استقلالِ مجیدی در چه صورتی قهرمان می‌شود؟

استقلالِ مجیدی در چه صورتی قهرمان می‌شود؟

34548
14:55
10 اردیبهشت 1398
استقلال در صورتی قهرمان می‌شود که هر سه مسابقه را پیروز شود، پرسپولیس حداکثر سه امتیاز کسب کند و سپاهان هم در این سه بازی حداقل یکی را پیروز نشود.

به گزارش وبسایت نود، فرهاد مجیدی در شرایطی هدایت استقلال را به عهده گرفته که فقط سه هفته تا پایان لیگ باقی مانده است. آن هم با 6 امتیاز اختلاف نسبت به صدر جدول و در فاصله یک امتیازی تیم دوم جدول یعنی سپاهان. البته آبی‌ها هنوز شانس قهرمانی را به طور کامل از دست نداده‌اند و نیم‌نگاهی به نتایج پرسپولیس و سپاهان دارند. برتری استقلال نسبت به دو تیم بالای جدول، تفاضل گل بهتری است که دارد. استقلال در صورت جبران امتیازها، شانس حضور در رتبه‌ای بالاتر از این دو تیم را دارد. با توجه به سه بازی نسبتا ساده‌ای که استقلال پیش‌روی دارد اصلا بعید نیست که فرهاد مجیدی هر 9 امتیاز را کسب کند. البته مهمتر از نتایج استقلال، این تیم باید امیدوار به از دست دادن امتیاز توسط پرسپولیس باشد.

استقلال علاوه بر اینکه بازی‌های خیلی ساده‌تری نسبت به پرسپولیس دارد، تا پایان فصل یک میزبانی بیشتر هم دارد. پرسپولیس در این سه بازی فقط میزبان ماشین‌سازی است، در حالی که استقلال در تقابل با استقلال‌خوزستان و سپیدرود باید در ورزشگاه آزادی بازی کند.  بازی‌های استقلال تا پایان فصل مقابل استقلال‌خوزستان (میزبان)، نفت آبادان و سپیدرود (میزبان) است. در حالی که پرسپولیس با تراکتورسازی، ماشین‌سازی (میزبان) و پارس‌جم باید دیدار کند. سخت‌ترین بازی سپاهان هم در مشهد و مقابل پدیده برگزار می‌شود. مجیدی امیدوار است همان‌طور که یحیی گل‌محمدی هفته قبل شفر را از کورس عقب انداخت، هفته آینده از تیم امیر قلعه‌نویی نیز امتیاز بگیرد تا استقلال دوباره مدعی شود.

برای استقلال مهمتر از همه این اتفاقات، از دست دادن امتیاز توسط پرسپولیس است. پرسپولیس هم‌اکنون 6 امتیاز بیشتر از استقلال دارد و با کسب حداقل 4 امتیاز، به طور قطعی در رتبه‌ای بهتر از استقلال قرار خواهد گرفت. البته آبی‌ها امیدوارند که همین هفته تراکتورسازی بتواند پرسپولیس را متوقف کند تا این فاصله جبران‌پذیر شود.

پرسپولیس اگر حداکثر سه امتیاز از این سه بازی کسب کند و استقلال در هر سه مسابقه پیروز شود، معجزه برای فرهاد مجیدی رخ می‌دهد و می‌تواند بعد از سه مسابقه، جام قهرمانی را بالای سر ببرد. البته در صورتی که سپاهان هم در این سه بازی حداقل یکی را پیروز نشود. سپاهان تا پایان فصل با ماشین‌سازی، پدیده و استقلال‌خوزستان بازی دارد.

