور؛ ستاره دربی کدام بازیکن است؟

از منشا و پاتوسی تا ترابی و علیپور؛ ستاره دربی کدام بازیکن است؟

11064
12:43
08 فروردین 1398
منشا برای گل زدن به تیم سابقش انگیزه دارد و بیرانوند هم یکی از دو دروازه‌بان برتر فصل است. خریدهای دو تیم هم حسابی جواب داده‌اند.

به گزارش وبسایت نود، استقلال با اوج‌گیری در نیم‌فصل دوم به قدری شرایطش را بهبود بخشید که می‌تواند با پیروزی در دربی بعد از دو فصل رتبه‌ای بالاتر از پرسپولیس را تجربه کند. در آن سو پرسپولیس هم دوران افتش را پشت سر گذاشته و چند هفته‌ای است که به هیچ تیمی رحم نمی‌کند. نوراللهی در هفته پیش از دربی برای نخستین بار در این فصل طعم گلزنی و پاس‌گل را تجربه کرد، علیپور با 11 گل زده همچنان در تعقیب آقای‌گل لیگ است، شجاع خلیل‌زاده مطمئن‌تر از همیشه شده. در سوی مقابل هم استقلالی‌ها حسابی آماده‌اند، وریا غفوری آخرین گلزن دربی به تمرینات این تیم برگشته، پاتوسی به هر حریفی گل می‌زند و پاس‌گل می‌دهد و رحمتی هم گل نمی‌خورد. به همین بهانه مرور می‌کنیم که ستاره دربی کدام بازیکن می‌تواند باشد.

بیرانوند یا رحمتی؟

اولین و شاید بهترین بازیکنان دو تیم در خط دروازه قرار دارند. دو تیمی که بیش از نیمی از مسابقات‌شان را کلین‌شیت کردند و تعداد گل‌های خورده‌شان به زود دو رقمی شده است. استقلال در این فصل 15 کلین‌شیت ثبت کرده و پرسپولیس هم 13 تا. استقلال فقط 8 گل خورده و پرسپولیس 10 گل خورده. در صورتی که هم بیرانوند و هم رحمتی چند مسابقه از این فصل را روی نیمکت نشستند تا مشخص شود این دو گلر ذخیره‌های مطمئنی هم روی نیمکت دارند.

رحمتی در این فصل با وجود اینکه 90 دقیقه کمتر از بیرانوند بازی کرد، یک کلین‌شیت بیشتر از او ثبت کرد. میانگین گل‌خورده رحمتی 0.3 است و بیرانوند 0.4. رحمتی به طور متوسط 1.7 مهار در هر مسابقه ثبت می‌کند و بیرانوند 1.2 که بیرانوند 75درصد از شوت‌های در چارچوبش را مهار می‌کند، ولی مهدی رحمتی نزدیک به 85درصد. 

نمرات 90
در جدول بهترین بازیکنان سایت نود، کی‌روش استنلی صدرنشین است. بعد از او یک استقلالی و یک پرسپولیسی با فاصله‌ای خیلی کم در تعقیب آقای گل لیگ هستند. کی‌روش که با معدل نمره 2.65 در صدر حضور دارد، فرشید اسماعیلی با یک‌صدم نمره‌ای ضعیفتر از او، در رده دوم است. همچنین احمد نوراللهی هم با نمره 2.68 سومین بازیکن برتر این فصل لیگ برتر از حیث نمرات نود است. نوراللهی که تا قبل از بازی با سپیدرود مقابل تعداد گل زده و پاس‌گل‌اش خط تیره ثبت شده بود، در هفته پیش از دربی هم گل زد هم پاس گل داد تا همه طلسم‌هایش را قبل از دربی باطل کند. پس از این دو بازیکن، به فرشید باقری و شجاع خلیل‌زاده می‌رسیم که بهترین نمرات این فصل را در بین بازیکنان حاضر در دربی گرفتند. فرشید با 2.76 و شجاع با 2.80 جزو یازده بازیکن برتر این فصل لیگ برتر هستند. شجاع علاوه بر نمایش کم‌نقص در دفاع، 2 گل زده و 1 پاس‌گل داده. باقری هم این هفته‌ها اوج گرفته 3 گل زده و 2 پاس گل تماشایی ارسال کرده است.
در صورتی که فیلتر حضور در حداقل نیمی از مسابقات را نادیده بگیریم، استقلالی‌ها به صدر جدول نمرات نود هجوم می‌برند. اسماعیل گونکالوس با 2 نمره و پاتوسی هم فقط با انجام 4 مسابقه، بهترین معدل فصل را با 2.25 ثبت کرده‌اند. محسن کریمی هم با انجام یک مسابقه نمره 2.5 را دریافت کرده تا چهارمین بازیکن برتر فصل لقب بگیرد.
خریدهای ترسناک!
در بین بهترین بازیکنان دو تیم از حیث میزان تاثیرگذاری روی گل‌ها هم خریدهای برانکو و شفر چشمک می‌زنند. سه خارجی استقلال در نیم‌فصل دوم همه نگاه‌ها را به خودشان خیره کردند. پاتوسی بعد از 442 دقیقه پوشیدن پیراهن استقلال 3 گل زده و 1 پاس‌گل داده تا حسابی خط دفاع و دروازه پرسپولیس را پیش از دربی نگران کنند. در سمت مقابل هم مهدی ترابی و بقیه ستاره‌های پرسپولیس آرامش را در این چند روز از بازیکنان تدافعی آبی‌ها سلب کردند. ترابی حدودا یک ربع کمتر از  پاتوسی در نیم‌فصل دوم بازی کرد که هم گل زد و هم پاس‌گل داد. 
پیش از این خریدها هم دو تیم ستاره‌های تاثیرگذاری در ترکیب داشتند. بهترین گلزنان این فصل دو تیم، در فصل گذشته گل سه امتیازی دربی را به ثمر رساند. علی علیپور آقای گل لیگ تا این مقطع از فصل 11 گل زده و 2 پاس‌گل داده است. در سمت مقابل تاثیرگذاری روی گل‌های استقلال بین چند بازیکن تقسیم شده است. از وریا غفوری که 4 گل زده و 2 پاس‌گل داده تا فرشید اسماعیلی با 2 گل و 4 پاس‌گل. همچنین آقای پاس‌گل لیگ یعنی امید عالیشاه هم در بین شاگردان برانکو حضور دارد. 
14001

