از منچستریونایتد تا انگلیس؛ دو چهره متفاوت از رشفورد

از منچستریونایتد تا انگلیس؛ دو چهره متفاوت از رشفورد

4913
10:25
21 شهریور 1397
تعداد گل های رشفورد در سه روز گذشته، بیش از گل های او در 6 ماه اخیر برای منچستر بوده است!

وبسایت رسمی برنامه نود - تعداد گل های رشفورد در سه روز گذشته، بیش از گل های او در 6 ماه اخیر برای تیم باشگاهی اش بوده است!

به گزارش وبسایت نود، در یکی از بازی های دوستانه سه شنبه شب دنیای فوتبال، انگلیس در لستر میزبان سوئیس بود و در پایان موفق شد با تک گل مارکوس رشفورد از سد حریف بگذرد و به روند شکست های متوالی در بازی های ملی پایان دهد.

مارکوس رشفورد نیز بعد از زدن تنها گل سه شیرها در بازی لیگ ملت های اروپا مقابل اسپانیا، در این بازی هم تک گل تیمش را به ثمر رساند تا به فاصله 3 روز، دو گل ملی به کارنامه اش اضافه کند. اما مروری بر آمار نشان می‌دهد روزهای او در منچستر به این اندازه آفتابی نبوده است.

مارکوس رشفورد در بازی هفته سی ام منچستر یونایتد در فصل 18-2017، زننده هر دو گل تیمش در برتری 2-1 مقابل لیورپول بود. اما نکته شگفت انگیز آن است که بعد از آن دیدار در روز 10 مارچ 2018، رشفورد فقط و فقط یک گل دیگر برای یونایتد به ثمر رسانده است. رشفورد بعد از آن در 8 بازی باقی مانده لیگ برتر مجموعا 363 دقیقه برای یونایتد بازی کرد و در بازی هفته پایانی مقابل واتفورد زننده تک گل پیروزی بخش شاگردان مورینیو بود. 90 دقیقه بازی مقابل سویا در لیگ قهرمانان و 95 دقیقه بازی برای یونایتد در جام حذفی (از جمله 73 دقیقه بازی در مقابل چلسی در مسابقه فینال) نیز برای گلزنی رشفورد کافی نبودند.

رشفورد در فصل جدید هم توفیقی در گلزنی برای شیاطین سرخ نداشته است. او 122 دقیقه بازی کرده (67 دقیقه در بازی اول مقابل لستر، 45 دقیقه در بازی دوم مقابل برایتون و 10 دقیقه در بازی چهارم مقابل برنلی که به اخراج مستقیم او از مسابقه منجر شد) اما هنوز گلی برای قرمزهای اولدترافورد نزده است. شاید بهتر باشد مورینیو با مشاهده بازی های اخیر رشفورد در انگلیس و تحت هدایت ساوتگیت، بهترین راه استفاده از وی را دریابد تا این ستاره 20 ساله در یونایتد هم به یک بازیکن گلزن تبدیل شود.

البته او همیشه هم برای انگلیس مهره ای گلزن نبوده و آخرین گل وی برای سه شیرها پیش از بازی های ملی سپتامبر، به ماه ژوئن و بازی های دوستانه پیش از جام جهانی بازمی‌گردد.(برتری 2-0 مقابل کاستاریکا)  رشفورد در جام جهانی 6 بازی (مجموعا 211 دقیقه) برای انگلیس انجام داد اما حتی یک گل هم نزد. البته او تنها در یک بازی (مقابل بلژیک) 90 دقیقه کامل در زمین حاضر بود.

7712

نظرات کاربران