الکساندر نوری: نیمکت مربیگری تراکتور یا پرسپولیس، چراکه نه!/ آزمون یک مهاجم تمام عیار بین‌المللی است

الکساندر نوری: نیمکت مربیگری تراکتور یا پرسپولیس، چراکه نه!/ آزمون یک مهاجم تمام عیار بین‌المللی است

12319
14:14
23 آبان 1398
در آستانه دیدار حساس دو تیم ایران و عراق، گفت‌وگو با الکساندر نوری سرمربی ایرانی شاغل در آلمان می‌تواند جذابیت‌های خاص خودش را داشته باشد.

به گزارش وب سایت نود و به نقل از ایلنا،  الکساندر نوری که طی سالیان اخیر نامی آشنا برای فوتبال ایران شده، بعد از اینکه هدایت وردربرمن آلمان را عهده‌دار شد به سوژه جالب فوتبالدوستان ایرانی تبدیل شد. او اما در تابستان با شایعات داغی درباره بازگشت به فوتبال ایران و هدایت استقلال یا پرسپولیس نیز مواجه شد اما در نهایت مذاکرات به نتیجه‌ نرسید. 

سفر می‌روم و فوتبال تماشا می‌کنم

در حال حاضـر من به سـفرھای متعددی می‌روم و بازی تیم‌ھای زیادی را تماشـا می‌کنم تا بتوانم یک شناخت کلی از لیگ‌ھای مختلف فوتبال در سراسر جھان بدست بیاورم. ھمچنین، من برای (DFL) لیگ فوتبال آلمان به عنوان مفســر بازار بین المللی مســابقات بوندس لیگا در آلمان فعالیت می‌کنم. تاکنون جلسـات و مذاکراتی با باشـگاه ھای آلمان و سـایر باشـگاه ھای اروپایی داشـته‌ام، اما تابحال ھیچکدام از پیشـنھادات مورد پسند من نبوده است.

هدایت تراکتور یا پرسپولیس؟ چرا که نه!

تراکتور و پرسپولیس دو باشگاه با سابقه در لیگ ایران ھستند و باعث افتخار من بود که بتوانم در این تیم‌ها مربی‌گری کنم. آنھا در تابستان با من تماس گرفتند، مکالماتم با آنھا تقریبا کوتاه بود و در خصوص جزئیات ھمکاری صحبت چندانی صورت نگرفت. البته که می‌توانم تحت یک سری شرایط خاص، مسئولیت یک تیم را در یک باشگاه های ایرانی به عهده بگیرم. اما در این مورد موضوع حائز اھمیت، اعتماد مدیران باشگاه‌ھای ایرانی به من خواهد بود. دوست دارم بھترین تلاش خودم را در بالاترین سـطح ممکن برای باشـگاهی که مسئولیت آن را به عهده می‌گیرم انجام دهم که این مهم فقط تحت شـرایط کاری و امکانات حرفه‌ای قابل ارائه خواھد بود.

شاید نیم فصل در ایران باشم

سرمربی اسبق تیم انگولشتات در پاسخ به این سوال که آیا ممکن است مربیگری یک تیم ایرانی را در نیم فصل و یا فصل آینده بپذیرد گفت: بله اساسا من مشکلی در این زمینه نمی‌بینم و قطعا کار کردن در ایران برایم باعث خوشحالی خواهد بود.

پیش بینی قهرمان لیگ ایران؟

وی در خصوص دنبال کردن کردن لیگ فوتبال ایران  و اینکه کدام تیم را شانس اول قهرمانی می‌داند، گفت: بله البته که  لیگ فوتبال ایران را دنبال می‌کنم. امســال به نظر می‌رســد بازی ھای ســه تیم بالای جدول بســیار متعادل است، بنابراین پیش بینی تا پایان فصــل بازی ھا خیلی نزدیک بھم خواهد بود. در این فصــل تیم‌ھای ســپاھان، پدیده، پرســـپولیس، اســـتقلال و تراکتور بســـیار قوی و با روند متعادل بازی می‌کنند. بنابراین پیش بینی ھا درخصوص اینکه چه تیمی موفق به کسب عنوان قھرمانی می‌شود، بسیار نزدیک به هم و کمی دشوار خواهد بود.