نظرات کاربران
مهدی
بعنوان یه پرسپولیسی اعتراف میکنم که برگ برنده دست شفر و استقلاله،یعنی منشا،اما ترابی و سروش شدیدا میتونن بدرخشن،بخصوص ترابی،اونطرفم پاتوسی و اسماعیلی خطرناکن،شاید مساوی عادلانه و بصرفه باشه و کمترین سود به تراکتور و سپاهان برسه
۰۸ فروردین ۱۳۹۸ ساعت ۲۳:۳۳:۲۱
پاسخ
27
13
محمد
اگه ایرانی نگاه کنیم تساوی بدون گل در از خطا و ترس و احتیاط.اگه فوتبالی نگاه کنیم دو صفر پرسپولیس.
۰۸ فروردین ۱۳۹۸ ساعت ۱۹:۵۹:۴۰
پاسخ
15
29
هادی سرخ
احساس می کنم این بازی به مانند بازی 4 بر 2 شود ولی اینبار شرایط به نفع استقلال باشد. این زمانی تحقق می یابد که دوباره در روند حرکتی استقلال از هم گسیختگی و کندی دیده نشود که تیم شفر این خصوصیت را بعد سه یا چهار بازی از خود نشون میده. نکته بعدی انسجام و اتحاد تیمی بالای پرسپولیس هست ولی امکان زدن بیش از دو گل به این تیم سخت و محال هست و شانس این تیم هم برای فرصت طلبی جهت برد مناسب هست
۰۸ فروردین ۱۳۹۸ ساعت ۱۹:۰۹:۰۹
پاسخ
45
26
یاشاسن تراختور
به امید تساوی. این جام سهم ما تی تی هاس.
۰۸ فروردین ۱۳۹۸ ساعت ۱۸:۰۸:۳۱
پاسخ
107
11
عابد
عاااالی
۰۸ فروردین ۱۳۹۸ ساعت ۱۸:۰۷:۲۸
پاسخ
3
29
حسام
ستاره بازی اونی است که نترسه! هر تیمی بتونه زودتر به گل اول برسه و به بازی سرعت بده برنده دربی خواهد شد.از استقلال ایسما و محسن کریمی.از پرسپولیس هم علیپور و ترابی..امیدوارم شفر نترسه.بعد هم به محسن کریمی بازی بده.چون رو سرعت محسن می تونیم به گل برسیم.
۰۸ فروردین ۱۳۹۸ ساعت ۱۷:۵۵:۴۵
پاسخ
36
31
tt tt
هیچ کدام. یک دربی کسل کننده با نتیجه تساوی صفر صفر
۰۸ فروردین ۱۳۹۸ ساعت ۱۷:۳۶:۵۰
پاسخ
38
36
Sa
تیمی که در طول تاریخش فقط یک بار به فینال جام باشگاههای آسیا رسیده و آن یک بار هم مدیون منشا است باید هم از او بترسد. اگر منشا نبود و گل سوم را به الدحیل نمی زد پرسپولیس همان یک بار هم نمی توانست به فینال آسیا برسد تا پروفسور جام قهرمانی را لمس کند و کنارش عکس یادگاری بیاندازد! بهتر است به جای بیانیه دادن و جوسازی علیه منشا مقابل او تعظیم کنید و ممنون و سپاسگزار کسی باشید که شما را به بزرگترین افتخار تاریخ باشگاهتان رساند!
۰۸ فروردین ۱۳۹۸ ساعت ۱۷:۱۷:۳۲
پاسخ
86
52
Majid تاجی
ناسپاسی ویژگی بارز پرسپولیس و شخص برانکو هست. منشا منتظر دربی هست.
۰۹ فروردین ۱۳۹۸ ساعت ۰۱:۰۰:۲۷
20
11
