افشارزاده خبر داد؛ بازدید مهندسان قطری از امکانات کیش

افشارزاده خبر داد؛ بازدید مهندسان قطری از امکانات کیش

3074
09:39
02 اردیبهشت 1397
دبیر شورای ورزش جزیره کیش از حضور مهندسان قطری در این منطقه و بررسی شرایط برای میزبانی جام جهانی توسط آنها خبر داد و گفت: این میزبانی به کار دیپلماسی نیاز دارد.

وبسایت رسمی برنامه نود - دبیر شورای ورزش جزیره کیش از حضور مهندسان قطری در این منطقه و بررسی شرایط برای میزبانی جام جهانی توسط آنها خبر داد و گفت: این میزبانی به کار دیپلماسی نیاز دارد.

به گزارش وب سایت نود و به نقل از مهر، هفته گذشته مسعود سلطانی فر وزیر ورزش و جوانان در جریان اجلاس کشورهای عضو سازمان همکاری اسلامی (باکو) و در دیدار با «صالح الغانم بن علی» همتای قطری خود با یادآوری برگزاری جام جهانی فوتبال در سال ۲۰۲۲ میلادی در این کشور و ضمن اشاره به ظرفیت های جزیره کیش تاکید کرد که قطر در جریان برگزاری جام جهانی می تواند از این امکانات جزیره برای برگزاری اردوهای ورزشی کشورهای مختلف استفاده کند.

ورود وزیر ورزش به این مسئله یعنی کمک گرفتن از امکانات جزیره کیش برای جام جهانی ۲۰۲۲ قطر و برگزاری کمپ آماده سازی بعضی از کشورها در جزیره در حالی انجام شده که به اعتقاد بهرام افشارزاده، انجام آن لازم و به موقع بود. وی همچنین به حضور مهندسین قطری در کیش برای بازدید از امکانات زیرساختی جزیره اشاره کرد و تاکید کرد که کار دیپلماسی در این زمینه باعث تسریع روند مذاکرات و نتیجه گرفتن از آنها می شود.

دبیر شورای ورزش منطقه آزاد کیش با تاکید بر اینکه برگزاری هر رویداد به کار دیپلماسی نیاز دارد، تصریح کرد: قطعا مسائل سیاسی و ورود به موقع مسئولان به بحث چنین رویدادی باعث نتیجه گیری بهتر و زودتر می شود. نیاز بود که وزیر ورزش به عنوان متولی ورزش ایران به بحث میزبانی کیش برای جام جهانی فوتبال ورود کند که خوشبختانه این کار انجام شد.

وی خاطرنشان کرد: از طرفی لازم بود خودِ مسئولان فدراسیون فوتبال هم ورود جدی تر به این قضیه داشته باشند که این کار هم پیش از این با مکاتبه ای که توسط دبیرکل فدراسیون با مسئولان فوتبال قطر صورت گرفت، انجام شد. با این اوصاف و به خصوص با ورود وزیر شرایط برای ارائه خدمات در جزیره کیش در جریان مسابقات جام جهنی ۲۰۲۲ خیلی مهیاتر از قبل شده است.

افشارزاده همچنین به حضور مهندسین قطری در جزیره کیش اشاره کرد و گفت: این حضور هفته گذشته برای بازدید از زیرساخت ها و امکانات جزیره انجام شد. مهندسین قطری در این بازدید، شرایط هتل ها را مورد ارزیابی قرار دادند و بازدیدی هم از سایر امکانات جزیره داشتند.

دبیر شورای ورزش منطقه آزاد کیش با تاکید بر اینکه این جزیره به لحاظ امکانات هتلینگ هیچ کم و کسری ندارد، خاطرنشان کرد: این مسئله در کنار نبود ترافیک در سطح جزیره، معیارهای تعیین کننده ای هستند. البته به لحاظ زیرساخت های ورزشی هم جزیره از امکانات خوبی برخوردار است اما طبیعی است که برای کمک کردن به برگزاری جام جهانی باید این امکانات ارتقای قابل توجهی داشت باشند. در این زمینه ساخت چند زمین فوتبال با امکانات جانبی کامل در دست اقدام است.بررسی های اولیه در این زمینه انجام شده است.

