امتیازآورترین گلزنان لیگ برتر؛ پسران یحیی علیه علیپور

امتیازآورترین گلزنان لیگ برتر؛ پسران یحیی علیه علیپور

24571
07:25
19 مهر 1397
علیپور یا استوکس؟ شاکری یا هرناندز؟ چه کسی امتیاز آورترین گلزن لیگ هجدهم بوده است؟

وبسایت رسمی برنامه نود - علیپور یا استوکس؟ شاکری یا هرناندز؟ چه کسی امتیاز آورترین گلزن لیگ هجدهم بوده است؟

به گزارش وبسایت نود، زمانی که مهدی طارمی در فوتبال ایران بازی می‌کرد، خصوصیت ویژه او علاوه بر تعداد گل‌ها، پراکندگی گل‌هایش در پرسپولیس بود. یعنی به جای اینکه در برد 6-0 تیمش 4 گل بزند، در 4 مسابقه مختلف یک گل می‌زد و در همه آن‌ها پرسپولیس را برنده می‌کرد. بعد از جدایی طارمی، این وظیفه به علیپور منتقل شد اما این فصل، رقابت بر سر امتیاز آورترین بازیکنان لیگ برتر مدعیان بیشتری دارد. بازیکنانی که اگر گل‌های‌شان در یک مسابقه را از نتیجه نهایی برداریم، تیم‌شان امتیازات زیادی را از دست می‌دهد و موثرترین نقش را، در کسب امتیاز داشته‌اند.

صدرنشینان جدول امتیازآورترین بازیکنان لیگ، دو بازیکن پدیده هستند و رقیب آن‌ها علی علیپور از پرسپولیس است. نکته جالب این جدول، نبود ساسان انصاری است. انصاری این فصل، فقط در بازی‌هایی گل زده که اگر نبود هم سپاهان با گل دیگر بازیکنان، برنده مسابقه می‌شد.

امین قاسمی‌نژاد – پدیده – 6 امتیاز

ستاره غافلگیر کننده پدیده، این فصل 6 امتیاز برای تیمش گرفته است. قاسمی‌نژاد این فصل فقط 3 گل زده اما همه آن‌ها، مساوی‌های پدیده را تبدیل به برد کرده‌اند. قاسمی‌نژاد مقابل استقلال خوزستان، صنعت نفت و پیکان گل‌هایی برای پدیده زد که اگر نبود، پدیده این بازی‌ها را با برد تمام نمی‌کرد.

علی علیپور – پرسپولیس – 5 امتیاز

این فصل کمتر از همیشه گل زده اما گل‌هایش، بردهای مهمی به پرسپولیس هدیه داده است. هفته اول از روی نقطه پنالتی، تک گل پرسپولیس به پدیده را زد. پنالتی‌هایی که یک زمان کابوس پرسپولیس محسوب می‌شدند. بازی با صنعت نفت، با گلش پرسپولیس را از باخت نجات داد و مقابل نساجی، زننده گل اول پرسپولیس بود. هنوز هم بجز قاسمی‌نژاد، کسی به اندازه او با گل‌هایش روی نتیجه پایانی مسابقه تاثیرگذار نبوده است.

یونس شاکری – پدیده – 5 امتیاز

منجی دقایق پایانی تیم یحیی، از هفته دوم تعویض طلایی این تیم بود. شاکری مقابل استقلال خوزستان گل برتری پدیده را زد و همین کار را مقابل ذوب آهن تکرار کرد. بازی با پارس، گل شاکری یک امتیاز برای تیم یحیی داشت. اگر گل‌هایی که شاکری زده و ساخته را از بازی‌های پدیده حذف کنیم،‌ آن‌ها 5 امتیاز کمتر می‌گیرند.

عیسی آل کثیر – پیکان – 5 امتیاز

فصل پیش، نفت تهران را در هفته‌های ابتدایی نجات می‌داد و این فصل همین نقش را در پیکان دارد. آل کثیر که سه هفته اول گل نزده بود، اوج گیری فوق العاده‌ای داشت. تک گل پیکان به استقلال خوزستان و سپیدرود، توسط او زده شد. پیکان یک امتیاز بازی با ماشین سازی را هم مدیون آل کثیر است.