اطمینان دارم ایران پیروز بازی عراق خواهد بود

نوری در خصوص شرایط تیم ملی ایران در دیدار مقابل عراق و تفاوت سرمربی فعلی تیم ملی با کارلوس کی‌روش گفت: تقریبا میتوانم بگویم اطمینان دارم که تیم ملی ایران در این مسابقه پیروز خواھد شد. واقعا نمی‌توانم در مورد ویلموتس نظری بدھم زیرا من جلسات تمرینی او را تاکنون تماشا نکرده‌ام. اما  در سال 2017 در ایران شخصا دو بار با کارلوس کی‌روش ملاقات داشتم. او سبک خوبی برای هدایت تیم ملی داشت و همچنین از شخصیت بسیار  بالایی برخوردار بود. کارلوس درباره بالا بودن روحیه بازیکنان و تعھد ویژه آنھا به تیم تأکید بسیار زیادی داشت. بدون شک بازی در مقابل تیم عراق یک مسابقه بسیار مهم و سخت در جدول برای ما خواهد بود. تیم عراق مهاجمین جوان و خوبی مثل مهند علی و طارق همام را که در خط حمله و ضد حمله بسیار  قوی هستند در اختیار دارد. اما اطمینان دارم که بازیکنان تیم ما به دلیل مهارت در برخی از حرکات و نمایش‌های خوب در بازی راه شکاف خط دفاعی تیم عراق را پیدا خواهند کرد. همچنین فکر می‌کنم ما می‌توانیم از نقطه ضعف آنها در دروازه نهایت استفاده را کنیم. بدون شک تیم ملی ایرانی در بازی مقابل عراق برنده خواهد شد.

هاشمیان مدرکش را در آلمان گرفته و می‌تواند کمک زیادی به ایران کند

الکساندر نوری در پاسخ به اینکه آیا حضور وحید هاشمیان با توجه به حضور چند ساله در فوتبال آلمان و پشت سر گذاشتن مراحل مربیگری در این کشور نقش پررنگی در موفقیت ایران خواهد داشت یا خیر گفت:بدون شک وحید از تجربه خود که سالها در تیم ملی و لیگ آلمان به دست آورده است بهره خواهد برد. همچنین او بدلیل اینکه مدت ها دوره حرفه‌ای مربیگری را در آلمان پشت سر گذاشته است می‌تواند کمک بسیار زیادی به تیم ملی ایران بکند.

نه تیم ملی نه تیم امید؛ پیشنهادی نداشتم

وی در واکنش به سوالی درباره شایعه حضورش روی نیمکت تیم ملی به عنوان دستیار ویلموتس و همچنین حضور روی نیمکت تیم امید بعد از جدایی فرهاد مجیدی نیز گفت: خیر، اینطور نیست. اولین بار است که بحث در این مورد را می‌شنوم و صحت ندارد.

بازیکنان ایرانی همه خوب و با پتانسیل هستند

مربی ایران شاغل در فوتبال اروپا درباره شناختش از بازیکنان ایرانی و اینکه عملکرد کدامیک از بازیکنان ایرانی را می‌پسندد گفت: بازیکن قابل توجه و با پتانسیل بالا خیلی در ایران وجود دارد. دوست ندارم اسم بازیکن خاصی را بیاورم. اما زمانی که در وردربرمن فعالیت می‌کردم با سردار آزمون برای مدت کوتاهی فرصت آشنایی داشتم. بنظرم او واقعا یک مهاجم کاملا آماده و تمام عیار در سطح بین المللی است.

بایرن با عبور از ناآرامی‌ها باز قهرمان خواهد شد

آخرین سوال از الکساندر نوری درباره وضعیت لیگ آلمان و شرایط بایرن بعد از جدایی کواچ بود که با این پاسخ همراه شد:در صورتی که به نظر می‌رسد بوندسلیگا امسال روند بسیار متعادل‌تری دارد اما بایرن مونیخ از سبک بازی خود خیلی رضایت ندارد. در این تیم ناآرامی‌های زیادی وجود دارد که عملکرد تیم را تحت تاثیر قرار داده است. به نظرم در صورتی که آنها  بتوانند از این مشکلات عبور کنند می‌توان گفت مانند سال گذشته قهرمان بوندس لیگا خواهند شد.

