امیدواری کهکشانی ها به هفته های پایانی؛ رئال زیدان، بهترین تیم تاریخ لالیگا در مقطع پایانی فصل

امیدواری کهکشانی ها به هفته های پایانی؛ رئال زیدان، بهترین تیم تاریخ لالیگا در مقطع پایانی فصل

4143
19:39
05 فروردین 1398
10 هفته به پایان لالیگا مانده و سرنوشت بسیاری از تیم ها در این بازه زمانی مشخص خواهد شد.

به گزارش وبسایت نود و به نقل از مارکا، لالیگا به پیچ آخر خود نزدیک می‌شود و تنها 10 هفته به پایان این رقابت ها باقی مانده است. سرنوشت بسیاری از تیم ها نیز در همین بازه زمانی تعیین خواهد شد؛ چه تیم هایی که برای سهمیه اروپایی می‌جنگند و چه تیم هایی که امیدوار به باقی ماندن در سطح اول فوتبال اسپانیا هستند.

آمار و ارقام نشان می‌دهد که بردن تمامی 10 مسابقه تقریبا غیرممکن است اما در این بین فقط و فقط یک استثنا وجود دارد و آن هم رئالی است که هدایت آن بر عهده زین الدین زیدان بوده است.

رئال که فصل 16-2015 را به همراه رافائل بنیتس و در فرمی متزلزل آغاز کرده بود، با زیدان فصل را در اوج به پایان رساند و با کسب پیروزی در تمامی 10 مسابقه باقی مانده، فصل را با اختلافی یک امتیازی نسبت به بارسای قهرمان در رده دوم به پایان رساند. آن تیم، تنها تیم تاریخ لالیگا است که موفق شده در هر 10 بازی پایانی خود در فصل به پیروزی برسد. 

بعد از استعفا از هدایت رئال در پایان فصل قبل، زیدان چند هفته ای است که به رئال بازگشته و اختلاف 12 امتیازی با صدر جدول، امیدهای قهرمانی را به حداقل رسانده اما آمار جادویی رئال با زیدان در فصل مورد اشاره، می‌تواند این امیدواری را ایجاد کرده که رئال اختلاف خود را با بارسا کمتر کرده و فصل را در شرایطی قابل قبول به پایان برساند.

بعد از آمار 10 پیروزی و 30 امتیاز رئال، دو تیم توانسته اند عملکردی نزدیک به این آمار داشته باشند؛ بارسلونا و اتلتیک بیلبائو. بارسلونا در فصل های 60-1959 و 10-2009 در 10 هفته پایانی 9 برد و یک تساوی کسب کرد اتلتیک بیلبائو نیز 89 سال قبل در فصل 30-1929 موفق به ارائه چنین عملکردی شده بود.

هوئسکا (22 امتیاز)، رایو وایکانو (23 امتیاز) و سلتاویگو (25 امتیاز) سه تیم قعرنشین این فصل لالیگا هستند که برای بقا، نگاه ویژه ای به 10 بازی پایانی فصل خواهند داشت. اما بهترین نمایش های این سه تیم در این مقطع از فصل در کدام سال ها رخ داده است.

بهترین عملکرد سلتاویگو، کسب 7 برد و 3 باخت در 10 هفته پایانی بوده که در دو فصل 43-1942 و 48-1947 رقم خورده و سلتا این فصل ها را به ترتیب در رده های پنجم و چهارم به پایان رسانده است. رایو وایکانو نیز که دوباره پاکو خمز را روی نیمکت خود می‌بیند، برای نجات باید امیدوار به تکرار نتایج 10 هفته پایانی فصل 02-2001 باشد.

رایو که در آن فصل نیز خطر سقوط را حس می‌کرد با کسب 6 برد و 3 تساوی و 10 هفته پایانی ماموریت بقا را با موفقیت پشت سر گذاشت و در نهایت فصل را در رده یازدهم به پایان رساند. در مورد هوئسکا نیز باید گفت که این تیم نخستین فصل حضور خود در لالیگا را پشت سر می‌گذارد و طبیعتا آماری از 10 هفته آخر ندارد اما اختلاف 7 امتیازی با منطقه امن جدول، هوئسکا را محکوم به کسب تمامی امتیازات باقی مانده کرده است.

7712

نظرات کاربران
m.m.real madrid
هر باشگاهی فلسفه ای داره و فلسفه رئال مادرید نا امید نشدنه.
۰۵ فروردین ۱۳۹۸ ساعت ۲۰:۵۶:۱۶
پاسخ
12
25
سجاد
با اینکه طرفدار بارسا هستم کاملا موافقم
۰۵ فروردین ۱۳۹۸ ساعت ۲۳:۳۷:۲۷
6
10
روانپزشک
عجب رکورد هایی میزنه این رئال! 10 بازی آخر پیروزی!! دو هفته اول بدون گل خورده! 5 بازی میان فصل بیشترین گل زده! خوب برادر همون سالی که مورد بحثه بارسا اختلاف امتیاز خیلی فاحشی با رئال و اتلتیکو داشت و آخر فصل شل گرفت تا باعث مصدومیت بازیکن هاش نشه. دلیل اینکه همه تیم های صدر نشین سعی میکنن نیم فصل اول اختلاف امتیازی ایجاد کنن همینه دیگه! آخر فصل بازی ها رو شل بگیرن و انرژی کافی برای مراحل بالاتر لیگ قهرمانان و فینال حذفی داشته باشن. رئال هم مشابه همین کار رو تو لیگ قهرمانان انجام میده. هر سال به بهانه های مختلف از کوپا حذف میشه و تو لیگ قهرمانان هم به عنوان تیم دوم صعود میکنه اما آخر فصل انرژی کافی برای قهرمانی رو داره
۰۵ فروردین ۱۳۹۸ ساعت ۲۰:۲۳:۰۴
پاسخ
9
24