اسپانیا 4 - 0 مقدونیه؛ پیروزی مقتدرانه لاروخا و حفظ صدر جدول

اسپانیا 4 - 0 مقدونیه؛ پیروزی مقتدرانه لاروخا و حفظ صدر جدول

1185
01:01
23 آبان 1395
لاروخا با 4 گل موفق شد مقدونیه را شکست دهد و صدرنشین گروه جی باقی بماند.

وبسایت رسمی برنامه نود - لاروخا با 4 گل موفق شد مقدونیه را شکست دهد و صدرنشین گروه جی باقی بماند.

به گزارش وبسایت نود، اسپانیا شنبه شب موفق شد در چهارمین بازی خود، یک برد 4 گله را به دست اورد تا با کسب سومین برد در گروه جی، با 10 امتیاز صدرنشین گروه باقی بماند.

شنبه شب اسپانیا در چهارمین بازی خود در گروه هفتم رقابت های مقدماتی جام جهانی در گرانادا میزبان مقدونیه بود. صدرنشین گروه هفتم مسابقات میزبان تیم بدون امتیاز مقدونیه بود. سرمربی لاروخا در غیاب چند بازیکن محوری اسپانیا، تیمش را با این ترکیب به زمین فرستاد:

اسپانیا

ده خیا، کارواخال، بارترا، ناچو، مونرئال، تیاگو، بوسکتس، کوکه، ویتولو، موراتا، سیلوا

مقدونیه

آلکوفسکی، مویسوف، ولکوسکی، ریستوسکی، ریستوفسکی، حسنی، اسپیروفسکی، آلیوسکی، بارزی، پاندف، نستوروفسکی

مقدونیه بازی را خوب شروع کرد و نزدیک بود که در همان دقیقه سوم مسابقه تیم میهمان در عین شگفتی به گل برسد که ده خیا مانع از گلزنی مقدونیه شد. جالب اینجا بود که شروع خوب مقدونیه به اینجا هم ختم نشد و دقیقه 19 این تیم به فرصت دیگری دست یافت که این بار هم ده خیا جور دفاع نه چندان مستحکم لاروخا را کشید و دروازه تیمش را نجات داد، شاید اگر دروازه بان یونایتد درون دروازه اسپانیا نبود، بازی تا پیش از دقیقه 20، 2-0 به سود تیم میهمان بود.

اسپانیا بعد از گذر از دقایق ابتدایی پر فشار به حملات خود ادامه داد و مالکیت توپ کاملاً از آن میزبان بود. مقدونیه هم با 5 بازیکن و لایه های دفاعی سخت مشغول حفاظت از دروازه بود، اما یک اشتباه در دقیقه 34، کار را برای میهمان خراب کرد.

دقیقه 34: سانتر کارواخال از جناح راست با اشتباه مدافعین حریف همراه شد و ضربه سر ولکوسکی به اشتباه به قعر دروازه آلکفوسکی رفت و مقدونیه گل اول را دریافت کرد.

نیمه اول بازی در حالی پایان یافت که مقدونیه بازی شایسته ای را در زمینِ اسپانیا انجام داد و به موقعیت برای گلزنی هم رسید. اما شرایط نیمه دوم با نیمه نخست بازی تفاوت داشت، اسپانیا از همان ابتدا جریان بازی را در دست داشت و به حریف اجازه نداد تا روی ضدحملات ضربه بزند. تیم لوپتگی چندین بار به سمت دروازه حریف خیز برداشت تا این که بالاخره دقیقه 63، آن ها به گل دوم رسیدند و این گل دفاع حریف را باز کرد و کار برای رسیدن به گل های بعدی آسان تر شد:

دقیقه 63: کار خوب تیاگو به سیلوا منجر شد، ستاره منچستر سیتی توپ را روی دروازه سانتر کرد و در نهایت توپ روی تیر دوم به ویتولو رسید و او هم با ضربه سر کار را تمام کرد.

دقیقه 84: توفان دو دقیقه ای لاروخا، پیروزی پرگلی را برای این تیم به ارمغان آورد. سانتر خوب کارواخال از جناح راست با حضور موثر مونرئال همراه شد و مدافع آرسنال با یک ضربه دقیق، اولین گل ملی خود را به ثمر رساند.

دقیقه 85: یک دقیقه بعد کار ترکیبی زیبا، با شوت تمام کننده آدوریز همراه شد تا این مهاجم تعویضی در نقش گلزن ظاهر شود و اسپانیا را به گل چهارم برساند.

به این ترتیب اسپانیا با این برتری پرگل، با ده امتیاز در صدر جدول گروه هفتم ایستاد. در شبی که ایتالیا هم با 4 گل پیروز شد، لاروخا موفق شد با کسب همین برتری، اختلاف در تفاضل گل خود را حفظ کند.

اسپانیا 51 بازی است که در مسابقات مقدماتی جام جهانی در خانه شکستی را نپذیرفته است. 43 برد و هشت تساوی.

دانلود خلاصه بازی اسپانیا 4-0 مقدونیه

 

2021

 

نظرات کاربران