2051

نظرات کاربران
استقلالی ترین عاشق
آقا پول کالدرون رو نمیده میره بجاش اینو میارن میگی نه نگاه کن
۲۳ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۱۸:۳۶:۰۶
پاسخ
15
16
Majid تاجی
فکر کنم پرسپولیس بره. برای پرسپولیس عالی میشه اگه الکساندر نوری مربیش بشه. ججون و با دانشه و فارسی بلده و .. کلی مزیت داره‌. حتی میتونه مولشو به ریال بگیره و مشکلات انتقال ارز و این چیزا هم نباشه. چهره کاریزماتیک و دوست داشتنی ای هم هست و بین هوادارا مثل استرا محبوب میشه.
۲۳ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۱۷:۳۴:۲۸
پاسخ
23
17
کرال
با تمام احترامی که بهتون قائلم آقای نوری ولی ما مربی داریم مصطفی پاشا اندازه ۱۰ تا مربی مثل شما تجربه داره پس ما بهتون نیازی نداریم برین همون پیروزی یاشاسین
۲۳ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۱۶:۰۴:۵۵
پاسخ
44
32
Omidtaji
خب دیگه مربی فصل بعد پیروزی هم مشخص شد تا خیال سوگولی بعداز رفتن کالدرون راحت باشه(:
۲۳ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۳۵:۵۲
پاسخ
30
16
مافیای سرخ
گودبای کالدرون خخخخ
۲۳ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۲۱:۱۱
پاسخ
20
20
داور
بازگشت به فوتبال ایران؟ مگر هیچوقت تو ایران بوده؟ در ضمن همیشه مرغ همسایه غازه. چقدر کردیدش توی بوق بعد هی افتاد، هی افتاد.
۲۳ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۰۹:۵۱
پاسخ
7
53
فقط ترکتور اذربایجان مهم هستش
بله ایشون می توند به انواع کمک مربی دنیزلی در ترکتور کار کند .وگرنه احتیاجی به ایشون حس نمیشه در ترکتور . ترکتور فقط در پست کمک مربی ایرانی جای خالی داره
۲۳ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۰۶:۵۳
پاسخ
86
47
Majid تاجی
الکساندر نوری چندین پله از دنیزلی بالاتره. یه چی میگین که مرغ پخته هم خندش میگیره.
۲۳ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۱۷:۳۲:۴۶
24
25
میکاییل
اطمینان دارم ایران پیروز بازی عراق خواهد بود.البته انشاالله
۲۳ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۰۵:۵۳
پاسخ
19
47
شازده آبی
به نظر من کالدرون خوبه، بهش زمان بدین، اینکه نیمفصل آقای نوری بیاد، ینی یه مربی با تفکرات جدید، و ب ضررتون خواهد بود، مچکرم
۲۳ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۵۸:۲۶
پاسخ
28
27
۶
ی ایرانی موفق و دوست داشتنی ک باعث افتخار، اما اگ پیشنهاد اروپایی داری همون اروپا بمونی بهتره تا اینک بیای ایران مگ اینک بتونی تیمای ایرانی رو قهرمان اسیا کنی ک باتوجه ب سخت‌افزاریمون بشدت سخته و اونوقتِ ک اروپا بیشتر بهت اعتماد میکنه
۲۳ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۵۱:۵۱
پاسخ
2
48
ارشاویر نجفی
داداش هرجا هستی بمون جات بسیار خوبه اینجا بیای یک ریال که بهت نمیدن عذاب دو دنیاروهم بهت میدن از قدیم میگن سری که درد نمیکنه دستمال نمی خواد ببندی
۲۳ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۴۳:۵۱
پاسخ
2
81
علی
برو تراکتور اونا خوب پول میدن. پرسپولیس اگه مربی تغییر بده برانکو منتظره بیاد
۲۳ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۳۴:۴۷
پاسخ
42
28
فقط یوونتوس
مورینیو اگ مربی تراکتور هم بشه رنگ قهرمانی رو نمیبینه ب این خاطر ۱ عمر تاسیسش ب ۵ سال نمیکشه ۲ شعارهای قومیتی هواداراش ۳ ب ظاهر خصوصی ۴ اسمش
۲۳ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۲۵:۵۰
پاسخ
80
43
علی تراکتوری
نه فقط تیمای مافیایی پیروزی و یوونتوس خوبن ...تو که هنوز نمیدونی سال تاسیس تراکتوره کیه واحبه نظر بدی؟؟؟ وقتی هیچ اطلاعات از فوتبال نداری و صرفا اینکه ۳ساله تیم مافیایی پیروزی را قهرمان میکنن طرفدارش شدی یا رونالدو رفته یوونتوس شدی طرفدار یوونتوس، نظر ندی به نظرم برات سنگینتر و بهتره . درباره شعارها هم باز بهتر از شعارها و توهین های طرفداران پیروزی به قومیت ها و تیم های مختلفه . اسمشم به شما فکر نکنم ربطی داشته باشه حداقل اسم جعلی نیست که قبلا پیروزی باشه الان پرسپولیس بشه
۲۳ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۱۸:۱۶:۵۱
20
27
یاشار
باز مدرسه ها تعطیل شده این بشر اومد کامنت داد. بخاطر اسم و عمر تاسیس تیمی قهرمان نمیشه تو رو جای ساری باید بزارن مربی یوونتوس. چند وقت یبار بیا نظر بده بخندیم
۲۳ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۱۶:۱۳:۴۴
7
22
تراختورچی از مازندران
احتمال دادم بچه هستی و کم سن و سال...بخاطر همین ریپلای کردم و جوابتو میدم آقای یا خانم فقط یوونتوس!لوگوی تراختور نوشته 1970! بشمار و سال تاسیسش رو یاد بگیر!بقیه رو هم هر وقت تونستی بگی پاول ندود تو تیم یوونتوس چند تا گل زده جوابتو خواهم داد!
۲۳ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۵۵:۵۳
8
23
TT فراتر از باشگاه ✔
:/ میدونی دوغ چیه ؟
۲۳ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۱۷:۵۰
8
22