استقلال 1-0 نساجی/ سه امتیاز، رده‌دوم و یک‌قدم تا پرسپولیس؛ دربی نوروزی حساس‌تر شد

استقلال 1-0 نساجی/ سه امتیاز، رده‌دوم و یک‌قدم تا پرسپولیس؛ دربی نوروزی حساس‌تر شد

11910
21:00
25 اسفند 1397
استقلال موفق شد با برتری یک بر صفر مقابل نساجی پیش دربی را با موفقیت پشت سر بگذارد.

به گزارش وب سایت نود، در قالب هفته بیست‌ودوم لیگ برتر ایران، از ساعت 19 روز شنبه 25 اسفند 97، استقلال تهران و نساجی قائمشهر به مصاف هم رفتند که استقلال موفق شد با برتری یک گله سه امتیاز این بازی خانگی را بدست آورد و با برد به استقبال دربی برود.

تیم داوری:
داور وسط:
محمدرضا اکبریان
کمک داوران: سعید قاسمی و عسکر محمدی
داور چهارم: مهدی سیفی
داوران خط نگه‌دار: محمدحسین ترابیان و حسین زیاری
ناظر داوری: مسعود عنایت

اخطار:
عبدی (40) و آبشک (67) از نساجی
داریوش شجاعیان (68) و منشا(92) از استقلال

ترکیب استقلال
حسین حسینی، پژمان منتظری، محمد دانشگر، روزبه چشمی، میلاد زکی پور، پاتوسی، علی کریمی، فرشید باقری، ایسما(63- داریوش شجاعیان)، مرتضی تبریزی(90- منشا) و محسن کریمی(56- طارق همام)
سرمربی وینفرد شفر

ترکیب نساجی
محمدامین رضایی(29- حامدلک)، مجتبی ممشلی، توتاتزه، محمد آبشک، رحمان جعفری، مهرداد عبدی، سجاد آشوری(80- امید سینگ)، فرشاد فرجی، علی‌اصغر عاشوری، آرفنگ دافه و حامد شیری(55- احمد عبدالله زاده)
سرمربی مجید جلالی

لحظات حساس
نیمه اول

دقیقه 10: پاس بلند باقری از میانه میدان محسن کریمی را در موقعیتی عالی قرار داد که قبل از زدن ضربه آخر توسط او مدافه نساجی توپ را به کرنر فرستاد. 
دقیقه 12: میلاد زکی‌پور از سمت چپ و پشت محوطه جریمه به داخل نفوذ کرد و شوت محکم پای راست او به تیر دروازه برخورد کرد. در ادامه هم ایسما توپ ریباندی را جایی فرستاد که رضایی دروازه بان نساجی حضور داشت و به راحتی آن را مهار کرد. 
دقیقه 18: پاس بلند فرشید باقری از میانه میدان با نفوذ منتظری از راست همراه شد که در زاویه ای نسبتا بسته ضربه والی پژمان توسط رضایی به زیبایی مهار شد. 
دقیقه 32: در یک حرکت ترکیبی از بازیکنان نساجی توپ در فضای خالی پشت سر زکی‌پور به دافه رسید و این بازیکن سنگالی از همان موقعیت سانتر، به نظر مستقیم دروازه استقلال را هدف گرفت و توپ به تیرک افقی دروازه برخورد کرد. در ادامه هم اتفاق مهمی نیفتاد و در برگشت شوت بازیکن نساجی از پشت محوطه جریمه با اتخلاف زیاد از بالای دروازه به بیرون رفت. 
دقیقه 37: ایسما از سمت چپ با دریبل دو مدافع نساجی به داخل محوطه جریمه نفوذ کرد و توپ ره دقیقا روی خط شش قدم به محسن کریمی پاس داد. کریمی برای شوت زدن زاویه تنگی داشت و بلافاصه با پاسی رو به عقب به فرشید باقری پاس داد. در شلوغی جلوی دروازه نساجی شوت بی دقت فرشید باقری به بیرون رفت.
دقیقه 39: پاس دیدنی پاتوسی به پشت سر مدافعان نساجی با پای چپ و پنالتی برای استقلال روی خطای لک به روی تبریزی.
دقیقه 42: گل اول برای استقلال توسط مرتضی تبریزی از روی نقطه پنالتی. تبریزی پنالتی اش را به وسط دروازه زد ولی لک به سمت راست خودش شیرجه رفت.(گل اول استقلال به نساجی (تبریزی-پنالتی))

