استیلی: فقط به خاطر بازیکنان و اصرار کمیته فنی سرمربی تیم امید شدم/ به صعود به المپیک خیلی امیدوارم

استیلی: فقط به خاطر بازیکنان و اصرار کمیته فنی سرمربی تیم امید شدم/ به صعود به المپیک خیلی امیدوارم

3886
16:55
16 مهر 1398
سرمربی تیم فوتبال امید ایران گفت: در قطر با استرالیا بازی خواهیم داشت که می‌تواند بازی خیلی خوبی برای ما باشد.

به گزارش وبسایت نود و به نقل از تسنیم، حمید استیلی در حاشیه تمرین امروز (سه‌شنبه) تیم فوتبال امید ایران گفت: اول از همه از شما خبرنگاران تشکر می‌کنم که به محل تمرین تیم امید آمدید چرا که این بازیکنان به حمایت شما نیاز دارند. اردوی‌مان را از دیروز شروع کردیم و تا 23 مهرماه ادامه خواهد داشت.

وی اضافه کرد: 19 مهر یک دیدار دوستانه با پدیده داریم و بعد از در قطر با استرالیا بازی خواهیم داشت که می‌تواند بازی خیلی خوبی برای تیم امید باشد. قرار است جمعه شب راهی قطر شویم و بعد از بازی دوشنبه شب به تهران باز خواهیم گشت.

سرمربی تیم فوتبال امید خاطرنشان کرد: اردوی بعدی‌مان در آبان ماه است و دو بازی دوستانه با اندونزی خواهیم داشت. برای اردوی آخرمان باید با سازمان لیگ هماهنگی لازم را انجام دهیم از این جهت که 14 روز فاصله است در حالی که ما 21 روز زمان لازم داریم تا بچه‌ها را در اردوی قطر از لحاظ تاکتیکی و بدنی به خوبی آماده کنیم.

استیلی خاطرنشان کرد: اگر به عقب برگردیم یکسری مشکلات وجود داشته و همه سعی ما این بوده حاشیه‌ای برای بازیکنان بوجود نیاید.  شب گذشته هم یکسری صحبت‌ها انجام شد که خیلی نمی‌خواهم این حرف‌ها را بشکافم چرا که هدف‌مان رفتن به جلو است. یکسری حرف‌‌ها و مشکلاتی بود که نمی‌خواهم به آنها بپردازم اما من فقط به خاطر بازیکنان و اصرار کمیته فنی سرمربی شدم. در این زمان کوتاه اصلا علاقه نداشتم در بحث مربیگری وارد شوم مخصوصا اینکه زمان هم بسیار کوتاه بود. اول به خاطر بازیکنان و بعد به خاطر مملکتم قبول کردم.

وی درباره گروه سخت این تیم و نا امیدی جامعه از صعود ایران از این  گروه، عنوان کرد: ما خیلی به صعود امیدوار هستیم اگرچه گروهمان خیلی سخت است. به بازیکنان‌مان باور داریم و مهمتر از آن همدلی و اتحاد بین بازیکنان است که کمک زیادی به تیم خواهد کرد. این عوامل کمک می‌کند در این 3 ماه باقی مانده تیم را از لحاظ تاکتیکی به شرایط خوبی برسانیم.

استیلی ادامه داد: باید بازی‌های تداکاتی خوبی انجام دهیم. غیر از دو بازی پیش‌رو با پدیده و استرالیا باید بازی‌های دوستانه خوب دیگری هم در برنامه داشته باشیم اما شرایط اقتصادی کار را برای این منظور سخت‌تر می‌کند. فدراسیون در این شرایط سخت به ما کمک می‌کند که جای تشکر دارد. تیم ما جوان است و نیاز به حمایت دارد. آنها  آینده این فوتبال هستند همان‌طور که می‌بینید 50،60 درصد بازیکنان تیم کنونی را نفرات قبل  تیم امید تشکیل می‌دهند.

سرمربی تیم امید تصریح کرد: امروز امید نورافکن، اللهیار صیادمنش و محمد محبی به تیم اضافه شدند، نفراتی که آینده فوتبال کشور هستند. از همه مهمتر ما در این یکسال‌ونیم به شناحت خیلی خوبی از این نفرات رسیده‌ایم. بازیکنان هم با تفکرات ما آشنا هستند.

وی درباره اینکه آیا ممکن است فهرست تیم امید بازهم دستخوش تغییر شود, اظهار داشت: الان 35 نفر در اردو داریم و همه مسابقات و تیم‌های لیگ را نگاه می‌کنیم. در یک سال و نیم گذشته 250 بازیکن را بررسی کردیم و 95 درصد آنها را دیدم و شاید 5 درصدشان از قلم افتاده باشند. بازهم با مربیان در ارتباط هستیم تا اگر کسی جا مانده  و می‌تواند کمک کند به تیم اضافه شود. فرصت محدودی داریم و باید 50 نفر به AFC لیست بدهیم, در دو هفته گذشته 80 نفر لیست داد‌ه‌ایم و الان گفتند که باید 50 بازیکن را به آنها معرفی کنیم و پیش از بازی‌های تایلند نیز 23 نفر نهایی را اعلام کنیم.

