اسپانیا 2-2 مراکش؛ لاروخا به لطف گل دقایق پایانی ایران، صدرنشین شد

اسپانیا 2-2 مراکش؛ لاروخا به لطف گل دقایق پایانی ایران، صدرنشین شد

7746
23:55
04 تیر 1397
گل های آسپاس و کریم انصاری فرد در لحظات پایانی شب آخر دور گروهی، حکم به صدرنشینی اسپانیا داد.

وبسایت رسمی برنامه نود - گل های آسپاس و کریم انصاری فرد در لحظات پایانی شب آخر دور گروهی، حکم به صدرنشینی اسپانیا داد.

به گزارش وبسایت نود، تیم های اسپانیا و مراکش در یکی از دو بازی همزمان شب آخر گروه دوم جام جهانی 2018 به مصاف هم رفتند. این مسابقه همزمان با بازی ایران - پرتغال از ساعت 22 و 30 دقیقه در ورزشگاه Kaliningrad برگزار شد.

ترکیب دو تیم برای این مسابقه به شرح زیر بود:

اسپانیا: دخیا، کارواخال، پیکه، راموس، آلبا، بوسکتس، تیاگو، سیلوا، اینیستا، ایسکو، کاستا

مراکش: ال کجوی، حکیمی، دا کاستا، سایس، زیاش، ال احمدی، بل هندا، بوطیب، بوسوفا، امربات، دیرار

بازی در دقایق ابتدایی نیمه اول با مالکیت توپ اسپانیا آغاز شد اما این مراکش بود که روی یک اتفاق به گل رسید. دقیقه 14 مسابقه اشتباه توام اینیستا و راموس در گرفتن توپ در میانه میدان، باعث توپ ربایی بوطیب شد، او چند متری را طی کرد و با یک ضربه زمینی توپ را از میان پاهای دخیا عبور داد تا بازی 1-0 شود و مراکش به اولین گل خود در جام های جهانی از سال 1998 برسد.

اما این گل خیلی دوامی نداشت، دقیقه 19 بود که ایسکو توانست بازی را مساوی کند. نفوذ اینیستا از جناح چپ محوطه جریمه حریف، با پاس خوب او برای ایسکو همراه شد، هافبک رئال مادرید هم توپ را به طاق دروازه فرستاد. 

اسپانیا بعد از گل، همچنان تیم برتر میدان است و از سمت چپ توسط مثلث ایسکو، آلبا و اینیستا، چندین بار برای حریف دردسر ساز شده است، اما به گل نرسیده است. دقیقه 37 بوسکتس می توانست با ضربه سر دروازه حریف را باز کند ولی توپ او به گل بدل نشد تا این موقعیت عالی هدر برود.

در نهایت نیمه اول مسابقه با وجود برتری اسپانیا، با تساوی 1-1 پایان یافت تا دو تیم به رختکن بروند و خود را برای شروع نیمه دوم آماده کنند.

در شروع نیمه دوم، مراکش عملکرد بهتری داشت و به فرصت خوبی هم رسید، و ضربه آمرابات می توانست به گل بدل شود که توپ او با بدشانسی به گل تبدیل نشد، بعد از این فرصت، حدود 15 دقیقه اسپانیا تیم برتر میدان بود و به موقعیت های متعددی رسید، دقیقه 62 بود که دفع توپ خوب سایس، دروازه مراکش را نجات داد.

اما در عین شگفتی باز هم این مراکش بود که به گل رسید در دقیقه 81 بود که النصیری 9 دقیقه بعد از ورودش به زمین، روی سر راموس بلند شد و با یک ضربه سر دیدنی بازی را 2-1 کرد.

در حالی که اسپانیا حتی خطر حذف را به چشم می دید، اما اتفاقات دقایق پایانی دو مسابقه ورق را برگرداند و به ناگهان تیم هیرو صدرنشین گروه شد. در وقت های اضافه بود که سانتر کارواخال با ضربه آسپاس به گل بدل شد، این گل هم به مدد VAR به ثبت رسید.

به این ترتیب در این گروه پیچیده، اسپانیا به لطف شانس موفق شد در نهایت با 5 امتیاز صدرنشین شود، پرتغال هم با همین امتیاز دوم شد و به مصاف اروگوئه خواهد رفت.

 

1878

نظرات کاربران
مهدی احمدی
سلام ، چرا هیچ کس به گل دوم مشکوک به آفساید اسپانیا به مراکش گیر نداد !؟!؟!؟
۰۵ تیر ۱۳۹۷ ساعت ۰۶:۵۰:۳۲
پاسخ
6
8
محسن
اسپانیا و پرتغال بر خلاف اسمشون بزرگ نبودن و فقط سایه ای از گذشته داشتن پرتغال حتما به اروگوئه می بازه و حذف می شه اسپانیا هم تو یک چهارم حذف می شه مطمئن باشید
۰۵ تیر ۱۳۹۷ ساعت ۰۶:۲۵:۵۴
پاسخ
6
20
s.m
خدا کنه هردو مرحله بعد حذف بشن
۰۵ تیر ۱۳۹۷ ساعت ۰۵:۱۰:۳۰
پاسخ
14
37
آریا برزن پرسپولیسی
کاش یطوری بشه اسپانیا حذف بشه
۰۵ تیر ۱۳۹۷ ساعت ۰۲:۲۷:۰۴
پاسخ
21
40
محمدرضا
بشین تا حذف شه امید واهی
۰۵ تیر ۱۳۹۷ ساعت ۰۴:۰۶:۳۵
16
26