استراماچونی: هر کسی که استقلال را دوست دارد، مثل من فکر می‌کند/ فرصت صحبت با فتحی را پیدا نکردم

استراماچونی: هر کسی که استقلال را دوست دارد، مثل من فکر می‌کند/ فرصت صحبت با فتحی را پیدا نکردم

10590
10:18
22 آبان 1398
سرمربی استقلال در پاسخ به این پرسش که آیا جلسه‌ای با امیرحسین فتحی برای حل مشکلات داشته است یا خیر، گفت: فرصتی برای این کار پیدا نکردم.

به گزارش وب سایت نود و به نقل از تسنیم، آندره‌آ استراماچونی در حاشیه همایش فوتبال کلینیک گفت: خیلی خوشحالم به این مراسم دعوت شدم. اینگونه کنگره‌ها برای ورزش به خصوص در ایران اهمیت زیادی دارد. اشتیاق فوق‌العاده‌ای برای فوتبال در ایران وجود دارد. این موضوع برای همه طرفداران فوتبال، به خصوص استقلال که هوادارانی میلیونی دارد، خیلی مهم است.

سرمربی استقلال در پاسخ به این پرسش که آیا جلسه‌ای با امیرحسین فتحی برای حل مشکلات داشته است یا خیر، تصریح کرد: فرصتی پیدا نکردم که با فتحی صحبت کنم، اما به زودی با هم ملاقات می‌کنیم.

استراماچونی درمورد اینکه اعضای هیئت مدیره باشگاه استقلال گفته بودند قرار است در این هفته، بخشی از مطالبات پرداخت شود، گفت: ما استقلال، یکی از باشگاه‌های برتر آسیا و با طرفداران میلیونی هستیم. توقعاتی که از ما وجود دارد باید به اندازه حمایتی که از ما می‌شود و امکانات ما باشد. نمی‌توانیم توقعِ 100 و حمایتِ 20 داشته باشیم.

وی با بیان اینکه او به دنبال پیشرفت باشگاه استقلال است، خاطرنشان کرد: این نه یک اعتراض منفی، بلکه اعتراضی مثبت و در جهت بهتر شدن باشگاه استقلال است. این موضوع برای همه وجود دارد و هر کسی که استقلال را دوست دارد، مانند من فکر می‌کند.

سرمربی استقلال درباره اینکه به عنوان بهترین مربی و لژیونر فوتبال ایتالیا انتخاب شده است، گفت: من از مدرسه مربیان ایتالیا آمده‌ام و از این بابت بسیار خوشحالم. در ایران می‌بینم فوتبال بسیار پرطرفدار و مهم است و بازیکنان بسیار خوبی در این کشور وجود دارد، اما شاید در دنیا روی آنها خیلی تبلیغ نمی‌شود. امیدوارم برای بهتر شناخته شدن بازیکنان ایرانی در فوتبال جهان، وسیله‌ای باشم.

استراماچونی که چند روز پیش به شیراز سفر کرده بود، در پاسخ به این پرسش که زیباترین نقطه این شهر را کدام مکان می‌داند، اظهار داشت: من در ایران زندگی می‌کنم و به این کشور احترام می‌گذارم. ایران تاریخی غنی دارد و می‌دانم امپراطوری پارسی یکی از بزرگترین امپراطوری‌های جهان بوده است. وقتی در این کشور زندگی می‌کنید، باید تاریخچه آن را بدانید و به آن احترام بگذارید. من فقط به دنبال یک پرستار بچه خوب در ایران هستم.

 آندره‌آ استراماچونی همچنین در سخنرانی که در همایش فوتبال کلینیک داشت، گفت: دلیل اینکه قبول کردم در این همایش حضور داشته باشم این بود که همه ما که قسمتی از این برنامه هستیم، مربیان، پزشکان و تمام کسانی که در فوتبال نقش دارند، یک مسئولیت بزرگ دارند. ما فقط مربیان و پزشکان تیم‌های خودمان نیستیم بلکه مسئولیت بزرگتری در مورد همه افراد جامعه داریم.