آنتونی استوکس – تراکتورسازی – 4 امتیاز

بر خلاف جدول گلزنان، رتبه خوبی در جدول امتیازگیری ندارد. او مقابل استقلال خوزستان، با پوکری که کرد صدرنشین جدول گلزنان شد اما زننده گل اول بازی نبود و اگر در این مسابقه حضور نداشت هم امتیازی جابجا نمی‌شد. بر خلاف بازی با استقلال خوزستان، سه گل دیگر استوکس نقش مهمی در نتایج تراکتورسازی داشتند. تراکتوری‌ها تک امتیاز بازی با نساجی و سپاهان را از گل‌های او دارند و بازی با ماشین سازی هم استوکس، گل اول تیمش را در برتری خفیف و با اختلاف یک گل مقابل ماشین سازی زد.

ادی هرناندز – ذوب آهن – 4 امتیاز

با وجود نیمکت نشینی، هنوز ستاره ذوبی‌ها محسوب می‌شود. هرناندز هفته اول با گلش، ذوب آهن را در قائمشهر پیروز کرد و هفته دوم، یکی از گل‌های تیمش در تساوی با استقلال را زد. بعد از چند هفته بد و ناکام، هفته گذشته و مقابل صنعت نفت، گل اول ذوب آهن را زد و تیمش را به بازی برگرداند تا یک امتیاز از این مسابقه بگیرند.

 

22330

نظرات کاربران
محمدرضا
فقط گل اول یا برتری رو زدن باعث امتیاز آوری نیست چه بسا گلی که زده میشه و اختلافو بیشتر می کنه و فشارو از رو تیم بر میداره مهم تره و باعث از دست نرفتن امتیازا میشه
۱۹ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۵۵:۱۷
پاسخ
6
24
TT
یاشاسن استوکس
۱۹ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۵۲:۲۶
پاسخ
33
84
کسی که رفته دسته سه حق اظهار نظر نداره
علیپور خیلی بازیکن بی حاشیه و سالمیه کمتر بازیکن اینطوری تو لیگ برتر داریم از نظر فنی هم تو سطح خوبیه واقعا دلیل دعوت نشدنش تو تیم ملی نمیدونم از کاوه رضایی انصاری فرد آزمون بهتره
۱۹ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۳۰:۵۱
پاسخ
60
123
jd.dri
دیگه از سیدجلال شاسته تر نداریم که دعوت نشده .... لطفآ بزارید کی روش کارشو بکنه .... آخرین صحبت برانکو در مورد کی روش ( که همه رو امیدوار کرد) : "" در مورد دعوت و یا عدم دعوت بازیکنا .... کی روش بهتر از هر کس دیگه ای میدونه چی میخواد ""
۱۹ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۲۳:۴۴
79
27
فوتبال برانکویی
علیپور تو آسیا هم عالی بوده. تو بازی السد پنالتی و گل. تو بازی الدحیل روی گل به خودی. فکر کنم پنج تا گل هم زده. یک بازیکن عالی، بدون حاشیه و در خدمت تیم که هر مربی عاشق این بازیکن میشه
۱۹ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۵۲:۲۶
31
98
تهران تراختورچیلاری
فقط استوکس
۱۹ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۴۲:۰۸
پاسخ
70
82
تراختورپاشا
بی شک استوکس کلاسش از بازیکنای ایران بالاتره و امسالم آقای گل ایران میشه کهش همه تیمها خارجی های خوبی بیارن تا لیگمون جذابتر بشه
۱۹ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۱۶:۱۰
پاسخ
65
112
علی
مگه زرشک طلایی رو بهش بدن!! امسال فقط علیپور همین وبس روستای گرگیر نهاوند
۱۹ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۶:۳۸:۰۸
43
39
tiraxtur
استوکس فوق العادست.
۱۹ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۰۹:۴۲:۵۰
پاسخ
44
138
سونامی قرمز
و علیپور علیه کل اسیا.مخصوصا بغداد. واویلا
۱۹ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۰۷:۳۸:۴۷
پاسخ
46
143