افسوس های لیورپول در اولدترافورد؛ منچسترسیتی، بزرگترین برنده دربی شمال غرب!

افسوس های لیورپول در اولدترافورد؛ منچسترسیتی، بزرگترین برنده دربی شمال غرب!

5194
23:40
28 مهر 1398
دیدار بزرگ هفته نهم لیگ برتر با تقسیم امتیازات خاتمه یافت.

به گزارش وبسایت نود و به نقل از بی‌بی‌سی، مهم ترین دیدار هفته نهم لیگ برتر انگلیس برنده نداشت و منچستریونایتد در حضور 73737 تماشاگر ورزشگاه اولدترافورد به اولین تیمی تبدیل شد که در فصل 20-2019 لیگ برتر از لیورپول امتیاز می‌گیرد.

شاید گل آدام لالانا در دقیقه 85 موجب حفظ روند شکست ناپذیری قرمزها و زنده ماندن امید رقم زدن فصلی بدون شکست شد، اما این گل تساوی بخش هم نتوانست جلوی ناکامی لیورپول در رسیدن به دو رکورد مهم تاریخ لیگ برتر را بگیرد. 

لیورپول که بعد از تساوی بدون گل در مقابل اورتون (مارچ 2019، گودیسون پارک) در 9 بازی پایانی فصل قبل و 8 بازی ابتدایی این فصل به پیروزی رسیده بود، امید داشت تا با کسب برد برابر منچستر به رکورد بیشترین تعداد پیروزی متوالی تاریخ لیگ برتر (18، منچسترسیتی، آگوست تا دسامبر 2017) برسد اما شیاطین سرخ به کمک همشهری ها آمدند تا در شب نزدیک شدن شاگردان گواردیولا به لیورپول، یکی از رکوردهای تاریخی آن ها نیز از گزند لیورپول مصون بماند.

این تساوی همچنین فرصت برابری با برترین شروع تاریخ لیگ برتر (9 پیروزی متوالی چلسی ژوزه مورینیو در ابتدای فصل 06-2005) را از لیورپول گرفت.

منچستریونایتد در این مسابقه برای چهارمین بار در طول فصل نتوانست موقعیت پیروزی خود را حفظ کند و تن به تساوی داد تا به این ترتیب با از دست دادن 8 امتیاز از موقعیت پیروزی، در کنار آستون ویلا، ضعیف ترین آمار را در این زمینه داشته باشد. یونایتد در این فصل مقابل وولوز، ساوتهمپتون، آرسنال و لیورپول گل اول را زده اما برتری را از دست داده تا 3 امتیاز برای آن ها به یک امتیاز تبدیل شود.

گل دقیقه 36 مارکوس رشفورد با گل دقیقه 85 آدام لالانا پاسخ داده شد تا گلزنان هر دو تیم، بازیکنان انگلیسی باشند. این برای اولین بار از نوامبر 2001 است که در تقابل های منچستریونایتد و لیورپول، بازیکنان انگلیسی هر دو تیم موفق به گلزنی می‌شوند. در آن مسابقه که با برتری 3-1 لیورپول به پایان رسید، مایکل اوون 2 گل برای لیورپول زد و دیوید بکام نیز زننده تک گل منچستریونایتد بود. (یان آرنه ریسه نروژی دیگر گل لیورپول را به ثمر رسانده بود) همچنین بعد از گل در برابر میدلزبورو، این نخستین گل لیگ برتری لالانا در 29 مسابقه اخیرش بود.

منچستریونایتد که در نیمه دوم توپ و میدان را به رقیب واگذار کرده بود، بازی را در حالی به پایان رساند که مالکیت توپی 32.1 درصدی داشت. از فصل 04-2003 تاکنون، این دومین آمار ضعیف منچستریونایتد در مالکیت توپ در مسابقات لیگ برتری بوده است. ضعیف ترین آمار شیاطین سرخ برابر همین لیورپول در مارچ 2018 با 32.06 درصد مالکیت توپ ثبت شده بود. (یونایتد آن بازی را 2-1 برد)

مارکوس رشفورد که به عنوان یک مهاجم شماره 9 آمار مناسبی در گلزنی ندارد یک بار دیگر مهارت خود را در گلزنی برابر Big Six نشان داد. او که اکنون در کارنامه خود 31 گل لیگ برتری را می‌بیند، 11 گل از این تعداد را (35 درصد) در برابر تیم های Big Six به ثمر رسانده است.