وی ادامه داد: زمانی که مربی استقلال که میلیون‌ها طرفدار در ایران دارد، هستیم، دیگر مسئولیت و هدف ما فقط فوتبال نیست و مسئولیت‌های دیگری هم داریم. ما نماینده مردم هستیم و می‌توانیم برای آنها اشتیاق و شوق زندگی بیاوریم و این یک مسئولیت خیلی بزرگ است. وقتی داخل زمین می‌رویم هر چیزی که از دقیقه یک تا 90 را نشان می‌دهیم به عنوان نماینده مردم این کار را می‌کنیم. 

استراماچونی عنوان کرد: امروز من کودکانی را دیدم که روی صحنه آمدند و دوباره تاکید می‌کنم که چقدر برای این نسل و جوان‌ها اهمیت داریم. من وقتی هم سن این کودکان بودم آرزویم این بود که بازیکن فوتبال باشم و در یک استادیوم بزرگ فوتبال بازی کنم. تمام بازیکنان و مربیان بزرگ برای من یک نمونه هستند. به خودم و بازیکنان می‌گویم وقتی در زمین هستیم علاوه بر کار تکنیکی و فنی با خودمان اشتیاق، هیجان، علاقه و تجربه به زمین می‌بریم و برای همین ما مسئولیت زیادی داریم و اینجا هستیم که تجربه و هر چیز دیگری را به غیر از کار فنی انتقال دهیم. 

سرمربی تیم فوتبال استقلال گفت: جایگاه ما خیلی مهم است و این همایش که در آن حضور داریم برای این است که علاوه بر کار تکنیکی، علاقه و اشتیاق را به کل جامعه انتقال دهیم و امید را به زندگی آنها بیاوریم. در آخر می‌خواهم از کسانی که من را به این همایش دعوت کردند تشکر کنم و امیدوارم که همراه تیمم همانطور که تا الان تلاش کردیم بتوانم امید را به جامعه بیاورم.

