اطلاعیه شرکت توسعه در خصوص حادثه تلخ ورزشگاه آزادی + عکس

اطلاعیه شرکت توسعه در خصوص حادثه تلخ ورزشگاه آزادی + عکس

5370
21:28
26 شهریور 1398
روابط عمومی شرکت توسعه و نگهداری اماکن ورزشی کشور در اطلاعیه ای ضمن تسلیت حادثه دردناک شب گذشته در ورزشگاه آزادی و جان باختن عماد صفی یاری، اطلاعیه ای صادر کرد.

به گزارش وب‌سایت نود، روابط عمومی شرکت توسعه و نگهداری اماکن ورزشی کشور در اطلاعیه‌ای ضمن تسلیت حادثه دردناک شب گذشته(دوشنبه) در ورزشگاه آزادی و جان باختن عماد صفی یاری، اطلاعیه‌ای صادر کرد. در متن این اطلاعیه آمده است :

بعد از دو بازی اول لیگ برتر در ورزشگاه آزادی و مشکلات بوجود آمده در ورود تماشاگران، شورای تامین امنیت استان تهران برای بهبود و نظم دهی در تردد تماشاگران، شرکت توسعه و مجموعه آزادی را مکلف کرد تا فضای دیگری جهت کنترل اولیه بلیت و کارت ملی تماشاگران تعبیه نماید که این مهم فورا و به صورت آزمایشی و موقت قبل از بازی شب گذشته بوسیله داربست‌هایی به فاصله 50 متری از گیت‌های بلیت فروشی نصب گردید که موجب بهبود در ورود تماشاگران در بازی اخیر نسبت به دو بازی هفته اول و دوم به ورزشگاه آزادی شد که متاسفانه پس از پایان بازی، این حادثه تلخ رخ داد.

پیمانکاری که داربست‌های فلزی را نصب کرد، به خاطر بی‌احتیاطی و برای محکم کردن نرده‌های داربست، آنها را با تیرهای برق در مجاورت فضای سبز مهار کرده بود. لازم به ذکر است علت این حادثه تلخ ارتباطی به گیت‌های ورزشگاه آزادی که در فاصله 50 متری ورودی نرده‌های گیت های الکترونیکی ضلع غربی ورزشگاه با محل وقوع حادثه می باشند، ندارد. (مطابق تصویر)

بعد از اتمام مسابقه و خروج حدودی 10 هزار نفر تماشاگر از ورزشگاه، فرزند یکی از غرفه داران اجاره ای بر اثر تماس با داربست‌های فلزی دچار برق‌گرفتگی شده و متاسفانه جان خود را از دست می‌دهد.

تردد خیلی از تماشاگران طی سال های اخیر در ورزشگاه آزادی از بین داربست‌ها و دالان‌هایی صورت می‌گرفت که شایسته و زیبنده محیط‌های ورزشی نبود. در نتیجه شرکت توسعه و نگهداری اماکن ورزشی کشور از دو سال قبل به دلیل عدم زیبایی، نا امن بودن و همچنین در خور شان نبودن برای تماشاگران، با نصب داربست در مجموعه های ورزشی به خصوص ورزشگاه آزادی مخالف بود که با تاکید وزیر محترم ورزش و جوانان، طی این مدت به مرور، اقدام به جمع آوری و حذف داربست‌ها از اماکن و محوطه های این مجموعه و نصب نرده‌های دائم و شکیل مطابق با استانداردهای ورزشگاه های بین المللی کرد.

در خاتمه، ضمن تسلیت مجدد و ابراز همدردی با خانواده صفی یاری، شرکت توسعه و نگهداری اماکن ورزشی کشور به عنوان مالک مجموعه ورزشی آزادی، پیگیر این پرونده از مراجع قضایی و ذیصلاح بوده و در صورت اعلام هرگونه تخلف از سوی عوامل مجموعه ورزشی آزادی، با خاطیان و مسببین، به شدت برخورد خواهد کرد.

4416

نظرات کاربران
علیرضا م.
«در صورت اعلام هرگونه تخلف»؟!!! یعنی ببینم از این تخلف واضح‌تر هم هست؟! یعنی حتی اگر بی‌اختیاطی بود که منجر به تهدید سلامت یه فرد باشه مقصر بودین، بعد با چنین کاری که جان یه نفر رو گرفته منتظر اثبات تخلفید؟!
۲۷ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۰۱:۴۹:۳۱
پاسخ
0
32
پرسپولیس زلزله
مقصر ادیسون اگه برق رو اختراع نمی‌کرد که اینطوری نمیشد .... جوابی که بزودی میشنویم...
۲۷ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۰۱:۴۵:۲۴
پاسخ
0
34
حسن
جون ادمها مگه مهمه؟یکی نیست بپرسه اگه بچه خودتونم بود الان همین کارو براش میکردین ؟
۲۷ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۰۰:۲۹:۰۴
پاسخ
0
71
سامان
همه تسلیت میگن ولی یک نفر عذرخواهی نمیکنه
۲۷ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۰۰:۲۴:۰۷
پاسخ
0
70
مرتضی
فکر کنم آخرش باید پدر اون فرزند عذرخواهی کنه
۲۷ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۰۹:۱۱:۴۱
0
22
kamran
کی بود کی بود من نبودم شروع شد... مقصر اصلی مدیر مجموعه هست
۲۷ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۰۰:۲۰:۲۷
پاسخ
0
58
شهروز
برخوردهای قبلی سوتفاهم بود
۲۷ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۰۰:۱۷:۴۷
پاسخ
0
69
هادی
پیدا کن پرتقال فروش را ...!
۲۶ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۲۲:۴۱:۴۹
پاسخ
0
76
پرسپولیس محبوب دلها
کسی که سیم برق بپیچه دور داربست فلزی یا نمیدونه برق چیه یا نمیدونه فلز رسانا چیه.هرچقدرم مدیران شانه خالی کنن باید با یه پیمانکار استاندارد قرارداد میبستن پس خودشون رو کنار نکشن.چند سال پیشم یه ورزشکار به دلیل سقوط تابلو فوت کرد
۲۶ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۲۲:۰۴:۲۰
پاسخ
1
87
رضا
من نفهمیدم الان داربست میره دادگاه؟ تقصیر داربست بود؟
۲۶ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۲۲:۰۴:۰۳
پاسخ
0
96