نیمه دوم
دقیقه 50:
پاس کات‌بک آبشک در داخل محوطه جریمه به جعفری رسید که ضربه این بازیکن از کنار دروازه به بیرون رفت. 
دقیقه 55: پاس بلند فرشید باقری از میانه میدان به پشت مدافعین نساجی تبریزی را در موقعیتی تک به تک با لک قرار داد که کنترل توپ ضعیف این بازیکن باعث شد توپ از پایش فاصله زیادی بگیرد و لک توپ را مهار کند. 
دقیقه 56: روی یک حرکت ترکیبی زیبا از بازیکنان استقلال و لایی که تبریزی باز کرد، توپ به ایسما رسید که ضربه فنی و کات دار این بازیکن با اختلاف به بیرون رفت. 
دقیقه 60: شوت محکم پاتوسی از پشت محوطه جریمه درست جایی رفت که لک حضور داشت. 
دقیقه 76: ارسال طارق از جناح چپ روی پای شجاعیان فرود آمد و این بازیکن پس از کنترل توپ آن را به مدافع نساجی کوبید. در ادامه و در ریباند توپ به پاتوسی رسید و ضربه روی پای چپ این بازیکن هم با اختلاف به بیرون رفت. 
دقیقه 78: یک-دو ی زیبای پاتوسی و تبریزی با دریبل پاتوسی در ادامه همراه شد و این بازیکن در موقعیتی تک به تک با لک نتوانست توپ را از بین پای لک به گل تبدیل کند و توپ برگشتی را مدافع نساجی به کرنر فرستاد. 
دقیقه 79: ارسال کرنر شجاعیان روی شش قدم با ضربه سر بازیکن استقلال و مهار لک همراه شد. 
دقیقه 85: با خطای مدافع نساجی روی شجاعیان، در موقعیتی ایده‌آل و چسبیده به محوطه جریمه استقلال صاحب ضربه ایستگاهی شد که پاتوسی پشت آن ایستاد. ضربه این بازیکن به سمتی که لک قرار داشت رفت و با اختلافی کم به بیرون رفت.  

بدین ترتیب استقلال با این پیروزی 43 امتیازی شد و به دلیل تفاضل گل بهتر نسبت به تراکتورسازی در رده دوم ایستاد تا با صدر جدول و پرسپولیس تنها 2 امتیاز فاصله داشته باشد. حالا دربی نوروزی استقلال و پرسپولیس با حساسیت بالاتری دنبال خواهد شد و استقلال می‌تواند با ادامه روند خوبی که در لیگ داشته، با بردن رقیب دیرینه در هفته بعدی صدرنشین شود. پرسپولیس هم می‌تواند با پیروزی در دربی، رویای قهرمانی استقلال را نقش برآب کند. 