استیلی با اشاره به اردوی این تیم در قطر گفت: برای اردوی قطر 18 بازیکن و 2 دروازه‌بان را همراه خود می‌بریم, چون در قطر قرار است فقط یک بازی انجام شود و فقط 6 تعویض در این بازی داریم, بنابراین بقیه بازیکنان در ایران می‌مانند و در خدمت باشگاه‌های‌شان هستند. بازیکنان را در باشگاه‌ها رصد می‌کنیم و با مربیان بدنساز تیم‌هایی که جی پی اس دارند در ارتباط خواهیم بود تا بازیکنان را از لحاظ بدنی کنترل کنیم. باید از مربیان لیگ برتری و لیگ یکی تشکر کنم که همکاری لازم را با ما دارند.

سرمربی تیم امید راجع به حضور لژیونر‌ها در اردو‌های این تیم, عنوان کرد: بازی‌های انتخابی المپیک در ژانویه برگزار می‌شود و این تاریخ جزو فیفا‌دی نیست و باشگاه‌های خارجی می‌توانند به ما بازیکن ندهند. درباره دلفی، ویلموتس صحبت کرده و باشگاه شالروا بلژیک با حضور او در مسابقات موافقت کرده است. درباره صیادمنش هم ویلموتس در حال کمک کردن است و برای مهدی‌خانی هم با مدیربرنامه‌اش صحبت کردیم تا نامه‌ای از باشگاه بگیرد که در زمان بازی‌ها بتوانیم از او استفاده کنیم. این بازیکنان قرار بود در این اردو هم حضور داشته باشند اما باشگاه صیادمنش گفت اجازه بدهیم که این بازیکن در باشگاه بماند تا در ژانویه بتوانند او را به ما بدهند. مهدی‌خانی نیز تازه به باشگاهش اضافه شده و هنوز مشکل ویزا دارد, اما این بازیکن از اردوی بعدی به تیم اضافه می‌شود.

وی درباره حضور بازیکنانی مانند صیادمنش, محبی و نورافکن در اردوی تیم ملی بزرگسالان گفت: ارتباطی که بین تیم ملی و امید وجود دارد, خیلی مهم است. درست است که امروز نورافکن از پیش ما رفت اما این افتخاری است برای ما که این بازیکن با بزرگسالان بازی می‌کند. قطعاً‌ تمرین کردن با تیم بزرگسالان انگیزه‌ای برای خودش و بقیه بازیکنان ایجاد می‌کند تا بدانند سرمربی تیم ملی آنها را رصد می‌کند. بازی‌های تیم ملی بعد از بازی با عراق تمام می‌شود و بعد از آن قول به ما دادند که این بازیکنان در اختیار ما باشند.

