استیلی: نتیجه دربی به نفع پرسپولیس بود تا استقلال

استیلی: نتیجه دربی به نفع پرسپولیس بود تا استقلال

5070
12:23
27 شهریور 1395
سرمربی پیشین تیم فوتبال پرسپولیس گفت: در دربی نه کارهای ترکیبی دیدیم و نه کار تاکتیکی و تیم‌ها فقط آمده بودند که نبازند.

وبسایت رسمی برنامه نود -  سرمربی پیشین تیم فوتبال پرسپولیس گفت: در دربی نه کارهای ترکیبی دیدیم و نه کار تاکتیکی و تیم‌ها فقط آمده بودند که نبازند. 

به گزارش وب سایت نود و به نقل از تسنیم، حمید استیلی در خصوص دربی پایتخت اظهار داشت: دربی از لحاظ کیفیت فنی در سطح پایینی بود و همه به این مسئله اذعان داشته‌اند و به اعتقاد من نتیجه بدست آمده بیشتر به نفع پرسپولیس بود تا استقلال.

وی افزود: موقعیت زیادی در طول بازی روی دروازه دو تیم اتفاق نیفتاد و در کل سهم پرسپولیس در ایجاد موقعیت بیشتر بود.

سرمربی پیشین تیم فوتبال پرسپولیس با بیان اینکه دو تیم محتاط بازی می‌کردند، یادآور شد: سرخابی‌ها در دربی بیشتر سعی می‌کردند کار دفاعی انجام دهند تا اینکه بخواهند رو به کارهای ترکیبی بیاورند. مدافعان کناری تیم‌ها در این بازی کاملا در کارهای دفاعی شرکت می‌کردند و خیلی کم دیدیم آنها در حملات تیم‌شان حضور داشته باشند. حتی پرسپولیس از احمدزاده به عنوان مهره دفاعی برای مهار خسرو استفاده کرد و این باعث شد این بازیکن فرصت حمله به دروازه استقلال و موقعیت‌سازی پیدا نکند.

استیلی تاکید کرد: با وجود حملات کمی که دو تیم روی دروازه یکدیگر داشتند، اشتباهات فردی هم از سوی مدافعان رخ داد اما هیچ یک از مهاجمان از موقعیت بدست آمده خوب استفاده نکردند و در کنار این مسئله ما کار ترکیبی خاصی هم در بازی ندیدم و هافبک‌ها  نهایتا بعد از 5،6 پاس توپ را لو می‌دادند.

وی در پاسخ به این سوال که نقش مربیان در ارائه این بازی بی‌کیفیت چقدر بود، گفت: دو تیم بیشتر به خاطر ترس از باخت محتاط بودند و هر موقع توپ از دست می‌دادند، سریع جمع می‌شدند تا به حریف موقعیت گل ندهند و به هر حال ارائه چنین سیستمی از سوی مربیان دو تیم نشان می‌داد که هیچ یک از آنها دوست نداشتند بازنده دربی باشند. ضمن اینکه بازیکن خلاقی هم در زمین نبود که بخواهد با کار خاصی شرایط را به نفع تیمش تغییر دهد. شاید فقط مسلمان بود که توانایی این کار را داشت اما او هم روز خوبی را پشت‌سر نگذاشت.

استیلی دلیل افت پرسپولیس را نیز تعطیلی مسابقات لیگ دانست و تصریح کرد: تعطیلی لیگ تاثیر منفی روی دو تیم بخصوص پرسپولیس گذاشته است. پرسپولیس  فصل گذشته به مراتب بیشتر فرصت خلق می‌کرد اما این فصل هافبک‌های این تیم خیلی خوب نبوده‌اند. شاید پرسپولیس از لحاظ نتیجه‌گیری بد نبوده و حتی در دربی هم بهتر بود اما هنوز کیفیت فصل پیش خود را پیدا نکرده است. البته در کارهای دفاعی با آمدن بیرانوند پرسپولیس با مشکلات کمتری نسبت به فصل پیش مواجه است.

بازیکن سابق تیم ملی فوتبال کشورمان درباره تعویض‌های برانکو در دربی 83 و آمدن بازیکنان اوکراینی به میدان، عنوان کرد: من کلی می‌گویم که اگر بازیکنی را از خارج می‌آوریم باید بتواند تاثیرگذار باشد. اگر قرار است بازیکنی بیاید و تنها روی نیمکت بنشیند، هیچ فایده‌ای ندارد. روی سخن من با همه تیم‌ها است و باید حتما بازیکن خارجی تاثیرگذار بیاوریم. 

وی ادامه داد: اگر قرار بود بازیکنان خارجی پرسپولیس فقط نیمکت این تیم را اِشغال کنند بهتر بود جای آنها بازیکن جوان ایرانی آورده می‌شد تا حداقل آینده باشگاه را تامین می‌کردند. صادق محرمی بازیکن خود من بوده و واقعا بازیکن خوبی است. نوراللهی، رضاییان و آرام طبع هم بازیکنان خیلی خوبی هستند که اگر از آنها استفاده شود به مراتب بهتر از بازیکنان اوکراینی هستند که در هر بازی 5 تا 10 دقیقه از آنها استفاده می‌شود و تا الان هم واقعا چیزی نشان نداده‌اند.

استیلی در واکنش به این سوال که آیا سیستم مدنظر منصوریان در دربی شباهت زیادی به سیستم مدنظر کی‌روش در تیم ملی دارد، اضافه کرد: به عقیده من در دربی هر دو تیم محتاط بازی می‌کردند و برای رسیدن به گل منتظر اشتباه از جانب تیم مقابل بودند. شاید تنها راه به گل رسیدن همین بود. این نوع بازی در واقع نتیجه‌گرا است و نه تماشاگر پسند. واقعا کار تاکتیکی و ترکیبی در دربی ندیدم که بخواهیم در مورد آن حرف بزنیم و این نشان می‌دهد مربیان دو تیم تقریبا با یک تفکر تیم‌شان را راهی میدان کرده بودند.

 

2051

نظرات کاربران
دادآفرین
هر دو تیم افتضاح بودن
۲۸ شهریور ۱۳۹۵ ساعت ۰۲:۱۴:۲۳
پاسخ
0
1
پپه رینا
پرسپولیس همچنان بخاطر تفاضل گل صدر جدول رو از دست داد!!! و این یعنی ضعف شدید مهاجمان در گلزنی. یعنی آمار افتضاح طارمی و علی پور
۲۷ شهریور ۱۳۹۵ ساعت ۱۷:۳۱:۳۰
پاسخ
2
27
قرمزه قرمز
بر عکس
۲۷ شهریور ۱۳۹۵ ساعت ۱۷:۱۴:۰۹
پاسخ
8
23
هادی
اینم دربی بود حیف وقت مردم که هدر شد 2تا تیم ازباخت میترسیدن به نفع داوربود
۲۷ شهریور ۱۳۹۵ ساعت ۱۷:۰۷:۴۰
پاسخ
1
43
مجید حسن زاده باقرشهر
حمید خان به نفع استقلال شد که مقام 16 دست نیافتند وخوشحال بودن . سال دیگ دربی نداریم استقلال میره دسته 22222.خخخخخخخخخخخخ
۲۷ شهریور ۱۳۹۵ ساعت ۱۷:۰۴:۰۷
پاسخ
18
51
۴۴
بازم به استیلی که جدا از تعصب حقیقت رو گفت
۲۷ شهریور ۱۳۹۵ ساعت ۲۳:۰۹:۵۵
1
2