دوستاره چهار جانبه
چه خوب بازیای سرورت رو آنالیز کردی!ما با گل سیامک و سوپر گل سید جلال و واکنش بیرانوند رفتیم فینال.
۰۸ فروردین ۱۳۹۸ ساعت ۱۸:۵۹:۴۷
21
66
داود
میبریم ستاره دربی هم ترابی و علیپور❤❤❤
۰۸ فروردین ۱۳۹۸ ساعت ۱۶:۴۵:۲۰
پاسخ
43
93
مهدی
مطمین باش علیپور نا امیدتون میکنه، ترابیم بیشتر جو میده و هیجان،ستارها تو این بازی خارجیهان،بخصوص منشا
۰۸ فروردین ۱۳۹۸ ساعت ۲۳:۳۶:۳۲
22
8
Ali
لایک پرسپولیسیها
۰۸ فروردین ۱۳۹۸ ساعت ۱۸:۳۶:۱۶
22
63
پرسپولیس یونایتد
ترابی در جام حذفی ی تنه اسدقلال رو حذف کرد
۰۸ فروردین ۱۳۹۸ ساعت ۱۶:۴۵:۰۲
پاسخ
39
80
عشقممم نیمار
من جای شیش_پولیسیا بودم ..همین امروز میرفتم کمپ اسپایر قطر فرار میکردم ک در این دربی بازی نکنم..:-P چرا ؟؟.. چون این عشق_تقلال اینقد ترسناک شده ک فک کنم شکست سنگینی در انتظار شیش_پولیسه ..:-) چرا؟؟.. چون ..اگ توجه کرده باشید و با توجه ب انالیزی کردم فهیدم ..حملات عشق_تقلال ..خیلی سریعه ..اونم با نفرات زیاد حمله میکنن ..وچون جلال حسینی و خلیل زاده ک سنشون بالاست ..زود جا میمونن و باعث گلبارونه شیش_پولیس همین سن بالای مدافعای شی_پولیس میشه ..:-)
۰۸ فروردین ۱۳۹۸ ساعت ۱۶:۱۶:۲۱
پاسخ
72
32
دوستاره چهار جانبه
اونی که میگی تخصص شماست(ترکیه)خخخخ
۰۸ فروردین ۱۳۹۸ ساعت ۱۸:۵۸:۱۳
15
50
پیمان
داداچ اون یه تیم دیگه بودا فرار میکرد از دربیا داری اشتباه میزنی
۰۸ فروردین ۱۳۹۸ ساعت ۱۷:۴۰:۳۲
16
62
❤❤❤❤❤❤Yaser
بابا جوک نگو مایه خنده خدایی معنی آنالیزم بلدی نیستی تو، ی تعصب کورکورانه فقط داری
۰۸ فروردین ۱۳۹۸ ساعت ۱۷:۴۰:۰۴
12
55
پرسپولیس ایران
ترابی و علیپور میترکونن.فقط ببینید.اماده یه یه دیالوگ هتریک میکنه یا پاس میده باشید.سپاسگزارم
۰۸ فروردین ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۲۹:۳۸
پاسخ
27
54
احسان
ترابی
۰۸ فروردین ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۲۴:۰۶
پاسخ
19
46
عطیه پرسپولیسی
❤❤عشق است پرسپولیس
۰۸ فروردین ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۲۷:۳۶
پاسخ
67
97
ارتش 80 میلیونی
اگر بازیکنان را در اعداد به زنجیر نکشیم دربی ها به مرور پر گل میشود ولی متاسفانه جز زیر توپ زدن سانتر بلند و خطاهای زیاد چیز دیگری نمیبینیم
۰۸ فروردین ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۴۹:۲۶
پاسخ
17
79