14001

نظرات کاربران
سعید
چقدر احتمال فکر کنم تو کنکور سوال بیاد این احتمال از احتمال اینکه در وسط تیر ماه تو کویر لوت برف بیاد کمتره
۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۲۳:۲۸:۲۴
پاسخ
88
40
آرسن لوپن
از موقعی که فرهاد اضافه شده به تیم انگار تیم فلج اطفال گرفته 5 بازی 2 گل زده 2 گل خورده دوبرد به زور (برد لحظه آخری) دو باخت ساده و راحت (یعنی تا صبح بازی میکردن گل نمیزدنا) یک مساوی با سایپا کلا نحسی گرفتی تیمو الان هم که بدون شرمساری زیر پای شفر رو خالی کردن با این کارها حتما هم قهرمان میشید بازی اول رو روبرو استقلال خوزستان مساوی کنید تا بعد یه باخت سنگین تو آبادان بیایدی بعد هم یه مساوی هم با سپیدرود کنید بعد میکید کی بود کی بود من نبودم شفر بود
۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۲۲:۲۸:۱۱
پاسخ
106
19
هادی سرخ
واقعا تحلیل رویا پردازانه ای هست. در بدترین حالت ممکن پرسپولیس 4 امتیاز رو خواهد گرفت. تازه احساس میکنم پرسپولیس 7 امتیاز رو حتما خواهد گرفت.
۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۲۱:۵۴:۲۱
پاسخ
54
46
مجتبی
بخدا اینم به بدترین شکل از استقلال بیرون میکنن
۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۲۰:۵۷:۴۱
پاسخ
49
41
تو قلبم مینویسم....عاشق پرسپولیسم...
مگر به این زودی .۱۴۰۴ شده .که شیشتقلال قهرمان بشه ...
۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۲۰:۴۴:۴۷
پاسخ
78
10
۶...زیباترین عدد...
همین سهمیه را از دست ندن ..قهرمانی پیشکش ....تیمی که با یک باخت .تمام کاسه و کوزهها را سر هم دیگر .میشکونن ...پس نمیتونه اول بشه ..
۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۲۰:۲۱:۱۸
پاسخ
70
23
حاج سعید
اگه استقلال قهرمان بشه بنده یارانه خودم رو قطع میکنم
۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۹:۴۶:۰۰
پاسخ
14
90
PERSPOLIS
خدا نکنه
۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۸:۵۰:۴۲
پاسخ
51
100
جونم برانکوووووو
اینکه شیشتقلال امثال قهرمان بشه مثه این میمونه که بگن دوره بعد جام جهانی یمن قهرمان جهان میشه
۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۷:۵۵:۳۶
پاسخ
50
242
علی
خوب برا این سه تا بازی ساده هم شفر رو نگه میداشتن این تیم با این نفرات استقلال خوزستان ناامید از لیگ رو با ۱۱ بازیکنش بدوت مربی هم میبره .
۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۷:۴۱:۳۵
پاسخ
27
156
Abbas
امیدوارم
۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۷:۲۳:۲۲
پاسخ
96
35
Abbas
واقعا باید یک معجزه رخ بدهد اما قطعا فصل آینده می شه ما هیچ وقت استقلال را رها نمیکنیم
۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۷:۰۹:۴۸
پاسخ
148
53
ممد
عمرا اگه قهرمان بشه. استقلال تراکتور هیچوقت به خواستشون نمیرسن چون خدا جای حق نشسته
۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۶:۵۸:۳۹
پاسخ
60
181
Mehdi
بله خدا جای حق نشسته. مطمئن باش یه روز (به احتمال زیاد بعد از ۱۴0۰) گند کاراتون درمیاد #تا ۱۴۰۰ وضع همینه
۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۰۰:۴۷:۴۶
34
17
تاج کبیر
استقلالی ام ولی غیر ممکن به نظر میاد مگر اینکه شاهد معجزات فوتبال باشیم
۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۶:۴۵:۳۴
پاسخ
32
296
وحید
فقط خدا ، توکل به خدا وتلاش تیم تا لحظه آخرهمه چیز امکان پذیره
۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۹:۰۶:۵۴
95
40
عشقممم نیمار
اره ..شیش_پولیس 3 امتیاز کسب کنه ..اونم در این 3 دیدار ک دیدار سومش ..مثابل تیم تارتاره ک مصاحبه فرزاد حاتمی ..تمام تن بدنمو لرزوند :-P ما تاجیا ..قهرمانی جعلی نمیخایم ..ارزونی خودتون :-)
۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۶:۴۴:۴۷
پاسخ
437
87
چابک
حق داری نام پرسپولیس این چندسال لرزه بر تن همه ی ژاپنی انداخته
۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۰۰:۴۶:۱۶
7
42
ایداسادات25بهمن1380
می دونی قهرمان نمی شی شما قهرمانی هاتون با باند بازی بود چاپ ادمین
۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۲۱:۲۹:۲۱
10
49
محمدیونایتد
ستاره جعلیشو که زدید به سینه تون. هنوزم یادمون نرفته که فصلای قبل و بعد قضیه طارمی یا بعداز بازداشت هدایتی میگفتید باید قهرمانی و از پرسپولیس بگیرن دودستی تقدیمتون کنن. شمادرهیچ زمینه ای حرفی برای گفتن نداریدکل کریتون آسیابود که همونم سالهاست تخصصتون رفته روهوا مثل چهارتون خخ
۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۸:۵۳:۵۰
26
115
ز گهواره تا گور پرسپولیسم بد جور
میخواستی هم نداشتیم فعلا که قهرمانی مال پرسپولیسه شما با جعل و فریب هم نتونستین قهرمان بشین
۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۸:۳۹:۳۰
17
79
سعید معظمی
تروخدا خاهش میکنم جام پشت دره بیایید ببرید...چطور دوهفته پیش این حرفو نمیزدی؟؟؟حالا که امید به قهرمانی که هیچ واسه سهمیه هم حرفی ندارید شد جعلی؟؟؟؟عجب
۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۸:۲۱:۵۳
13
63
گلادیاتور سرخ
آخه فرزاد حاتمی با یک گل زده میخواد به پرسپولیس گل بزنه؟ لابد با یک گل زده در کورس آقای گلی هست که با کنار گذاشتنش اینقدر ناراحت شده و میگه میخوان تبانی کنن؟ تارتار بایستی خیلی زودتر حاتمی را کنار میگذاشت
۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۷:۳۵:۴۳
12
92
میرحامد
جعلی رو خوب اومدی مگه شما و بقیه تونستین ببرین ک پارس ببره نگرون نباش ب روز اخر نمیرسه خیالت راحت اول این فرهاد خان شما بیاد استقلال خوزستان سقوط کرده رو ببره بعد کری بخون من ک بعید میدونم همونم بتونین تو ازادی ببرین ، رو ک نیست ماشالا سنگ پای قزوینه
۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۷:۲۵:۲۷
13
79
red
باشه
۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۷:۱۶:۰۶
7
56