1870

نظرات کاربران
Hessamf59
پنگونها پرواز میکنند
۱۷ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۰۱:۱۹:۰۸
پاسخ
5
27
امین
دعا کن تیم بره المپیک وگرنه تو میمونی و ما
۱۶ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۲۱:۰۳:۵۷
پاسخ
2
44
عشقممم نیمار
باشه باور کردیم :-) شا_فرهاد خاستید بدنام کنید ک کردید :-P نشون ب اون‌نشون ک قبل شا_فرهاد مگ نگفتی ک من سرمربی امید نمیشم..حالا بعد رفتن شا_فرهاد چیشده ؟؟ دنیا برعکس شده؟؟ :-P
۱۶ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۲۰:۲۶:۴۹
پاسخ
41
54
پارسا
تو گفتیو ما باور کردیم اقای استیلی.خودت میدونی کارتو نیست مربیگری کاش ابروی ایرانو نمیبردی
۱۶ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۲۰:۰۳:۵۱
پاسخ
7
67
رامین
با این وضعی ک مجیدی ب وجود اورده بعیده صعود مخصوصن ک چارتا ازبک بهمون زد روحیه تیمو نابود کرد اسطوره جعلتقلال ولی خب ما پشت تیم هستیم اقای استیلی شما با تمام وجود کار کنید
۱۶ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۱۹:۵۲:۵۲
پاسخ
61
17
حسام
الکی نگو زمان کوتاه! یک سال و نیم این تیم دست خودته! در ادامه حرفات بارها به این نکته اشاره کردی.تو بازیهای اسیایی هم خودت بودی تعیین میکردی کی بره تو زمین به کی ببازیم و ...از روز اول همه کاره خودت بودی .و باید این تیم را به المپیک ببری.بهانه نیار و این تیم را به المپیک ببر...
۱۶ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۱۹:۴۱:۵۶
پاسخ
2
61
۶
ما فقط چند جمله از دو نفر آدم شنیدیم و ازطرفی افرادی ک اون بین بودن سکوت کردن چون منافعشون درخطر، ولی معنی اینهمه قضاوت و پیش داوری از ادمارو متوجه نمیشم ، استیلی یا مجیدی هیچ فرقی ندارن فقط تیم ملی موفق بشه، باندبازی همه‌جا هس اونی ک قدرت داره سرکار میاد و میمونه و باهمه چی مبارزه میکنه تا حرفو عملشو ب کرسی بنشونه، کسی ک با همه تعامل داره ن جنگ
۱۶ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۱۹:۲۴:۳۰
پاسخ
18
4
حسین
ماهم اصرار میکنیم دست از سر فوتبال برداری.
۱۶ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۱۹:۲۴:۱۱
پاسخ
2
38
ایوب قرمز خورموج
آقای استیلی یادمه وقتی مربی پرسپولیس بودی قبل یکی دربی ها نوشتی دربی رو میبریم پاشم امضا کردی اما بعدش با خفت دربی رو باختی.... الان که میگی خیلی خوشبینی ناخودآگاه یاد اون دربی افتادم
۱۶ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۱۹:۱۷:۰۰
پاسخ
2
48
ریبین
باید درس اخلاق و مردانگی رو از تو آموخت.با اخلاق کی بودی تو
۱۶ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۱۸:۵۳:۵۹
پاسخ
6
36
عاشق ناصر خان
هی از اونا اصراااار...از شما انکاررر...هی اونا شما رو می کشیییدن...هی شما فراااار می کردی...واقعا انگار صحنه جلو چشمامونه...و در آخر ، بااااز هم ...بیچاره فرهاد!
۱۶ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۱۸:۲۷:۴۲
پاسخ
4
43
ابی دلان
خلاصه یه دار و دسته ایی اونجا تشکیل دادن و هوای هم رو دارن و نمیزارن گندکاریاشون به بیرون درز کنه. از اولم یکی مثله مجیدی رو اوردن و بحساب اینکه جوان و بی تجربه هست میخواستن پشت مجیدی مخفی بشن و کارهای خودشون رو پیش ببرن که دیدن مجیدی بحرف اومد و الان برای ماست مالی گندکاریشون استیلی رو گذاشتن
۱۶ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۱۷:۲۸:۵۰
پاسخ
11
69
Wien
باور کنید این قضیه برای حمید استیلی یک بازی دو سر برد هستش،اگه تیم موفق نشه،اولا بهونه وقت کم و ایجاد حاشیه های زیاد را بهونه میکنه و علاوه بر آن حذف ایران هیچ شوکی در جامعه ایجاد نمیکنه،چون نزدیک ۵۰ ساله ایران به المپیک نرفته و مهمتر آنکه،جامعه فوتبال و هواداران از حالا به حذف ایران باور دارند و هیچکس امید به صعود نداره،حتی خود بازیکنها و حمید استیلی و کمیته فنی،پس حذف شدن،آنچنان موج منفی براه نمیندازه،اما ......اما اگه ابر و باد و مه خورشید و ....همه دست به دست هم دادن و ایران صعود کرد،حمید استیلی تبدیل به اسطوره میشه که حتی ادعای ساختن مجسمه اش را هم داره،برای همین هم هست که این بازی برای استیلی،دو سر برد هستش و همینجا به سیاست بازی و آب زیر کاه بودن استیلی پی میبریم و حتی حذف مجیدی را هم خودش برنامه ریزی کرده بود،هر چند انتخاب مجیدی هم از اول اشتباه بود،در هر صورت استیلی نشون داد بر خلاف ظاهرش ، در باطن شطرنجباز قهاری هست و حساب و کتابش خوب است.
۱۶ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۱۷:۲۵:۳۵
پاسخ
16
52
حسام
نباید بذاریم بهانه بیاره که دیر اومدم.از روز اول بوده.خودش 250بازیکن اول را انتخاب کرده.زمان کرانچار هم خودش همه تصمیما رو می گرفت.از اول همه کاره خودش بوده.به کمتر صعود قانع نیستیم!
۱۶ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۱۹:۴۴:۴۳
2
31
حیف از فوتبال
آقای استیلی هیچ بار کجی به مقصد نخواهد رسید امیدوارم بار شما صداقت درستکاری باشه تا تیم امید کشورم رستکار بشند... فقط نمیدونم چرا هیچ پیش کسوتی از شما حمایت نکرده؟؟؟ و چرا هیچ مربی بزرگی حاظر نشد مربعی تیمی باشه که شما سرپرستش بودید؟؟؟ امیدوارم این ذهنیتی که در مورد شما هست اشتباه باشه
۱۶ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۱۷:۱۷:۳۶
پاسخ
2
54
ماندگار
دوست عزیز کمی مطالعه کیند، حسن روشن پیشکسوت نیست؟اتفاقا" استقلالی هم هست ضمنا" به علت وقت کم پس از برکناری کرانچار اکثر مربی های ایرانی حاضر نشدن و البته آقای گل محمدی که بسیار شایسته بود که متاسفانه پدیده با حضور این مربی مخالفت کرد و بعدشم که مجیدی و استیلی
۱۶ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۱۸:۴۲:۵۷
22
2
شهروزمسافر
با وجود تو به این تیم امید هیچ امیدی نیست بهتره واقع بین باشیم
۱۶ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۱۷:۱۷:۲۴
پاسخ
10
49