استیماچ: از برانکو و اسکوچیچ کمک می‌گیرم

استیماچ: از برانکو و اسکوچیچ کمک می‌گیرم

1759
11:47
23 آبان 1394
برانکو که از دوستان خوب من است و از او شناخت کاملی دارم.

وبسایت رسمی برنامه نود -  بعد از گذشت چند هفته از جدایی فرکی از باشگاه سپاهان، بالاخره مسئولان این باشگاه با یک مربی کروات به توافق رسیدند.

به گزارش وب سایت رسمی نود و به نقل از نود ایگور استیماچ ٤٨ساله که در ابتدای فصل گزینه سرمربیگری استقلال بود و حتی به ایران سفر کرد، در سکوت خبری کامل با مسئولان باشگاه زردپوش اصفهانی برای یک‌سال‌ونیم به توافق رسید. او که بزرگترین افتخارش در مربیگری مربوط به دوره حضورش در تیم‌ملی کرواسی و صعود به جام‌جهانی می‌شود، سومین مربی کروات لیگ پانزدهم بعد از برانکو و اسکوچیچ لقب گرفت. در ادامه گفت‌وگوی «شهروند» را با ایگور استیماچ می‌خوانید:

از سفر ناگهانی شما به ایران شروع کنیم که در سکوت خبری کامل انجام شد؟

من ١٠روزی بود که با مدیران باشگاه سپاهان به صورت مستقیم مذاکره تلفنی می‌کردم و منتظر خبر آنها بودم که به ایران بیایم. وقتی به من گفتند که شرایطم را پذیرفتند، بدون هیچ درنگی شبانه راهی تهران شدم. حتی مدیر برنامه‌هایم نیز از این موضوع اطلاع نداشت و وقتی با او تماس گرفتم و گفتم در ایران هستم، تعجب کرد. روز پنجشنبه نیز خیلی زود و با نخستین جلسه با مسئولان باشگاه سپاهان به توافق کامل رسیدم.

این‌که مدت زیادی است در تیمی فعالیت نمی‌کنید، دلیل خاصی دارد؟

البته مدت خیلی زیادی نیست. من در ابتدای فصل از استقلال پیشنهاد داشتم و حتی به توافقات اولیه هم رسیدیم اما نمی‌دانم چه شد که قراردادم با این تیم به نتیجه نرسید. به ‌هرحال از آن به بعد ٢ پیشنهاد جدی ازسوی ٢ کشور برای هدایت تیم‌های ملی‌شان داشتم اما تصمیم گرفتم در بخش باشگاهی فعالیت کنم. وقتی هم که پیشنهاد سپاهان به من رسید، متوجه شدم که این بهترین فرصت برای نخستین تجربه مربیگری من در ایران است چون بعد از به توافق نرسیدنم با استقلال گفته بودم یک روز به ایران برمی‌گردم.

حتما می‌دانید که سپاهان در این فصل شرایط خوبی ندارد و در رده ششم جدول قرار گرفته است؟

بله، من از سپاهان شناخت زیادی دارم و می‌دانم که پرافتخارترین تیم لیگ ایران است. این تیم‌ سال قبل قهرمان شده اما این فصل نتایج خیلی خوبی نگرفته و من هم برای همین اینجا آمدم که روند کار را به سود سپاهان بازگردانم. سپاهان به واسطه مربیان کرواتی که در آن حضور داشتند، در کرواسی کاملا شناخته شده است. کرانچار و بوناچیچ قبلا در این تیم بودند و من هم سعی می‌کنم کارنامه موفقی داشته باشم.

‌ یکی از مسائلی که باعث جدایی حسین فرکی، سرمربی قبلی سپاهان شد،‌ اختلاف با محرم نویدکیا کاپیتان این تیم بود. گفته می‌شود این بازیکن قرار است به شما هم مشاوره دهد؟

من محرم نویدکیا را خوب می‌شناسم و درباره او تحقیق کردم. از زمانی هم که به ایران آمدم،‌ نام او را زیاد شنیدم اما متاسفانه هنوز فرصت نشده تا به صورت مفصل درباره همکاری‌ام با او صحبت کنم. می‌دانم که نویدکیا اسطوره باشگاه سپاهان و سال‌ها در این تیم سابقه داشته و من هم سعی می‌کنم بهترین شرایط را برای همکاری خودم با وی فراهم کنم. مطمئنم که نویدکیا می‌تواند به من کمک کند و قطعا از نظرات او هم استفاده می‌کنم.

حتما برانکو و اسکوچیچ را که هموطنان شما هستند و در ایران کار می‌کنند را می‌شناسید؟

بله، برانکو که از دوستان خوب من است و از او شناخت کاملی دارم. همچنین اسکوچیچ را می‌شناسم که هدایت فولاد را برعهده دارد. امیدوارم این ٢نفر در کارخود هم موفق باشند و اگر نیاز باشد، از آنها برای برخی مسائل مربوط به فوتبال ایران مشاوره می‌گیرم.

‌ می‌توانید قول قهرمانی به هواداران سپاهان بدهید؟

قول دادن در این شرایط که من تازه به ایران آمدم، منطقی نیست اما خوب می‌دانم که سپاهان تیم بزرگی است و هواداران پرشمار آن از تیمشان توقع قهرمانی دارند. ما اهداف بزرگی در سپاهان خواهیم داشت چون این تیم در آسیا نیز از اسم و رسم خوبی برخوردار است. به ‌هرحال همین حالا ما امتیازاتی را از دیگر صدرنشینان عقب هستیم. استقلال، ذوب‌آهن، تراکتورسازی و پرسپولیس رقیبان ما برای قهرمانی هستند و باید خیلی زود نتایج تیم روند صعودی به خود بگیرد. نخستین بازی خود را برابر نفت برگزار خواهیم کرد و فعلا سعی می‌کنم تیم را برای آن دیدار مهم و حساس آماده کنم.

 گفتگو از شهروند

57189

نظرات کاربران