خلاصه لیگ برتر ایران: استقلال 1-0 نساجی

گزارش تصویری اختصاصی / استقلال 1 - 0 نساجی

1004

نظرات کاربران
mohsen
دربی مساوی میشه مطمئن باشین استقلال از سپاهان و پدیده بازنده بیرون میاد میشه چهارم
۲۶ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۰۰:۴۷:۳۶
پاسخ
129
48
امیر تراختورچی از رومانی
تراکتور بازم صدر جدوله هفته بعد چرا چون پیروزی از ترس باخت با احتیاط بازی خواهد کرد و استقلال هم نشون داده در مقابل تیمهای بالای جدولی حرفی واسه گفتن نداره..سپاهان هم اینروزها افت کرده
۲۶ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۰۰:۰۶:۵۱
پاسخ
152
12
hadi
خداکنه فرداکسی بیانیه نده پرسپولیسیام نگن پنالتی نبودداوردراورد تبریک به استقلالیا یاشاسین تراکتور
۲۵ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۲۲:۵۲:۵۲
پاسخ
64
91
TT کرجی
بازی های سخت تون شروع شد ها ها ها ها
۲۵ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۲۲:۴۴:۲۲
پاسخ
100
35
سعید سعیدی
این دربی حکم مرگ و زندگی رو برا هر دو تیم داره .به دلم افتاده این دربی رو پرسپولیس میبره.خیلی دربی سخت و نزدیکی میشه و تمرکز و شجاعت میتونه برنده رو مشخص کنه.
۲۵ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۲۲:۲۸:۲۳
پاسخ
136
58
تیراختور از روز اول تا الان کابوس شماست
یا خدا،چقدر قراره صدر جدول دست به دست بشه،هفته ی بعدم دوباره ما صدرو پس میگیریم و ایت اتفاق دوباره قراره تکرار بشه،فقط از خدا میخوام فوتبالی و مردونه و در مستطیل سبز قهرمان مشخ بشه نه بیرون از زمین،یا علی.
۲۵ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۲۲:۱۴:۳۳
پاسخ
70
54
علی گلشن
خدای من چقدر راحت موقعیت از دست میدیم الان چون تیم برده و تفاضل گلمونم خوبه مشکل پیش نمیاره ولی اگه این فرصت سوزیها منجر به تساوی بشه و کار دست تیم بده و از کورس قهرمانی دورمون کنه چی میدونید چه دل سوزی داره انقدر راحت موقعیت بدست بیاری کار ساده ای نیست واقعا قدرت تیمو نشون میده واقعا قهرمانی برازنده این تیمه
۲۵ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۲۱:۵۱:۴۵
پاسخ
39
133
امیرحسین
داداش وقتی تیممون واسه قهرمانی برازنده است که اینقدر به قول خودت موقعیت از دست نده. تو آسیا که تیما هزار برابر لیگ خودمونن نشون میده چقد برای صعود هم برازنده نیستیم.
۲۵ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۲۳:۳۶:۵۹
39
37
بهروز
تا داور رو دارین غم نداشته باشین داور خودش به داد تفاضل تون هم میرسه
۲۵ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۲۳:۰۷:۴۶
141
20
سیدحسین حسینی
با عرض سلام و خسته نباشید خدمت دوستان یک چیزی رو بگم بازی دربی حکم مرگ و قهرمانی رو داره حکم مرگ در چه صورت می تواند انجام بگیرد که به شیشتقلال ببازیم و صدر رو از دست بدیم و هم از اون طرف تراکتور استقلال خوزستان رو ببره ما میایم رده سوم که انشاالله این اتفاق نمی افتد در چه صورت حکم قهرمانی انجام بگیرد در صورتی که ما شیشتقلال رو ببریم و از اون طرف تراکتور هم مساوی کنه چون نمیشه از تراکتور انتظار داشت به استقلال خوزستان ببازه ولی خب من که میگم حکم قهرمانی نه که قهرمان قهرمان بشیم یعنی یک نفس راحت میکشیم اگه هر دو تیم مساوی بکنند و تراکتور ببره اون هر دو تیم ضرر میکنند ولی ما یک پروفسور داریم که به این راحتی ها صدر رو از دست نمیده....باتشکر حسینی
۲۵ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۲۱:۳۵:۱۳
پاسخ
180
6
Majid تاجی
استقلال باید بهتر از این باشه و ما منتظر یک بازی خوب در روز دربی هستیم.. باخت پرسپولیس نزدیکه
۲۵ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۲۳:۱۴:۰۱
7
139
Majid تاجی
برو تا دربی ارامبخش مصرف کن و بعدش هم احتمالا دیدن فوتبالو میزاری کنار
۲۵ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۲۳:۱۱:۵۶
6
96
گونکالوس جانشین تیام
کی گفته میخواد پرسپولیس ببره ؟ در دربی فقط منشا رو نگاه کن
۲۵ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۲۳:۰۵:۱۷
7
113
زرد سپاهان
سپاهان یه بازی کمتر انجام داده اگر برنده بشه می‌ره صدر... دربی تهران هم ان شاالله تیم پرسپولیس شکست بخورد...
۲۵ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۲۲:۲۷:۴۴
24
108
علی
چی میگی تو خخخ حواست سر جاشه
۲۵ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۲۲:۱۵:۲۹
9
35
امیر تراختورچی از رومانی
بنظر که خیلی پنالتی نبود...حالا تو نود مشخص میشه...
۲۵ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۲۱:۳۴:۵۹
پاسخ
120
42
Asad
خیلی عالی بود یکی از بهترین بازیای استقلال خدا کنه همینطور ادامه بده خصوصا تو اسیا
۲۵ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۲۱:۳۲:۲۹
پاسخ
54
85
عباس
طبق داوری های بررسی شده در طول فصل 3 امتیاز از پرسپولیس و 6 امتیاز از استقلال به خاطر اشتباهات داوری کم شده و اگه این امتیاز ها لحاظ می شد الان استقلال 49 و پرسپولیس 48 امتیاز داشت