وی با اشاره به پیگیری های شخصی مدیریت منطقه آزاد کیش (انصاری) تاکید کرد: با اینکه مذاکرات هنوز به نتیجه خاصی نرسیده اما مقدمات خیلی از کارها برای تکمیل زیرساخت های جزیره کیش انجام شده است. فکر می کنم خیلی از این برنامه تا ۶ ماه آینده به نتیجه برسد.

افشارزاده که پیش از این از حضور نماینده فیفا و مسئولان فوتبال قطر به جزیره کیش خبر داده بود، گفت: هنوز زمان نشست مشخص نشده اما قطعا انجام می شود. پیگیر هستیم تا هرچه زودتر این اتفاق بیفتد تا بر اساس آن بتوانیم دیگر اقدامات لازم را انجام دهیم. احتمالا تا یکی دو ماه آینده این نشست ها انجام خواهد شد.

به گفته دبیر شورای ورزش منطقه آزاد کیش برای برگزاری این نشست حتما از وزیر ورزش نیز دعوت خواهد شد تا موضوع در حضور شخصِ وی پیگیری شود چراکه کار دیپلماسی و سیاسی قطعا در این زمینه موثر خواهد بود.

وی در پاسخ به این پرسش که «در این نشست دقیقا در مورد چه موضوعی بحث خواهد شد و اینکه خواست دقیق مسئولان فوتبال قطر از ایران برای این همکاری چیست؟»، گفت: قاعدتا مهیا بودن شرایط استاندارد و مورد تائید فیفا برای برگزاری کمپ تمرینی و در صورت فراهم بودن شرایط، برگزاری برخی دیدارها مورد نظر است اما اینکه قطری ها علاوه بر این مسائل کلی، چه خواست دیگری از ما دارند را نمی دانم. باید نشست برگزار شود تا این ابهامات مشخص شود.

بهرام افشارزاده تاکید کرد: محقق شدن این همکاری به مطرح شدن ورزش ایران و امکانات جزیره کیش کمک زیادی خواهد داشت و تاثیر این مسئله را بعدها خواهیم دید؛ زمانیکه دیگر کشورها برای برگزاری کمپ تمرینی خود به جزیره کیش درخواست دهند اما قاعدتا ما هم برای این همکاری درخواست هایی داریم. همه اینها در نشست موردنظر مشخص و مطرح می شوند. 

 

2051

نظرات کاربران
morteza
اگه هوادارای تیمی که اومده کیش واسه تمرین بخوان بیان کیش اونم با اون سرو وضع تکلیف چیه؟ ما اگه بهترین امکانات جهان هم داشته باشیم هیچ وقت نمی تونیم میزبان المپیک یا جام جهانی وملت ها و ... باشیم چون امکانش خیلی کمه هواداراشون قوانین پوششی و... ما رو رعایت کنن
۰۲ اردیبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۱۷:۳۸:۴۸
پاسخ
1
1
Blue boy
فکرشو بکن کیش میزبان جام جهانی و محل آمادگی تیم ها اگه این پدیده رخ بده یعنی یه جهش بزرگ برای پیشرفت فوتبال و هم اقتصادی ایران
۰۲ اردیبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۱۷:۳۰:۰۹
پاسخ
1
1
فدراسیون 50 ستاره
نه خداییش چی فکر کردین .. شما نمی تونین یه دوتیکه لباس برا تیم ملی جور کنین ، بعد ادعا میزبانی برای جام جهانی می کنین ، برو آمو ،،،
۰۲ اردیبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۱۶:۱۹:۵۹
پاسخ
5
14
Aref
امیدوارم این اتفاق بیفته چون حتی فقط تیتر میزبانی کیش باعث افزایش قابل توجه گردشکری این جزیره میشه چون توی تمام جهان بازتاب داره تو سال حمایت از صنعت ایرانی امیدوارم شاهد خبر های خوشی در زمینه صنعت گردشگری برای کشور عزیزمون ایران باشیم
۰۲ اردیبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۱۵:۰۵:۱۵
پاسخ
3
12