اسماعیلی:مسئولان سازمان لیگ به توضیه پزشکان هم گوش نمی‌کنند/مگر ربات هستیم که 4 روز یک‌بار بازی کنیم؟

اسماعیلی:مسئولان سازمان لیگ به توضیه پزشکان هم گوش نمی‌کنند/مگر ربات هستیم که 4 روز یک‌بار بازی کنیم؟

2553
10:23
26 اردیبهشت 1399
هافبک تیم فوتبال استقلال گفت:پزشکان در جامعه درمانگر هستند و برای سلامتی مردم تلاش می‌‌کنند، در این چند روز بیش از 10 پزشک فوتبالی اعلام کردند ادامه لیگ جان بازیکنان را به خطر می‌اندازد اما هیچکس به حرف آنها گوش نمی‌دهد.

به گزارش وب‌سایت نود، فرشید اسماعیلی در گفت وگو با خبرگزاری فارس، در خصوص شایعاتی که این روزها پیرامون آغاز مسابقات لیگ برتر بعد از بیش از 2 ماه تعطیلی مطرح می شود اظهار داشت: واقعا نمی دانم مسئولان با چه نگاه و دیدگاهی چنین تصمیمی گرفته اند. برای خود ما بازیکنان هم سوال است که چگونه می شود بعد از نزدیک به 70 روز تمرین نکردن قرار است بقیه مسابقات را ادامه بدهیم.

وی افزود: 10 هفته آخر تمام لیگ ها جزو سنگین ترین بازی ها محسوب می شود و همه تیم های برای صعود و قهرمانی یا بقا در لیگ برتر جانشان را در زمین می گذارند اما وقتی تیمی 70 روز تمرین گروهی نکرده مطمئنا هم به بازیکن فشار می آید و هم تیم نمی تواند بازی‌های همیشگی و قبل از ایام کرونا را داشته باشد.

هافبک استقلال ادامه داد: من اصلا به کرونا کاری ندارم، فرض کنید اصلا کرونا هم نیست، مگر می شود در عرض 3 هفته بازیکن به آمادگی برسد؟ اگر یادتان باشد ابتدای فصل به بهانه فراهم کردن زیر ساخت ها و بلیت فروشی و اینگونه مسائل، یک ماه مسابقات را دیر شروع کردند، همین مساله باعث شد تا بازیکنان و کادر فنی تیم ها برای شروع بازی ها سردرگم باشند و دیدید که تیم ها در همان اول فصل مجبور شدند 2 بار برنامه های بدنسازی خود را تغییر بدهند.

اسماعیلی تاکید کرد: شما به  نوع مصدومیت بازیکنان لیگ نگاه کنید، امسال فقط در همین تیم استقلال شجاعیان و محسن کریمی رباط پایشان پاره شد، فکر می کنید چرا؟ چون به خاطر تاخیر در شروع لیگ، بازی ها هر 4 روز یک بار برگزار می شد و همین مساله روی بازیکنانی مثل کریمی و شجاعیان اثر گذاشت.

وی خاطرنشان کرد: روزی که داریوش شجاعیان مصدوم شد ما داخل زمین با هم صحبت می کردیم، آنقدر فشار به ما آماده بود که در همان نیمه اول به شجاعیان گفتم نمی دانم چرا بدنم خالی کرده و نمی توانم بدوم، شجاعیان هم همین نظر را داشت و می گفت فشار بازی ها آنقدر زیاد است که نمی توانیم بازی همیشگی خودمان را انجام دهیم، چند دقیقه بعد او روی یک توپ ساده دچار مصدومیت و به همین راحتی رباط پایش پاره شد.

اسماعیلی با اشاره به این موضوع که نمی شود بازی ها هر 4 روز برگزار شود تاکید کرد: من که این حرف ها را می زنم خودم دلم برای فوتبال لک زده و دوست دارم دوباره مسابقات شروع شود ولی به چه قیمتی؟ ما نسبت به تیم های دیگر یک بازی کمتر داریم که همان بازی هم خارج از خانه و در اهواز است، طبیعتا باید به سفر برویم و همین موضوع روی بدن بازیکن تاثیر دارد.

هافبک استقلال ادامه داد: اصلا حرف من و بقیه بازیکنان اشتباه است، شما از پزشکان تیم های دیگر سوال کنید، مگنو باتیستا از پارس جنوبی، عزت پورقاز و علیرضا نقی زاده از سپاهان،محمدرضا اخباری،ایوب والی، کریمی و شجاعیان امسال فقط به خاطر همین فشار بازی ها رباط پاره کردند، بقیه مصدومیت ها که از ناحیه مچ و کشاله و اینها بوده به کنار. من در این چند روز از تمامی پزشکان بیش از 10 مصاحبه خواندم که  با ادامه لیگ سلامتی بازیکنان در خطر است.یعنی مسئولان حرف این همه پزشک را هم قبول ندارند؟ مگر غیر از این است که پزشکان درمانگر هستند و سلامتی را به همه توصیه می‌کنند، پس چرا هیچکس از مسئولان به توصیه پزشکان گوش نمی‌دهد؟

وی یادآور شد: ما بازیکنان ربات نیستیم و ما هم توان جسمانی مان حدی دارد. آیا واقعا زمین های چمن و ساختارهای ما مثل تیم های اروپایی است که مثل سایر کشورها به بازیکنان ایرانی نگاه می کنند؟ تازه به جز مسابقات لیگ ما جام حذفی را هم داریم و بلافاصله باید بازی های عقب افتاده لیگ قهرمانان آسیا را هم برگزار کنیم. فکر می کنم تا بازی های امسال تمام شود بلافاصله وارد لیگ بعدی شویم!

4416

نظرات کاربران
مهدی علی شعار
چرا وقتی پول میلیاردی میگیرید به همه عرض می کنید که این شغل ماست و ما هم باید در آمد داشته باشیم حالا چجوره اون بدبخت کارگر بخاطر دو میلیون تو بدترین وضعیت بهداشتی باید بره سر شغلش اون موقع شما شدید ربات
۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۹ ساعت ۱۹:۵۶:۲۷
پاسخ
7
109
پارسا
امان از این پوکر ... چرا ترسیده اید و به زمین و زمان چنگ میزنید...
۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۹ ساعت ۱۳:۵۶:۰۰
پاسخ
10
89
محسن
نشکنه
۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۲۲:۴۳
پاسخ
9
63
رحمان
بهترین لیگ های دنیا اینقدر فساد و حاشیه نداره که لیگ ما داره،به امیدی که ورزش پر بشه از جوانمردی و پاکی،تا لذت ببریم از رقابت سالم،
۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۹ ساعت ۰۵:۲۴:۱۳
پاسخ
3
61
M.afra
پوکر قهرمانی از رگ گردن ب شما نزدیکتر است بهونه ی جدیدتری پیدا کنید
۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۹ ساعت ۲۲:۰۴:۲۸
پاسخ
11
82
سعید کاشف
جمع کنید بابا اینا همش بهانست چون میدونن پرسپولیس امسالم قهرمانه پوکرو ببین جووون بابا
۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۹ ساعت ۱۳:۵۴:۱۰
پاسخ
14
79
اشتهارد
فقط جمله آخرت جالبه بود.اگه قراره بازی کنید چه فرقی داره بازی برای این فصل باشه یا فصل بعد. همه این حرفا بخاطر اینکه میدونید نمیتونید قهرمانی رو تو زمین از پرسپولیس بگیرید.
۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۹ ساعت ۱۳:۰۶:۴۳
پاسخ
15
81