2051

نظرات کاربران
۴۴۴۴
جنتلمن واقعی....مرسی که فقط به تیم خودت کارداری ودرموردتیمای دیگه نظرنمیدی
۲۳ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۰۰:۱۳:۴۳
پاسخ
0
35
nima
امیدوارم یه روز تو بالاترین سطح فوتبال دنیا ببینممش
۲۲ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۲۱:۱۱:۰۲
پاسخ
0
31
امیر
نکنه استرا هم از بچگی عاشق استقلال بوده؟؟؟؟؟
۲۲ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۱۹:۵۷:۰۶
پاسخ
30
4
استقلال عشقه
جنتلمن کی بودی تو... امیدوارم پرسپولیس هم روزی مربی مثل تو داشته باشه
۲۲ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۱۹:۲۳:۴۹
پاسخ
2
28
تی
ممنون از ادب و تواضع شما آقای استراما چونی ... لطفاً کمک کنید بازیکنان جوان ایران در اروپا بیشتر شناخته شوند و پلی باشید برای این کار ... موفق باشید
۲۲ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۱۶:۲۹:۳۹
پاسخ
0
121
مهران اراکی
به قرآن لذت میبرم استراماچونی مصاحبه میکنه چقدر با ادب چقدر باشعور چقدر متانت داره چقدر با احترام از فرهنگ و مردم ایران حرف میزنه باید مدیران قدر چنین مردی رو بدونن یه بار نشد در مورد تیم دیگه ای حرف بزنه حاشیه درست کنه فقط و فقط ذهنش درگیر موفقیت استقلال و بازیکنا هستش
۲۲ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۱۶:۰۲:۳۰
پاسخ
0
149
Omidtaji
درستش این بود از تیم های دیگه حرف میزدی بعد مدیرعامل میومد ازت دفاع میکرد (: جنتلمن و باشخصیت کاملا متفاوت با بقیه صحبت میکنه_حرفای بی ربط نمیزنه ژست الکی نمیگیره آدم حس غرور میگیره با داشتن همچین سرمربی امیدوارم فراریش ندن_ فتحی خیلی وقت که نیست کم کم نگران شدیم شاید گمشده!!!!
۲۲ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۵۷:۰۰
پاسخ
0
99
کاشیما قشقایی
امیدوارم فراری ندن استرارو بعدازمدت ها یه مربی بادانشی به فوتبالمون اومد
۲۲ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۲۰:۲۹
پاسخ
0
180
مسعود گل باشی
جنتلمن تویی بقیه اداتم نمیتونن دربیارن
۲۲ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۴۸:۳۳
پاسخ
1
169
ایران
آقا نمیشه شما روزی دو سه بار مصاحبه کنی تا هم ما لذتشو ببریم و هم مصاحبه ها و هوچی گری های کادر فنی و مدیریتی تیم سوگولی رو بشوره ببره؟؟
۲۲ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۴۰:۵۳
پاسخ
0
165
علی
واقعا مث خوش تیپیش خیلی هم با شخصیته خدا کنه تو استقلال بمونه چون هم با دانش هست هم ماجرا جو هم با شخصیت
۲۲ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۵۱:۴۸
پاسخ
0
153
وفا
استرای عزیز دوست داشتنی ماموریت فتحی نابودی استقلال است برای همه کاری فرصت دارد الا برای جنتلمنی مثل تو که تعصب استقلالی داری
۲۲ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۱۲:۱۷
پاسخ
0
230
Majid تاجی
استرا بسیار پخته و مملو از احترام به ایران و تاریخ و ملت ایران حرف میزنه و رفتار میکنه. اگه مربی پرسپولیس هم بود بازم دوسش داشتم. امیدوارم همینجوری خوب بمونه و مدیران و عناصر الوده جامعه ما، کا متاسفانه زیادم هستند، روی ایشون تاثیر نزارن.
۲۲ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۰۶:۰۱
0
129
کالدرون هستم استقلال
انقدر باشخصیت و حرفه ای هست که آدم کیف میکنه. دقت کردید که استراماچونی برای پول بازیکنها صحبت میکنه ولی از دستمزد خودش حرفی نمیزنه چون حرفه ای هست. یکبار هشدار داد و دیگه هر روز هوچیگری نمیکنه. مقایسه بکنید با کالدرون که هر روز چندتا مصاحبه میکنه همش میگه پول پول پول. استراماچونی تمرکزش روی تیم و مسائل فنی هست ولی کالدرون تمرکزش روی پول و هوچیگری و حسادت به بقیه تیمها. شک نکنید عوامل تیم پیروزی به کالدرون خط دادن و بهش گفتن که هوچیگری کن تا محبوب هوادارها بشی کالدرون هم الان فکر میکنه خیلی محبوب هست و هر روز هوچیگری میکنه. خخخخ البته طرفداران هوچیگر لیاقتشون همون سرمربی هوچیگرتر از خودشون هست. نکته عجیب: مدیرعامل پیروزی به شدت از هوچیگریهای کالدرون حمایت میکنه ولی مدیرعامل استقلال از سرمربی حرفه ای و باشخصیتی مثل استراماچونی حمایت نمیکنه. زیبا نیست؟؟؟؟؟؟
۲۲ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۳۸:۲۴
0
129
فردین
آقامون جنتلمنه
۲۲ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۰۵:۵۸
پاسخ
0
200
سعید
اگه به طوری می تونستیم این استراماچونی و دیاباته رو اخراج کنیم چه کیفی می کردیم. قبلا از شر تیام، جبارف، امید ابراهیمی، پاتوسی، نورافکن، شفر و چند تای دیگه راحت شده بودیم که این دو نفر پیداشون شد و لیگ برتر ایران رو که قهرمانش چند ساله از قبل مشخص بود رو به چالش کشیدن. امیدوارم دوستان دلواپس یه فکری در این مورد بکنن
۲۲ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۴۷:۴۸
پاسخ
17
284
مهدی
دقیقا اونایی که دیسلایک دادن به چی دادن ؟
۲۲ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۴۲:۳۱
پاسخ
0
221
iman
به اینکه همچین مربی ندارن!
۲۲ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۳۶:۲۹
2
194