از آغاز فصل 19-2018 تاکنون، لیورپول 28 گل را در 15 دقیقه پایانی مسابقات به ثمر رسانده که بالاترین آمار در بین همه تیم های لیگ برتری محسوب می‌شود. اما گل دیدار یکشنبه نیز موجب کامیابی کلوپ برابر سولسشائر نشد. در بین همه مربیانی که حداقل در دو مسابقه لیگ برتری برابر یورگن کلوپ قرار گرفته اند، اوله گونار سولسشائر تنها مربی است که توانسته برابر مربی آلمانی شکست ناپذیر بماند. (2 بازی، 2 تساوی)

7712

نظرات کاربران
عشقممم آگوئرو
شک ندارم امسال جام رو داوید سیلوا بالای سر میبره.از یونایتد هم ممنونم
۲۹ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۲۶:۴۸
پاسخ
49
17
مصطفی پاشا گواردیولا
پپ همیشه قهرمان دو بازی رفت و برگشت مثل سال قبل ببریم کافیه هنوز اورتون دشمنتون تاتنهام چغر بدن موندن امتیاز از دست بدین ۸ بازی ۵بازی گلزنی در دقایق پایانی و کمک مدافعان حریف
۲۹ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۰۷:۳۴:۵۵
پاسخ
44
18
آرسنال
کلوپ خیال خام کرده بود که میتونه تواین بازی منچستر رو له کنه ولی بلعکس بخت باهاش یار بود و نباخت. اینکه تیمی دفاعی بازی میکنه تنها یه دلیل داره اونم اینه که رقیبش قوی‌تره ولی کلوپ از وقتی به لیورپول اومده هیچوقت از پس ضعیف‌ترین منچستر 20سال اخیر هم برنیومده و حالا سعی داره با فرافکنی تاکتیک حریف رو مسخره کنه. به قدری هم ازاین نتیجه خوشحال بود که انگار قهرمان لیگ شده
۲۹ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۰۱:۰۳:۲۴
پاسخ
101
53
حامد
منچستر پارسال بازی رفت رو 3 -1 باخت و مورینیو اخراج شد. تو این بازی هم گل رشفورد خطا بود
۲۹ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۱۴:۴۶
11
40
لیورپولی دو آتیشه‌ی دهه هفتادی
لیورپول چیزی رو از دست نداد یک تساوی خارج از خونه گرفت. نباختن به تاپ 6 باید در الویت تیم مدعی باشه. چلسی و آرسنال رو بردیم (حتی لستر که بالای جدول هست) و از منچستر هم امتیاز گرفتیم. حالا مونده تاتنهام و سیتی که هر دو رو ببریم عالی میشه.
۲۹ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۰۱:۰۰:۲۳
پاسخ
47
79
امین
لیورپول یادش خوابید مطمئن باشید مثل فصل آخر حضور کلوپ تو دورتموند این فصل لیورپولی فصل بعد کاملا افت می کنه و آرسنال و چلسی دوباره اوج میگیرن
۲۹ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۰۰:۴۲:۱۷
پاسخ
76
37
دختر منچستری
شیر همیشه شیره هرچقدرم ضعیف بشه بازم به لک لک باج نمیده هههههه حالا حالاها مونده به سلطان جزیره برسین بی افتخارا ... امیدوارم حسرتتون ۳۱ ساله بشههههه :))
۲۹ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۰۰:۳۲:۴۷
پاسخ
100
68
مهدی داودزاده
دقیقا
۲۹ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۰۲:۲۶:۴۷
35
15