استراتژی ناموفق برانکو در دربی؛ پرواز بدون بال

استراتژی ناموفق برانکو در دربی؛ پرواز بدون بال

12240
18:43
13 اسفند 1396
اصرار روی ارسال بدون در زمین گذاشتن بازیکنانی که توانایی سانتر یا سرزنی دارند، شاید مهمترین اشتباه سرمربی پرسپولیس در دربی تهران بود.

وبسایت رسمی برنامه نود - اصرار روی ارسال بدون در زمین گذاشتن بازیکنانی که توانایی سانتر یا سرزنی دارند، شاید مهمترین اشتباه سرمربی پرسپولیس در دربی تهران بود.

به گزارش وبسایت نود، بعد از امیر قلعه‌نویی، برانکو ایوانکوویچ دومین مربی بود که توسط شفر متهم استفاده از «Kick and Rush» یا همان بازی وابسته به توپ‌های بلند شد. استقلال در هر دو بازی جلو افتاد و با تعداد بازیکن زیاد، داخل یک سوم دفاعی خودی تمرکز کرد. شاید تیم حریف، با این سبک استقلال چاره‌ای جز استفاده از توپ‌های بلند نداشته باشد اما نکته اینجاست دو تیم بزرگی که مقابل استقلال مجبور به استفاده از توپ‌های بلند شدند، سرنوشت متفاوتی داشتند. ذوب آهن یک بار توپ بلند پشت مدافعین استقلال پنالتی گرفت و گل دومش را هم با ارسال و ضربه سر زد، اما سانترها و توپ‌های بلند پرسپولیس، هیچکدام نتوانستند قفل دروازه استقلال را بشکنند.

امیر قلعه‌نویی مقابل استقلال، بازیکنانی مثل فخرالدینی، حسینی، عطایا، تبریزی و حدادی‌فر را در زمین داشت که به خوبی توانایی ارسال یا استفاده از ضربات سر را دارند. در شرایطی که در تیم برانکو، محسن مسلمان و احمد نوراللهی به عنوان زننده اصلی ضربات شروع مجدد روی نیمکت نشسته بودند و صادق محرمی تنها مدافع کناری تیم بعد از جدایی رضاییان که خصوصیات تهاجمی دارد هم نیمکت نشین ماهینی بود. گادوین منشا، گلزن‌ترین مهاجم پرسپولیس با ضربات سر هم شرایط مشابه آن‌ها داشت. در خط حمله پرسپولیس، علیپور که این فصل فقط یک گل با سر زده به تنهایی بازی می‌کرد و امیری، رسن و احمدزاده که همگی قدی زیر یک متر و هشتاد سانتیمتر داشتند کنار او بودند. گراف سانترهای پرسپولیس، شکست اصرار این تیم روی ارسال‌های بلند را به خوبی نشان می‌دهد.

از 12 سانتری که توسط بازیکنان پرسپولیس انجام شد، 10 سانتر به هدف نرسید و فقط دو بار، بازیکنان این تیم توانستند ضربه سر اول را بزنند. یکی از این دو بار هم بلافاصله توپ بلاک شد و تنها موقعیت پرسپولیس با ارسال‌ها، با ضربه سر منشا روی سانتر صادق محرمی بدست آمد. دو بازیکنی که هر دو، بازی را از روی نیمکت آغاز کردند.

زمانی که حریف با تعداد مهره‌های زیاد داخل یک سوم خودی جمع شده، توپ‌های بلند و حتی به قول شفر «Kick and Rush» راه حل بدی برای گلزنی نیست اما به شرطی که قبل از آن، مربی مهره‌های لازم را برای اجرای این روش را در زمین داشته باشد. سانترهای ماهینی و تلاش علیپور و رسن برای سرزنی، ناموفق‌ترین روش برانکو برای موقعیت‌سازی مقابل استقلال بود.

 

22330

نظرات کاربران
مجتبی سعیدی
بزرگترین توهین به کی روش اینه که بخواید با برانکو حتی مقایسش کنید
۱۴ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۰۴:۲۷:۴۱
پاسخ
19
27
مبین
با توجه به کاور پوش ها در تمرین امروز . ترکیب بازی فردا رو اینطوری حدس میزنم رادوشوویچ-محرمی-شجاع-سیدجلال-انصاری-ماهینی-کمال-رسن(فرشاد)-امیری-علیپور-نعمتی
۱۳ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۲۳:۰۶:۱۷
پاسخ
29
30
آبی بیکران
ربیع خواهو جا انداختی :-)
۱۴ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۰۴:۴۴:۵۷
11
20
saman ebrahimi
شفر نمیگه خودش بعد زدن گل اتوبوسی دفاع کرده و چاره ای برا حریف جز سانتر نذاشته فقط بلده بگه حریف بزن زیرش بازی کرد
۱۳ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۲۳:۰۵:۳۸
پاسخ
82
81
آبی بیکران
خب راست میگه دیگه! بازی رفت که شما از دقیقه 30 قطار پارک کردین! فوتبال مالکانه اس دیدی رفیق؟
۱۴ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۰۴:۴۵:۵۸
26
26
Mohammad.b
محرمی ۱۰۰برابر از ماهینی بهتر بازی میکنه،ولی برانکو نمیخواد قبول کنه!
۱۳ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۲۲:۳۳:۴۶
پاسخ
19
109
آبی بیکران
فقط ماهینی خوبه،من عاشق بازیشم :-)
۱۴ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۰۴:۴۰:۴۷
39
24
amir
شفر داره به همه توهین میکنه جالبه! حتی اگه استراتژی مربی ای همین باشه ایشون حق توهین نداره! واقعا متاسفم.
۱۳ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۲۲:۲۸:۰۲
پاسخ
116
74
رها استقلالی
اگه از نظر شما این حرف توهینه پس حرف های پیروانی و برانکو چیه؟؟ قبل دربی افشین خان میگفت ای دربی رو میبریم ای جلو استقلالی ها جشن میگیریم یا برانکو که گفت ما بعد دربی جشن قهرمانی میگیریم و به سازمان لیگ مربوط نیست یا وقتی هر دوتا درباره جپاروف صحبت کردن و باعث شدن یه بازیکن کلیدی استقلال محروم بشه.این حرف ها توهین نیست ولی این که شفر گفته پرسپولیس بیشتر سانتر میکرد و ما هم سرزن های خوبی داشتیم توهینه.----فوتبال همینه برد و باخت داره ولی برای اولین بار دوست داشتم استقلال هر جو شده این بازی رو ببره تا به اقای پیروانی متوجه بشه این جور حرف زدن در مورد تیمی که ملیونی هوادار داره درست نیست.
۱۳ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۲۳:۵۷:۱۲
38
90
پاس ن هتریک
پرسپولیس بیشتر پاس ها و سانترهای بی هدفی ک ارسال میکرد باعثش شد ونتونست ازاون نقطه ای ک ذوب آهن استفاده برد استفاده ببره:)
۱۳ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۲۲:۲۰:۳۸
پاسخ
14
88
فقط پرسپولیس
بزرگترین اشتباه برانکو از دست دادن رامین بود
۱۳ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۲۲:۱۵:۳۶
پاسخ
58
114
پرسپولیس کبیر
خب وقتی بازیکن سر زن و بلند قد نیست تو حمله چیکار کنه؟ باختیم تموم شد و رفت برد حق استقلال بود چون خیلی خوب بازی کرد توی نیمه اول مبارکشون باشه از الان به هر ۴ نماینده ایران کمک کنید ک از گروه های خودشون صعود کنن
۱۳ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۲۲:۱۲:۴۱
پاسخ
10
196