۲۵ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۲۱:۳۲:۱۲
پاسخ
53
122
hadi
تراکتوروسپاهان چی
۲۵ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۲۲:۵۴:۰۷
39
14
تراکتور و یوونتوس
اونوقت فقط شما ضرر دیدی تیمای دیگه فقط سود کردن/گل صحیح تراکتور به پرسپولیس اگه اعلام میشد الان با تفاضل گل بهتر صدر بودیم
۲۵ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۲۲:۱۳:۵۴
31
34
جنگ نیست فوتباله
۳امتیاز مفت روی اشتباه وحشتناک داور خطای ۱۰۰درصد تبریزی روی دروازبان نساجی رو پنالتی گرفت اگه کمیته داوران ادعای عدالت و بیطرفی داره مردباشه و داور خارجی واسه دربی بیاره
۲۵ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۲۱:۲۱:۵۰
پاسخ
227
16
تاج کبیر اسیا
حالت خوب نیستا از سوزش برد استقلال داری هذیون میگی بازیکن نساجی از پشت با دست تبریزی رو سرنگون کرد که خورد زمین و بعدشم با حامد لک برخورد کردن اگه لک نبود نساجی چهارپنجتا خورده بود
۲۵ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۲۱:۵۷:۲۱
2
74
علی 444
اگه منطقی باشی دوباره صحنه رو ببینی قبلش مدافع نساجی با دست تبریزی رو گرفت.مثلا میخواین هوچی گری کنین که پنالتی نبود که چی بشه؟
۲۵ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۲۱:۳۵:۱۰
3
136
توهم سرخ
دوست عزیز به جای هوچی گری برو فیلمو ببین ،مدافع نساجی دست گذاشت و تبریزی رو کشید... هرکی هرچی میگه تو هم تکرار میکنی؟
۲۵ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۲۱:۲۸:۵۸
3
118
محسن
قبل از اینکه بری چشم پزشکی یادت باشه پیش یه روان شناس ماهر هم بری...خدا شفا بده دم عید...علایم ترس از دربی...
۲۵ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۲۱:۲۸:۳۳
3
110
Sj
برانکو گفته منشا تو۴۲بازی ۵گل زد. حالا اکراینیا و آدام همتی به کنار. ببینیم سوگولیش جناب بودیمیر چیکار می‌کنه
۲۵ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۲۱:۱۵:۱۱
پاسخ
21
174
میم
اره حاجی گرو و نیومایر و ... هم سلام دارن خدمتتون
۲۵ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۲۱:۴۳:۲۱
94
23
فرامرز
براکو به خاطر گل منشا تونست الدحیل رو شکست بده و این همه قمپز در کنه که من بهترین مربی هستم و همون یک گل منشا به 100 تا گل براشون ارزش داشت اما ناسپاسی هم حدی داره. فکر کنم از منشا برای دربی کمی ترس و وحشت داره چون هم خوب پاس میده هم توپ رو خوب نگه میداره و هم ممکنه گل هم بزنه
۲۵ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۲۱:۳۷:۰۶
14
106
سعید
برانکو برای تخریب روحیه منشا این حرف رو زده و همه پرسپولیسی ها می گفتن برانکو جنتلمن هستش و ما هم این جنتلمن بودن رو دیدیم
۲۵ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۲۱:۳۴:۰۰
18
97
رنگ قرمز یعنی تعصّب!
داور پنالتی 50-50 رو برای استقلال پنالتی گرفت در حالیکه تو بازی ما، یه پناتی الکی برای سپیدرود گرفت و پنالتی درست ما رو هم بعد از 5 دقیقه کنسل کرد!!!
۲۵ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۲۱:۱۱:۴۵
پاسخ
155
72
ساسانی
بازم یه بازی ضعیف دیگه، نیم قرن طرفدار استقلالم و این استقلال با این مدل بازی حریف پرسپولیس که نمیشه هیچی جزو چهار تیم بشه صلوات، معلوم نیس اصلا تاکتیک شفر چی هست ؟ انگار نه انگار لیگ برتر مسابقه دارن انگار دارن لیگ محلات بازی میکنن!! حیف از قلعه نویی که نذاشتن بمونه و نتیجه بگیره، فصل دیگه باید قلعه نوعی رو برگردونن
۲۵ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۲۱:۱۰:۴۹
پاسخ
205
8
میم
محسن با کی کار داری؟ میگه پرسپولیس ترسیده برعکس گفتی این استقلال و استقلالیان که ترسیدن
۲۵ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۲۱:۴۴:۳۲
80
3
امیر آبی دل
آخه جناب......... با این حرفی که تو زدی مرغ پخته خندش میگیره......... همین دیروز یه پرسپولیسی دیگه به اسم یه استقلالی اومد و شدیدترین انتقادات رو از استقلال کرد که اگر بازیای استقلال رو نمی دیدیم فکر میکردیم داره در مورد استقلال خوزستان حرف میزنه....... این کارهای چیپ شما پرسپولیسیا نشون میده که به شدت از ما میترسین......... ما تقریبا با تیم دوم مون رفتیم به بازی و دروازه بان های نساجی عالی بودن که نساجی 1-0 باخت وگرنه با همین تیم هم راحت می شد 4 گل بخورن........ خوبه که پرسپولیس تون هم تاکتیکی نداره و امروز جلوی سپیدرود آخر جدولی هم با شانس بسیار بالا و عملکرد کم نظیر رادوشوویچ تونستین 3-1 ببرین........ یادت باشه دربی 10 فروردینه نه پس فردا........ضمنا........ اون توپی که بودیمیر شوتش کرد افتاده تو حیاط خونه ی ما....... بیاین برش دارین........ ادمین متشکرم
۲۵ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۲۱:۳۱:۴۳
3
93
محسن
شما پرسپولیسیا بدجور ترسیدین و خوب میدونین که استقلال مسیر درستی رو داره میره...
۲۵ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۲۱:۲۰:۰۴
5
141